Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu bardzo dziękuję ;:196 za obrazkowe przedstawienie Host, właśnie zawitały do mojego ogrodu jakieś dwa tygodnie temu niektóre te piękne odmiany, których jesteś posiadaczką, zobaczę jak będą u mnie się sprawowały, najbardziej się cieszę z Color Festival. Piękne kwitnienie Hortensji, ale podlewania nie zazdroszczę, jest to męczące. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Igala, czy ty na pewno pytasz o pachnące hosty? Bo prawdę mówiąc, nawet nie wąchałam tych swoich, czy pachną, ale wiem, że niektóre podobno mają jakiś zapach. Nic tu Ci niestety nie poradzę. Ale może to o hortensje ci chodziło? Bo one rzeczywiście niektóre pachną i przyciągają owady.

Krychna, cieszę się bardzo, że moje sugestie co do host jakoś Ci się przydały. Bardzo lubię te byliny. I ta ich długowieczność jest wręcz fantastyczna! Krysiu, czy wsadzisz te nowe hosty od razu do gruntu?Ja to bym chyba nakjpierw podhodowała w donicach i te donice na zimę zadołowała. Myślę, że tak byłoby bezpieczniej. Podzielasz moje zdanie?

Dalie u mnie w tym roku mają dużo pąków, ale kwiaty rozwijają się jakoś powoli i niemrawo. Chyba ta wysoka temperatura tak je hamuje, sama nie wiem. No i susza oczywiście, bo choć słyszę, że tu i ówdzie pada, to u mnie jak zwykle - trochę pogrzmi, pobłyska, lecz prawdziwego deszczu mieliśmy nocą raptem 5 minut. Ale są wyjątki, kilka dalii kwitnie nawet ładnie, a ponieważ nie padają deszcze, to i pędy się nie łamią. No cóż, zawsze trzeba szukać dobrcy stron każdej sytuacji. :wink:

Carribean Fantasy
Obrazek

Orange Fubuki
Obrazek

Explosion
Obrazek

Obrazek

Hapet Isabelle
Obrazek

Wyn's Neon Dream
Obrazek

Show n'Tell
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Obrazek


Wandziu, bardzo podobają mi się kulki z trawami ;:138 . Tak pięknie je falują między nimi. Ja też lubię hortensje, najbardziej te białe lub lekko różowe. Hosty u mnie póki co nie maja dobrych warunków, jest zbyt otwarta przestrzeń i za dużo jest słońca. ;:174
Wandziu, lubię Twój ogród, emanuje spokojem i dystynkcją. ;:215
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu
Piękne widoczki nam serwujesz :D
Hortensje sprawiły ,że ogród tchnie świeżością i nie znać po nim suszy oraz schyłku lata.
Dalie cudne.
Piękna nawierzchnia z drewna i kamienia przy domu.
A sam budynek mieszkalny trochę kojarzy mi się z Toskanią :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandeczko zgadzam się z Tobą, Hostusie siedzą w donicach, a na zimę zadołuję tak jak radzisz ;:180
Daliowy pokaz cudny, co jedna to piękniejsza nie mogę się napatrzeć, Exsplsion ;:167 prawdziwie eksploduje tym swoim fantastycznym kolorem.
Pozdrawiam niedzielnie :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, jak oglądam u Ciebie dalie, to mam ogromną chęć je mieć również u siebie... ale potem przychodzi opamiętanie i... nie mam gdzie sadzić. Będę zachwycać się nimi u Ciebie ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Pashmina, wyłowiłaś z innych zdjęć bardzo spokojny widoczek. :D Te bukszpanki z trawami rosną od północy i szczęśliwie nie zaatakowała ich ćma bukszpanowa, która nadgryzła bukszpany rosnące od południa. Dzięki temu można koić wzrok nienaruszoną zielenią. Lubię tu siedzieć w pobliżu i czytać książkę. :D Pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję za odwiedziny. :)

pelagia72, susza niestety dała się nam we znaki, ale nie pokazuję żadnych zdjęć podeschniętych roślinek. Hortensje podlewałam w tym sezonie bardzo często, jeszcze nigdy nie dostawały tyle wody. Ale cóż, mając nogi w wodzie, nie mogły nijak uniknąć tego, że słońce niemiłosiernie grzało im w głowę.

