Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Jolu, jak milo znowu Cię widzieć! Mój ogrod kładzie się już do snu, a i mnie nie chcę się już w nim pracować. Ta morelowa dalia to Cebu. Powoli wykopuję karpy daliowe i układam je w garażu. Nie czekam na pierwsze przymrozki, bo miałabym wtedy zbyt dużo pracy z wykopywaniem. Teraz na razie jest przyjemniej, a potem w zimnicy nic nie chce się robić.
Pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję za odwiedziny. ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Dziękuję, Wando, za liliowce, nie do końca wiedziałam czy i jak je nawozić. Teraz już wiem ;:215
Ze Stelli jestem bardzo zadowolona, najpewniej trafiłam na dobrą sadzonkę, do tej pory myślałam, że ta odmiana jest niezawodna. U mnie ten liliowiec zaczyna jako pierwszy i kończy jako ostatni. Teraz też jeszcze troszkę kwitnie.
Wykopywanie dalii - ojoj to już wróży koniec kolejnego sezonu... Mam nadzieję, że następny będzie wspaniały i będziemy się nim mogli cieszyć w dobrym zdrowiu. U mnie od kilku dni tak mocno pada, że nic się nie da działać w ogrodzie, choćby się tego bardzo chciało.
Wiele moich roślin także nie zachowuje się książkowo, czasami nawet na przekór wszystkim opisom.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu Brachytricha cudna, ;:oj od dwu lat to moja ulubiona trawa. :)
Piękne zdjęcie z narzędziami przy ławce, kwintesencja ogrodu. ;:138
Duże zawsze ładniejsze i lepsze. ;:173
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu:)

Blogowe zdjęcie, rewelacja, jak ja lubię takie obrazki ;:oj Ławka, narzędzia i resztę dopowie wyobraźnia.Teraz każdy chyba ogrodnik coś przesadza, grabi i sprząta oraz sadzi cebulki.
Ja w tym roku tylko czosnki dosadzę, bo kule fioletowe bardzo mi się podobają na rabatach.
Dalie jeszcze nie wykopałam, ale pewnie już niedługo...

Pozdrawiam miło:)
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Piękne widoczki u Ciebie ;:138 Trawy, dalie są piękne o tej porze. Moich dali jeszcze nie wykopuję, pięknie kwitną, szkoda by mi ich było .
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7942
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wando
Podziwiam pastelowe liliowce - niesamowity zbiór tych pięknych roślin posiadasz. :D
Dalie również zaskakująco cudne. 8-)
Fajny ozdobnik ogrodowy ,lubię takie gadżety :D
Masz rację ,ciężki sezon.
Nas gnębiła susza i ślimaki jednocześnie.
Dalie nie miały szans roztoczyć pełni swojego uroku.
Mam jeden krzak dopiero w pąkach. :oops:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Puk, puk .... można? Wprawdzie bez pytania już pobuszowałam po Twoim ogrodzie, ale jednak postanowiłam się ujawnić, bo to nieładnie tak podglądać potajemnie ;:306
Wandziu bardzo mi się spodobało u Ciebie, choć przyznam, że nie przejrzałam całego wątku - na razie od początku roku do teraz :wink: Fajne zakątki pokazujesz, cudne ścieżki, mnóstwo roślin, gustowne ozdoby. Nie jestem oryginalna zachwycając się Twoim królestwem różaneczników, liliowców, dalii, róż i pozostałych piękności.
Wyczytałam, że wśród wielu róż masz Lagunę i nie całkiem jesteś z niej zadowolona ;:7 Tak się składa, że właśnie czekam na zamówioną Lagunę i Pomponellę i trochę się martwię czy to był dobry wybór.
Jeśli pozwolisz będę do Ciebie zaglądać, bo Twój ogród jest bardzo ciekawy i inspirujący ;:215
Zapraszam też do siebie, jeśli tylko masz ochotę ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Ja też muszę się zabrać za wykopywanie dalii.
Nie mam ich co prawda zbyt dużo, ale praca na zimnie mnie nie pociąga. Szczególnie jesienią.
Wiosną jestem w stanie się poświęcić ;:173
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Beaby, ja już szczęśliwie zakończyłam wykopywanie dalii. Dziwnie mi się w tym roku zachowywały. Porosły w karpy, miału dużo zieleni, ale kwitnienia byly skąpe. No cóż, wykopałam, popakowałam i pochowałam do garażu. Niech czekają. Kilka sztuk wyrzuciłam, bo przestały mi się podobać. Zasililiły kompost. Liliowce zaczynają wypuszczać z ziemi nowe liście. Ładnie to wygląda, ale chyba nie pora na to, bo idzie przecież zima.Pozdrawiam Cię serdecznie. ;:196

Obrazek

cymciu, stipa brachitrycha to rzeczywiście jedna z lepszych traw. U mnie się nawet ama wysiewa i mam ją w kilku miejscach, ale jednak staram się kontrolować, żeby nie zdominowała innych roślin. Jesienią jest naprawdę malownicza. Lubię też trzcinniki i proso.

Obrazek

Obrazek

Annes77, i mnie czosnki podobają się bardzo. Tylko drażnią mnie ich zasychające u dołu liście, ale cóż.. tak już one mają. Czosnki oprócz tego że ładne, to jeszcze bardzo dobrze wpływają na rośliny i odstraszają szkodniki.
Jeśli chodzi o jesienne sadzenie Aniu, to zamierzałam posadzić kilka lilii, ale zanim się obejrzałam, z marketów znikły torebeczki z liliami. Są inne cebulowe, głównie tulipany i hiacynty, lecz strasznie drogie w tym roku, więc sobie odpuściłam. Tylko w Biedronce kupiłam jedną torebkę hiacyntów i to wszystko.

