Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Też dosadzę na jesieni więcej krokusów. A co do tulipanów, to mam dokładnie takie samo zdanie jak Ty, po prostu je wykopię, a nie będę patrzeć na same liście. Tylko w pierwszym roku były piękne.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Krychna, u mnie niektóre liliowce w ogóle nie schowały się pod ziemią i wyglądają teraz tak jak na jesieni. Ale to są w większości evergreeny. Ciekawa jestem czy te ich stare liście w końcu zanikną i pojawią się nowe i świeże.
Miałam zamiar dokupić kilka odmian, ale chyba poprzestanę na dzieleniu większych kęp z tych, które już mam od dawna. Dzięki temu pojawią się większe jednobarwne plamy zamiast pojedynczych szczypiorków różnej maści.
Co do epimediów, próbowałam z kilkoma, ale się nie udalo. Zachowało mi się tylko jedno, pomarańczowo kwitnące, które dostałam kiedyś od forumki. Jednak i w tym przypadku minęło kilka lat, zanim na dobre się przyjęło i rozroslo. Ja mam jednak w ogrodzie trudne warunki dla roślin. Pozdrawiam Cię również bardzo serdecznie i życzę udanego weekendu. ;:167

Monnia445, witam Cię po raz pierwszy u mnie. Twój kolorowy dywanik krokusów jest na pewno bardzo wesoły. Wiosną wygląda to uroczo. Ja zamierzam dokupić jesienią kilka nowych kolorów i posadzę w pustych miejscach po tulipanach. Ten rok był wyjątkowo dobry dla krokusów. ;:108

anida, ja nie wiem, co ci producenci robią teraz tulipanom, że one tylko w pierwszym roku ładnie kwitną. Pamiętam, że w ogrodzie mojej mamy tulipany kwitły w jednym miejscu kilka dobrych lat i co roku były w świetnej formie. Co prawda to były zwykłe czerwone i żółte tulipany, ale jak już ktoś je posadził, to cieszył się nimi latami.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu , ale u Ciebie to naprawdę bardzo kolorowo , pięknie kwitną łany krokusów , bardzo lubię białe są większe , ja mam ale tylko kilka na jesieni zawsze brak czasu i tak to jest.A epimedium mam kilka , ale nie jestem zadowolona , jedne kwitną drugie nie , wsadziłam je tak by nie rzucały się w oczy , bo nie mam do nich ręki , a tak niech sobie rosną , nie pokazując się za bardzo pozdrawiam ;:3 :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, Twój wiosenny ogród wygląda niesamowicie
Jak ja bym chciała miec tyle krokusów
Niestety u mnie nie chcą tak dobrze rosnąć
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

wanda7 pisze: A tutaj chcę się pochwalić moim pierwszym zakupem w tym sezonie. To rododendronek o imieniu Kalinka. Zasiadł sobie w jednej z dziur pozostawionych po bukszpanach.
Obrazek
A ja właśnie dziś też dokładnie taki kupiłam. Nie tylko powiat będziemy miały wspólny ;)

Krokusy masz przepiękne. Ja swoich nie przeniosłam do nowego domu. Byłam na "starych śmieciach" i mimo jakiegoś zaniedbania pięknie kwitną. Nie wiem czy je zabrać czy zostawić. Mam zgodę żeby pozabierać roślinki. I właśnie mam takie jasne z ciemnymi fioletowymi paskami między innymi.

Co do tulipanów to te żółte i czerwone są chyba najmocniejsze. Ale to chyba też zależy od odmiany. Kiedyś wkopałam 3 czy 5 kg tulipanów różowych i co roku pięknie kwitną. W tym roku też widzę, że wyszły tam z ziemi, ale ich akurat nie chce mi się chyba zabierać...
Natomiast fioletowe których miałam parę wypadły. Białe pełne nigdy ładnie nie zakwitły. Różowo białe się zdegenerowały. Trzeba trafić w takie kwitnące co roku.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu :wit . Tak, myślałam o krokusach ale nie wiem czemu napisałam coś innego :;230 . Piękna wiosna u Ciebie a u mnie aktualnie sypie mini śnieg ;:oj . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

inka52, epimedia to nie są rośliny z mojej bajki. Mam jedno i nie będę więcej kupować. Wolę to miejsce przez.naczyć na to, co naprawdę chce u mnie rosnąć. Może jakieś liliowce albo azalie? Wyrzuciłam dużo bukszpanów (właściwie wszystkie!) to mogę sobie pofolgować różnym planom nowych nasadzeń. A krokusiki kup sobie jesienią koniecznie. Mnie tylko raz się zdarzyło, że zimą wymarzły.

