Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko no trochę martwię się o cebulki które sadziłam jesienią, mam nadzieję że nie zaliczyły falstartu ;:131 reszta moich roślin to "zwyklaczki", nawet jeżeli coś wypadnie mogę je zdobyć bez problemu. Piękna kolekcja lilii, ile ich masz?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witajcie :wit .


W końcu czuć to zapowiadane ocieplenie ;:215 . Mamy temperaturę na plusie! Co prawda w nocy było jeszcze mroźno ale od teraz ma być już tylko lepiej. Szkoda tylko, że podobno wraz z tym ociepleniem nadciąga deszcz . Zobaczymy jak będzie. W zasadzie jest mi to obojętne bo i tak mnie nie będzie. Liczę na wiosnę po moim powrocie. Walizki spakowane, książki przyszykowane a więc czeka mnie ostatni relaks przed rozpoczęciem sezonu . Co prawda nie chce mi się jechać ale z drugiej strony trochę poleniuchuję i naładuję akumulatory . "Widzimy się " za dwa tygodnie a w tym czasie życzę Wam pomyślnej pogody na wiosenne prace ;:196 . Pozdrawiam ;:4 .


Lucynko lilii mam kilkadziesiąt ale praktycznie wszystkie w odcieniach bieli, różu, kremu ;:306 . Teraz zamówiłam sobie kilka morelowych ale zobaczymy czy takie będą czy nie wyjdzie z nich pomarańcz . Mam nadzieję, że po moim powrocie pogoda pozwoli na wiosenne porządki w ogrodzie bo potem będą święta więc trzeba będzie coś przygotować. Najbardziej boję się przesyłek z roślinami bo jak wszystkie przyjadą w jednym czasie to kto będzie te doły kopał ?? Może Cola mi pomoże ;:306 ?? Dziękuję i pozdrawiam Ciebie z wzajemnością ;:196 .


Beatko z tymi wysiewami to tak mi w tym roku wypadło ale nie żałuję bo koniec marca to też dobry termin na siewy . Dzień będzie dłuższy, słoneczka powinno być więcej więc i siewki powinny lepiej sobie radzić. Za życzenia bardzo dziękuję ;:196 i pozdrawiam serdecznie :wit .


Madziu lilie lubię bo nie zajmują dużo miejsca a poza tym są przepiękne . Himalajska to już taki rarytas więc jak kupisz będę u Ciebie podziwiała . Pozdrawiam :wit .


Seba tak się składa, że mam praktycznie tylko białe, kremowe i różowe . Miałam żółte i czerwone ale oddałam jesienią sąsiadce a na ich miejsce posadzę - uwaga- białe i różowe :;230 . No co zrobić, że tak lubię te kolory ?? Mam nadzieję, że po turnusie będzie już na tyle dobra pogoda żeby można było sprzątać, przycinać itd . Pozdrawiam :wit .


Marysiu miałam nie zamawiać lilii tej wiosny ale nie mogłam się powstrzymać a kusili przedsprzedażą ;:173 . Mam nadzieję, że przynajmniej część tych jeżówek przetrwa żebym całkowicie odmiany nie straciła. Człowiek uczy się na błędach i następnym razem nie popełnię tej gafy. Tak to jest jak pogoda ładna i zachęca do pracy w ogrodzie. Czasem człowiekowi przychodzą do głowy dziwne rzeczy. Dziękuję za życzenia ;:196 . Pozdrawiam i pięknego tygodnia Ci życzę :wit .


Basiu masz całkowitą rację, zgadzam się ;:333 .


