Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Podziwiam twój ogród i rośliny w nim rosnące, niestety mój jest jeszcze zaniedbany. Dzisiaj cały dzień plewiłem grządki. Żona ma na to sposób, chce abym wszędzie posadził trawę ;:124
Awatar użytkownika
E@K66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2402
Od: 7 gru 2008, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie,Przemyśl

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu,pięknie u ciebie jak zawsze,pozdrawiam
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2582
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Ale śliczne te kloniki japońskie :) . Żurawek tez masz sporo i to fajnych odmian. Niestety zdjęcia azali wybyły w kosmos :roll: Widzę że uzywasz postimages;jakie masz z nimi doświadczenie;tez są pobierają opłaty?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandeczko ;:196
Masz piękną kolekcję kloników. ;:138
Żurawek też ostatnio używam jako obwódek, dają kolor i ładnie zamykają rabaty.
U mnie też już w końcu susza się skończyła i już dzisiaj jest cieplej, mimo, że pada.
Z daliami mam tak samo, też szukałam dla nich miejsca i część posadziłam do doniczek.
Jak gdzieś zrobi się pusto, to dalia będzie jako wypełniacz.
Ciekawe, co nas zachwyci w tym sezonie ?
Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Niezapominajki uroczo wypełniają rabaty, urocze są!
Deszcze dodały życia naszym ogrodom, zieleni się wszystko i wszędzie, aż miło...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Senior, ha, ha, Józku, a trawa to podobno oczko w głowie facetów! Trawnik to ich ulubiony zakątek w ogrodzie. A u Ciebie akurat żona to lubi :D Niestety, trawnik wymaga najwięcej uwagi i pielęgnacji, żeby wyglądał ładnie.

Efka, niesamowite, kogo moje oczy widzą. Ja to wspaniale, że "starzy" się czasem odzywają z dobrym słowem. Buziaki przesyłam ;:304

Igala, Ten hosting jest darmowy i ja jestem z niego zadowolona, bo wgrywa się łatwo.No ale z kolei, miałam raz tak że mi znikły wszystkie zdjęcia i na początku tego wątku mam brzydkie dziury po fotkach. Strasznie się wkurzyłam, nie chciało mi się szukać innego hostingu i zrobiłam sobie przerwę od forum. Ale potem wróciłam i na razie nowo wklejone zdjęcia nadal wiszą. Ale nie wiem jak długo.

Ignis05,oj Krysiu, ja chyba też posadzę resztę dalii do donic. Najgorsze jest to, że zostało mi kilka odmian wysokich, a one to już tak dobrze w donicach nie wyglądają. Łamią się i pokładają mimo podpór. No ale zwlekać już dłużej nie mogę, muszę wysadzić, żeby zdążyły zakwitnąć do jesieni. Dzięki za odwiedzinki! Pozdrawiam serdecznie.

apus, oj tak Basiu, teraz po deszczu zazieleniło się niesamowicie. Aż serce rośnie i radość rozpiera na te wszystkie majowe widoki i zapachy. :roll:

Kwitnie azalia Juanita ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Azalia Mandarin Lights
Obrazek

Azalia Northern Lights
Obrazek

Azalia Sunte Nectarine
Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu bywam u Ciebie ale z tym pisaniem różnie bywa, coś ostatnio wena twórcza mnie opuściła.
Czytam o daliach u Ciebie, mnie już choroba daliowa trochę opuściła, są piekne ale dla mnie to wykopywanie i przechowywanie najwięcej sprawia problemu.
Tej zimy wiele karp mi przeschło, moczyłam ale bez efektu. Ja w tym sezonie tez kilka wsadziłam do donic i to dość wcześnie, jestem ciekawa jak sobie radzą...jestem poza domem i brakuje mi wgladu do moich zielonych zakatków.
Azalie nadają teraz u Ciebie barw i orliki już w takim rozkwicie....coś zatraciłam poczucie kwitnień w ogrodzie ;:306 ;:306

