Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu gratuluję pierwszego różanego kwiatuszka. Ależ to cieszy niesamowicie. Cały rok czekamy na te nasze róże a potem ogromna radość gdy zakwitają.
Nowa rabatka fajne się szykuje. Hortensje i trawy super połączenie :lol:
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Ale Ci Basiu zazdroszczę, że masz nowe miejsce na nasadzenia ;:215 różyczki pięknie zaczynają pokaz ;:215 no to mamy lato i letnia pogodę, niech będzie dla nas odrodników łaskawe :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu hortensje i trawy to super pomysł na nową rabatkę.
Pachnące piwonie bardzo lubię, teraz nadchodzi ich czas kwitnienia, będzie co podziwiać.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Też by mi takie nowe miejsce pasowało ;:138 ... ale skąd moce przerobowe brać :?: ;:131 No to ja już zostanę przy swoim.. :roll: I różyczki już u Ciebie całkiem,całkiem,Chippendale i u mnie tuż.tuż... ;:108
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Wypatrzyłam u Ciebie błękitny len. Szkoda żeu mnie nie chciał na dłużej zostać, bo kolor to ona ma naprawdę przepiękny. :D :D

Pomysł na hortensje całkowicie popieram. Nie wyobrażam sobie, by ogród mógł obejść się bez nich. :D
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

ŁOł , jak kolorowo u Ciebie Róznosci , skrzynia faktycznie śliczna :) No i widzę roboty c.d. :D :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, a jednak udało mi się nastawić syropek z sosny :tan Ale o tym, że pędy powinny być z pyłkiem, to pierwsze słyszę. Nigdy tak nie zbierałam, będę musiała znowu poczytać, bo tam gdzie zaglądałam takich informacji nie było. Postaram się na przyszłość o tym pamiętać, ale u mnie z czasem różnie, to zazwyczaj zbieram spontanicznie. Soku naciągnęło dużo więcej niż zwykle, może dlatego, że dałam więcej cukru, teraz będę się nim delektować ;:108
Brawo dla różyczek, z przyjemnością patrzy się na taką ilość pąków, tylko czekających żeby wyzwolić się z ciasnych, zielonych gorsecików ;:63 Moje jeszcze wstydliwie skrywają swoje kolorki, rok temu kwitły już prawie wszystkie.
Len ślicznie kwitnie, chyba go nigdy nie widziałam. A rabata hortensjowa, to doskonały pomysł, są ozdobą przez bardzo długi czas.
Milego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

"Nowa rabata" - tego akurat zazdroszczę Basiu, bo ja zaczynam już piętrowo sadzić rośliny oraz w wiszących doniczkach :;230
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

No super Basiu nowe miejsce na zachciewajki ;:333 u mnie też go brakuje ale piętrowo jeszcze nie sadzę jak pisze Andrzej :;230 .Musze zawsze pamiętać ,żeby zostawić kawałek na pomidorki,ale różane krzewy ostro poszalały wiec i z tym mam w tym roku kłopot nie tylko ze slimakami czy mszycorami.Sezon różany i u Ciebie juz sie zaczął, więc teraz pozostaje tylko delektować się ich urodą i zapachem
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Róże szaleją... szaleją... szaleją... wraz z plamistością, skoczkami i mszycami, ale cóż, transakcja łączona. :;230
Jest pięknie, ciepło i letnio, niestety za sucho znowu, a woda w pojemniku już sięga dna, więc nie podlewam, tylko warzywnik i ogóry.

Iga, ja też bardzo się cieszę, że udało się. Chyba na nową rabatę powędruje Lady of Shalott x 2 bo w obecnym miejscu jednak za gęsto jest i muszę jej dćc więcej swobody.
Ja pierwszy raz od dłuższego czasu mam fuksje, 4 sztuki, są w donicy i 3 szt. w skrzynce zamiast surfinii, które mnie denerwują.
Ta donicy, chyba bedzie taka wędrująca, bo jednak to miejsce niezbyt (jest zbyt blisko, a w zasadzie na róży).

Aniu... och zawsze tych kwiatów mało ;:306

Lucynko, teraz to chyba by się trochę deszczu przydało ;:172 Wszystko jest, ale zawsze czegoś mało :wink: (ale jest cuuudnie!!!)

Wiolu, każdego dnia więcej róż i więcej... dobry dla nich rok (na pierwsze kwitnienie), oby tak dalej.

Iwonko, bardzo się cieszę z tego miejsca, na pewno kilka róż tam powędruje, a resztę to już coś innego, bo cóż męża róże stresują :wink:

Dorotko, piwonie są wspaniałe, tylko te upały powodują, ze bardzo szybko przekwitają.

Maryniu, oj te moce... dlatego po części tę rabatę chcę taką mniej obsługową (ale tylko po części).

Wandziu, len jest łatwy w uprawie, tylko że musi mieć słońce. Może spróbuj jeszcze raz? Jest taki wdzięczny!

Karolinko, działamy, ciągle coś się dzieje, co mnie bardzo cieszy :)

Iwonko - Iwona1 - bardzo się cieszę, że udało Ci się z pędami, podobno w pyłku jest najwięcej wartości zdrowotnych. Mój syrop jeszcze w słoju, może w przyszły piątek go zleję?

A teraz zrobiłam syrop z kwiatów bzu, Kochani poczytajcie o walorach zdrowotnych i jego właściwościach i jak macie dostęp do nich, to działajcie, póki jeszcze kwitnie!


Andrzejku, masz ode mnie medal za pomysłowość! Niechaj Twój ogród pnie się w górę! :)

Jadziu, u mnie tak naprawdę sporo było i jest miejsca, tylko bardzo długo nie miałam z jednej strony ogrodzenia, co bardzo komplikowało prace w ogrodzie i nasadzenia... wiele roślin zostało zwyczajnie zjedzonych, poza tym bezpańskie psy no i sporo miejsca niewykorzystanych. Od 3 tygodniu jest płot i można działać


Kochani zdjęć dzisiaj nie będzie, ale za to jutro zacznę nowy wątek i nowa relacja z mojego ogrodu.

Ściskam Was i pozdrawiam serdecznie, a Państwa moderatorów proszę o zamknięcie wątku.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu syrop robie co roku, jest zdrowy, ale jest też przepyszny ;:215
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Iwonko, ja w tym roku pierwszy raz syropek z kwiatów bzu robię, robiłam tylko nalewkę :) Jutro będę zlewać go... ;:138


Kochani nowy wątek jest tutaj viewtopic.php?f=2&t=117468 - zapraszam ;:168

A stary proszę zamknąć, dziękuję ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”