Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, ale piękne masz te iryski :D
Czy one dłużej utrzymują się w ogrodzie, czy tak jak tulipany - ze dwa sezony i po nich .
O śniegu nie chcę już słyszeć, choć i tak natura zrobi co zechce. :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu :wit
Już takie iryski masz kwitnące ?Piękne.
I te kępy krokusikowe, ślicznie wyglądają ;:173
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu to dobrze że już możesz pracować w ogrodzie ;:168 miejmy nadzieję że to zapowiadane załamanie pogody nie będzie takie złe, a może prognozy jeszcze się zmienią?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu gdzieś mi Twój wątek zniknął, jak miło Cię odnaleźć na nowo. Zwiastuny wiosny już masz. Szkoda, że pogoda się zmieniła na gorsze, bo na pewno ostro pracowałybyśmy w ogrodach.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, piękne, kolorowe iryski, żółciutkie krokusy...Ach, wiosna pełną gębą już u Ciebie ;:138
A u mnie sporo krokusów zeżarł Bravo. Część poobgryzał i rozwlekł po ogrodzie. Podobnie uczynił z tulipanami, które wypuściły liście. Skaranie z tym psem ;:161 Dobrze, że róże mają kolce, to jakoś się bronią. Chociaż w ubiegłym roku też sporo kwiatów ścinał zębami, tylko płatki fruwały. Mam nadzieję, że kiedyś wreszcie z tego wyrośnie...
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

O, nie, Basieńko, ja nie chcę śniegu! ;:124
Ja kcę takich pięknych kolorowych kwiatków, jak w Twoim ogródeczku. ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Ha Basiu! Dobrze, ze zajrzałem - teraz będę szukał takich 'biskupich' irysków. Mam je od ub.r.
Mam granatowy, fioletowy i błękitny - widziałem też bardzo jasne, takie bardziej żółte.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Hej Basiu, piękne kolorki już w ogrodzie :) u mnie iryski tylko ciemnoniebieskie wyszły chociaż sadziłem kilka kolorów :) Praca widzę wre u Ciebie skoro rączka boli, no ale to taki przyjemny ból chyba :)
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu u mnie też iryski żyłkowane już się obudziły i krokusy też już nie śpią... będę podglądać Twoją wiosnę Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Jak tam Twoje róże? Zaczynasz już wiosenne cięcie?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Dzisiaj u mnie pięknie i słonecznie, ale znowu wieje... Zrobiłam poranny rekonesans w ogrodzie i widać, że wiosna się zbliża wielkimi krokami, mam nadzieję, że te kolejne zmiany pogody będę, ale już tylko na lepsze. :)
Wczoraj tylko dwie godzinki popracowałam w ogrodzie, bo strasznie zimno było, ale ogarnęłam jedną rabatę, obcięłam hortensje, nawet zapakowałam patyki do doniczek, może uda się coś ukorzenić? Chociaż cos mi to nie bardzo wychodzi... ale próbować będę, a co! :wink:

Popełniłam drobne zamówienie różane... Wzięłam Leonardo da Vici (2 szt.), Baronessę (2 sz.), Baillando (2 szt.). Sporo o nich czytałam, ale chciałabym też znać Wasze zdanie na ich temat?
Grahama Thomasa, bo mam już jednego, ale w miejscu, w którym nie mogę go podziwiać z tarasu, a przesadzać byłoby mi go szkoda, więc kupiłam jeszcze jednego. Abrahama D., też mam, ale sadzonka jest do d.... i w trzy lata ma dwa pędy, ;:222 a już tyle pochwał czytałam, że aż mi żal, że taki bida z tego mojego.



Jadziu - JAKUCH u mnie iryski wyszły, fajnie kwitną. I coraz to nowe krokusy wychodzą z zimie (chyba część posadziłam głębiej i mają opóźnienie ze wschodzeniem... Jesienią też przycinasz?

Zuziu brakuje tego ciepła nam i słońca, bo nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie dzisiaj jest pierwszy słoneczny dzień od ponad tygodnia. Ja w ub. tygodniu, w sobotę trochę powalczyłam w ogrodzie, ale potem wiatr mnie wygonił. Marzec jeszcze zdradliwy bardzo.

Marysiu oj wszystko pcha się... Ja też bym już najchętniej w ogrodzie siedziała, ale łeb chce urwać przy kolanach, nie wiem co z tymi wiatrami się porobiło. Dobrze, ze mam odpowiednią wagę, to mnie nie zwieje ;:306 W tygodniu nawet nie wchodziłam do ogrodu, bo pogoda słaba była, ale może już idzie jednak ku lepszemu?

Tulipanko, przyznam Ci się szczerze, że mam te iryski od ub. roku i póki co są ok. Kiedyś je miałam, ale miejsce mi było potrzebne i je wykopałam, potem chyba cebulki gdzieś "skitrałam" w piwnicy ;:224 Zobaczymy jak w kolejnych sezonach będą się zachowywać.
Oj też już nie chcę zimy i śniegu... ;:202


anabuko1 Aniu iryski już ponad tydzień się takie utrzymują, chyba im służy chłodek :) A krokusików coraz więcej! ;:333

Blueberry mogłoby być cieplej, robię powoli i jak tylko pogoda pozwala, ale wiesz jak z nią jest... Wczoraj poszłam naubierana w dwie kurtki i czapkę ;:306 Te prognozy bardzo dynamiczne są :roll:


Dorotko na pewno wyrośnie z tego, jeszcze dzieciak i psoty mu w głowie. U mnie zwierzyniec nie zainteresowany jest kwiatami, a kotek był nawet bardzo zadowolony że uprzątnęłam rabaty z liści i badylów, urządził sobie tam toaletę :roll: ;:306

Lucynko
, już coraz blizej rabaty w kwiatach! ;:167

Andrzejku miałam te bardzo jasne, i chyba kupię je jeszcze jesienią, super są, chociaż mało je widać z daleka... ten kolorek taki rozmyty :)

Maniolek rękę chyba przeforsowałam, ale na szczęście maść i coś przeciwzapalnego doprowadziło ją do stanu używalności

korzo_m Dorotko mam nadzieję, że każdy dzień zbliża nas do ciepłych dni, staram się już nie wierzyć w te dlugoterminowe prognozy, bo to na zasadzie "na dwoje babka wróżyła" i bedzie zimno, albo będzie ciepło :wink:


Ewuniu i oby dalej nam ta wiosna się budziła. ;:168

Wandziu, róże nawet nieźle przezimowały, mają trochę uszkodzeń mrozowych, ale na szczęście strat nie ma.
Jeszcze nie tnę, chociaż ręka już swędzi, a noski coraz większe, jednak pogody nie ma odpowiedniej... Poczekam jeszcze tydzień, może dwa.

Zastanawiam się nad niektórymi różami, jak je ciąć... np. jak dobrać się do Pashminy, do Wedding Piano, jak przyciąć Bouquet Parfait? Wyglądają zdrowo, ale jak je potraktować sekatorem? :oops:

Pozdrawiam Was Kochani i ciut kotletów :wink:


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu....ładne te kotleciki, musimy trochę poczekać na nie, ale czujemy już wiosnę.
Już obcinałaś róże ? nawoziłaś ? ...moje róże powiem że się obudziły i zaczęłam pomaleńku cięcie mimo że forsycja jeszcze uśpione.
:wit
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu ta różyczka różowa jest prześliczna ;:oj , na lepszą pogodę to i ja czekam, już czasem myślę, że luty był cieplejszy i ładniejszy u nas jak teraz marzec ;:219
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”