Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 60, 61, 62, 63, 64  
Autor Wiadomość
anida
 Tytuł: Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18
PostNapisane: 31 sie 2020, o 20:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Cudny liliowiec Gentle Shepard, ale to chyba jakaś niezbyt popularna (łatwa do zdobycia) odmiana? Zbzikowałam na punkcie bieli i szukam inspiracji.
Często odwiedzam Twój ogród, postaram się zostawiać ślad.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.

wanda7
PostNapisane: 31 sie 2020, o 20:38 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
anida, no właśnie Gentle Shepard należy do bardzo popularnych liliowców! Ma chyba najbardziej białe kwiaty spośród tych wszystkich niby-białych, ale trochę mniejsze niż przeciętne. U mnie jakoś nie przyrasta. Przesadziłam w inne miejsce, może będzie lepiej. :wink:

Zobacz profil Wyślij e-mail      

anida
PostNapisane: 31 sie 2020, o 20:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Dzięki, będę wiec szukać. Zauroczyły mnie też dalie snowflakes ;:167 .

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.

cyma2704
PostNapisane: 31 sie 2020, o 21:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Wandziu liliowce zawsze u Ciebie zjawiskowe. Najbielszy wyjątkowo piękny, ;:oj mógłby u mnie zagościć, gdybym miała jakieś miejsce, bez palącego cały dzień słońca.
Moje hortensje też poprzypalane, unikam w tym roku podlewania, co kilkanaście dni trochę deszczu się pojawia.
Szklane słoneczko, a może kwiat, ;:218 piękne. ;:215

wiridiana
PostNapisane: 1 wrz 2020, o 09:02 
200p
200p

1 szt.
Super to słońce kiedy słońca brak :D Od razu człowiekowi raźniej.

Ja hortensje mam posadzone koły rynny, więc się podlewają. Co prawda się pokładają, ale kwiatki im nie zaschły. Czasem też je podlewałam przy okazji podlewania borówek czy trawy czy innych rzeczy w okolicy. Nawet dokupiłam w Aga-florze kolejną do wsadzenia tylko czekam na większą przerwę w deszczu. U mnie przez brak podlewania ucierpiały piwonie i parę róż.

Dalie, które przezimowały w glebie też porosły takie grube i wysokie, poza jedną - ona została mikruskiem i też nie kwitną mocno, ale ja mogę zwalić na brak opieki w tym roku i słabą ziemię wokół. Najpierw myślałam, że dzięki temu nie będą się wywracać, ale nie pomogło to.

Pytałaś czemu nie mam jeszcze wątku. Jakoś tak dużo czasu wszystko zajmuje. Jeszcze nie mamy ogarniętego całego domu i rozpakowanych wszystkich pudełek. Ciągle... Do tego w tym epicentrum pudełek, pudełek, pudełeczek przez parę miesięcy były ciekawe wszystkiego dzieci. Dzis poszły do przedszkola, zobaczymy na jak długo.
Zdjęcia czasem robię, ale też nie zawsze, a wrzucenie ich tu, napisanie czegoś to czasem zbyt duże wyzwanie (nie da się prosto z google photos wkleić). Na pewno założę swój wątek ale może teraz jesienią-zimą będzie więcej czasu, bo nie trzeba będzie biegać wokół roślinek, a potem to już może będzie z górki.

Margo2
PostNapisane: 1 wrz 2020, o 22:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
A mnie wpadł w oko Big Smile
Super kwiat
Muszę poszukać jeszcze kilku liliowców
Zajrzę tam, gdzie polecałaś.
Pozdrowienia i Ciebie i m.

Beaby
PostNapisane: 2 wrz 2020, o 06:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Świetny ten nowy lizak ogrodowy.
Wanda, mam pytanie odnośnie liliowców, czy mam im przyciąć liście teraz na jesieni, czy zostawić? Pierwszy raz mi lekko żółkną i nie są zbyt atrakcyjne, ale jak lepiej je tak zostawić to zostawię.
I kiedy nawozisz liliowce?
Zaskoczyło mnie to co napisałaś o łanach liliowców. Wydawałoby się, że będą się pięknie tak prezentować, a okazuje się, że one są świetnymi w połączeniu z innymi roślinami. Czyli lepiej je traktować jako wypełniacze rabat. Tak mam je właśnie teraz posadzone ale ostatnio rozważałam rabatę tylko liliowcową. Mam więc tę sprawę z głowy. ;:215

wanda7
PostNapisane: 2 wrz 2020, o 15:56 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
cyma, ja myślę, że liliowca to zawsze można gdzieś wcisnąć. Jednego uprawiam w donicy, jedną zimę już przeżył. A tymczasem zrobiło się miejsce na rabacie, więc może go w końcu przeniosę, nie chcę ryzykować przemarznięcia. Nie każda zima bedzie chyba tak łagodna jak poprzednia.

