Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Ewelina_G
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 kwie 2019, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Mnie ślimaki zjadły wszystkie ostróżki i sałatę. Jeszcze jedna roślinka i przestane być humanitarna...
Azalia cudna. Ja nie mam do nich ręki, mimo, że ziemia u mnie kwaśna. W oczy rzucił mi się piękny orlik ciemny. To jakiś odmianowy, czy mieszanka?
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu i u mnie zaczynają swój pokaz rodki i azalie. W tym roku kwitną słabiej. musze o nie bardziej zadbać. Twoje cudnie wyglądają.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16014
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

peluniu, mam dokładnie takie same odczucia i zamiary, ale zapominasz jeszcze o liliowcach... one też nie wymagają pracy. ;:108

Ewelina, ja nigdy nie miałam orlików odmianowych, tylko takie najzwyklejsze. Kupiłam bardzo dawno temu jeden niebieski, a drugi różowy. I ponieważ orliki nie powtarzają cech matecznych, mam teraz w ogrodzie kilka różnych kolorów i kształtów, a co roku same pojawiają się inne niespodzianki. Teraz najwięcej wysiało się granatowych.

Obrazek

Obrazek

Pashminko, ja w tym roku skaczę koło moich Rh jak kwoka koło kurczaków. Opryskałam nawzoem z dodatkiem potasu, żeby bardziej kwitły w przyszłym roku. To teraz moje oczko w głowie. Muszę zaraz obejrzeć Twoje podopieczne.

Francesca - niesamowicie piękny kolor burgunda. Ciemna, głęboka purpura.
Obrazek

Obrazek

Bolesław Chrobry
Obrazek

Rasputin
Obrazek

Humboldt
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niezawodny, kwitnący co roku Guernsey Cream.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Ogród masz piękny o każdej porze roku ;:oj Kiedy nie zajrzę, to zawsze jest cudnie. Teraz zachwyciłam się klonikami, to chyba niezbyt łatwe rośliny, ten ostatni spodobał mi się najbardziej https://i.postimg.cc/Xvh8hfCL/IMG-3835.jpg ;:333
Percy Wiseman, u Ciebie cudny, ale fotki w necie mnie nie zachwyciły, tam jest bardziej różowy, a Twój ma takie bardziej łososiowe kolorki. Sporo masz kwasolubów i chyba pasuje im u Ciebie, bo każdy z osobna zwraca uwagę. Teraz rzeczywiście jest przerwa w kwitnieniach i one tę lukę doskonale uzupełniają. U mnie na razie raczej zielono, chociaż już pomaleńku zaczyna się to zmieniać
Nawet jeśli przypadkiem, to to połączenie jest fantastyczne ;:oj https://i.postimg.cc/tCYgZYRD/IMG-3869.jpg
O, widzisz...weszłam do Ciebie i od razu natknęłam się na żurawki. Może do jutra o nich nie zapomnę ;:306 ?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Widać, że rodkom u Ciebie dobrze
Bardzo ładnie kwitną i wyglądają na zdrowe
Ostatnio zachciało mi sie klonów
Czy mogłabyś napisać jakie masz
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandeczko , o liliowcach zawsze pamiętam i mam ich dużo , chociaż w tym sezonie chyba nic nowego nie posadzę , muszę te co mam posadowić w odpowiednich miejscach , ponadto mam takie co nie pokazały kwiatów , więc czekam spokojnie .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16014
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Iwonka, różanecznik Percy Wiseman jest w rzeczywistości przepiękny, zdjęcia tego nie oddają.On jest po prostu inny niż wszystrkie. Mój to akurat jeszcze malutki, ale byłam kilka dni temu w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie, żeby sobie obejrzeć kwitnące Rh, i tam widziałam kilka już sporych egzemplarzy. Coś fantastycznego! Chyba tam też tak uważają, bo Percy są posadzone w reprezentacyjnym miejscu, żeby czarować wszystkich przechodzących. Polecam Ci serdecznie tę odmianę. ;:108

