Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Dzięki Wando za odpowiedź ! Wydaje mi się w takim razie że pomyliłem je z liśćmi irysów ! Szkoda że mieczyki tak słabo rosną u Ciebie ale cóż ! Nie można mieć przecież wszystkiego :;230
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu rododendrony i azalie już zaczynają pokaz. Będzie co u Ciebie podziwiać, jak wszystkie się zakolorują. ;:215
Bergenia piękna, ;:oj jakoś u mnie się nie zadomowiła.
Doniczki z roślinami kupionymi lub rozmnażanymi, to chyba normalny widok w każdym ogrodzie. ;:173 U mnie też stale gdzieś upycham, mniej dla siebie, więcej do rozdania.
Dostałam kiedyś trzykrotkę, ale poczytałam jaka ekspansywna, więc niestety w kompostowniku skończyła. ;:108
Rośliny dostały wodę, tylko na ciepło czekają.
Pozdrawiam ;:196
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu tak sobie troszkę pospacerowałam i Twoje Rh to takie wyrywne czy wczesne, moje w zwartych pąkach ale może dlatego, że słońca mają nie wiele albo pożniejsza odmiana.
Trafiłam też na rabatki pierwiosnków i biały mnie zaskoczył...śliczny ;:138
Moje dalie w trzech sztukach już mam na wierzchu a doczytałam.pogode około Zośki i ma być nocą ok. 0 to trzeba pamiętać odkrywać.
Miałam kiedyś bergenię pod jabłonią i ją wyrzuciła A ona zadbana ładnie zdobi.
Zdrówka i ciepełka życzę
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Piękne bergenie Wando ;:138
U nas jest małe ograniczone poletko i nie mają tyle kwiatów.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Anna11, akurat bergenii niczym nie nawożę. Rosną pod wierzbą, mają sucho i mimo to corocznie kwitną.
max1234, całe szczęście, że nie można mieć wszystkiego, bo obrobić by się nijak nie dało.
cyma, oj tak trzykrotki trzeba się strzec przy małych ogrodach. Zresztą tak samo jak pięknej odętki.
leszczyna, a ja myślę że zimnej Zośki w ogóle nie będzie, w moim rejonie przymrozków nie przewidują. Rododendron Cunningham White to bardzo wczesna odmiana, już u wszystkich kwitnie. Inne dopiero w połowie maja.
any57, ja bergenie sadzam tam, gdzie nic innego nie chce rosnąć. U mnie to taka z niej zapchajdziura.

Maj to miesiąc niezapominajek.
Obrazek

Rabata liliowcowa się zagęszcza
Obrazek

Cunningham White - ciąg dalszy. Narobiłam teraz zdjęć, żeby potem w zimie było co wspominać.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Epimedium ma w słońcu tak piekne liście, że napatrzyć się nie mogę.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żurawki zawsze w formie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hakonechloa po wielu latach przestała rosnąć grzecznie w kępie i przypomina już raczej trawnik. Nie podoba mi się to i muszę coś z tym zrobić, bo zarośnie wszystko wokół.
Obrazek

Obrazek

No i jeszcze kolekcja KLONIKÓW JAPOŃSKICH, które teraz i jesienią są chyba najładniejsze.
Orange Dream
Obrazek

Shirasawy
Obrazek

Dissectum
Obrazek

Butterfly
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

To fioletowe to powojnik jakiś?

Pięknie. Zawsze coś ciekawego, żeby popatrzeć. Nie ma pustych dziur i kawałków pustej ziemi.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Myślałam, że hakonechloa zawsze tworzy ładną kępkę. A tu proszę, potrafi zrobić skok w bok.
Wandziu, jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za ostrzeżenie przed trzykrotką. Na prawdę miałam sporo szczęścia, że przez tyle lat nie wysiewała mi się, a kępka była stale malutka, 35 cm x 35 cm i zawsze tyle. Wykopałam ją natychmiast, a w jej miejsce poszła mała rozplenica.
Pozdrawiam. ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu rododendron CW pięknie kwitnie. ;:215 Mój w zbyt cienistym miejscu i młody, szału nie ma.
Po siedmiu latach doświadczeń z hakone ograniczam ją wycinając zewnętrzne odrosty i niestety dzieliłam już kępy na cztery części, ponieważ też się rozłaziła. ;:222
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu:)