Margo, a to ciekawe! Bo myślałam, że co jak co, ale krokusy rosną wszędzie. A może je Gosiu po prostu wykopujesz w trakcie jesiennych porządków?

wiridiana, krokusiki nie są drogie, więc chyba nie warto przenosić w nowe miejsce. Ja je kupowałam w galerii wołomińskiej w Carefourze na wagę, grosze to kosztowało. Zobacz jesienią, na pewno znów będą mieli. Ciekawa jestem, czy swoją Kalinkę też kupowałaś w LM w Wołominie. Kiedy ja tam byłam, to chyba tylko trzy sztuki zostały. Ale wyżej stały ładne azalie Cecile, więc wzięłam dwie. Pełno Rh jest u Kalisiaka. Dodałam tam do swojej kolekcji Karl Neue, wymarzoną Królową Jadwigę i kilka azalii japońskich.

ewelkacha, o nie, tylko nie śnieg! Przecież już wiosna przed chwilą była. No ale może mamy teraz wczesnych zimnych ogrodników? Trzeba przeczekać i wnet nastanie nam ciepełko!
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Właśnie dlatego ich nie zabierałam, ale jak sobie myślę, że ktoś je wyrzuci to mi szkoda. Takich całkiem zwykłych fioletowo-żółtych które powsadzałam pod drzewa to nawet nie mam zamiaru ruszać. A tu wiem, że inne rośliny chcę zabrać, więc jak przy okazji się nawiną.
Ja też wsadzam takie z doniczek, które kupuje się do domu - Mama też oddaje swoje.

Kupiłam w Biedronce bo była promocja -30% na rośliny w doniczkach, cięte i krzewy. Najpierw kupiłam żółtego, nie pamiętam odmiany. A potem stwierdziłam, że skuszę się na jeszcze jeden bo też i żal było, żeby się zniszczyły w sklepie a dość ładne były (jak dla mnie). I też wzięłam jedną z 3 ostatnich roślinek z tej odmiany.
W LM były królewskie odmiany Rh. Kuszące. Ale ok 40-50zł kosztowały to na razie dałam sobie z nimi spokój.

Królowa Jadwiga bardzo ładna. Też mi się podoba. Zresztą chyba wszystkie z tej serii mi się podobają, ale poćwiczę na tańszych :)
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wanda, nawet nie żartuj z tym epimedium.. jak już u ciebie pod drzewami nie chce rosnąć to gdzie? Kupiłam w tym roku swoje pierwsze, tak bardziej na próbę, z ciekawości. Piszą, że lubi raczej cień, myślę sobie, drzew u mnie tyle co kot napłakał, posadzę pod starą wiśnią - będzie miało co najwyżej półcień.. Bardzo chciałabym, żeby zechciało rosnąć i kwitnąć ;:224
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu krokusy długo nas cieszyły kolorami, trochę chłodnych dni było. ;:215
Posadziłam trzy karpy dalii do doniczek i trzymam w nieogrzewanym garażu, mam nadzieję, że nie za zimno mają. :roll:
Będziesz dzielić liliowce. ;:215 Nowe odmiany kuszą, ale to jednak spore rośliny, dla których trzeba znaleźć miejsce, a Ty masz kwasolubami zajęte. :wink:
Ciepła i słońca życzę. ;:196
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu ;:196
Też mam takie fioletowe krokusy i te pięknie się mnożą i regularnie kwitną, jak u Ciebie. ;:173
Inne raczej pojedynczo, gdzieś się pojawiają.
U nas razem z wiosną wprosiła się zima , nawet trochę śniegu spadło i mamy nocne przymrozki.
Oczywiście , przyspieszyło to koniec kwitnienia krokusów.
Ale zaraz będą inne kwiatki. :lol:

Przesyłam buziaczki ;:196 ;:196 i życzę zdrówka ;:167 .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

wiridiana, ja planowałam w tym roku zrobić rajd po Biedronkach w poszukiwaniu rH, ale wiadomo, jaka jest sytuacja, więc ograniczam te moje wycieczki po sklepach. Teraz to tylko do spożywczego chodzę, A rośliny kupuję już tylko przez internet.

nifredil, ja miałam rożne odmiany epimedium i tylko jedno mi zostało. Nie wiem dlaczego, bo teoretycznie warunki mam. Dobrze podlewaj Sabinko, to powinno się u Ciebie utrzymać. Moje chyba miały za mało wody.

Cyma, ja teraz dalie trzymam normalnie w domu. Jedna mi już wyrosła z ziemi. Ale i tak z mojego doświadczenia wynika, że te posadzone od razu do gruntu szybko doganiają dalie podpędzane w doniczkach. Karpy zasadziłam w domu tak raczej z niecierpliwości, a nie żeby je podgonić. Nie wysiewam nic na parapetach, to przynajmniej na zielone listki daliowe można popatrzeć. A Twoje karpy już wypuściły Soniu?

Ignis05, teraz to i u nas przymroziło. Nie dość,że trzeba siedzieć w domu w związku z sytuacją ogólną, to jeszcze do ogrodu wyjść nie można bo zimno i wiatr. No ale podobno wkrótce ma się ocieplić. Zdrówka życzę Krysiu!
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Przeniosłam zadoniczkowane dalie do domu i jedna już ma listek. Drugiej pogrzebałam w doniczce i też mały kiełek się pokazuje. :tan Posadziłam do donic, bo karpy malutkie i były dość suche, pewnie łatwiej im w cieple rosnąć.
Pozdrawiam ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”