Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu..u mnie podobnie z pogodą, wczoraj było pięknie ale ja z braku kierowcy przesiedziałam w domu ;:223 . Ma założone szwy na nodze, póki nie zdejmą nie może jeździć ;:185 . Co do Baronessy...moją pierwszą musiałam reklamować, nowa z reklamacji choć ma zaledwie roczek bardzo ładnie podrosła i myślę że w tym roku pokaże na co ją stać. Dla mnie jest piękna. Choć w zeszłym roku spektaklu z kwitnieniem nie było ale to był przecież młodziak. Teraz czeka mnie cięcie wszystkich róż i to najgorsze ;:224 . Niby wiem a jak przychodzi do cięcia nic nie wiem. ;:oj
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu póki co jeszcze kotlecikami cieszymy oczy ale u mnie już widze że moje róże będą bogate w liście ;:306 co z kwiatami zobaczymy... cięcie wiosenne przede mną... Różyczka piękna ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, wybrałaś naprawdę fajne róże ;:215 Bailando to jedna z moich ulubienic. Jest zupełnie niekłopotliwa. Nie choruje, kwitnie obficie, świetnie się krzewi i bardzo dobrze zimuje. Będziesz z niej zadowolona. Leonarda nie muszę zachwalać, bo wszyscy go znają. Jedna tylko podpowiedź. Dobrze przemyśl miejsce, w którym go posadzisz. Nie sugeruj się wysokością podawaną przez szkółki. On potrafi wyrosnąć bardzo mocno i swobodnie osiągnąć nawet 1,50m. Mam dwa krzaczki. I jeden właśnie należy do tych wielkoludów, drugi z kolei mieści się w normie, czyli ok. 1m.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Ach, te wspomnienia ;:oj , ale widzę, że u Ciebie już wiosna pełną gębą, aż serducho się wyrywa a i łapki szukają sekatora :wink:
Osobiście cieszę się, że pogoda trochę przystopowała,mogłaby jeszcze troszkę poczekać, aż będę w stanie poszaleć na rabatach.
Basiu a jak przezimowały u ciebie hortensje ogrodowe, moje całkiem dobrze, mam nadzieję, że będzie na czym oko zatrzymać w tym roku.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Dorodna i piękna ta twoja Hortka. :D
I ta różyczka różowa jest prześliczna.Ona jakaś niższa ?
Ale pędów i kwiatów ma bardzo dużo . ;:215
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Witaj kolejny cudny ogród z różami i nie tylko. Przepięknie i bajkowo u Ciebie .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu - piękne te wspomnienia ubiegłoroczne ( odgrzewane kotlety :;230 ) . Ale powolutku wszystko wychodzi z ziemi i obraca się do słoneczka.
Dziękuję Ci za kilka słów o Pashminie. Jednak pozostawiłam zamówienie bez zmian, jak mi się nie spodoba, to później wymienię.
Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Cześć Basiu, dawno mnie u Ciebie nie było. Jak poszło cięcie? Ja już kolejny raz robię docinki bo za długie chyba zostawiłam. Teraz poprawiłam tak na 40-50 cm, a te najwyższe zostawiłam tak na 60cm. Niektórym powycinałam cienkie i słabe pędy. Niech rosną w siłę, ale Pashminy nawet nie tknęłam. Nie ma co ciąć, chociaż to gesty potwór. ;:306 Zobaczymy jak będzie w tym roku? Na razie przestałam kupować róże, poczekam aż mi podrosną te co mam. Teraz poszłam w hortensje i clematisy. ;:306
Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci udanego nowego różnego sezonu. ;:138
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu co to za róża ? Cudowna !
I ta hortensja ;:oj Dobrze u Ciebie zimuje ? Marzy mi się bezproblemowa hortensja ogrodowa w ogrodzie .
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

No Basiu, trzymać takie ładne zdjęcia z ogrodu w kieszeni przez całą zimę? Ależ piękności pokazałaś!
Zatem - wspaniałego koljnego sezonu życzę, i równie kolorowego ;:3
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Nastawiłem się Basiu na zdjęcia wiosenne, a tu takie śliczne róże wspominkowe ;:oj
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Witaj Basiu,ja bardzo lubię wspomnienia ,bo jakoś dłużej można spacerować po ogrodach ,można zastanowić się nad każdą roślinką ,i rośliny wydają się być piękniejsze niż w lecie ,ja tak mam,może to ma związek z czasem którego jeszcze mamy więcej niż w lecie ,albo ta duża przerwa w oglądanie kolorowych roślin i taka nasza tęsknota do kwiatuszków,nie wiem ale bardzo lubię wspomnienia ogrodowe ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Wiosnaaaaaa ;:167
Róże już przycięłam, ale chodzę z sekatorem po ogrodzie i poprawiam, bo tu niedocięte, tam jednak za wysoko... albo tu mi coś pęd dziwnie wygląda i tak np. Pashmina x 2 szt. wycięte do ziemi. Okazało się, że w środku pędy były z brązowym odkiem, ciełam, niżej... i nadal było... i poszło...
Abraham Darby (dwupędowy) poszedł do ziemi jeden pęd całkowicie wycięty, a drugi ma z 8 cm. Chopin też do ziemi. Tak samo jedna Heandel i jedna Bonica, nisko, ale nie aż tak przycięte są Jalitah.
Sama nie wiem czy nie powinnam zgubić już sekatora, bo jak tak dalej pójdzie, to przetrącę jeszcze kilka róż do poziomy ziemi ;:306
No i oczywiście już są mszyce? Dacie wiarę? Póki co zebrałam je palcami, ale wkurzyłam się...
Ale sekatora jednak nie zakopię, bo dzisiaj np. u Grahama zauważyłam pęknięty pęd, praktycznie przy samej ziemi do cięcia. Przypuszczam, że to pozimowe pęknięcie, którego wcześniej nie widziałam :roll:


