Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

anabuko, tak, ja też mam na szczęście śnieg w ogrodzie, wczoraj nawet pozgarniałam ze ścieżek na rośliny, żeby je na noc lepiej okryć. Dzisaj jest piękne słoneczko, więc na dworze jest przyjemnie, to jeszcze poprawię to przykrywanie.

Shalina, dziękuję ;:196

Krysiu, ta różowa azalia to Rosy Lights. Wcześnie kwitnie i pachnie obłędnie. A kwiaty to regularne kulki. Teraz ma już pączuszki, oby tylko mrozy ich nie zniszczyły. Gdy będziesz miała okazję kupić, nawet się nie wahaj. :D

Obrazek

Obrazek

Beaby, wiesz z tą cebulą, to poczytałam na wątku jej poświęconym, że dymkę przed wysadzeniem do gruntu trzeba podsuszyć na przykład przy kaloryferze. Nigdy bym na to sama nie wpadła. Zadałam tam jednak pytanie, czy nie ma ryzyka, że cebulka zacznie wypuszczać szczypiorki.
Piszesz o koprze. Sądziłam że co jak co, ale koper to nawet sam się wysiewa. Ciekawa jestem, czy mi się on sprawdzi. Sporo go w kuchni używam.
Ja oprócz cukinii chcę jeszcze posadzić bakłażany. Bardzo mi się podoba kolor i połysk ich skórki. Życzę Ci dobrego tygodnia Beatko!
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1112
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wando :) witam Wypatrzyłam u Ciebie Lagunę ,mam ją od jesieni ub roku ,jedna pójdzie na pergolę wolno stojącą ,druga na kratkę przy altance .Czy ona jest podatna na grzyby ,lub inne typu mączniak ?Zdrówka w nowym roku i fajnych działań na nowej działeczce życzę . :)
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wando masz przepiękne azalie, jak kwitną jest bajecznie na pewno pachnąco. Ślicznie wokół, jeszcze do wypełnienia masz bardzo ładne dekoracje. Teraz wiem jakie cudo stworzysz na Podlasiu, warzywnik będzie majstersztykiem ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wando
Człowiek odzwyczaił się już od pięknych barw w ogrodzie a tu takie cuda pokazujesz :D
Biała azalia najbardziej mi się spodobała ,ale pastelowe róże też piękne :D
Z cebulką - dymką właśnie tak postępuję - wieszam w woreczku jutowym w ciepłym miejscu na 6 tyg.
Czyli powinno się już niebawem kupić i powiesić - w marcu można sadzić dymkę. :D
Tylko trzeba uważać ,żeby nie wyschła za bardzo np. przy piecu tradycyjnym.
Ja też nie mogę się doczekać już pracy przy rozsadach. :D
Z szybkich warzywek to można posiać w marcu szpinak i rzodkiewkę - do pojemników np. w inspekcie ,czy chłodnym parapecie.
Szpinak potem rozsadzić do gruntu.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

:wit Wandziu

Nazwę Azali zapisałam ;:180 jest bardzo urokliwa i ten kolor przyciąga mój wzrok, ależ już tęsknię za tymi kolorami...
Wiesz ja w tamtym roku też zapragnęłam swoich warzyw i M zrobił mi skrzynie w której posiałam koper, pietruszkę posadziłam selery, rzodkiewka była i buraczki. Czytam że można posiać wcześniej szpinak i później rozsadzić, spróbuje w tym roku , bo uwielbiam szpinakowe liście. Zapomniałabym że i sałatkę miałam, oczywiście wszystko to smakuje inaczej niż ze sklepu. Pozdrawiam Wandziu cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Bobka, ta róża Laguna jest zdrowa, nic jej nie łapie. U mnie rośnie w takim trochę półcieniu. Wiosną muszę ją nieco odmłodzić.
Za życzenia bardzo dziękuję i Tobie również Bogusiu życzę skukcesów ogrodowych w nadchodzącym sezonie.

Obrazek

korzo, uwielbiam azalie i różaneczniki. Mój ogród po latach się "zakwasił" i powstało dobre środowisko dla kwasolubów, więc przestałam upierać się przy roslinach, które u mnie nie chciały rosnąć, i skoncentrowałam się na Rh i im podobnym. Na starość człowiek pokornieje. ;:108

Obrazek

pelagia, ta biała azalia to Oxydol. Mnie też się ona najbardziej podoba. Jest idealnie śnieżnobiała, a pod wieczór wydaje się nawet, że lśni na rabacie białym światłem.
Wiesz, ja chyba szpinak od razu wysieję do gruntu jako przedplon do pomidorów, podobno jest wytrzymały na niskie temepatury. Obok wysadzę dymkę. Takie mam amatorskie pomysły na początek sezonu.
Bardzo cenie sobie Twoje rady Agnieszko. ;:196

