Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Zajrzałam do Ciebie, a tu już nowy wątek. Piękne Te Twoje zakątki i zakamarki ;:63 .Ścieżki kierują i wszędzie chce się zajrzeć - super!.
Wszystko pięknie rośnie i kwitnie ;:63 . Powiem krótko: masz urokliwy ogród, mimo dębów i wielu innych drzew i krzewów. Zmieszczenie w nim jeszcze tylu dalii, wg mnie zakrawa na cud ;:138 . Ja się u siebie nie podejmuję, bo ledwo upchnęłam 20 szt - chyba ;:224 .
;:196
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witam :wit z przyjemnością dopisuję się do wątku ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Agnieszka80
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 sty 2014, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Jak zwykle uczta dla oczu :-) Wspaniały ogród, każda wirtualna wizyta sprawia mi wiele radości ! Cudownie...
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, melduję się w kolejnej odsłonie :D Cudowne widoki z większej perspektywy ;:180 Wypatrzyłam trochę nowych ozdób ;:224 Cudownie wszystko skomponowane ;:215 Czekam na prezentację różano-daliową ;:65
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Już odnalazłam mój ulubiony wątek w nowej odsłonie. Piękne ujęcia na powitanie ;:138
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

ewelkacha, kropelka, apus, Ann85, anida, kasia, dorcia, JLG, Yollanda, duju, kania, pela11, Gabriela, Amanita, Pulpa, Blueberry, Agnieszka80. Elwi, a-nie, - dziękuję serdecznie. ;:196 ;:196
Miriam, skoro kupiłaś zielony klonik, to może jest to Shirasawy? U mnie wszystkie te kloniki bardzo dobrze zimują, rosną sobie same powolutku i wcale się nimi nie opiekuję.
Madziagos, nigdy, naprawdę nigdy nie udało mi się zrobić zdjęcia panu Doktorowi J. W rzeczywistości swoją barwą prawie dosięga granic czerni, a na zdjęciach wychodzi buraczkowy. Podobnie dalia "Chat Noir". No cóż, taki aparat. :wink:

NIESTETY ZDJĘCIA ZNIKNĘŁY Z HOSTINGU. SĄ WIDOCZNE W WĄTKU DOPIERO OD 11 KWIETNIA

Sangerhouser Jubilaumsrose -chyba nigdy się nie nauczę tej nazwy, za każdym razem muszę zaglądać do notatek n :wink:
Obrazek

Obrazek

Fisherman's Friend - już drugi rok rosną w donicach, nie mam czasu przesadzić do ziemi
Obrazek

Lions Rose
Obrazek

Obrazek

Artemis
Obrazek

Pastella
Obrazek

Turzyca muskegońska
Obrazek


Portoroz
Obrazek

Lavender Lassie
Obrazek


John Davies
Obrazek
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu,

Geometryczne bukszpany i rozwichrzone trawki - to znak firmowy Twojego ogrodu.
Kto by przypuszczał, że dojdą do tego jeszcze dalie! ;:oj
Kiedyś zachęcałam Cię do JEDNEJ, wybranej dalii, a tu.... 80!!! Gratuluję rozmachu.

Czarny Kot to jedna z piękniejszych, bardzo intrygująca. Pięknie u Ciebie wygląda, pasuje do atmosfery Twojego artystycznego ogrodu.
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Ach ten Artemis, będę się w nim chyba w nieskończoność zachwycać! ;:167
Ciekawą różą też jest Portoroz, pierwszy raz ją u Ciebie zobaczyłam... jak ona się sprawuje? Można zbliżenie kwiatuszka ;:131
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu w kolejnej odsłonie. Achy, ochy i echy - jak zwykle wydobywają się z mych ust. Tym razem na widok garnka! A ja głupia wyrzucam stare garnki na szmelc, zamiast je odnowić i wykorzystać. A może to nowiutki garneczek?
Dobrze, że piszesz, że Fishermann już drugi rok siedzi w donicy, mój też ma taką miejscówkę i nie mam gdzie go przesadzić, czeka na swoją kolejkę i czas, gdy M. zacznie wyrzucać kolejną część trawnika. Niestety dzisiejszej nocy jeden z pedów się złamał, to efekt wiatru i deszczu.
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wando, mistrzyni fotografii z nastrojowym światłem :D. Podziwiam. A trawy masz przecudne. Tak nadają lekkości...
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu. :wit
I mnie nie mogłoby zabraknąć w Twym cudownym ogrodzie. ;:65
Zachwyciłaś mnie zdjęciem ptaszków siedzących w zawciągu. Cudnie wyglądają. ;:167 Tak samo jak kule w trawkach czy żurawkach. Pięknie potrafisz zaaranżować przestrzeń, jak widać, nie tylko roślinami. ;:224
Czy pokazywałaś już w tym sezonie bodziszka Summer Skies?
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, jestem i ja w nowym wątku :wit
Z niecierpliwością czekam na popis dalii, bo 80 sztuk to już piękna kolekcja ;:224
U mnie rozkwitły na razie dwie a kolejne powolutku pokazują swoje kolorki :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Lisica, muszę powiedzieć, że masz b. duży udział w mojej decyzji wprowadzenia dalii do ogrodu. Z 80 sztuk zrobiło się już 91. I nadal szukam miejsca na kolejne, ale to już w przyszłym roku. Dalia Czarny Kot dokłądnie odpowiada swojej nazwie. O ile pierwszy kwiat był taki niezupełnie czarny, to kolejne są już bardzo ciemne i mają kocie pazury. :D

apus, mam dla Ciebie tutaj Basiu zbliżenie Portoroz. Ona kwitnie bukiecikami. Na każdym pędzie jest jeden kwiat środkowy otoczony wianuszkiem mniejszych.
Obrazek

Obrazek

ewka36jj, pętał się ten kolorowy stary garnek z miejsca na miejsce, aż w końcu pomyślałam, że właściwie może on stać się dekoracją. I myślę, że chyba należał on jeszcze do mojej babci. Otrzymał teraz całkiem nowe, spokojniejsze życie. :D

agnieszka-ka, uważam, że u mnie trawy być muszą. Już tak się przyzwyczaiłam do ich widoku, że nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu. Nawet gdy jakać wymarznie, to zaraz uzupełniam rabaty, żeby dodać im zwiewności i dynamiki.

Aneczka1970, dziękuję Aniu, jesteś jak zwykle dla mnie bardzo łaskawa. Bodziszka Summer Sky nie pokazywałam, gdyż nie był łaskaw w ogóle zakwitnąć. Zbierał pewnie siły po zeszłorocznych niedomaganiach spowodowanych jakąś chorobą grzybową. Myślałam już, że go stracę, ale się odrodził.

Dorotka350, jestem daliami zauroczona. Lepiej się u mnie sprawują niż róże. O wiele dłużej kwitną i nie przeszkadza im deszcz ani słońce.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”