Leszczynko róże przycięte, nawóz sypałam w ubiegłym tygodniu, musiałam już z konewką przejść bo sucho się zrobiło i nawóz nie mógł się rozpuścić. Na szczęście wczoraj woda z nieba przyszła, cała sobota w deszczu. Co mnie ucieszyło, bo początek wiosny z suszą bardzo źle rokuje...


Iwonko na szczęście marzec już za nami i mam nadzieję, że kwiecień będzie ciepły, deszczowy i pogodny, bo jednak tego wiosną potrzeba. Ta różowa róża to Afrodyta (Aphrodite), mam trzy obok siebie posadzone. Cudowna jest, bardzo szlachetnie wygląda.

Jadziu, ja moją Aphroditę też przycięłam, poprawiłam ciut... ale wolę już nie podchodzić do niej z sekatorem, bo coś nie mam w tym roku umiaru z cięciem... Chyba niedosyt sekatorowych prac mam. W przyszłą sobotę ciąć będę poduszeczki z niskich iglaczków i bukszpan - może się "wyżyję".


Maryniu, na szczescie już pogoda już dopisuje i deszcze wczoraj u mnie były... więc wiosna dzisiaj wybuchła! ;:167


Marysiu , dziękuję w imieniu róż i hortensji. Przestało wiać, popadało i.... cudownie jest!!! ;:167

Zuziu już z nóżką ok? Bardzo jestem ciekawa jak u mnie Baronessa będzie się zachowywać.
Są już posadzone nowe różyczki, póki co noski mają (stare róże już mają w większości listeczki), ale szybciutko nadrobią.

Ewuniu, jak cięcie? Już ogarnęłaś? To jednak czasłochłonne zajęcie...


Dorotko, dziękuję. ;:196 Różyczki posadzone, Leonardo x 2 posadziłam obok siebie, mają sporo miejsca, ale nie aż tak żeby rosły bardzo w górę. No cóż... będę pilnować je z sekatorem :wink:
A Bailando jak wysoka jest? Posadziłam ją w pierwszym planie...


Daysy, ach miło powspominać... powiem Ci szczerze, że wolę jak marzec jest deszczowy i raczej tak na pograniczu 5-8 stopni, żeby ziemia dobrze wodą naciągnęła, ale przecież nie możemy pogody sobie dobierać. ;:306 A tak poważnie, to u mnie bardzo sucho było (wczoraj dopiero pierwszy poważniejszy deszcz był), trzeba było już podlać tu i ówdzie.

Aniu, róża Aphrodita rośnie tak naokoło 80-100 cm (u mnie). Jest piękna! Zdrowa, kwitnie bardzo szlachetnie i dostojnie, taka prawdziwa piękność :)


adka321 Adrianno, dziękuję i miło Cię gościć w moim ogrodzie ;:196


Irenko, ja mam chyba zmienność nastrojów wobec Pashminy - raz ją kocham, a raz mnie wpienia... ;:124
powiem Ci, że wycięłam ją do ziemi :roll: Nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale pomyślałam, ze może jednak ona troszkę się ogarnie i... że jednak dobrze czasami tak. Poza tym miała brązowe pędy w środku, co mnie zaniepokoiło :roll:


Elu, ;:168 a ja tak jak napisałam Irence Pashminę do ziemi. Nie wiem co to będzie, ale cóż.... muszą się ogarnąć, albo ja będę miała focha ;:306
Hortensje są cudowne, clematisy też, tylko te drugie mnie denerwują z tym uwiądem. Kupiłam w ubiegłym roku Solinę - polecam. A Dzieci Warszawy... ten kwiat ;:167

Sebastian dziękuję. Ta na pierwszym zdjęciu to Chopin, a ta blado różowa to Aphrodide (Afrodyta).


Beatko, ach takie asy mam na dysku :wink: dziękuję ;:196


Andrzejku
, coś mi ciągle nie po drodze z aparatem...


Martusiu, może jest tak, ze w lato mamy tego wszystkiego tak dużo, że nie ogarniamy z podziwem. I dopiero zimą, albo w szarych miesiącach widać na zdjęciach jakie to wszystko piękne!


Zdjęć znowu nie mam... ale obiecuję poprawę ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”