Krychna, ja już zaczynam dołować niektóre donice w gruncie, żeby zdążyć ze wszystkim przed zimą. Ale hosty w donicach jeszcze stoją wokół tarasu luzem. Niektóre z nich zabiorę do garażu, lecz na razie nie wiem, które. Chyba te najmniejsze i najsłabsze.

apus, gdyby nie dalie, to w ogrodzie nie byłoby już u mnie koloru. Chyba poza różowiejącymi hortensjami. Będę je nadal mieć mimo tego całego rozgardiaszu z przechowywaniem karp.
W tym roku zakwitły z dużym opoźnieniem, no ale przed nami jeszcze cały wrzesień i październik.

Tak wygląda alejka daliowa we wrześniu.
Obrazek

Obrazek

Summer Rain
Obrazek

Avignon
Obrazek

Petra
Obrazek

Milano
Obrazek

Arabian Night
Obrazek

Zakwitł ostatni z najostatniejszych moich liliowców. :D
Heavenly Pink Butterfly
Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu daliowa piękna w słońcu. ;:oj Arabian Night cudna. Nigdy nie myślałam, że zakocham się w daliach i zagoszczą u mnie, we wszystkim Cię naśladuję. ;:306 Dziś posadziłam kolejną hortensję. ;:224
Już dołujesz donice, podziwiam, ;:180 masz ich sporo. Hosty w donicach się wzmocnią. ;:215 Mam ochotę przesadzić dwie swoje, czy dadzą radę w gruncie, czy jednak poczekać do wiosny?
Dużo miłych chwil w ogrodzie. ;:168
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Ja w tym roku z dalii jestem bardzo zadowolona
Całe szczęście, że w zeszłym z nich nie zrezygnowałam, bo prawie w ogóle nie kwitły
Za to hortensje u mnie marnie
Zdecydowanie za sucho, a ja nie podlewam zbyt intensywnie
Szkoda mi wody
Tak naprawdę to staram się tylko podtrzymywać rośliny przy życiu
A co wypadnie to trudno, zastąpię tym co sobie radzi
Ale Twoje hortki wyglądają rewelacyjnie
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandeczko!
Dzięki wesołym kolorom Twoja daliowa alejka wygląda bardzo przyjemnie i optymistycznie.
(Wpadła mi w oko niejaka Milano.)
Mój ogród z kolei jest biało fioletowy i to już takie wesołe nie jest...
Dalie się nie popisały: za małe, za wiotkie, za mało kwiatów. No sucho jak piorun, nie nadążam z podlewaniem. Marcinki też mi wyschły w diabły, więc jesień (Twoja ulubiona pora roku) będzie czarować tylko przebarwionymi liśćmi, jeśli nie oblecą wcześniej ;:224.
Przemarsz ćmy bukszpanowej śledzę bardzo uważnie, dziwię się, że jej u Ciebie nie ma, bo mazowieckie już opanowała. Kiedy tylko ją zauważysz - zastosuj Lepinox Plus.

;:196 Jagi
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, witaj :wit jestem pod dużym wrażeniem Twojego ogrodu ;:oj Ty masz po prostu zaczarowany ogród ! Tyle różności, jakie wspaniałe dalie pokazujesz na zdjęciach ;:167 tyle odmian, aż nie do uwierzenia ! Pracy z nimi jest sporo , ale ile radości i koloru wnoszą do ogrodu. Szkoda, że nie pachną ;:185
Wandziu, widziałam też róże, cudne, ale jeszcze raz przejdę przez różankę.
Pozdrawiam Cię serdecznie , dużo ;:3 życzę :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

:wit
Hortensje, trawy i dalie, to najlepsza recepta na udany, kolorowy ogród, nawet po upalnym, suchym lecie. ;:138
U mnie sprawdziły się jeszcze żurawki z kolorowymi liśćmi, nowe odmiany jeżówek , a także kłosowce: Blue Boa i Black Adder. Wszystkie kwitną obficie do tej pory, zaś trawy scalają, dodając lekkości, puszystości i wdzięku rabatom...
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Przepiękne dalie, Wandziu! ;:138 ;:138
Ja mam tylko niskie z nasion, na wysokie nie mam warunków. ;:185 Warunków do przechowywania.
Chociaż muszę przyznać, że niektóre z siewu mocno poszły w górę. ;:333
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”