Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Bardzo świeżo wyglądają te biało-zielone :) jakby upału w ogóle nie było w tym sezonie. Zasługa okapu dębowego?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16007
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Oj, upał był i jest, i to okropny. Drzewa dają sporo cienia i chłodku, ale za to jest strasznie pod nimi sucho. Jeszcze żadnego roku tak się nie napodlewałam jak w tym sezonie. Już mi to serdecznie obrzydło. Dziś w nocy co prawda popadało, ale to wszystko nie wystarcza, pod drzewami nadal sucha ziemia. :(

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu :wit . Pięknie wygląda ten biało - zielony ogród ;:138 . Chyba po tak kolorowym lecie nasze oczy wolą odpocząć :lol: . Bardzo mi się podoba ;:215 . Hortensje mimo suszy świetnie sobie radzą ale to pewnie Twoja zasługa i podlewania . Ja nie podlewam i przyznam, że nieźle sobie radzą tylko kwiaty mają mniejsze tego roku. Susza dokucza nam i naszym roślinom . Niestety nie mamy na to wpływu :( . Miejmy nadzieję, że nie będzie gorzej bo przy tej zmianie klimatu to wszystko możliwe ;:222 . Mój eM stwierdził, że jak tak dalej pójdzie to będą u nas tylko dwie pory roku :shock: . Masakra ;:222 . Pozdrawiam i opadów w nocy życzę :wit .
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Czy dobrze widzę, że niektóre hortensje masz w donicach? Jak je zimujesz?
U Ciebie już ładne, dorodne kwitnienia. Moje najstarsze bukietówki rosną dopiero trzeci sezon. Poza tym chyba w zbyt zacienionym miejscu posadziłam, bo słabo przyrastają.
Hakonechloa jak widać, pod dębem ma idealne warunki. Uparłam się swoje posadzić na słońcu. Niestety już wiem, że Aureola nie radzi sobie na takiej miejscówce. Albostriata daje radę, ale pewnie w półcieniu byłaby ładniejsza.
Co do opadów, to u nas przez ostatnie dni było kilka gwałtownych burz z silnymi deszczami. Pomoże tylko na chwilę, bo większość wody spłynęła potokami do studzienek...
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu 65 hortensji. :shock: Mnie wszyscy znajomi trują, że mam za dużo. Zabieram się za sadzenie kolejnych. :;230
Jakie ładne ozdoby z turkusem i czerwienią. ;:oj
Masz rację, że hosty to świetne zadarniacze i jeszcze piękne. Muszę swoje średnie podzielić i podsadzić nimi krzewy. Dużych już się boję, wykopywanie to mordęga.
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Ile. ile ty masz hortensji Wandziu ??
Wszystkie dla mnie są piękne. A zwłaszcza w twoim bogatym, dojrzałym, dobrze zaplanowanym i dopieszczonym ogrodzie. ;:180
I dalie piękne.
I pięknie wkomponowane trawki. ;:215
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16007
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

ewelkacha, dziękuję za wizytę i słowa wsparcia w kwestii tej niemiłosiernej suszy. Hortensje rzeczywiście wyglądają nieźle, ale tylko dlatego, że je bez przerwy podlewam. Nie wyobrażam sobie, bym mogła gdzieś teraz wyjechać - byłoby już po nich. Miałam nadzieję, że chociaż w sierpniu będzie lepiej, ale niestety nadal u nas nie pada.

Narine, mam sporo hortensji w donicach, ale muszą one (donice znaczy się) być duże. Zimuję na dworzu, niczym nie okrywam. Niektóre odmiany jednak przesadziłam już do gruntu, bo wyjadły wszystko co było w donicy i zaczęły się jakby cofać w rozwoju.

cyma, ja hortensje uwielbiam, dlatego mam ich aż tyle. Ale podlewanie tego wszystkiego to istna mordęga. Jakby jeszcze tego było mało, to wiosną kupiłam różaneczniki i azalie, więc możesz pewnie sobie wyobrazić, że wycieczkom z konewką lub wężem nie ma końca. Podlewanie kropelkowe absolutnie nie wystarcza.

anabuko, hortensje to moja miłość. Ciągle mi ich mało. Z roku na rok są coraz większe i pewnie niedługo z krzaczków zmienią się w drzewka. Może drabinka bedzie potrzebna :D