Obrazek

Krychna, też zamierzam uprawiać w skrzyniach, bo chyba łątwiej jest ogarnąć takie poletka. Mąż na razie zrobił mi jedną skrzynię, a do dwóch pozostałych jakoś nie mogę go zmotywować, bo zawsze znajduje się coś ważniejszego. Jeśli nie zdąży mi sklecić do wiosny, to posadzę sadzonki na takim podwyższeniu z darni, takim jakby wale permakulturowym, który już sobie ułożyłam jesienią.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu ach te Twoje azalie, cudne i takie energetyczne. ;:oj Jak moja japońska zadomowi się w nowym miejscu, to z pewnością dostanie towarzystwo kolejnych.
Pytałaś w wątku tematycznym o uszczykiwanie szałwi omszonej. Jak wysiewałam w marcu i nie uszczykiwałam to zakwitła ładnie w tym samym roku. W kolejnym ładnie się już zagęszcza bez jakiejkolwiej ingerencji.
Omączonej sieję tylko kilka, sama się wysiewa. Ją uszczykuję, ponieważ zdecydowanie zwiększa to ilość kwiatów. Kwitnie wtedy trochę później.
Zdecydowanie zachęcam do siania i sadzenia własnych warzyw, ziół, nawet krzewów jagodowych. Nawet jak nie zawsze się udają, to ich smak wynagradza włożoną pracę.
Pozdrawiam ciepło. ;:3
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3664
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu azalie piękne, i te ciemnofioletowe orliki. Ciekawe jestem czy będziesz przenosiła jakieś rośliny, czy same nowości posadzisz na nowej działce? Co do kopru to powiem Ci, że mój warzywniak przez jakieś osiem lat był nieużytkiem. Ku mojemu zdziwieniu w pierwszym roku mojego ogrodowania wyrosła cała masa kopru. W zeszłym roku posiałam rządek i ten zjadły mszyce, ale później latem urosły samosiejki, i tych nic nie zjadło.Ostatnio chyba w Mai widziałam ogród obsadzony dookoła grządek aksamitkami, że niby chronią przed szkodnikami. Bardzo mi się to spodobało, i w tym roku spróbuję tak zrobić.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Azalie w ogrodzie, w dodatku pachnące, to wspaniały widok. Przepiękne irysy przedstawiłaś na zdjęciach. Tęsknię już za swoimi, tym bardziej, że w ubiegłym roku poskąpiły mi kwitnienia. Ciekawie komponujesz rabaty, zawsze coś ładnego na nich kwitnie. Widzę Wando,że z zapałem przygotowujesz się do spożywczej części działki. Trzymam kciuki, żeby wszystko się udało. Ja też próbowałam raz i drugi z koprem ale już się poddałam, bo obsiadała go mszyca.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Piękna kolekcja irysów, Wandziu! ;:138 ;:138
Ach, i te cudne azalie! ;:215 ;:303 ;:303
Fioletowe orliki u mnie sieją się po całej działce, inne kolory zatrzymują się maksymalnie na dwa lata, a potem wybywają. ;:223 Dokąd? ;:306
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wando widać, że kwasolubnym pasuje w Twoim ogrodzie. Roślinki same nas wychowują, zostają tylko te, którym warunki odpowiadają. Ileż ja przez swoją upartość roślin straciłam, myślałam że jak im dogodzę to będą rosły, myliłam się.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Cudne te azalie Wanduś Niestety nie mam ani jednej, jakoś nigdy się nimi nie interesowałam ;:7
Piękne irysy ;:63 Mam ich kilka od niedawna, a jesienią dostałam też parę kłączy od Izy, więc kolekcja się powiększy :tan
Miłego wieczoru Kochana ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

cymciu, to w takim razie ja też będę szałwię uszczykiwać, jak tylko wystarczająco podrośnie. ;:108 Na początku co prawda szkoda, ale za to później lepszy efekt. :)

kasik69, na nowa działkę przenoszę tylko to, co w przydomowym kiepsko rośnie, albo to, co się sporo namnożyło. Przeniosłam kilka marnych róż, odnóżki bergenii, rozchodnika, irysów, tawułki, siewki floksów, szałwii i jeszcze jakieś drobiazgi. mam nadzieję, że będzie im tam lepiej. Chcę też rozmnożyć hortensje Anabelle, żeby zrobić szpalerek. No i będę wysiewać różne jednoroczne. Także aksamitki, nagietki, nasturcje. :)

kania, w zeszłym roku moje irysy też słabo kwitły, takie tam pojedyncze pędy. Ale za to dostałam od znajomej wiaderko różnych irysów i zasadziłąm na działce. Może tam będzie lepiej, bo jest dużo słońca. Ciekawa jestem kolorów, bo mają być niespodzianki.
Koper zamierzam wysiać wśród kwiatów, może mszyca nie wszędzie go znajdzie.

plocczanka, kiedyś miałam kilka kolorów orlików, a teraz też zostały mi głównie granatowe i trochę różowych. Może to jakiś podstawowy gatunek. Najbardziej podobają mi się białe i cytrynowe, ale chyba nigdy takich nie miałam. Teraz kupiłam mieszankę nasion, ciekawe co wyrośnie.

korzo, uczymy się - jak zresztą wszystkiego - metodą prób i błędów. A już szczególnie ogrodnictwo wymaga ogromnej cierpliwości. Kiedyś sądziłam, że wystarczy roślinę kupić i po prostu wsadzić do ziemi, a ona już powinna sama rosnąć. Nawet dołka porządnego nie robiłam. Cóz za naiwność :(

jarha, ja też dostałam sporo irysów jesienią. Całe wiadro, oby tylko nie wszystkie okazały się takie same. Będę czekać niecierpliwie na ich kwitnienia.

Niniejszym zapraszam miłych gości do kolejnego wątku

viewtopic.php?f=2&t=122234
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”