Obrazek

duju, ja swoje dalie umieściłam już w kartonach w garażu. Nie było mi szkoda, bo już tylko kwitły pojedyncze kwiaty. Ścięłam je i wsadziłam do wazonu. Zamiast w ogrodzie, podziwiałam w domu. :) Jeśli u Ciebie pięknie kwitną, to nic dziwnego Justynko, że jeszcze żali Ci je wykopywać.

Obrazek

pelagia72, oj tak, ślimak w tym roku faktycznie strasznie obrodziły. Ja zawsze miałam tylko te skorupowe i to w śrdenich ilościach, natomiast gołych spotykałam zaledwie kilka. A w tym roku tych obślizgłych golasów było sporo i oprócz tego pojawiły się paskudne pomarańczowe gluty, który wyglądają jak psia kupa. Wysypywałam granulki, trochę się pozbyłam, ale potem już jakby i to nie pomagało. Mam sporo poobryzanych rozmaitych roślin, nie tylko dalie i hosty, ale też różaneczniki, hortensje. Fuj... U Ciebie czytałam, że także się namęczyłaś z tą plagą.

Obrazek

jarha, jaki miły post Halszko na powitanie! Bardzo mi się przyjemnie zrobiło. Ostatnio rzadko ktoś nowy zagląda do starych wątków, przynajmniej do mojego, tym bardziej cieszę się z Twojej wizyty i mam nadzieję, że będziesz częstszym gościem. :D Zapraszam.
Co do róży Laguna to nie jest tak, że jestem z niej niezadowolona. Jest to piękna silna odmiana, kwitnie calymi kiściami, pachnie i ma przepiękny kolor. Tylko Nie zapewniłam jej odpowiedniego miejsca. Myślałam, że sobie poradzi przy pergoli. Okazałą się istnym potworem. Ma grube sztywne pędziska, gęste ostre kolce i bardzo trudno ją nakierować w pożądaną stronę. Poza tym mój egzemplarz ma tylko dwa pędy, nie wypuszcza z ziemi nowych. Róża jest dość stara i przydałoby się ją już odmłodzić, to znaczy zgodnie z zasadą wyciąć najstarszy pęd, ale co mi wtedy zostanie - jedno pędzisko? Nie wiem, jaki będzie los tej mojej różycy. Ciebie natomiast uczulam, żebyś przygotowała dla niej miejsce, myśląc o przyszłości, bo potem trudno będzie ją w ogóle ruszyć. ;:108

Obrazek

Margo, nienawidzę prac ogrodowych, gdy jest zimno. Dl;atego wykopywanie dalii po przymrozkach zawsze było dla mnie koszmarem.W dodatku widok pomarzniętych kwiatów, które jeszcze dwa, trzy dni wcześniej były przepiękne, wpędzał mnie w wielkie rozżalenie. Ale róż też nie lubię sadzić jesienią, zdecydowanie wolę wiosną, choć podobno jesienne sadzenie jest korzystniejsze. E tam, ostatecznie to ogród ma być dla nas, a nie my dla ogrodu.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Piękna, kolorowa jesień w Twoim ogrodzie, Wandziu. ;:215 ;:63
Napisałaś, że nie zdążyłaś kupić cebulek lilii. ;:131 Nic straconego. ;:185 Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej je sadzić wiosną ;:108 , wówczas gryzonie się do nich nie zdążą dobrać i zakwitną trochę później, dzięki czemu dłużej można podziwiać ich piękne kwiaty. ;:303
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu też nie znoszę pracować w zimnie, więc dziś dalie wykopałam. Nawet najbrzydsze kwiaty hortensji wycięłam. ;:173
Klon pięknie przebarwiony. ;:oj Trawy przez jednych uwielbiane, przez innych krytykowane, ale nie można im odmówić uroku o tej porze. ;:215
U mnie wszystko się sieje, ale Brachytricha nie. ;:306
Zdrowia i miłych chwil w ogrodzie. ;:168
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

ostatecznie to ogród ma być dla nas, a nie my dla ogrodu
To i moja dewiza, zawsze się tego trzymam ;:108
Żółcie i brązy w tej chwili dominują w ogrodach, ale podświetlone słońcem, mają w sobie dużo uroku. W pochmurne i słotne dni, wygląda to już gorzej. Jesienią prawie na działkę na działkę nie jeżdżę, dlatego też wszelkie prace zostają na wiosnę. Chyba, że jesień jest słoneczna i ciepła, to wtedy troszkę powycinam. Dalie jeszcze siedzą w ziemi, ale teraz nie mam możliwości po nie pojechać, a eM większości nie znajdzie. Muszą czekać na lepsze czasy.
Stipę brachitrychę próbowałam siać kilka razy, ale nigdy nie wykiełkował mi ani jeden kłosek. A potem jakoś o niej zapominam i do tej pory jej nie mam. Może kiedyś nadejdzie i na nią czas?
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu :wit Bardzo mi się podoba w Twoim dojrzałym i klimatycznym ogrodzie ;:108 Uwielbiam kompozycje z roślin, kamieni, zwalonych pni (choc sama takich dużych nie mam) Trawy nawet późną jesienią tworzą w ogrodzie malownicze obrazy z przebarwionymi liśćmi na krzewach i drzewach. Super to wygląda ;:215
Wandziu, dziękuję za porady odnośnie Laguny, wzięłam je pod uwagę przy sadzeniu. Posadziłam ją w pobliżu balkonu, który ma metalową konstrukcję barierki na wys. około 1,7 m.Jak pędy urosną to umocuję je do tej barierki. Może to się sprawdzi ;:7
Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci dużo zdrowia ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”