Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Mimo chłodów, doniczki , także z niecierpkami, pozostawiam w ogrodzie, nigdzie ich nie przenoszę. Myślę jednak, że jeśli będą zapowiadać przymrozki, doniczki pochowam. Pocieszyłaś mnie Basiu mówiąc, że niecierpki mogą rosnąć i w słońcu i w cieniu. Wkrótce sama się przekonam. Tylko krzaczki pomidorków chowam. Mam nadzieję, że dobrze robię, prawda?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, ja bym jednak na wszelki wypadek przykryła niecierpki na noc. ;:108 Wiesz: "Przezorny zawsze ubezpieczony". :lol:
U mnie na razie mszyc nie widziałam ;:185 , ale po deszczu zapewne i one się pokażą, i ślimaki, których też dotąd nie było. ;:7
Dobrego słonecznego tygodnia życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu no pisałam Ci w ubiegłym sezonie ,że mięta jest niezniszczalna i sama się w tym roku przekonałaś .Jej wystarczy malusi korzonek, a juz zaczyna szaleć jak perz :;230 Jesienią wyczyściłam miejsca gdzie rosła ,a ona znów zaczyna szaleć.Melisa cytrynowa raczej nie jest taka ekspansywna w każdym razie moja zachowuje się odpowiedzialnie :wink: Też wiosna tnę listki szafirków jednak nie wiem czy holenderskim irysom nie zaszkodzi ciecie listków.Mam jednego i zostawiam mu liście U mnie też zimnica szkoda zdrowia ,żeby siedzieć na ogródku
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu bardzo lubię Floksy szydlaste, piękne poduchy kwitnących małych kwiatuszków ;:167 Nie mogę się nadziwić,że już macie pąki na różach ;:138 dzisiaj zimno ale od środy poprawa, więc będzie już niedługo u Ciebie spektakl rózany :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Dołączam do tych, którzy pomstują nad mszycami na różach. To paskudztwo zawsze zdąży na czas zaatakować nasze piękne pąki. U mnie występują w różnych kolorach, blee..
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu to może ja też zamiast szukać właściwego poidełka zrobić takie małe ślepko. Do tej pory bałam się żeby liście nie narobiły paskudztwa ale w taki małym łatwo wybrać. A jak ślimaki, bo kiedyś w oczku topiły się te nagusy. ;:oj
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu Ty na pewno bardzo zajęta jesteś. Teraz wszystko trzeba zrobić na już.
Ja sadzę pomidory w gruncie i mam nadzieję, że będzie dobrze. :wink:
Niecierpki masz w moim ulubionym kolorze...są cudne. ;:138
W ogóle wiosennie u Ciebie a teraz dodatkowo wszystko ruszy po deszczu, który bardzo się przydał.
Miłych wrażeń podczas prac w ogrodzie, no i słonka żeby można było buzie ogrzać. ;:168
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Zimny maj... Bardzo dziwna ta pogoda ;:222 Nie podoba mi się, lubię jak w maju deszcz pada, zresztą każdy ogrodnik pewnie lubi, ale żeby było cieplej!
Niestety przyszły tydzień też zapowiada się taki ciepło zimny! Mnie dopadło przeziębienie, coś anginowatego ;:222 Więc prace dzisiaj prace ogrodnicze zostawiłam, bo nie byłam w stanie, w ogrodzie wytrzymałam z 15 minut, a chwasty szaleją oraz robale ;:222 i pączusie róż również ;:167


Ewuniu, masz też niecierpek sunpatiens? Bo nie wiem jak te pozostałe odmiany... Ja niecierpki na kilka nocy, jak zapowiadali w okolicach zera nakrywałam donicami i wiadrami, teraz obserwuję, że mają takie zmienione kolorem liście, zobaczymy co będzie dalej. Póki co też są takie... hmm... przytrzymane ;:222


Lucynko, okrywałam przy takich niskich temperaturach. Zresztą nadal wiadra mam w pogotowiu, bo jeszcze ogrodnicy i Zośka przed nami :roll:


Jadziu, ale nie przypuszczałabym że ta mięta przetrwa w tym gazonie, raz że tam sucho a dwa, że wiesz... na wskroś to przemarza. Ta sobie nic z tego nie zrobiła i robi rośnie. Ale w sumie w tym miejscu co jest to nawet fajnie, bo tam nic nie chciało rosnąć. To szafirki będę przycinać, a z iryskami sobie odpuszczę.

Krysiu, floksiki są urocze, tylko mają taką wadę, że za krótko kwitną :) a wczoraj byłam w ogrodniczym sklepie i tyle pięknych kolorów ;:167 ale nie kupiłam ;:306
A z tym pączkowniem róż, to gdyby jeszcze cieplutko było to... Moja pierwsza zapączkowana myślę, że za kilka dni już będzie w rozkwicie ;:333

Wandziu, dosyć że mszyce, to jeszcze skoczek, skubaniec pod listkami siedzi, a totalnie nie ma kiedy zrobić oprysk, bo jak nie pada, to leje, a jak nie leje, to wieje ;:222

Eluniu, ja miałam dzisiaj sadzić do tunelu, chociaż jeszcze maluszki są (tradycyjnie za późno z mamą wysiałam), ale jestem tak przeziębiona, że... poplewić chciałam, ale wytrzymałam 10 minut. ;:222
Dziękuję ;:168 ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu zdróweczka i szybciuchno się wykuruj ;:196 Oby ci ogrodnicy już odeszli do 15 niedaleko, bo juz ręce opadają .Najpierw susza,a teraz leje bez końca tylko ślimaki mają frajdę z naszych roślin ;:222 .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu to samo u mnie, lało całą noc i dalej to samo ;:222 Zimny maj wcale nie nastraja. Dobrze, że na balkonie mam rośliny w donicach to sobie pooglądam.
Życzę zdrówka, ta pogoda powoduje,ze ludzie mają infekcje.

Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu no własnie dziwny jest ten maj, u nas też zimno a nawet przymrozkowo jeszcze i w tym nowym tygodniu też tak ma być, no a ja coiągle w domu ze swoimi zasiewami siedzę, już mnie to męczy ;:185 Zdrówka życzę i ciepła w końcu ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu zdrówka życzę, masz racje maj do kitu! jak dzień cieplejszy to potem zimno przez parę dni ;:222 Wegetacja zatrzymuje się i rośliny jakoś tak trwają! Pozdrawiam i kuruj się ;:196
Ewelina_G
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 kwie 2019, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Witam się i ja. Dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałam w twoim wątku.
Żałuję, że do przepisu na herbatkę z kwiatów forsycji dotarłam o pare dni za późno.
Cieszę się, że na forum jest kolejna miłośniczka róż.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”