Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3653
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

:wit Wandziu, no co Ty? Jak to nie masz co pokazywać? Uwielbiam Twój ogród, a przecież nawet te sama miejsca wyglądają inaczej po kilku dniach. Ba! Nawet w tym samym dniu w innym świetle wszystko wygląda inaczej. Jeszcze chwila i będziemy tęsknić za grzebaniem w ziemi. Pozdrowienia posyłam.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, masz ładny ogród. Bukszpanów szkoda, ale przez zimę pewnie coś wymyślisz alternatywnego. Dalie piękne, aż szkoda ich wykopywać. Moje też zważył mróz, ale może pokażą jakie są,bo bardzo późno je sadziliśmy.
Ten tydzień ma być jeszcze bardzo ładny, więc pokazuj ogród, czekam... ;:65 ;:108
Pozdrawiam - Justyna
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Puk, puk, jest tu ktoś ?
Gdzie jest Wandzia?
Gdzie są nowe zdjęcia ?

Wandziu, Twój wątek budi zainteresowanie ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Uważam, że spadek aktywności na forum wynika ze skurczenia się czasu.
Ja kiedyś miałam tylko tygodniową przerwę w bywaniu w wątkach.
Teraz jestem raz w miesiącu w porywach raz na 3 tygodnie.
I nie wynika to z braku zainteresowania. Po prostu nie mam czasu.
Nie mam pojęcia z czego to wynika, ale zauważyłam, ze bardzo wiele osób ma ten sam problem.
Wandziu nie zostawiaj nas
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Moi drodzy, no i jak Was tu nie kochać! Gospodyni nie ma, a odwiedzający przychodzą i to jeszcze jak sympatycznie się wypowiadają.
Ja oprócz tego, że ostatnimi czasy straciłam wenę do pisania i serce do swojego ogródka, to jeszcze mi się z tego wszystkiego popsuła moja cyfrówka. Nagle przestał działać spust migawki, działa tylko na manualu, ale ja dotychczas robiłam zdjęcia tylko na auto, bo w trybie manual jestem kompletnie niekumata. Trzeba będzie oddać aparat do serwisu, ale póki co wróciłam do swojego starego Olimpusa, który od lat leżał gdzieś zapomniany na dnie szafy. Na szczęście po naładowaniu akumulatorów działa, więc wkrótce wstawię kilka fotek, choć ogród jest w tej chwili naprawdę brzydki - taki sobie szarobury, z dziurami po wykopanych bukszpanach.
Ale cóz, jak się niema co się lubi, to się lubi co się mam.
Na razie wklejam resztki swoich dalii i do zobaczenia później. :D

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Śliczne dalie, Wandziu. ;:215
Schyłek października raczej już na szaro maluje rabaty i tylko kolorowe liście dodają uroku otoczeniu. ;:108
Moją działkę ominęły przymrozki, dzięki czemu ciągle jeszcze kwitną jednoroczne obok marcinków i chryzantem ;:303 , ale podobno idą mrozy, to i one skończą pokaz. ;:174
Pozdrawiam i życzę udanej walki z awarią aparatu. ;:196
:wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Lucynko, ja nie mam u siebie anie marcinków, ani chryzantem, więc koloru dodają właściwie tylko dalie,no i oczywiście - tak jak wspominasz - barwne jesienne liście. Kiedy świeci słoneczko, wygląda to oczywiście o wiele weselej i bardziej optymistycznie, bo ta szaroburość nie rzuca się tak bardzo w oczy. A akurat dzisiaj mieliśmy przecudny, słoneczny dzień. Idąc za Twoim przykładem, zrobiłam dużą część porządków na rabatach. Wykopałam dalie, które już nie będą kwitły, wykopałam kilka porażonych ćmą bukszpanów, przeadziłam jedną różę, no i ... po prostu cieszyłam się życiem. :D

Dalie wykopuję stopniowo, po kilka dziennie. I tylko te, które już nie zdążą zakwitnąć. Na razie nie było przymrozków, więc cieszę się ich wesołymi kwiatami.
Obrazek

