Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, bardzo lubię spacerować po twoim ogrodzie
W jesiennej odsłonie prezentuje się super, ale letnia zdecydowanie bardziej mi się podoba
Te róże na pergoli ;:167
Chociaż jak wracam do zdjęć jesiennych to te trawy nadają niesamowitą atmosferę
Tez jest cudnie
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Gosiu miło mi, że mnie odwiedziłaś i dziękuję Ci bardzo za dobre słowo. Każda pora roku ma swoje zalety, ogród wciąż żyje i zawsze można w nim znaleźć coś ciekawego i nowego. W tym roku robiłam raczej mało zdjęć, bo odczuwam coraz mniej motywacji do ich wklejania. Właściwie robię fotki tylko dla siebie ku pamięci, aby mieć co zimą oglądać. I to głównie całościowe ujęcia, a nie portreciki.
Te, które zamieszczam niżej będą już chyba ostatnie. W każdym razie w tym sezonie na pewno. Pozdrawiam Cię serdecznie. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowe liliowcowisko. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu :wit Czy Twoje dalie jeszcze tak pieknie kwitną?Moje zmarzły juz chyba 2 tygodnie temu...hortensje tez już brzydkie...Nie mam co pokazywać...a i tak mało kto wchodził do mnie...To teraz oby do wiosny!Pozdrawiam!Iza
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Iza, u mnie w tym roku nie było jeszcze ani razu przymrozków. Mimo to zaczęłam już tydzień temu wykopywanie karp, żeby zdążyć z wszystkim na czas. Zostawiłam jeszcze tylko te, które kwitną.Jednak w ostatnich dniach deszcze połamały niemal wszystkie pędy i teraz już mi nie będzie żal wykopać reszty.
W tym sezonie karpy wiele nie przyrosły, chyba nie był to dobry rok dla dalii. :wink:
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu
Pięknie Twój ogród przybrał jesienną szatę , wszystko złotem i czerwienią się mieni . :tan
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu..to masz szczęście..u mnie już chyba 2 albo 3 razy...niewielkie i nawet miejscowe bo przynajmniej po tych pierwszych częśc była zmarznieta a te w bardziej zacisznym miejscu nie...na jednyc działkach zmarzły a na innych kwitły jeszcze długo...Fakt że jeszcze ich nie wykopałam bo ciagle coś innego mnie zajmie a ostatnie 3 dni to wiało i lało..ale z deszczu sie cieszę bo juz nie pamietam kiedy padało poprzednio...Częśc dalii mam w donicach więc tylko obetnę i przechowam z donicami a wiosna zmienie im ziemię...Moze jutro lub w sobotę...
Pozdrawiam! :wit
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Aklat
100p
100p
Posty: 134
Od: 17 wrz 2018, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie/Warszawa

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Dzień dobry,
Piekny ogrod! Wyglada bardzo naturalnie, w taki niewymuszony sposób, choć pewnie, żeby uzyskać taki efakt trzeba pewnie włożyć w to ogrom pracy.
Przejrzałam wątek od początku roku i niesamowicie wygląda przemiana ogrodu przez kolejne pory roku, szczególnie fajnie to prześledzić na zdjęciach z brukowaną alejką. Bardzo urokliwie to wygląda :)
Aneta
Początkująca ogrodniczka
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandeczko :wit
jak zwykle z wielką przyjemnością spaceruję Twoimi alejkami i zachwycam się kolejnymi przemianami ogrodu.
Kochana rób koniecznie nadal zdjęcia ! Te całościowe są świetne. Widać lepiej koncepcję ogrodu i nasadzenia.
Bardzo pięknie go komponujesz i z każdym sezonem zyskuje na urodzie ;:173
Pozdrawiam cieplutko, może jeszcze zaświeci nam słonko ?
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

DzonaK, rzeczywiście, teraz jest bardzo kolorowo, szczególnie że raczyło zaświecić słońce. Niestety liście host już zbrzydły i pokryły się grzybem, nie są już takie złociste jak przed kilkoma dniami. Jeszcze parę dni i zrobi się szaro.

isia60, faktycznie, z donicami jest najłatwiej. Ale ja nigdy tak dalii nie przechowywałam, chociaż chodziła mi ta myśl po głowie. Może za rok spróbuję, tylko żeby donice nie były ciężkie, bo nie zatargam ich do garażu.

Aklat, bardzo się cieszę, że do mnie trafilaś i zapraszam jak najcześciej do kolejnych odwiedzin. Ogród tworzę już od kilkunastu lat i rzeczywiście wymaga on dużo pracy. Jest tojednak ogródek przydomowy, tak więc mam o wiele łatwiej niż osoby, które muszą dojeżdżać na działkę. Im to dopiero należą się pochwały! Ja latem właściwie mieszkam w ogrodzie, mogę więc dopilnować, podlać, przyciąć itd. A taka praca to przecież tylko przyjemność.

Mufeczko, a to dopiero niespodzianka! Tak rzadko zagląda do mnie ktoś z dawnych znajomych, poznanych w realu. Tak więc sprawiasz mi za każdym razem ogromną przyjemność.
Zdjęcia całościowe to w zasadzie jedyna wizytówka ogrodu, szkoda że na FO jest ich tak mało, bo dla mnie są najciekawsze. Pozdrawiam Cię również bardzo, ale to bardzo serdecznie. ;:196 Może kiedyś znów otworzysz wątek?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Czy na ścianie to jakieś wino się pnie?
Przepięknie się przebarwia
Dlaczego odczuwasz coraz mniej motywacji?
Czy dlatego, że masz mało odwiedzających?
Bardzo dobrze, że robisz zdjęcia perspektywiczne. Ja je uwielbiam. Masz cudny ogród, szkoda byłoby go nie oglądać
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

:wit
Wandeczko, myślę o nowym wątku, ale to dopiero będzie możliwe zimową porą. I będzie to zupełnie nowy wątek. Już nie stepy, lecz nowy, zupełnie inny, ale równie mocno wymarzony ogród ...
Ściskam serdecznie ;:196
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu to i tak długo Ci się trzymały hosty bo po moich już dawno zostało tylko wspomnienie :lol:
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Margo, to, co się pnie po murze, to winobluszcz trójklapowy Fenway Park. Czekam z niecierpliwością, aż obrośnie całą ścianę. Wolno to idzie, bo na początku dwa razy mi wymarzł jako mała sadzonka, ale teraz się już dobrze ukorzenił i mam nadzieję, że już go nic nie naruszy.

Obrazek

Mufeczko, w takim razie czekamy do zimowej pory i chyba właśnie już nadeszła. Ciekawa jestem, co to będzie za wątek.

Dzona, już wszystko w ogrodzie pozostało wspomnieniem. Nadeszła nudna szaro-burość. :(
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”