Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu winobluszcz trójklapowy rusza powoli ale jak już pójdzie to trudno go zatrzymać, pięknie sie przebarwia i to jak dla mnie najpiękniejszy akcent tej rośliny.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

A ja myślałam, że to jakaś winorośl, bo takie ładne liście ma.
Super to wygląda na tle muru

Marysiu, czekamy z niecierpliwością na nową odsłonę :tan
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu
Nie wierzę ,że u Ciebie szaro i smutno.
Ogród tak urządzony ,że interesujący nawet w końcu listopada :D
Spodobał mi się widoczek z białą, metalową klateczką na ptaki. :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Dzień dobry Wandziu:)
Przyszłam się przywitać, podczytuje (anonimowo)Twoj ogród już chyba od roku, ale nie miałam dotąd okazji napisać :)
Masz przepiękny ogród, dokładnie taki jak lubię bogaty w kwiaty różnorodne, z przyjemnością wielką lubię tu zaglądać:).

Masz dużo dalii zatem pozwolę się zapytać, czy mogłabyś mi podpowiedzieć jakieś o bardzo dużych kwiatach- te podobają mi się najbardziej. Jakie odmiany masz i polecasz?
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

April, bardzo, bardzo mi miło, że pamiętasz i że odwiedzasz. ;:196 Ja też byłam u Ciebie, choć bez wpisu, bo to był akurat dzień samego ogladania. Pięknie masz, bogato i wielce udanie. Gratuluję takich wspaniałych postepów. U mnie na razie stagnacja. Ni się ogrodowego nie dzieje, czekam na nowy sezon i w głowie planuję prace wiosenne. :)

Tara, mam Aniu nadzieję, że będzie tak jak mówisz i winobluszcz szybko obrośnie mi ścianę domu. ;:108

Margo, wsadzałam kilka gatunków winobluszczu, ale tylko dwie odmiany się wkońcu ostały i mam nadzieję, że już nie wymarzną i będą obrastać domek.

pelagia, to prawda, że w ogrodzie można coś znaleźć przez cały rok,tylko że nie bardzo chce się wychodzić, kiedy pogoda nie sprzyja. Ale gdy tylko wychodzi u nas słońce, od razu wkładam kurtkę i biegnę zobaczyć, co tam słychać na rabatach. :)

Hortensjomanka, o, jak się cieszę, że odezwałaś się w moim wątku i możemy już jawnie sobie pogadać o sprawach ogrodowych. Pytasz o dalie, więc postaram się Ci krótko o nich opowiedzieć. Mówisz, że najbardziej lubisz te wielkie, talerzowe. One rzeczywiście są najpiękniejsze również i moim zdaniem. Tylko że mam z nimi jednak największy kłopot, bo niestety, gdy już kwiat się do końca rozwinie, to najcześciej nie może dźwignąć swojego ciężaru i pęd się łamie. Oczyweiście po deszczu jest najgorzej, bo połamana jest większość pędów. To najbardziej irytująca cecha dalii. Nie wiem, może u innych osób jest inaczej, ale moje tak się zachowują, niestety, co mnie zniechęca do powiększania mojej kolekcji.
Jeśli miałabym Ci polecić co ładniejsze odmiany, to wiadomo że jest to kwestia gustu. Mnie najbardziej spodobały się w tym roku: Mingus Joshua, England Glory, Vassio Meggos, Wanda's Aurora, Wyn's Neon Dream, Lavender Perfection, Cambridge, Emory Paul i Explosion. I odmiana o troszkę mniejszej średnicy - Lady Darlene.
No i miałam też ogromną bordową Kenora Wildfire, ale ta to już naprawdę z trudem utrzymywała kwiat.

Mnie najbardziej pasują odmiany niskie, bo z nimi nie ma kłopotów. Nie tak oszałamiające, ale za to nie wnerwiają. :wink:


Ta zakwitła najpóźniej i kwitła u mnie najdłużej. O dziwo jej pęd się nie złamał, choć kwiat był wielki. To jakaś pomyłkowa, bo kupiłam jako coś zupełnie innego. Najbardziej przypomina mi odmianę Emory Paul.
Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam z mojego śpiącego ogrodu (zdjęcia jeszcze z listopada).
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Taki listopad to ja lubię. Pięknie.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Noo, w tym roku to listopad był wyjątkowy. Nawet mi dalii w ogóle nie przymroziło i wykopywałam je w całkiem dobrym zielonym stanie.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

A ja o jednej z dalii zapomniałam i została na zewnątrz w donicy. Ciekawe czy po mrozie do -10 st. jeszcze coś z niej będzie. Wygląda niby normalnie po wyjęciu z donicy, ale czy coś wypuści na wiosnę? Zobaczymy. Na szczęście odmiana popularna My Love. Bardzo ją lubię.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

To prawda, listopad jeszcze był piękny - cudnie miałaś wtedy w ogrodzie, to chyba głównie zasługa traw ;:167 ;:173
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, w tym roku bardzo mało dalii pokazywałaś.
Czy nie byłas z nich zadowolona?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Blueberry, trawy są dekoracyjne nawet teraz. Nigdy z nich nie zrezygnuję, bo nagle stałoby się u mnie całkiem łyso.

Gosiu, jak to nie często pokazywałam dalie?? Wydawało mi się, że już zanudzam nimi odwiedzających, bo chyba z roślin to właśnie dalie wklejałam najwięcej.
Tak ogólnie mówiąc to byłam z nich zadowolona, chociaż liczyłam na bardziej obfite kwitnienia. No i to łamanie się pędów bardzo mnie niestety irytowało. Ja mogę sadzić tylko niskie odmiany, bo te są w porządku. Cały paradoks polega na tym, że tych niskich mam niewiele.
No nic, na razie karpy leżą sobie spokojnie w garażu i czekają na wiosnę. A jak ty? Będziesz kupować więcej odmian?
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wando,
listopadowe zdjęcia są przepiękne.
Niektórzy za trawami nie przepadają, ale ja, podobnie jak Ty, nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu.
Piękno traw jest szczególnie urzekające późną jesienią i zimą, w czasie kiedy większość innych roślin dawno zeszła ze sceny.
Z tego samego powodu lubię hortensje.
Ich kwiatostany zdobią ogród w czasie, kiedy już nie ma właściwie żadnych kwiatów.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Magda, dokładnie mam takie same odczucia. Hortensje to druga grupa wspaniałych i długo kwitnących roślin, które przechodzą prze kolejne fazy rozwoju i nieustannie zachwycają. No i poza tym są przystosowane do naszych warunków klimatycznych i udają się niemal w każdym ogrodzie.

A tutaj dla przypomnienia widoczki z daliami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”