Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16014
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

cymciu, ja bym Ci radziła, żebyś jednak swoje hosty zadołowała na zimę, żeby nie naruszyć teraz korzeni, bo a nuż coś mogłoby się popsuć. No ale odpowiadam Ci z dużym opóźnieniem i całkiem możliwe, że już wsadziłaś swoje hostki do gruntu. Ale tak czy owak są to mocne byliny i rzadko kiedy wypadają. :)

Margo, ja w tym sezonie podlewałam tyle, że już nie pamiętam czy kiedykolwiek lałam na rabaty tak dużo wody. Akurat wiosną kupiłam rododendrony i azalie, a one wiadomo jak lubią mieć mokro. Więc wyobraź sobie, jaka byłam zmordowana tym ciągłym podlewaniem. Nawadnianie kropelkowe niewiele pomagało. Dopiero teraz pada deszcz i wszystko zaczęło naprawdę rosnąć. A co do dalii, to chyba sporo pączków z powodu braku wody nie zdąży się otworzyć do zimy.

JagiS, no więc niestety mam już ćmę, co mnie straszliwie zniechęca do ogrodowania. OPryskałam Mospilanem, ale chyba to wcale nie pomogło. Faktycznie muszę spróbować Lepinoxem. Tak czy owak dwie sztuki bukszpanów już wywaliłam, bo były paskudnie wygryzione. Na szczęście jest ten środek i piszą tu i ówdzie, że nawet skutkuje. ;:108

iwwa, dużo radości mi sprawiłaś swoimi słowami. Bardzo dziękuję za wizytę i serdecznie pozdrawiam. ;:196 Teraz ludzie jakoś mało piszą na forum, więc będę wdzięczna za każdy post i postaram się odwzajemnić w wolnym czasie.

Mufka, żurawki teżcenię ogromnie i stale je rozmnażam. Natomiast kłosowce sprawują się umnie raczej marnie, chyba nie ten odczyn gleby. Mam jakieś tam mizeroty, ale to nie to, co widuję w Waszych ogrodach. Dziękuję za odwiedziny i ślę pozdrowienia.

plocczanka, no tak, trzeba bardzo lubić dalie, żeby decydować się na to coroczne przechowywanie. Ja co prawda mam dobry do tego celu garaż, ale jednak nie bardzo lubię to wykopywanie, które zresztą wypada zawsze, gdy na dworzu jest zimno i nieprzyjemnie.

Beaby, rozbawiłaś mnie swoim postem! :;230 Dziękuję bardzo.

Nadeszła moja ulubiona pora roku. Kocham wczesną jesień, jej barwy, zapachy, szum traw, spokój, babie lato, leniwą ciszę...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kijev
Obrazek

Syria
Obrazek

Mingus Joshua
Obrazek

Obrazek

Claudette
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu proso rózgowate z daliami pięknie pokazałaś. ;:oj Moje kolejne właśnie wylądowało w kompostowniku, wysiewało się wokół. ;:202 Ogród nostalgiczny, więc nastraja melancholijnie.
Dziękuję za odpowiedź w sprawie hosty. ;:196 Jednak posadziłam, nie mogę nosić ciężkich rzeczy, więc jak trafił się pomocnik, to skorzystałam. Może przetrwa, a jak nie, mam drugą taką samą. ;:173
Ciesz się piękną jesienią w ogrodzie, jeszcze ciepło prognozują. ;:108
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, cudne zdjęcia ! Fantastycznie prezentują się hortensje i trawy. Dają własnie taki klimat wczesnej jesieni, powiew wiatru, kołyszący się ogród ;:167 ;:167
Kocham dalie za to, że o tej porze wnoszą kolor do ogrodu. Ale i rozchodniki są fajne, zwabiają bączki i inne owady.
Ech jesień też jest fajna ;:oj Osobiście kocham wiosnę, tą ciepłą niewczesną, ale jesień mnie przekonuje do siebie ;:306
Pozdrawiam słonecznie ;:3 :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16014
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

cymciu, ja wiem,że u Ciebie wszelkie trawy rozsiewają się fantastycznie. U mnie tak nie jest. Proso, choć ma przecież sporo kłosków z nasionami, nie sprawia żadnego kłopotu z rozsiewaniem. Czasem tylko zauważam jakąś wystającą z ziemi sieweczkę. Natomiast bardzo rozsiewała mi się kiedyś trawa perłówka, dosłownie jak chwast, a u niej nawet mała sieweczka ma tak mocne korzonki, że bardzo trudno ją wyrwać. Musiałam się jej pozbyć, choć z żalem, bo kwitła pięknie.

iwwa, ja oczywiście lubię też wiosnę, kiedy wszystko wychodzi z ziemi i jest takie świeżutkie. Któż by nie kochał tej wczesnej pory roku? Tęsknota za nią przyjdzie, kiedy zniknie zieleń w ogrodzie i liście bylin usną na rabatach. Wtedy zaczniemy odliczanie. Teraz jednak w perspektywie mamy jeszcze troszkę słonka i trzeba się cieszyć każdym promyczkiem.
Dziś tak cudnie świeciło. ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