Agnieszko w dodatku lilie cudne pozują do zdjęć ;:173 . W tym czasie jak mnie nie będzie psem będzie musiał zajmować się mój eM. Kiedy pójdzie do pracy pies będzie niestety w zamknięciu. Nie zostawimy go na działce bo jeszcze za szybko . Trochę boję się, że pies mógłby gdzieś uciec albo jeszcze co innego . Prawdę mówiąc ja nie chciałam terminu turnusu na luty, specjalnie wzięłam go początkiem marcu . Wrócę w drugiej połowie miesiąca więc wiele z sezonu nie stracę. Luty ma swoje złe strony . Jest wtedy zima i w szpitalu bywa chłodno, dzień jest bardzo krótki i szybko robi się ciemno więc po zajęciach nie wiadomo co z dziećmi robić do wieczora. Nie wspominając, że to też sezon chorób i różnie z tym bywa. Gdybym zapisała się na luty to tak teraz z perspektywy czasu i tak musiałabym zrezygnować bo Weronika w lutym miała ospę. Czas szybko biegnie i anim się obejrzę będę musiała pakować walizki z powrotem. Pozdrawiam :wit .


Lenko lilie są piękne i warto je mieć. Koniecznie zaproś je do swojego ogrodu . Koleusy też warto mieć bo pięknie zdobią przez cały sezon. Sadzisz je do gruntu czy tylko do donic ?? Pozdrawiam :wit .


Natalio nie mam pojęcia ile mam swoich lilii bo akurat w ich przypadku nie prowadzę żadnych list , nie mam zapisanych odmian. Na pewno kilkadziesiąt ich będzie. Miejmy nadzieję, że nasze cebulowe przetrwały i cudnie przyozdobią am wiosnę. Pozdrawiam .


Pozdrawiam i rychłej wiosny Wam życzę a przy okazji najlepsze życzenia dla Wszystkich Teściowych z forum ;:196 .


Obrazek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelka udanego wyjazdu dla Was obu ;:196 :wit I samych miłych ogrodowych niespodzianek po powrocie!
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko również życzę Ci udanego wyjazdu, naładuj akumulatory by po powrocie ruszać do ogrodu ;:196
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ale te krokusiki to chyba jeszcze zeszłoroczne, prawda? Ale wydaje mi się, że i w tym roku to już za chwilkę będą się pokazywać tu i ówdzie. U mnie to pewnie raczej późno, bo mieszkam w dość zimnej strefie, ale strasznie się stęskniłam za ich widokiem. Pozdrawiam, miło spędzaj czas!
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Udanego turnusu!
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Wypoczywaj Ewelinko i ładuj bateryjki :) jak wrócisz będzie co robić ;) ;:224 :wit :wit :wit
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelina już lilie zakupione ;:138 a koleusy sadzę część w donice przy schodach wejściowych a reszta idzie w grunt, radzą sobie tak samo dobrze a nawet w gruncie na moje oko lepiej :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, miłych wrażeń na turnusie i szczęśliwego powrotu. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko ;:196
jedź na ten turnus i nie martw się o ogród.
I tak wszyscy będą się szykować do świąt.
Sama też planuję większość prac ogrodowych na kwiecień.
Udanego wyjazdu. ;:215
:wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko nabierajcie sił, czytaj ksiażki, planuj i układaj w ogrodzie. Deszcze niech troszkę padają, bo wiosną wody naszym roślinkom potrzeba, byle tylko już śniegi nam nie zawitały.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko - zamówiłaś 15 róż ?;:oj Ale zaszalałaś! Pochwal się, jakie piękności mają do Ciebie przybyć? W markecie też coś kupowałaś?
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko moja Szeri też niestety tak reagowała na podróż samochodem. Wet doradził mi, żeby przed jazdą nie podawać jej rano jedzenia, dobry jest też dłuższy spacer (choć sam przyznał, że nie zawsze jest na to czas :wink: ), jeśli to nie pomoże to można podać pół godziny przed podróżą połówkę aviomarinu. U Szeri pomogło bycie na czczo.
Mój Florek też lekkim fochem reagował na nowe stworzonka w domu, ale teraz z Szeri są najlepszymi kumplami :D
Przepiękna kolekcja lilii ;:215
Udanego wyjazdu ;:333
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”