wiridiana, warto mieć swój wątek, nawet jeśli się wydaje że nie ma na razie co pokazywać. Zawsze ktoś coś doradzi, obejrzy, jest po prostu łatwiej. Ja całą swoją wiedzę ogrodniczą mam z forum, nie z poradników, tylko dzięki bezpośrednim doświadczeniom ogrodniczek i ogrodników.

Margo, jeśli chodzi o liliowce to naprawdę trudno coś polecać, bo to w zasadzie tylko kwestia gustu. Jedni lubią białe, inni czerwone. Jedni klasyczne, inni z falbankami. A rosną prawie wszystkie jednakowo, zależy od gleby. Zajrzyj do wątku liliowcowego, znajdziesz tam wiele zdjęć, może coś sobie wybierzesz.

Beaby, z tym ścinaniem liści to ludziska różnie robią. Generalnie nie ścina się ich jak irysów. Ja akurat ścinam co roku pożółkłe dolne liście, ale to tylko kwestia estetyki, Sama nie wiem, co jest lepsze dla roślin. Na pewno trochę liści trzeba zostawić jako ochronę na zimę. Można też związać w jakby snopki. Na dużych kępach robię takie snopeczki.
Liliowce nawoże wiosną. Sypię im Azofoskę. A potem ze dwa razy dolistnie psiukam potasem+fosforem.

Teraz akurat podobają mi się jasne pastelowe liliowce, ale jeszcze niedawno rozglądałam się tylko za tymi z "gardłami" . Oto niektóre.
Ballyhoo
Obrazek

Big City Eye
Obrazek

Broken Heart
Obrazek

Cristal Pinot
Obrazek

Eye On America
Obrazek

Fooled Me
Obrazek

wiridiana
PostNapisane: 3 wrz 2020, o 14:15 
200p
200p

1 szt.
O to ja też. Tym bardziej, że czasem wiedza z książek nie idzie w parze z praktyką. Dlatego jestem na tym forum.
Tylko wątki wszyscy mają z takim pięknymi ogrodami i roślinami. I jak w zeszłym roku każdemu kwiatkowi robiłam zdjęcie mimo kompletnemu rozgardiaszowi w środku domu i totalnej przebudowie praktycznie, a może właśnie dzięki temu, tak w tym roku czasem zrobię zdjęcia, ale nie wszystkiemu.

Liliowce na przykład w tym roku przegapiłam. Rzuciłam okiem parę razy, ale w końcu to nawet nie wiem co kwitnie mi tak za bardzo. Co jest wyjątkowo śmieszne, bo najpierw kupiłam parę odmian, parę tu na forum, parę w szkółce, posadziłam jeszcze w poprzednim ogrodzie, ale wiadomo że nie nastawiałam się na kwitnienie od razu, jakiś kwiatek był pewnie, no ale też nie zarejestrowałam, bo kuchnia salon były na piętrze, wyjście do ogrodu całkiem trzeba dom obejść, więc bywałam w nim albo nie. W zeszłym roku nie patrzyłam bo remont nowego miejsca, kompletnie brak czasu na tamte ogród i tylko przenoszenie jesienią co się da. Nawet późną jesienią można rzecz, więc nawet nie wiem czy kwitły. A w tym roku pudełka, pudełka... Może za rok się uda :D

Ja też lubię te z dwoma kolorami. I jakieś takie mam. Albo powinnam mieć. Zobaczymy za rok :D

To właśnie przez to, że nie wymagają opieki za bardzo, to i człowiek nie napatrzy się. Lepiej Tak jak Ty robisz sadzić je z innymi roślinami, to przy okazji doglądania innych roślin popatrzysz i na liliowce :D

Pogoda się wreszcie zrobiła idę sadzić.

