Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

wiridiana, to poidełko to zdecydowanie tylko ozdoba, bo ja tam nigdy ptaszka nie widziałam. Zresztą u mnie zawsze stoją w ogrodzie wiadra z wodą, więc ptaszki sobie tam piją i się kąpią.

Senior, ja kiedyś bylam na trzech forach , ale teraz tylko na tym. No ale oczywiście podczytuję różne i tam też się skarżą na brak aktywności. A wydawać by się mogło, że podczas kwarantanny ludzie częściej siedzą przed komputerem.

vimen, kiedyś w ciągu roku miałam cztery wątki, po jednym na porę roku, a teraz... co tu gadać. Mnie to nawet czasem nie chce się nie tylko wpisywać, ale i oglądać. Chociaż myślę sobie, że szkoda byłoby całkiem zrezygnować.

Margo, ja i tak Cię podziwiam, że mimo iż pracujesz, to udzielasz się tu i ówdzie. My akurat obie znamy nawzajem swoje ogrody z autopsji, więc czasem trudno pisać o czymś nowym. Ale popatrz na nowych użytkowników - przeważnie siedzą tylko w swoich wątkach. No dobra, dość marudzenia. Wstawiam, co mam w zanadrzu.

Mam np. takie dwie odmiany liliowców i jak się im przyglądam w realu i na zdjęciu, to jakoś nie widzę różnicy.
Mousaka
Obrazek

Tiger Blood
Obrazek

Kwitną sobie przetaczniki samosiejki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hortensja Bounty
Obrazek

Obrazek

Annabele i Prim'White Dolprim
Obrazek

Orange Fubuki
Obrazek

Wanda's Aurora - moja imienniczka ;:167
Obrazek

Snowflake - białe kuleczki
Obrazek

Arabian Night
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

O to ja nie mam swojego wątku wcale, więc siłą rzeczy w nim nie siedzę. Może nie jestem całkiem nowa na forum, bo czytam od dłuższego czasu, potem się zarejestrowałam, a teraz od jakiegoś czasu więcej piszę.
Czasem ciężko też się do kogoś wbić na wątek i zadawać pytania czy cokolwiek innego pisać, bo widać, że są tam "starzy znajomi" i raz, że się nie zna ogrodu, osób piszących. A poza tym nadrobić tyle postów do tyłu, żeby nie zadawać głupich pytań...

Dla mnie jeszcze dobrze jest pooglądać Twój ogród, bo mniej więcej mogę zobaczyć jakie rośliny będą też u mnie się sprawdzać, skoro zapewne mamy podobne warunki glebowe, klimatyczne itd.
O na przykład przetacznik też niedawno nabyłam u siebie na targu. Bardzo spodobały mi się jego wymagania. Gleba przepuszczalna, miejsce słoneczne, sucho i najlepiej nie poświęcać za dużo uwagi. Wypisz wymaluj pasuje do mojego ogródka :D

Podejrzewałam właśnie, że to poidełko to taka ozdóbka bardziej. Nie mniej bardzo ładna i kusząca. Jak jeszcze będą to może następnym razem naciągnę męża. Tym razem mieliśmy jeszcze inne zakupy i głupio było jeszcze taką pierdółkę dokładać.
Awatar użytkownika
dorota33
200p
200p
Posty: 207
Od: 6 sty 2012, o 17:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Też nie mam swojego wątku ,czytam Cię i oglądam Twoje piękne zdjęcia.
DOROTA
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7942
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu
Dokładam mój głos przeciw zamknięciu Twojego wątku :)
Jak mogłaś wpaść na ten nie mądry pomysł :evil:
U mnie też czasem nic się nie dzieje ,taki rok ,ludzie mają mniej werwy i czasu na pisanie.
Szkoda by było stracić możliwość oglądania Twojego unikalnego ogrodu.
Liliowce dały cudny popis.
Dalie też zachwycające ,zwłaszcza małe , białe kulki i ''Arabian Night''.
U nas też sieją się te wysokie przetaczniki.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

wiridiana, a właśnie, dlaczego nie masz jeszcze własnego wątku? Nie chcesz zalożyć? Ciekawa jestem, co tam u siebie sadzisz. Co do przetaczników, to kiedyś miałam kilka odmian ale powoli zaniknęły. Został tylko ten niebieski, popularny. Tak w ogóle to są to piękne bylinki, szkoda że tak krótkowieczne.

dorota33, miło mi bardzo, że zostawiłaś u mnie swój ślad. Mam nadzieję, że nie ostatni. :D

pelagia, lubię liliowce, na początku może kwitną marniutko, ale potem, gdy rozrosną się w kępy, nareszcie jest się czym cieszyć, bo wtedy pędów jest wiele, a pąków jeszcze więcej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

