Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu przepiękne masz kliniki. Zawsze z zachwytem podziwiam u innych, bo ja mogę sobie pomarzyć. Nie pasuje im u mnie dosłownie wszystko, struktura ziemi, pH, klimat. Zamordowałam już że trzy sztuki i postanowiłam już ich nie sadzić. Stawiam na rośliny, które bez większych zabiegów dobrze rosną.
Cudowny ten Twój majowy ogród. Żurawki w promieniach słonecznych mają niesamowitą barwę. Jakby płonęły na rabacie :D Pięknie kontrastują z soczystą zielenią.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu przyszłam do Ciebie z wizytą i obejrzałam dokładnie ogród. Masz wszystko tak pięknie rozplanowane, mi to zawsze nie wychodzi, liliowców sporo odmian mi jeszcze sporo brakuje do 100 :wink: Ja na dalie się pogniewałam bo ostatnio jak je wykopałam to żadna zimy nie przeżyła bo w piwnicy mam za ciepło a w stajni za zimno i skutecznie się wyleczyłam. Ale żurawki, hosty, floksy, liliowce i obecnie hortensje zawsze miejsce znajdą w moim ogrodzie (dobrze jest mieć ogród z gumy). Będę z niecierpliwością czekać na fotki z Twojego ogrodu.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Ewelina_G
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 kwie 2019, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu kiedyś miałam temat o doniczkowych. Grasowałam na fiołkach afrykańskich i storczykach.
Pewnie moje stare konto zostało usunięte, bo nie mogłam się zalogować, więc założyłam nowe. Muszę sobie przypomnieć jak się wstawia podpis i awatar. Obecnie przerzuciłam się na róże i powojniki.

U mnie liliowce dopiero prezentują listki. Na razie mam trzy. Dwa mini i jednego takiego zwykłego pomarańczowego . Babcia nazywała je smolinosy. Takie jej cuda oprócz kosmosów, których w tym roku nie mogę znaleźć nasion, a nie zebrałam jesienią, zapomniałam.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Masz racje hortensja to niezawodny krzew ;:138
U Ciebie pięknie, czekam na spektakl liliowców! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Zuzia111, ja pisałam o przesadzaniu różaneczników, a nie kloników. Kloniki są delikatne i wymagające, nigdy nie przesadzałam klonika i chyba bym się bała, że tego nie przeżyje. Ale Tobie życzę, żeby Ci się udała ta przeprowadzka. :)

Annes77, nasze ogrody dojrzewają, a my się starzejemy, taka to już kolej rzeczy. To bardzo miłe dla mnie, że tak odbierasz mój ogródek. Jest on moim drugim życiem i nie wyobrażam sobie, żebym go nie miała. Zimąledwo mogę wytrzymaćw domu bez wychodzenia na rabaty. Zresztą, co ja mówię, pewnie Ty też tak odczuwasz.
Kloniki palmowe są przepiękne, zwłaszczawczesną wiosną i gdy się przebarwiają jesienią. Orange Dream należy do najpiękniejszych, ale nie wsadzaj go na ostrym słońcu, bo listki się przypalają. W tym roku u mojego uschła cała gałąź. Nie wiem dlaczego. Zawsze bardzo przeżywam takie uszkodzenia pozimowe.

tulipanka, droga Wiolu kloniki faktycznie są jakieś wymagające. U mnie teżzmarnowało się kilka. Już nie sadzęwięcej, tylko dbam jak potrafię o te, które już rosną. A jeśli chodzi o żurawki, to one sąnajpiękniejsze chyba właśnie teraz.Mają niesamowicie soczyste kolory, które potem jakby blakną lub ciemnieją.

TROJA, dziękuję Ci za rewizytę. Miło żedo mnie wpadłaś do ogródka. Moje dalie przezimowały co do jednej. I powiem Ci, że muszęsię trochę nagimnastykować, żeby je wszystkie gdzieś upchnąć, bo byłam przygotowana, że niektóre karpy wyschną w zimie. I teraz muszę sadzić bardzo blisko jedna drugiej. Pewnie za blisko, ale inaczej już się nie da.

