Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Marysiu, zachowam nazwy na pewno. To też moje pierwsze cyklamenowe doświadczenie. Tak naprawdę, to sama nie wiem gdzie je posadzę, bo miejsca w ogrodzie niby jest, ale tak naprawdę wszędzie tłok i chaos... ;:306

Ewuniu,
no w sumie, to wiosna za niespełna 3 tygodnie, ale w ostatnich latach nas trochę zima rozpuściła :roll:
Ja już też za wiosną wyglądam z utęsknieniem... podobno już lada dzień temperatury pójdą w górę. ;:333

Nena, jedne są na pewno neapolitańskie, a drugie chyba bluszczolistne (cokolwiek, to znaczy ;:306 ) Przyjdą, posadzę i... zobaczymy, co to z tego wyjdzie :wink:

Lucynko, pochwalę się na pewno... tylko niechaj już zrobi się ciepło!!!!!

Andrzejku, u nas tego śniegu, to kilka cm... nie jest to duża pokrywa. Na pewno sporo strat będzie. Już przy wielu różach widzę czarne pędy. ;:202


Wiolu, żadnych róż nie kupowałam... trochę się zezłościłam na to, że sarny zrobiły sobie z nich przysmak ;:222 Na pewno w tym roku sekator będzie bardzo mocno eksploatowany ;:185

Jadziu, troszkę wspominek będzie, może dzięki temu nastrój będzie weselszy?!


Beatko, ja przypuszczam, że u mnie trochę dziwaczków samych się wysieje, w tym roku nie wykopywałam bulw. Ciut nasion mam, ale będe je bezpośrednio do ziemi. Kot lubi parapety i... nie wiem jak z pomidorami się ogarnę ;:306

Seba, liczę że lada moment będzie można zacząć porządki ogrodowe, bo straszny bałagan zostawiłam jesienią :oops:


A teraz wiosenne wspominki... :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Ach Basiu - te twoje kamieniu na skalniaczku ;:138
O muszelkach już nie wspominam, bo .... nie chcę wyjść na zazdrośnika :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Ależ piękne masz te łubiny! ;:167
A jak kot tak bardzo lubi parapety to będziesz miała idealnie dopilnowane siewki ;:215 ;:306
Patrzyłam dzisiaj na żagwin - jest śliczny, zieloniutki - więc już tylko czekać aż zakwitnie ;:138
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Beatko nie wiem jak Basia jednak wolałabym nie mieć takiego strażnika siewek. :;230 Mojej Agatki doniczki nie interesują co innego przylatujące ptaszki, a wtedy o wypadek nie trudno :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Piękny skalniak i śliczne tulipany na pierwszym zdjęciu ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu widoczki zachęcające. ;:138
Czekamy na kwitnące dywany cebulkowych, które sadziłaś jesienią. :heja
A teraz życzę słonka i uśmiechu na buzi i niczym się nie martw. Róże na pewno odrosną. :D
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu przepiękne tulipany, ślicznie uchwyciłaś ich urok. Kępa łubinów też fajnie się prezentuje, bardzo je lubię , a jak one rosną u Ciebie na moich piaskach mam je tylko jeden sezon, przy ostrych mrozach giną. W tym tygodniu wiedząc, że wszystkie stracę wysiałam zebrane nasionka.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu piękne wspomnienia, a skalniaczek to paleta barw ;:138 jeszcze troszkę i tegoroczne kwitnienia zaczną nas zachwycać :)
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Cześć Basiu :wit

Tulipany na pierwszym zdjęciu przepiękne! No i skalniak taki kolorowy, kwieciste poduchy - lubię takie :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu podglądam kolory i od razu nastrój się poprawia. Też mnie zimowa melancholia stale dopada. Straty w różach bolą, ;:168 ale z pewnościa nawet przycięte nisko, dobrze sobie poradzą. Przekonałam się w ubiegłym roku na moim Chopinie. :roll:
Anabelki w lekkim cieniu ładnie kwitną, ale w większym niestety nie. Moja siostra ma w różnych miejscach i brak słońca zdecydowanie odbija się na ilości kwiatów. Jak każde hortensje niestety wody potrzebują dużo.
Wielki podziw, że sadzisz gunerę, to taka wymagająca roślina. ;:oj Podziwiałam w Bolestraszycach, ale jak ogrodnik opowiadał o okrywaniu, to byłam zdumiona i zaskoczona.
Niech ciepło i słońce nastraja Cię optymistycznie. ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Kochani, cebulowe już wychodzą, ale chyba jeszcze na kwiaty będzie trzeba nam poczekać...
Przesyłki pewnie do świat przyjdą i będę się poważnie zastanawiać, cóż ja zrobiłam kupując te roślinki... i tamte i owamte.

Andrzejku poważnie się zastanawiam nad sianiem czegokolwiek, bo koteł lubi skakać po paraptach i nie przepada, jak cokolwiek na nich jest... :roll:

Beatko, te łubiny to sprzed dwóch lat, nie wiem ile w tym roku wyjdzie z ziemi i jak przetrwają w piwnicy kłącza, które kupiłam w lutym (o ja głuuupia!!!) W każdym razie, liczę, że mimo wszystko nadal będę je podziwiać. To urocze kwiaty :)
A wiesz, że zapomniałam o moim żagwinie! Musze popatrzeć co tam u niego! ;:333


Jadziu, koteczki mają róże pomysły ;:306

Natalko, tych tulipanów już nie mam. Wykopałam je w ub. roku i nie wiem czy posadziłam, czy nie.... ;:306

Elu, tak się zastanawiam czy jakiś dywan będzie.... bo tu coś wychodzi, to tam coś wychodzi, ale trochu wyleniały ten dywan będzie... ciągle mało ;:306 ;:306

Dominiko, od dwóch, może trzech lat, zabieram się za zredukowanie tych poduch (w zasadzie, to chce je odmłodzić), ale potem kwitną i... zostawiam. Ale może w tym roku zrobię z tym porządek. Niestety bardzo perzem przerosły floksy i wygląda to źle.

Soniu, mam nadzieję, że to już za nami, koniec melancholii, koniec burości!
Na razie oglądam te moje róże, ale nie nastawiam się na nic, wolę się miło rozczarować. Jedno już wiem, że sekator mocno będzie używany. No cóż...
No to moje Anabellki pójdą co słońca, mam takie miejsce, gdzie będą go miały od 9 do mniej - więcej godz. 15-16....
Gunerę posadzę, ale nie obiecuję sobie po niej zbyt wiele. Miejsce mam wybrane, dostaną kompostu i zobaczymy czy w ogóle urośnie, a jesienią będę kombinować z nakryciem ;:131
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Jestem ciekawa, czy moje siane w tamtym roku łubiny przeżyły zimę? Bo jak patrzę na Twoje ;:63, to już chciałabym i u siebie takie widzieć. To piękne kwiaty. Pamiętam jak kiedyś jeździłam pociągami, to były one nieodłącznym elementem krajobrazu. Jakże były to cudne widoki ;:oj Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu...z wieści jakie doszły do mnie przez eMa, był dziś na działce..cebulowe noski wystawiły ale tak jak piszesz do kwiatów to daleka droga. ;:oj Co do zakupionych roślinek, Basiu nie martw się..miejsce musi się znaleźć a jaka radocha z nowości. :;230 . Pozdrawiam. ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”