:wit Wandziu

Jak zwykle piękne obrazki z Twojego ogrodu, śliczne Dalie i Liliowce ;:167
Dziękuję za odpowiedz, jakoś do tej pory nie zwróciłam uwagi na tą piękną róże,;Concerto, będę musiała o niej poczytać i przyjrzeć jej się bliżej, piękna jest niewątpliwie, a skoro jeszcze kwitnie obficie i często to super. Co prawda nie myślałam już dokupywać róż, ale można rozważyć jeszcze jedną sztukę, zima długa i koloru wtedy brak być może się na nią zdecyduje i wpadnie do koszyka :;230 Pozdrawiam i życzę fajnych chwil w ogrodzie ;:196
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu i doczekałam się na dalie u Ciebie , bo masz je piękne , ale jak pamiętam to miałaś ich więcej , a liliowce są naprawdę super , takie bezobsługowe/ bynajmniej ja je tak traktuję / i zawsze coś pojedynczego dokupię , ale też hortensje , masz ładne , lubię te drzewiaste pozdrawiam wraz z deszczem miłego dnia :wit ;:3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Krychna, ja już na pewno nie kupię żadnej róży. Pozbywam się raczej tych, które nie sprawiają mi żadnej przyjemności estetycznej. Właśnie mam wykopać Louis Odier, bo u mnie jest drapakiem i to w dodatku chorującym na plamistość i łysiejącym. Lepiej mieć kilka ładnych róż niż dużo, ale marnych. Kiedyś kupiłam ich po prostu za dużo i teraz widzę, że niektóre niepotrzebnie zajmują miejsce. Ale Concerto z pewnością u mnie pozostanie.

inka52, dalii mam dużo, powiem nawet że za dużo, ale nie robię wszystkim portrecików, bo już mi się nie chce tak jak kiedyś. Tylko niektórym zrobiłam zdjęcia. Przeważnie tym, których nie fotografowałam w zeszłym roku. Wolę teraz fotografować ogród w szerszych kadrach.

Cebu
Obrazek

Myrtle's Folly
Obrazek

Genova
Obrazek

Radiance
Obrazek

Janet Bennet
Obrazek

Orange Fubuki
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu :wit
Nie wyrzucaj Louis Odier, tylko ją przytnij mocno, nawet teraz; ja tak zobilam i po roku mam ponad metrowe pędy.
Wtrącam się może niepotrzebnie, ale to tylko z sympatii do tej róży. Do tego pięknie pachnie.
Kiedyś robiłam z niej konfitury, albo ucierałam z cukrem i dodawałam do dżemu truskawkowego. Niebo w gębie ;:oj .
;:167
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Pulpeczko, kochana! Jaka miła mnie dziś niespodzianka spotkała! Jakże mi miło, że o mnie pamiętasz jeszcze. ;:196
Nie wrócisz już do swojego wątku? Bardzo Cię do tego namawiam. ;:108
Co do Louisa to zrobię, jak mówisz. Dzisiaj po Twoim wpisie już zaczęłam tę różycę przycinać. Nie mam nic do stracenie, może faktycznie się odrodzi jako piękna królewna. :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu hortensje Bounty i Anabelle mają wspaniałe, wielkie kwiaty. ;:oj Ile godzin mają słońce w ciągu dnia?
Nie żałuj nam zdjęć dalii, to takie fotogeniczne kwiaty. Radiance cudna. Mimo, że muszę prosić znajomych o przechowywanie karp, to mam już dziesięć dalii. ;:173
Wypatrzyłam piękny, wysoki przetacznik na tle granitowego murka. ;:215 Zdrowy, czy traktujesz go czasem p-grzybowymi? Moim stale brązowieją liście. ;:222
Miłych chwil w ogrodzie. ;:3
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

He, he, Pulpa się znalazła ;:oj, cud jaki, czy co?
Widać na FO ( jak w przyrodzie ) nic nie ginie... Witamy Cię, Aneczko!

A z Twoich dalii najbardziej przypadła mi do gustu Genova. Lubię takie o dekoracyjnych niezbyt wielkich kwiatach, w dodatku z domieszką fioletu ;:224.

Buziaki - Jagi
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Śliczna kolekcja dalii, Wandziu. .
Dalie są cudne ale dla mnie to bardzo ciężki temat: mieć je czy nie mieć ich, oto jest pytanie.
Mam gdzie je przechować bo mam super patent na to, taki bez kłopotu i się u mnie sprawdza, ale co potem, jak już je trzeba sadzić do doniczek to nie mam gdzie, a potem jak je daję od razu na rabatę to nie zawsze zdążą zakwitnąć.
Twoje są takie piękne! Pięknie kwitną! ;:180 ;:167
A jak Twoje tegoroczne liliowce? Te moje co niektóre wzięły sobie chyba urlop.
Ja też się cieszę jak mi się jakiś przetacznik wysieje ;:215
Twój ogród zachwyca, i to o każdej porze roku. ;:303 ;:180 ;:215
Pozdrawiam ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”