Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Cześć Basiu ;:196 bardzo jestem ciekawa zamówionych cyklamenów, bardzo je lubię i chętnie bym je widziała u siebie w ogrodzie, tylko nie wiem jakby u mnie sobie dały radę. Na razie będę podglądać je u Ciebie i kto wie, może się skuszę.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu będę miał podobny problem jak przyjdą nowe roślinki hehe, ale co zrobić gdzieś się dla nich miejsce znajdzie :) jak na razie wszystko się opóźnia i chyba po świętach będziemy mieć pełne ręce roboty :)
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Witaj Basiu,jak miło spaceruje się po Twoim różanym ogrodzie ,gdzie nie spojrzę to są róże ,cudowne ,pachnące i kolorowe,ale i skalniak piękny i łubiny,ja kocham wszystkie roślinki ,nie umiem wybierać ,no może oprócz piwonii :uszy ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

witaj Basiu przybiegłam z rewizytą ;:63 i nadrabiam zaległości w czytaniu. Wpadły mi w oko łubiny. Posiałam je w zeszłym roku i może coś w tym sezonie zakwitnie... ;:131
Jak Ci się sprawuje Crocus Rose? Duża urosła?
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu chyba wszystkie mamy co roku po zimie ten sam problem,gdzie tu upchać nowe nabytki ;:173 no i ja tak upycham ,a potem nie wiem gdzie co posadziłam i nagle mi coś wyrasta w miejscu gdzie nie powinno :lol:
Cyklameny w ogrodzie ,no hmm też kiedyś miałam na nie chrapkę ,ale wygrały dalie.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu cudowna kępa łubinu. Zauważyłam pewną zasadę, że albo się go kocha albo nienawidzi. Ja na szczęście należę do tej pierwszej grupy. Życzę Ci, by i w tym roku zachwycał. Tak jak i reszta roślin. ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Nie wiem dlaczego łubiny nie chcą u mnie rosnąć, a tak mi się podobają .Kiedyś nasze babcie miały ich wielkie kępy i był to raj dla owadów .Już parę razy kupowałam i dalej nic z tego
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Iwonko, łubiny pewnie dadzą radę, one ogólnie dosyć wytrzymałe, ale i krótkowieczne... ja w tym roku kupiłam w kampersach jeszcze kłącze, ale padły. Jednak głupotą jest kupować takie rzeczy w lutym ;:124 No cóż... może kupię jeszcze, ale rozsadę? Nie wiem czy moje w tym roku wyjdą...

Zuziu, u mnie pierwsze krokusy pokazały buziaczki! I znalazłam też pospolite stokrotki oraz podbiał! :heja
Wiosną każdy mleczyk cieszy.... ;:167
Miejsce pewnie znajdę, ale wiesz... ciasnota się robi.

Lucynko, skalniaczak strasznie przerasta perzem. Część zakorowałam a wcześniej dałam agro, ale tam gdzie są floksy szydlaste niestety nie da się. Może uda mi się je kiedyś wykopać i odmłodzić?

Igala, witaj "sąsiadko" ;:196 Sarny piękne, ale wolaąłbym żeby trzymały się z daleka od ogrodu...

Karolinko, mam nadzieję że już zima nas nie bedzie straszyć i że wreszcie będzie ta wiosna! Taka jaką kochamy! ;:167

Elwi, kupiłam m.in. gunerę (nie wiem czy to w ogóle miało sens?), dwie hortensję Anabelle, kilka mały roślinek na skalniak, trochę begonii na taras (bo w tym roku wymyśliłam sobie, że na nim będą królować właśnie one.... chyba coś wedle 20 bulw), cyklameny oraz nasionek różnych.... :roll:

Daysy, właśnie z tymi cyklamenami mam problem, bo nie wiem gdzie je dać ;:306
Przyjdą w przyszłym tygodniu, może do tego czasu uda mi się coś wymyślić.... :wink: W różnych miejscach rożnie o nich piszą, że w słońcu, że w cieniu.... :roll:


Mariuszku, oj zacznie się ogrodowy fitness.... ;:306

Martusiu, ;:196 ja też kocham rośliny i łapię się na tym, że kupowałabym je bez końca.... szczególnie jak na zewnątrz jest byle jaka pogoda ;:306

Irenko, Crocus jest tak mniej więcej do kolan, zimę chyba ładnie przetrwała. Dałam jej tylko niewielki kopczyk, bo akurat na niej skończyła mi się ziemia do kopczykowania. Mam ją dopiero od ubiegłej wiosny, więc niewiele mogę o niej powiedzieć, oprócz tego, że urocza jest... ;:167

Aniu, jak miło Cie widzieć! ;:196 Ja też kocham... słowo nienawidzę wyrzuciłam ze swojego słownika. No może czasami... wymsknie mi się ono jak śnieg pada w marcu :wink:

Jadziu, może spróbuj jeszcze raz z łubinami? One oprócz tego że piękne, to jeszcze zdrowe dla naszej zimi, bo wiążą azot i stanowią jakby nawóz same w sobie.

Kochani zaczęłam dopiero sprzątać w ogrodzie, wczoraj usunęłam trochę badylków, wygrabiłam ciut zeschłych liści i przesadziłam jedną róże, z której i tak nie wiem czy cokolwiek będzie, bo w ubiegłym roku posadzona i tylko jeden koślawy badylek wypuściła... korzenie też ma byle jakie.
Jak padnie, to.... to posadzę tam coś innego. Nie będę się martwić.
Róże po zimie różnie wyglądają.
Na pewno przesadzę gdzieś do kąta) dwie sztuki Camppasion - ona ciągle wymarza do ziemi. Jeszcze wyłamuje się przy wiatrach.
Muszę ją przesadzić w miejsce gdzie będzie miała spokój oraz... na pewno nie jest to róża pnąca, nie w naszych warunkach.
Na jej miejsce zamówiłam (tak, tylko jedną sztukę - podpięłam się do przesyłki znajomej) - Aleksander McKenzie. Będzie rosła na przeciągu, zachodnia wystawa, ale mam nadzieję że da radę.
Na drugiej miejscówce chyba nic nie będę sadzić, bo tam i tak ciasno.

Co do innych róż, to sama nie wiem... Poczekam na akcję sekator. Na pewno wiele będę musiała skracać, wiele też sarny skróciły... ;:306


Pozdraiwam Was ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu róże nam tego roku znowu ucierpiały, będziemy musiały ciąć nisko.
Pierwsze zwiastuny wiosny bardzo nas cieszą, szkoda że ma przyjść ochłodzenie, ostatnie dni były takie super.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

No muszę Basiu jeszcze raz spróbować wydaje mi sie ,że w sklepie w kropeczki znów wiosną się pojawią .Już raz tam kupiłam i miałam go jeden sezon ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu całkowicie podzielam Twoje zdanie względem sarenek... ;:108
miłego dnia!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu pierwsze prace ogrodowe za Wami. Najgorzej zacząć a po świętach to już na pewno resztę skończymy.
Czeka nas sporo roboty ale najważniejsze, że w domu mamy porobione to teraz pora na ogród.
Jak możesz pokaż tego polarnego miśka. ;:180
;:196
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu..ja najchętniej już bym ogłosiła akcję sekator, nie mogę patrzeć na te czarne badyle ;:173 . No ale z rozsądku poczekam z tym aż zakwitną forsycje. Wtedy wytnę, wywalę..będzie miejsce na inne. :;230 . A tak na poważnie na razie nowych nie zamawiam ;:128
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”