plocczanka
PostNapisane: 3 wrz 2020, o 19:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Wandziu, bardzo ładne te Twoje liliowce. ;:303 Wszystkie. ;:215
Ja ostatnio zakochałam się w 'pajączkach', ale wszystkie lubię. ;:138
Zdrówka. ;:167 ;:196

leszczyna
PostNapisane: 4 wrz 2020, o 21:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Wandziu to ja też o liliowcach krótko...u części swoich ścięłam liście do wysokości ok 10 cm. Były pożółkłe, brzydkie i mnie nerwowały, teraz widzą że między kiktutami pojawiają się młode liście, nie wiem na ile to im zaszkodzi bo wiadomo że liście powinny być.Te Twoje liliowce urokliwe szkoda tylko że to kwiat jednego dnia.

inka52
PostNapisane: 6 wrz 2020, o 17:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Wandziu teraz czarujesz pięknymi liliowcami , zamówiłam kilka czekam na dostawę, a w śród nich i białego , ale nie tej odmiany co Ty masz , Twój jest piękny myślę ,ze i mój nie gorszy będzie pozdrawiam ;:3 :wit

ewelkacha88
PostNapisane: 1 paź 2020, o 12:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Wandziu :wit . Dawno mnie nie było i chyba straciłam lato w Twoim ogrodzie :oops: . Na szczęście zimą będzie czas na nadrabianie zaległości. Podziwiam Twoje liliowce , sporo ich nagromadziłaś i też uważam, że można je wszędzie wcisnąć chociaż w sumie taka kilkuletnia kępa zajmuje sporo miejsca o czym przekonałam się tego roku ;:224 . Dalie mimo, że nie do końca jesteś zadowolona z ich kwitnień to i tak pięknie się prezentują. Czekam na aktualne jesienne zdjęcia . Pozdrawiam :wit .

wanda7
PostNapisane: 1 paź 2020, o 18:42 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Dziękuję wiridiano, plocczanko, leszczyno, Margo, inko i tobie ewelkacha za odwiedziny w moim śpiącym wątku, milo mi bardzo, że czasem ktoś wpadnie i uraczy mnie dobrym słowem. ;:196
Trudny to był sezon. Większą częśc lata spędziłam głównie na podlewaniu i ręce od tego mi się wydłużyły całkiem jak u orangutana. Wlaściwie to pamiętam tylko to ciągłe podlewanie mojej piaszczystej gleby. A że mam sporo azalii i różaneczników, nie mówiąc o hortensjach, to nieustanne dostarczanie im wody było koniecznością. Na szczęście się to już skończyło. Padają deszcze i umęczona przyroda w końcu odpoczywa.

Na razie nie mogę wysłać zdjęć, bo coś się stało z moim hostingiem Postimages. Nie wiem, o co chodzi.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Na razie wkleję z fotosika, ale jakieś małe mi się wydają, prawda?

cyma2704
PostNapisane: 1 paź 2020, o 19:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jakoś liliowce nie kochaja słonecznego miejsca, w którym je posadziłam. Dwa Stella d,oro raczą mnie kilkoma kwiatami co kilka dni. Coraz mniej mam do nich cierpliwości. ;:223
Ograniczyłam troche podlewanie ogrodu w tym roku i niektóre rośliny ucierpiały. ;:14
Wandziu współczuję problemów z hostingiem. ;:174
Pozdrawiam ciepło. ;:168

wanda7
PostNapisane: 1 paź 2020, o 20:06 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
cymciu, liliowce Stella d'Oro u mnie nigdy się nie sprawdziły, choć próbowałam w kilku miejscach. Chyba w końcu wywalę.
Hosting już się naprawił. Jednak większe zdjęcia są chyba lepsze. co?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Yollanda
PostNapisane: 5 paź 2020, o 10:17 
500p
500p

1 szt.
Witaj Wandziu,
Jesienne widoczki z Twojego zakątka jak zawsze zachwycające. Wspaniałe kompozycje i ładne fotki to Twoja dewiza.
Piękne dalie, trawy, hortensje, rozchodniki zdobią obecnie Twój ogród. Cóż to za morelowa okazała piękność?
Zauważyłam jako nowość ładne liliowce. Ostatnio też zachwycają mnie te pastelowe, delikatne. Kupiłam niedawno odmianę 'Shimmering Elegance' - perłowo kremowy lekki róż. Mała sadzonka, ale może zakwitnie w przyszłym roku.
Pozdrawiam
Jola

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1078 ]  Idź do strony nr...        1 ... 60, 61, 62, 63, 64  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 147 gości