Twoje klony i nie tylko robią wrażenie ;:108 Masz ich kilka i dobrze się u Ciebie czują.Orange Dream ogromny w porównaniu z moim mikrusem.Kupiłam swojego w Biedronce rok wcześniej.Najpierw rósł latem w donicy, potem przesadziłam do gruntu, ale tam marniał, więc na wiosnę znów powędrował do donicy.Już nie wiem jak mam z nim postępować.Stoi jak zaklęty.
Rabata liliowcowa bardzo cieszy, bardzo lubię tę grupę roślin i cieszy mnie latem każdy kwiat.To nic ,że krótko kwiaty kwitną prawda?
Epimedium ma miodowe liście, które w słońcu się pięknie prześwietlają.Muszę nabyć koniecznie, powoli przekonuję się do drobniejszych kwiatów.

Miłej niedzieli ;:3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

wiridiana, tak, to niebieskie to właśnie powojnik. Kiedyś dostałam od forumki taki mały gluteczek, a teraz to już wielkie krzaczysko się zrobiło. Jeszcze niedawno pamiętałam nazwę, ale już mi wypadła z głowy.

Beaby, czasem ładne bylinki się strasznie rozsiewają i zaczynają być denerwujące. A ja nie chcę się denerwować, więc usuwam je w zarodku, bo potem stają się niezwyciężone. A właśnie takiej trzykrotki nie można zwyczajnie wyrwać ręką, bo się nie da. Trzeba do każdej podchodzić z łopatką.

cyma , tak sobie dzisiaj wymyśliłam, że posadzę hakone w dużej donicy. Będzie ładnie wyglądać i nie będzie miała się gdzie rozrastać. To samo zrobię z turzycami, bo też widzę, że zaczynają się panoszyć.

Annes27, mój klonik Orange Dream też jest po przejściach. Po pewnej zimie zmarzła mu główna gałąź i wygladał fatalnie.Ale później jakoś odbił na szczęście. Te kloniki to w ogóle są wymagające, czasem nie wiadomo, co im nie pasuje. Ja zmarnowałam trzy sztuki innych odmian. I tak się cieszę, że u mnie rosną te,co pozostały.
A liliowce to jedna z moich miłości. Kiedy jest ich dużo, nie ma się wrażenia, że kwitną krótko. Niestety, niektóre odmiany kiepsko się rozrastają w kępy i trzeba na to czekać kilka dobrych lat. Aniu zobacz, dostałam niedawno na urodziny wymarzonego rododendronka Władysław Łokietek. Bardzo mi się podobają jego koronki i falbaneczki. ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Przyszłam podpatrywać pierwszych rodków i nie zawiodłam się ;:oj Mój jedyny jakiś biedny. Chyba susza dała mu się we znaki, bo pączków kwiatowych tyle co nic. Pewnie trzeba się zabrać za regularne podlewanie :roll:
Ten powojnik to nie czasem Maidwell Hall ;:131 U mnie pięknie się rozrasta mimo, że ma dopiero dwa lata.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu prezent rewelacyjny, w punkt ;:oj Piękne ma falbanki i kolor cukierkowy, delikatny róż, tak naprawdę mają różne odcienie płatki.Masz może jeszcze innego z serii królewskiej?
Liliowce poprzesadzałam z działki do siebie.Czekam na lipiec i ich kwiaty, które są duże i zadziwiają mnie corocznie.

Pozdrawiam i już niedługo będę oglądać Twoje cudne azalie, a wiem, że masz ich troszkę w swojej kolekcji :D
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Twój ogród zawsze jakoś kojarzył mi się przede wszystkim z trawami.
Majowe obrazki świadczą jednak, że innych roślin też nie brakuje, zwłaszcza tych kwitnących.
Trafnie powiedziane, że maj jest miesiącem niezapominajek.
U mnie całe kępki tych kwiatków pojawiają się w bardzo różnych miejscach, także na trawniku.
Omijam je kosiarką i dzięki temu mam ich co roku więcej.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”