Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Bergenie faktycznie ślicznie Ci kwitną...moje różnie, kwitną dwie trzy w pokaźnej kępie...główną ozdobą są liście.
Wandziu zawsze kiedy wejdę do ogrodu, podziwiam rośliny i ozdoby...dzidy z niebieski-srebrnymi kulkami wyglądają rewelacyjnie...napisz dokładnie co to jest...też mi się marzy coś podobnego :D ;:215
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Mam kilka bergenii i ich kwiaty sa stosunkowo niskie a widzialem w jednym z ogrodów bergenie z bardzo wysokimi kwiatostanami. W opisach odmian piszą o kolorach kwiatów i liści ale nie o wysokości kwiatostanów więc moje pytanie od czego to zależy ?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

I taką właśnie sercolistną bergenię zamówiłam.
Dziękuję Wandziu za podpowiedź,
Zamówiłam 5 szt, mam nadzieję, że dość szybko się złączą w jedną całość.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wanda, piękne bergenie. Już je sobie zapisałam i jak tylko będę konstruowała jakieś zamówienie to na pewno wciągnę na listę. Kupiłam za to berberysy. Dzięki tobie ;:196
Podzielam twoją opinię o Ballerinie. Genialna róża. Gdybym miała więcej miejsca posadziłabym kolejny egzemplarz.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Blueberry, dziękuję za odwiedzinki :D Wiosnę już mamy za progiem.

Anna11, te moje dzidy lub halabardy to są podpory do roślin. Dostałam je któregoś roku na Gwiazdkę od córki. Cieszę się bardzo, bo rozweselają ogród w zimie. W lecie mniej je widać zza kwiatków i krzaczków.

zbyszek, zupełnie nie mam pojęcia, dlaczego bergenie tak różnie się zachowują w różnych ogrodach. Pewnie to rodzaj gleby. Ja mam ten sam problem, choć właściwie odwrotny, ze swoimi przywrotnikami. W innych ogrodach i na zdjęciach widzę,żekwiatki stoją w pionie i są krótkie, a u mnie niestety kładą się na boki, co wyglada tak sobie. I dzieje się tak zarówno w słońcu, jak i w półcieniu.

Beaby ,te Twoje 5 sadzonek zrobi Ci z czasem fajny zielony płaszcz na ziemi. Ale pod takim płaszczem lubią zimować ślimaki, które potem wiosną rozłażą się po ogrodzie. Ja zawsze na przedwiośniu zaglądam pod liście i zbieram ślimaki zaskorupione na zimę takim białym jakby koreczkiem. Bergenie to u mnie ich ulubione zimowe schronienie.

nifredi, berberysy są fajne jak są niskie, trzeba je strzyc ze dwa razy w sezonie. Niestety mają nieprzyjemne kolce, więc lepiej utrzymywać je na niskiej wysokości. Chyba że posadzisz je gdzieś dalej od ścieżki, żeby dzieci się nie kaleczyły. Tam można dać im więcej luzu i cieszyć się, gdy jesienią nabirają fantastycznych ciepłych barw.

Znów trochę maja.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu :D te dzidy zawsze wypatrzę, rewelacyjnie wyglądają...w lecie też je widać ;:172 Poszukam coś podobnego, chcę zrobić niespodziankę wnuczkom...spacerując niech wypatrują metalowych stworków...wpadły mi w oczy mrówki, ślimaki ...fajnie wykonane...w komponowane pomiędzy byliny będą fajnie wyglądać.
Wypatrzyłam u Ciebie Azalie w ładnych kolorach, miejsce jakoś wygospodaruję...tylko obawiam się czy nie uschną w upalne lato?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wanda - dziękuje za przestrogę. Będę czuwać, tak jak czuwam przy drewnie bo mam tego sporo w ogrodzie. Ale jak się czuwa to daje się radę. A jak teraz wiem o bergenii to też mi będzie łatwiej ze ślimakami.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Anna11, widziałam na wielu zdjęciach takie fajne metalowe mrówki, żabki, motyle lub inne stworzonka, ale w sklepie nigdy nie spotkałam. Cudna jest taka ogrodowa biżuteria. Jest na czym oko zawiesić w porze gdy mało co kwitnie.
No ale z drugiej strony trzeba się pilnować, żeby tego wszystkiego nie było za dużo, bo zrobi się trochę graciarnia. Ja się muszę siłą powstrzymywać, żeby już nic w tym rodzaju nie kupować. A z roślin w tym roku dokupię tylko kilka kwasolubów w miejsce wywalonych bukszpanów. I skoncentruje się głównie na lepszej pielęgnacji tego, co już mam. :) Azalii nie bój się Aniu sadzić, przecież już w zeszłym roku mieliśmy suszę i jakoś wytrzymały. Trzeba tylko więcej podlewać.