No ostatnie zdjęcie, po prostu, majstersztyk..
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Taką jesień jak dziś to ja też lubię, ale takiej jak była wczoraj to już nie ;:185
U Ciebie jak zwykle pięknie, nostalgicznie. Trawy od dawna robią na mnie wrażenie. Co to za trawka min na ostatnim zdjęciu?
Mingus Joshua cudo. Nie mam, tym bardziej podziwiam. Summer Rain i jej barwy coś pięknego.
Brawo dla Heavenly Pink Butterfly ;:138 U mnie jeszcze Final Touch kwitnie.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Piękna jesień u Ciebie, dziś pierwszy jej dzień. Bardzo podoba mi się ostatnie zdjęcie.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandeczko ;:196
ale masz pracowitego pająka. :D
Piękną pajęczynę zamotał. ;:138
Wiesz może , jak nazywa się trawa, widoczna na jej tle i na kilku wcześniejszych zdjęciach ?
Bardzo ładnie się prezentuje. Czy ona rośnie w doniczce ?
Miłego dnia ;:3
:wit
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wando, robisz tak piękne zdjęcia, że każde zasługuje na osobny komentarz. Jeszcze dużo koloru masz w ogrodzie i kwiatów do podziwiana ale mnie zachwycają grupy, kompozycje jakie tworzysz. No i niezmiennie twierdzę, że Twój ogród w znaczącym stopniu "robi" ta świetna kręta ścieżka granitowa ;:167 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16014
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

anida, taka pajęczyna powstaje w tym samym miejscu już od kilku lat. Między tymi dwiema tujami zawsze jakiś pająk tka swoje dzieło, może to kolejne pokolenia pajęcze upodobały sobie tę miejscówkę?

Narine, właśnie liliowiec Final Touch powinien kwitnąć jako ostatni, wszak nazwa mówi sama za siebie. U mnie mój Heavenly to jest jedynie wybryk natury i pewnie w kolejnych latach będzie on kwitł o właściwej dla siebie porze.
Dalia Mingus Joshua warta jest posiadania, bo wygląda jak duże złociste słońce. :D
Trawa, o którą pytasz to jest Stipa Brachitrycha. Bardzo dekoracyjna, kompaktowa i wytrzymała.Rośnie u mnie od bardzo dawna. Nawet się wysiała i dorobiłam się z upływem czasu kilka kęp.Myślę, że wyglądałaby świetnie z Twoimi pięknymi daliami. :D

duju, też Justynko z przyjemnością przywitałam pierwszy dzień tej najpiękniejszej dla mnie pory roku. Gdyby jeszcze było troszkę cieplej, to pobyt w ogrodzie byłby naprawdę błogi. ;:108

Ignis, pajęczyny na drzewach to nieomylny znak jesieni. Czasem trzeba gdzieś przejść ścieżką i niestety zmuszona jestem zniszczyć takie arydzieło pajęcze, nieraz całkiem mimowolnie. Aż szkoda, że będzie musiał pajączek zaczynać wszystko od początku.
Trawą na moich ostatnich zdjęciach jest Stipa Brachitrycha, jedna z niezawodnych i najpiękniejszych traw ozdobnych. Chyba lubię ją tuż po rozplenicy, którą stawiam na pierwszym miejscu. Myślę Krysiu, że moglaby rosnąć w donicy, u mnie jednak stipy rosną w gruncie przy tarasie, ale faktycznie na zdjęciu może wyglądać, jakby wychylały się z doniczki. Pozdrawiam Cię serdecznie. ;:196

kaniu, chyba sprawdza się zasada, którą przyjęłam jeszcze kilka dobrych lat temu, żeby sadzić co najmniej trzy jednakowe rośliny obok siebie. Oczywiście nie musi to dotyczyć krzewów, które mogą sobie rosnąć jako solitery. Jednak gdybym miała wielki ogród, może i krzewy sadziłabym w trójkach.
Często do Ciebie zaglądm w nadziei na kolejne zdjęcia, ale widzę, że ostatnio nie masz chęci ich zamieszczać. Szkoda, bo bardzo mi się u Ciebie podoba. ;:108
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Widzę, że sporo zainteresowania wzbudziła trawa, która i mi wpadła w oko ;:63 Z nazwy znam ją doskonale, bo już kilka razy próbowałam ją wysiewać i zawsze osiągam ten sam rezultat, czyli nie kiełkuje mi ani jedno nasionko. Chyb już się poddam i gdzieś ją sobie kupię, bo faktycznie jest piękna ;:108 W jesiennym słońcu wszystko wygląda cudnie, ale u mnie niestety bardzo mało go ostatnio. Już od wielu dni jest zimno i ponuro, tylko wczoraj była odmiana i było w miarę ciepło, ale już dzisiaj znowu powrót do normalności ;:223
Pajęczyna rewelacja ;:oj, a jeszcze tak pięknie podświetlona przez słońce. Pająk się napracował i teraz wszyscy go chwalą. Zasłużył ;:108
Pozdrawiam jesiennie ;:196
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Jestem z kolejną wizyta u ciebie ale znów nie widze twoich ostatnich zdjęć :( Za to poprzednie są cudne; jesienna harmonia światła z cieniem i dojrzałość kolorów ;:333 ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu Brachytricha cudnie w słońcu wygląda. ;:oj Też się w niej zakochałam i właśnie zamiast prosa planuję ją posadzić. Tylko nie wiem, czy w lekkim cieniu da radę. :?:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”