Ewelina_G, och ja też kiedyś pasjonowałam się fiołkami i storczykami, ale potem już mi się trochę znudziło i tylko zimą poświęcam im więcej czasu. Póxniej miała fazę róż i powojników, ale także po pewnym czasie mi przeszło. Obecnie jestem na etapie kwasolubów. Natomiast hortensje zawsze mi się podobają. Przynajmniej na razie. Aha, no i liliowce są super. Zawsze można je gdzieś zmieścić, prawda?

apus, Liliowce już zawiązują pąki! Będzie kolorowo. :uszy

W końcu zakończyła się susza. Rośliny odżyły, oddychają świeżym powietrzem i pięknieją.
Obrazek

Obrazek

Fantastica
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Percy Wiseman
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Azalia Rosy Lights
Obrazek

Obrazek

Azalia Golden Lights
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Podziwiam twój ogród i rośliny w nim rosnące, niestety mój jest jeszcze zaniedbany. Dzisiaj cały dzień plewiłem grządki. Żona ma na to sposób, chce abym wszędzie posadził trawę ;:124
Awatar użytkownika
E@K66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2402
Od: 7 gru 2008, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie,Przemyśl

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu,pięknie u ciebie jak zawsze,pozdrawiam
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Ale śliczne te kloniki japońskie :) . Żurawek tez masz sporo i to fajnych odmian. Niestety zdjęcia azali wybyły w kosmos :roll: Widzę że uzywasz postimages;jakie masz z nimi doświadczenie;tez są pobierają opłaty?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandeczko ;:196
Masz piękną kolekcję kloników. ;:138
Żurawek też ostatnio używam jako obwódek, dają kolor i ładnie zamykają rabaty.
U mnie też już w końcu susza się skończyła i już dzisiaj jest cieplej, mimo, że pada.
Z daliami mam tak samo, też szukałam dla nich miejsca i część posadziłam do doniczek.
Jak gdzieś zrobi się pusto, to dalia będzie jako wypełniacz.
Ciekawe, co nas zachwyci w tym sezonie ?
Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Niezapominajki uroczo wypełniają rabaty, urocze są!
Deszcze dodały życia naszym ogrodom, zieleni się wszystko i wszędzie, aż miło...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Senior, ha, ha, Józku, a trawa to podobno oczko w głowie facetów! Trawnik to ich ulubiony zakątek w ogrodzie. A u Ciebie akurat żona to lubi :D Niestety, trawnik wymaga najwięcej uwagi i pielęgnacji, żeby wyglądał ładnie.

Efka, niesamowite, kogo moje oczy widzą. Ja to wspaniale, że "starzy" się czasem odzywają z dobrym słowem. Buziaki przesyłam ;:304

Igala, Ten hosting jest darmowy i ja jestem z niego zadowolona, bo wgrywa się łatwo.No ale z kolei, miałam raz tak że mi znikły wszystkie zdjęcia i na początku tego wątku mam brzydkie dziury po fotkach. Strasznie się wkurzyłam, nie chciało mi się szukać innego hostingu i zrobiłam sobie przerwę od forum. Ale potem wróciłam i na razie nowo wklejone zdjęcia nadal wiszą. Ale nie wiem jak długo.

Ignis05,oj Krysiu, ja chyba też posadzę resztę dalii do donic. Najgorsze jest to, że zostało mi kilka odmian wysokich, a one to już tak dobrze w donicach nie wyglądają. Łamią się i pokładają mimo podpór. No ale zwlekać już dłużej nie mogę, muszę wysadzić, żeby zdążyły zakwitnąć do jesieni. Dzięki za odwiedzinki! Pozdrawiam serdecznie.

apus, oj tak Basiu, teraz po deszczu zazieleniło się niesamowicie. Aż serce rośnie i radość rozpiera na te wszystkie majowe widoki i zapachy. :roll:

Kwitnie azalia Juanita ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Azalia Mandarin Lights
Obrazek

Azalia Northern Lights
Obrazek

Azalia Sunte Nectarine
Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu bywam u Ciebie ale z tym pisaniem różnie bywa, coś ostatnio wena twórcza mnie opuściła.
Czytam o daliach u Ciebie, mnie już choroba daliowa trochę opuściła, są piekne ale dla mnie to wykopywanie i przechowywanie najwięcej sprawia problemu.
Tej zimy wiele karp mi przeschło, moczyłam ale bez efektu. Ja w tym sezonie tez kilka wsadziłam do donic i to dość wcześnie, jestem ciekawa jak sobie radzą...jestem poza domem i brakuje mi wgladu do moich zielonych zakatków.
Azalie nadają teraz u Ciebie barw i orliki już w takim rozkwicie....coś zatraciłam poczucie kwitnień w ogrodzie ;:306 ;:306

pozdrawiam
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Też bardzo mnie cieszy, to że wreszcie mamy taki maj, jak powinien być - ze słońcem, ciepłym deszczykiem i soczystą zielenią ;:167
Wandziu, przesadzałaś kiedyś dojrzałe azalie? Jak one znoszą zmianę stanowiska? Mam kilka lat dwa egzemplarze, ale źle rosną, albo je cos podjada od korzenia, albo... nie wiem co. Chcę im dać szansę zmieniając miejsce.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”