Beaby, a wiesz, że ja nawet nie pomyślałam o drewnie. :wink: Też mam u siebie taki składzik i nigdy tam nie zaglądałam. Nie podejrzewałam, że ślimaki lubią się tam gromadzić. Trzeba będzie więc zagladać. ;:108
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Berberysy trafią na drugą , lub nawet trzecią linię nasadzeń. Zostawię im sporo miejsca i mam nadzieję uzyskać kiedyś ogniste tło ;:224 Zaczęłam dostrzegać, że mój ogród jesienią jest totalnie nudny i smętny.. Czas coś zadziałać ;:172
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, znam dwa sklepy ogrodnicze z fajnymi ozdobami...wybieram się po nasiona warzyw, korę, ziemię...sprawdzę co tam mają :wink: Kupię jakieś drobiazgi, niech wnuczki wypatrują pomiędzy roślinami ozdób...maluchom też można zrobić frajdę ;:108
Dzisiaj chwilę buszowałam na stronach z liliowcami, azalie raczej kupię w sklepie ogrodniczym...poczekam jak będą kwitły...wolę takie zakupy, jak zakup w ciemno. Miejsce jakieś wygospodaruję...tylko boję się suszy, w jednym roku podlewanie nie pomagało...hortensje tylko chyba cudem przetrwały...podlewane, zgubiły liście...kwiatostany długo nie kwitły...zrobiły się szybko brązowe.
Bukszpanów szkoda, dobry wybór...kwasoluby szybko rosną miejsce szybko się zapełni. Oj czuję że będzie co podziwiać ;:167
Jeszcze sobie przypomniałam ;:108
Polecona przez Ciebie róża Concerto ślicznie kwitła...muszę tylko kupić jakieś podpórki, za bardzo rozrasta się na boki ;:215
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Tak pięknie przedstawiłaś Wandziu Ballerinę,ze zaczęłam się zastanawiać nad jej zakupem, te piękne ażurowe kwiaty mnie urzekły, napisz proszę ile lat ma Twoja i czy jest bezproblemowa, tzn jak z jej zdrowotnością,czy rośnie u Ciebie w pełnym słońcu czy półcieniu, choć wiem że w każdym ogrodzie roślinki trochę inaczej się zachowują , to jednak takie informacje są bardzo cenne do podjęcia decyzji. Majowe obrazki ;:167
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

nifredil, ja uwielbiam jesień i te wszystkie intensywne kolory. Oprócz berberysów pięknie wybarwiają się teaż azalie. Na niektóre nie mogłam się napatrzyć. ;:108

Anna11, ja w liliowcach też grzebałam, ale chyba w tym roku wezmę się za rozsadzanie kęp, które już mam, bo zamiast pojedynczych kłączy chcę zrobić większe plamy z tej samej odmiany. No ale do końca to nie wiem. Może jak tak będę oglądać te internetowe oferty, to jednak dam się na coś skusić. Sama wiesz, jak jest. :wink:

Krychna, napisałam na pw. Ballerinę polecam bez dwóch zdań. Piękna i zdrowa.


To jeszcze kwiatuszki z zeszłego roku. Ale chyba muszę się rozejrzeć za jakimiś tegorocznymi, bo w sumie u nas już nie ma nocą przymrozków, więc przydałoby się coś kolorowego za oknem.
Obrazek
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu u Ciebie w ogrodzie zawsze kolorowo i klimatycznie bez względu na porę roku.
Masz tyle różnych roślin. Często wspominamy wizytę u Was ze Zbyszkiem i zawsze zastanawiamy się jak na takiej powierzchni jaką ma Twój ogród może się zmieścić tyle różnych roślin.
Ja z wielu roślin /bylin/ zrezygnowałam , wolę się skupić na kilku. Zbieram piwonie, liliowce, żurawki no i mam teraz trochę host zarówno odmianowych jak i z własnego siewu.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”