Obrazek

Myrtle's Folly
Obrazek

Radiance
Obrazek

Colorado Classic
Obrazek

Nescio
Obrazek

Obrazek

Diamant Rouge
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Patrzyłam na Twoje hortensje i przypomniało mi się, że wiosną widziałam gdzieś w okolicy cały szpaler w donicach. Muszę sobie przypomnieć gdzie to było?... Teraz musi być piękny widok.
Sadzisz je w donicach z powodu braku miejsca?
Myrtle's Folly przepiękna odmiana. W tamtym roku na olsztyńskiej wystawie publiczność dała jej drugie miejsce :D
Na Colorado Classic czekam z niecierpliwością, bo pierwszy sezon u mnie.
Co do deszczu, to ja z kolei zastanawiam się kiedy nie będzie "padać", bo muszę opryskać bukszpany. To "padanie" trwa codziennie kilka minut. Roślin nie nawodni, ale oprysk zmyje.. Tak i tak nie dobrze.
Życzę Tobie prawdziwego deszczu :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, bardzo przyjemne wrażenie sprawia zestawienie bieli i zieleni, wrażenie takiego spokoju, równowagi. ;:333
Hortensje podziwiam. Piękne! ;:138 A podziwiam tym bardziej, że ja mam zbyt mało miejsca i nie zaproszę ich do siebie. ;:131 Nic to jednak, skoro mogę nacieszyć oczy ich widokiem w Twoim ślicznym, zadbanym ogrodzie. ;:138
Dalie też masz ładniutkie. ;:303 U mnie tylko niskie z siewu, jako że nie mam warunków do przechowywania karp, ale one też ładne. Cóż, jak się nie ma, co się chce.....itd.
Pozdrawiam cieplutko i dobrego tygodnia życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Każdy wychwala Hortensje, a dokładnie ich białe kwiaty...tylko na początku kwitnienia są białe ;:333 O tej porze tracą biały kolor, zaczynają się wybarwiać.
Wandziu koniecznie pokaż na jakie kolorki wybarwiają się różne odmiany? Mam zaledwie kilka sztuk, z przyjemnością obejrzę inne odmiany :D Dalej zachodzę w głowę, gdzie Ty to wszystko mieścisz :;230
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16007
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Narine, Jak się ma mały ogródek, to trzeba kombinować i uprawiać piętrowo. Dlatego są te wszystkie donice u mnie. Część roślin donicowych z czasem wędruje w końcu do gruntu, bo zimą zdarza się, że to czy owo wypadnie i nagle się zrobi miejsce na rabacie. Tak czy owak to z donicami zawsze istnieje pewne ryzyko. Kto wie, jaka będzie następna zima? Kiedyś wymarzły mi zimą wszystkie hosty w donicach, ale to już było kilka lat temu.

plocczanka, ale Lucynko, mój ogródek też jest mały! I jakoś mi się na szczeście udało umieścić te wszystkie hortensje. No ale ja nie mam trawnika, może to dlatego. Mam tylko małą namiastkę trawniczka, taką że zmieści się kocyk i leżak. :;230

Anna11, hortensje są rzeczywiście najładniejsze do momentu, kiedy są białe. A potem to już różnie wyglądają, w zależności od odmiany. Niektóre ładnie różowieją, a inne sprawiają wrażenie brudnych. U mnie w tej chwili zupełnie biale są Polar Bear i Silver Dollar oraz Limelight. Inne już dostają kolorków.

Obrazek

Pinky Winky
Obrazek

Silver Dollar
Obrazek

Limelight
Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

To niesamowite mieć o tej porze jeszcze białe hortensje ;:oj A te pozostałe ci się pięknie przebarwiają :) Robisz sobie z nich suche bukiety?
Jakie pachnące hosty byś poleciła, pytam bo właśnie szukam takich. ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu bardzo dziękuję ;:196 za obrazkowe przedstawienie Host, właśnie zawitały do mojego ogrodu jakieś dwa tygodnie temu niektóre te piękne odmiany, których jesteś posiadaczką, zobaczę jak będą u mnie się sprawowały, najbardziej się cieszę z Color Festival. Piękne kwitnienie Hortensji, ale podlewania nie zazdroszczę, jest to męczące. Pozdrawiam.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”