Kloniki palmowe pięknie się przebarwiają.
Obrazek

Obrazek

Rancho - to dopiero pierwszy jej kwiat w tym sezonie. :wink:
Obrazek

Jesienne ażurowe trawy roztaczają wszędzie swój urok.
Obrazek

Obrazek

Bitsy, lubię ją, bo jest niewysoka i nie łamią się pędy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hortensje już zardzewiały. :?
Obrazek

Jetfire
Obrazek

Hapet Isabelle - wielkie i ciężkie ma te kwiaty, więc oczywiście wwisi w dół na swoim złamanym pędzie.
Obrazek

Ozyrys
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu. Dawno mnie u Ciebie nie było a tu taka piękna jesień ;:138. Nie ma to jak kolorowe, łapiące promienie słońca liście . Do tego sporo koloru dodają dalie ;:303. U mnie hortensje też już przybrały brązowy odcień ale w takiej fazie też je lubię. Granitowa ścieżka jak zawsze mnie zachwyca ;:167. Może kiedyś ;:224. Pozdrawiam :wit.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

To ogromna uczta wzrokowa oglądać te zdjęcia; piękna jesień wymalowana na klonikach a trawy obłędne. ;:333
Gra światła i cienia, no i ta tajemniczość w nich ukryta; mistrzostwo!
Dziękuje że jednak je nam pokazujesz mimo zmęczenia :D ;:167 Planuje kiedyś w długie zimowe wieczory
pobyć w twoich ogrodach dłużej aby nasycić sie ich pięknem oraz twoim unikatowym sposobem kompozycji.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

ewelkacha, uwielbiam jesień, dla mnie to najpiękniejsza pora roku. A jeszcze gdy do tego świeci słońce, to grabienie liści spod drzew jest tylko czystą przyjemnością. :D Dziękuję za odwiedziny i życzę spokojnego weekendu. ;:196

Igala, jak miło się czyta takie słowa i jak cieszy fakt, że komuś innemu oprócz nas podoba się to, co tworzymy. Chyba w końcu udało się nam z mężulkiem zagospodarować wszystkie wstydliwe kąty naszego ogródka i może w przyszłym sezonie znajdzie się choć trochę czasu na poleżenie i odpoczynek. Dużo jesiennego słoneczka Ci życzę. ;:196

Obrazek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wando, Twój ogród jest jednym z piękniejszych, które tu na forum widziałam. Przez to, że jest dojrzały i świetnie skomponowany może być inspiracją dla wielu ogrodników.
Nigdy nie miałam wrażenia, że powielasz się na zdjęciach. Twoje zdjęcia mogłabym oglądać ciągle. Przedstawiasz ogród za każdym razem inny i pamiętam, że mocno się zdziwiłam kiedy napisałaś, że w rzeczywistości to nie są hektary. Żałowałabym, gdyby tych zdjęć zabrakło. Ciekawie czytać o Twoich kolejnych fascynacjach, hosty, róże, ostatnio dalie i trawy.
Zdjęcie z mchem na mojej ulubionej ścieżce u Ciebie jest przepiękne! ;:167
Co do aktywności forumowej, to mogę się wypowiadać tylko za siebie. Nie mam czasu. A jak mam, to robię inne rzeczy niż obrabianie zdjęć i komponowanie wpisów. Prowadzenie wątku jest bardzo czasochłonne a ja pracuję, mam dzieci w domu. Jak już będziemy z mężem starym małżeństwem a dzieci będą żyły swoim życiem, to będzie czas dla forum.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

:wit
No i coś podkusiło i weszłam. Piękny ogród przyprawił mnie o palpitacje ;:167
Różyczka, którą się zaraziłam na forum przybrała formę chroniczną i galopującą Obrazek Pisałaś, że masz za mało liliowców ;:124 Osobiście, jak jedną na swojej działce znalazłam, to jarzyłam się jak głodny do chleba ;:306
Dąb Czesław jest przepiękny i pewnie już duuużo słojów kryje w pniu. Rozbawiły mnie imiona kolegów: Krzywy i Pała Obrazek Czy to ze względu na pokrój korony?
Rozgoszczę się, jeśli pozwolisz Obrazek
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

:wit
Cudowna, kolorowa i szumiąca trawami jesień u Ciebie, Wandeczko ;:138
Aż się marzy przysiąść na ławeczce z kubkiem gorącej herbaty z cytryną i choć chwilkę podumać i pomarzyć !
Pięknie jest ...
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”