Margo, chyba w końcu doszłam do tego, że w moim ogrodzie jest kwaśno. A akurat służy to kwasolubom. Nie warto więc się wysilać i upierać przy takich na przykład powojnikach czy ostróżkach, bo i tak nic z tego nie wychodzi. Trzeba sadzić rośliny, którym u nas pasuje.
Co do kloników, to one akurat lubią kwaśną ziemię, ale są bardzo delikatne i wrażliwe. Czasem usycha cała gałąź i nie wiadomo właściwie dlaczego.
Ja mam u siebie Orange Dream, Atropurpureum, Shirasawy, Dissectum, Butterfly. Tego roku po zimie nie obudził się Deshojo - usechł albo zmarzl.

pela, ja też mam takie odmiany liliowców, które dopiero po paru latach raczyły pokazać jeden kwiat. Ale w sumie, jak jest ich dużo, to w kupie wyglądają dobrze. ;:108

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, pięknie niesamowicie u Ciebie ;:oj Pisałam niedawno u Ciebie coś, ale widzę, że wcięło i nie ma nic :shock: Ale nic nie szkodzi. Dziewczyny mają rację - kloniki masz cudne. Szkoda tego, który nie obudził się po zimie. Choć z drugiej strony jest miejsce na coś nowego. Ogród nigdy taki sam nie ma szans być. To chyba jedna z rzeczy, które są cudowne w ogrodnictwie.

Podoba mi się bardzo gąszcz i różnorodność Twojego ogrodu. Jest ciekawie i ciągle coś się dzieje. Liliowców do niedawna nie lubiłam i nie wiem dlaczego. Teraz bardzo mi się podobają, nawet jeszcze bez kwiatów. Śliczne są te ich liście. Tak, tak...jestem jakaś dziwna :lol:

Wandziu, co to za roślinki rosnące przed brzózką i dereniem? Nie mogę rozpoznać. Chodzi mi o ten żywopłocik.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu a mi się podobają hosty, a zwłaszcza z biegnącym ,kremowym paskiem.Obok niski różanecznik.Planuję posadzić tak mojego Władysława Łokietka ;:224 Kloniki masz cudne, mam nareszcie Orange Dream, ale to jeszcze maleństwo.Na razie jest w doniczce. Dojrzałam też brzózkę szczepioną, ale ładnie się mieni w słoneczku ;:167
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16014
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

lemonka, te krzewinki, o które pytasz, to zwykła tawuła Goldmoud, którą trzeba co jakiś czas przycinać, żeby wyglądała zgrabnie. Ja zrobiłam sobie z nich taki właśnie złoty szpalerwk. Za chwilę znów będę musiała przystrzyc, bo miotełki się robią. Ona bardzo szybko odrasta, a poza tym strasznie do siebie przyciąga te żuczki niszczylistki, gdy tylko chce kwitnąć.

Annes, ta hosta to sympatyczna odmiana White Bikini. Mam obok rododendron Fantastica i na razie jest on niższy niż hosta. jeśli chcesz posadzić swojego Władysława obok hosty, to pamiętaj o zachowaniu odległości, bo Władzio jest z natury malutki. :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

:wit Wandziu

Śliczne Rododendrony posadziłaś; Rasputin, Bolesław Ch, Humboldt, Twój ogród piękny zyskał jeszcze bardziej na dodaniu tych roślin ;:167 Hosty masz takie nieduże kępki, czy często je dzielisz, czy wolniej przyrastają? Super wyglądają właśnie w maju te ich listeczki, co jedna to ładniejsza ;:138 Wandziu na jesieni wsadziłam dwa lilaki Palibin, jeden na nóżce, drugi krzaczasty, powiedz proszę, po kwitnieniu tniesz wszystkie gałązki, na kuleczkę i one bez problemu zakwitają za rok, czy tylko te na których były kwiaty? Uroczo i obficie zakwitł Twój egzemplarz, pamiętam że posiadasz chyba dwie sztuki, pokaż drugi ;:180 Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj .Im bardziej wędruję po forum tym więcej pięknych ogrodów znajduję.Cudnie u Ciebie.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12948
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu jak zawsze u Ciebie przepięknie, super krzewuszka u mnie biała padła.
Psmiętasz może jak się zwie ten bez? mam chyba podobny drobny, pach obłędnie i kwitnie po terminie tych tradycyjnych.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”