Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

:wit
zdjęcia krokusów cudne ;:138 Już je widzę ;:333
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, krokusy to już wspomnienie, co prawda piękne, a teraz czas na tulipany ;:65
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

łany krokusów wyglądają przepieknie. Musze poprzesadzać swoje w nowe miejsca, bo oczywiście w zeszłym roku poszerzyłam rabatę i brakuje tam krokusów
U mnie też tulipany w większości mają tylko liście,ale też sporo kwitnie
Jesienią na bank kupuję nowe
Wpadłam w daliowy szał i mam już kilkanaście karp. Zwariowałam, bo u mnie raczej większość roślin przezimowała, padły tylko niektóre ostróżki
Gdzie ja to wszystko posadzę? :roll:
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu witam się po śnie zimowym, ja też miałam przestuj w pisaniu, zaglądałam, poczytałam i pisanie odkładałam ale chyba już czas aby się spotkać raz po raz przy klawiaturze.
Wyczytałam o Twoich różach które nie dały rady tej zimie....U mnie nie najgorzej dwie na zawsze odeszły a jedna jeszcze siedzi w glebie ale chyba bez szans.
Zapytam o dalie ....czy już sadziłaś ? ja jeszcze nie, nie wszystkie mi przetrwały dzisiaj kilka namoczyłam niech się opiją i w piątek sadzenie, ale sądzę to co przetrwało....trochę już mi przeszła choroba daliowa, zbyt dużo z nimi zachodu jak by powiedziała moja mamcia.
Pozdrawiam i czekam na relację z wiosny u Ciebie
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Pięknie wygląda taki fioletowy łan krokusowy. Mam nadzieję, że u siebie też w końcu doczekam się takich.

Co do tulipanów, to u mnie też kiepsko - te przymrozki je dobiły. Niektóre odmiany wcale nie wyszły. Nic to, jak mawiał pan Wołodyjowski. Na początku sezonu cierpliwość moja niczym ocean.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu mam nadzieję że mimo wszystko, czyli mimo dziwnej pogody zimą, większość roślin przetwrwała i powoli dojdzie do siebie. U mnie najbardziej ucierpiały żurawki, nie były przykryte i zimne, mroźne wiatry bardzo im zaszkodziły ale powoli się regenerują. Bardzo ucierpiała też hortensja dębolistna, ta dodatkowo była przesadzona wiosną-wypuszcza od korzenia a z całej kępy zostało trzy gałęzie.
Teraz jeszcze na domiar wszystkiego jest okropnie sucho ale mam nadzieję że roślinki dadzą radę czego życzę i Twoim.
Pozdrowienia dla Piotra.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, gdzie jesteś ? Co słychać w ogrodzie?
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu łany krokusów urocze ;:167 , ale myślę ,że teraz widoki są jeszcze piękniejsze w Twoim ogrodzie?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu jak Twoje cudowne róże? A hortensje kwitną już?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Daaawno mnie nie było w moim wątku i jestem ogromnie wdzięczna osobom, które mimo mojej nieobecności zaglądały tutaj, zostawiając wpisy motywujące mnie do wznowienia aktywności. Trudno mi było znów się zorganizować i kontynuować wątek, ale na szczeście cały czas robiłam zdjęcia swojemu ogródkowi, więc mogę jeszcze co nieco pokazać, choć niektóre widoczki są już nieco zdezaktualizowane.
A moja nieobecność została spowodowana tym, że pewnego dnia poczułam się strasznie wkurzona, gdyż zobaczyłam, że hosting usunąl mi wszystkie zdjęcia i ze wszystkich wątków. I do tej pory nie wiem dlaczego. Tym sposobem zniknął dorobek kilku lat, gdyż wątki bez zdjęć są po prostu bez sensu.
Nadal jestem tym zirytowana i zniechęcona, ale ponieważ się za Wami stęskniłam, próbuję znowu wklejania tych nieszczęsnych fotek.Korzystam z tego samego hostingu (Postimage) bo już mi się nie chce szukać innych. Nie wiem, po jakim czasie te obecne zdjęcia znikną, nawet mi się nie chce o tym myśleć myśleć...

W tym dziwacznym sezonie ogród wygląda jak nigdy wcześniej. Wszystkie gatunki rośli kwitną jednocześnie. Została zakłócona zwykla kolej rzeczy i róże kwitną razem z hortensjami i liliowcami. Jest dopiero czerwiec, a i winogrona już są całkiem spore. Nie mam pojęcia, jak to będzie w sierpniu i wrześniu, skoro już teraz pąki mają floksy i inne jesienne kwiaty.
Ale cóż, trzeba się cieszyć tym, co jest, bogactwem kolorów i zapachów.

Obrazek

Laguna
Obrazek

Obrazek

Hortensja Blue Bird
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bodziszek Summer Skies
Obrazek

Obrazek

Hortensja Polestar
Obrazek

Obrazek

Jakaś marketowa róża za 5 zł, która jest po prostu piękna, ma ogromne, puchate kwiaty i bardzo chętnie kwitnie. Drugi rok u mnie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu jak dobrze,że jesteś :D uwielbiam Twój ogród, piękne zdjęcia, fakt w tym roku wszystko razem kwitnie, ale jest ślicznie, więc łapmy te chwile. Pozdrawiam serdecznie :wit
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wando! Cudowny masz ogród,przeważają w nim różyczki,bo to są królowe ogrodów,też je uwielbiam! ;:3
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Cieszę się, że się odezwałaś ;:168 . Wiem, jak ciężko się czasem przełamać - powody są różne.
Masz bardzo ładny ogród i szkoda go nie oglądać ;:63 . Wszystko świetnie skomponowane i ... te Twoje granitowe ścieżki - super ;:108 .
Pokazuj zdjęcia ;:173 ; z tym pisaniem, to ja mam też problem, bo przeważnie powiela się te same zdania. Trudno ciągle wymyślać coś nowego ;:224 .
Ja poproszę więcej zdjęć, a tekstu może nie być :tan .
;:167
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”