pozdrawiam
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Też bardzo mnie cieszy, to że wreszcie mamy taki maj, jak powinien być - ze słońcem, ciepłym deszczykiem i soczystą zielenią ;:167
Wandziu, przesadzałaś kiedyś dojrzałe azalie? Jak one znoszą zmianę stanowiska? Mam kilka lat dwa egzemplarze, ale źle rosną, albo je cos podjada od korzenia, albo... nie wiem co. Chcę im dać szansę zmieniając miejsce.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu mnóstwo słodkości roślinnych masz w swoim ogródeczku,wymuskane ,wypieszczone ,to widać na każdym zdjęciu,azalii tyle dosadzonych pięknie kolorują ogród ,pogoda prawdziwa majowa ,wiec ogródek świeci razem ze słoneczkiem ,pozdrawiam i pięknego dnia życzę ;:168
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu -pięknie u Cienie kwitną azalie , u mnie dalie częściowo przezimowały , były w doniczkach wsadzone wiosną i część nie wypuściła , ale reszta już wsadzona na swoje miejsce , liliowce to żelazne rośliny ogrodu też mam ich kilka i są bezproblemowe , ale czekam na twoje masz ich dużo odmian pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

leszczyna, oj,Krysiu, jak fajnie, że znów się odezwałaś! Ja treżczasem nie mam weny, ale ppotem w pewnej chwili mnie nachodzi i znów chcę być z Wami i dzielić się radością płynącą z ogrodowania. To taki piękny miesiąc, więc i energia powinna w nas wstępować.
Moje dalie przezimowały dobrze co do jednej, ale masz rację, ich uprawa jest wymagająca. Ja z pewnością już żadnej nie dokupię i nie będę nad żadną płakąc, ale ponieważ karpy są teraz w dobrym stanie, więc oczywiście nie wyrzucę, lecz znowu się będę z nimi męczyć. Właśnie wylazły z kątów ślimaki, tak więc walkę trzebą z nimi zacząć jak co roku.

apus, azalie dobrze znoszą przesadzanie, bo nie mają dużego systemu korzeniowego. Czasem bardzo sobie chwalą przeprowadzkę. Ale myślę, że w tej chwili to już jest za późno, gdyż lada chwila zrobi się gorąco i trudno będzie roślinom przyjąć się na nowym miejscu. Zaczekaj Basiu z tym do sierpnia. Dasz im wtedy dobrej ziemi i spokojnie sobie będą rosły aż do jesieni.

koziorożec, wiesz Martuniu, cieszę się, że wprawadziłam do siebie więcej azalii i Rh, bo dzięki temu ogród jest teraz kolorowy. Zawsze było tak, że zanim zakwitły róże, było raczej tylko zielono, a teraz naprawdę jest radośnie. :tan

inka52, bezproblemowość to teraz dla mnie najważniejsza rzecz w wyborze roślin do ogrodu. Dość już mam eksperymentów z rozmaitymi gatunkami. Chciałabym tylko wszystko nawieźć, ppodlać i żeby samo rosło. Życzę Ci miłego nadchodzącego tygodnia. :D

Bodziszek Melinda
Obrazek

I jeszcze raz Juanita
Obrazek
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandeczko , ja od dawna postawiłam na krzewy i byliny mało wymagające bo czasu dla ogrodu mam bardzo mało a i lat przybywa , więc muszę być też praktyczna , więc każdego roku sadzę nowe azalie i Rh .Dalii mam zaledwie 3 sztuki i uważam , że o 3 za dużo ;:306 . Nareszcie i nam porządnie podlało ogrody i nie trzeba biegać z wężem lub konewką . Dobrego tygodnia i pięknych kwitnień . ;:167
Ewelina_G
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 kwie 2019, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Mnie ślimaki zjadły wszystkie ostróżki i sałatę. Jeszcze jedna roślinka i przestane być humanitarna...
Azalia cudna. Ja nie mam do nich ręki, mimo, że ziemia u mnie kwaśna. W oczy rzucił mi się piękny orlik ciemny. To jakiś odmianowy, czy mieszanka?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”