Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witaj, Ewelino!
Ależ Ci te trawska porosły ;:oj. Na schwał!
Niezależnie jednak od nich, bylinowy ogród późną jesienią pustoszeje.
Trochę więcej na rabatach przydałoby się roślin zimozielonych, żeby i zimą było na czym oko zawiesić ;:218. Jak myślisz?
Warto sięgnąć po inne pozycje Charlotte Link. Są lepsze od " Ciernistej róży "...

Serdeczności i życzenia zdrowia dla całej Rodziny. Trzeba jakiś przetrwać te nieciekawe pory roku i przeznaczyć je na myślenie o nowych rabatach.

;:196 Jagi
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko ja rok temu przeniosłam kocimietkę na obrzeża i tez odkryłam jej niebywała urodę do końca sezonu :D Ładnie rozrosły Ci się trawy i są znaczącą ozdobą w ogrodzie. Róża nie zauważyła chyba że zima idzie ;:306 Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu! :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko i mnie się udzieliła jesienna nostalgia... i chyba taki permanentny brak czasu, może dlatego że dzień zbyt krótki, a jak ciemno to mnie się chce spać... ;:306
Pięknie Twój ogród wygląda pomimo ogólnej burości.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ciekawe jakie będą moje doświadczenia hortensjowe
Morał z tego taki, że trzeba wiosną bardzo pilnować prognoz i w razie potrzeby biec okrywać
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Jeszcze sporo róz, te okrywowe długo jednak kwitną, ale śliczne i nie zastąpione jesienią trawy masz :lol:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, Twój jesienny ogród bardzo malowniczy a trawy o tej porze roku są wielką ozdobą ;:215
Wciągnęły Cię kryminały i wcale się nie dziwię :D Też je uwielbiam a książki Lisy Jacson nieźle wciągają. Mam kilkanaście tytułów i wszystkie czytałam z zapartym tchem ;:333
Ciekawa jestem czy robisz już jakieś plany nasadzeń na nowej działce? ;:224
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witajcie :wit .


Książki wciągają jak nie wiem co i cieszę się, że wróciłam do czytania . Przynajmniej zima zleci mi szybciej ;:224 . Teraz w domu mam mały szpital więc nie mam wolnych przedpołudni ale i tak nie narzekam . Niestety listopad przynosi sporo chorób głównie u Emilki . Teraz obie mają zapalenie spojówek i nie wiadomo co jeszcze, dzisiaj idziemy do lekarza. Oby tylko mnie nie dopadło a już czuję drapanie w gardle ;:222 . W ogrodzie póki co jeszcze jesień ale już taka raczej mało malownicza. Nie okryłam jeszcze żadnych roślin i ciągle czekam na niższą temperaturę. Jestem bardzo ciekawa jaka będzie zima bo nie ukrywam, że odrobina białej pierzynki nie zaszkodzi . Może w końcu święta będą białe ?? Kto wie ;:173 .


Ewo trawy polecam, jak najbardziej ;:108 . Miskanty są przepiękne i takie malownicze. Poza tym moim zdaniem szybko rosną i nie są wymagające. Musisz koniecznie posadzić u siebie kilka sztuk. Pozdrawiam .


Ballerina jeszcze daje radę .

Obrazek


Agnieszko pierwsze zdjęcie to kocimiętka . Nie przycięłam akurat tej i jak widać jeszcze kwitnie ostatkiem sił. Trawy wiążę przede wszystkim po to by fragmenty nie fruwały jak już zaschną ale poza tym takie związanie chroni karpę przed nadmiarem wilgoci i podobno lepiej dzięki temu zimują ;:108 . Poza tym fajnie wyglądają ;:108 .


Obrazek


Soniu trawy będę dzieliła bo są na prawdę świetne . W przyszłości chcę mieć ich całkiem sporo ;:108 . Ciekawa jestem jak przezimują mi kocie łapki i Red Baron. Wracając do książek to jakoś zawsze miałam popęd do takich właśnie tematyk - morderstwa , śledztwa, wątek romansu ;:108 . Dzięki temu książkę czyta się z ciekawością bo ciągle coś się dzieje. Może kiedyś zmienię tematykę ale póki co te są na pierwszym miejscu . W przedszkolu było bardzo fajnie, dzięki ;:196 . Emilka coraz lepiej radzi sobie z recytowaniem wierszyków . Speszyła się jedynie jak dyrektor wręczał dyplomy i musiałam iść razem z Nią na środek :lol: . Pozdrawiam .


Obrazek


Jagi trawy bardzo szybko osiągnęły spore rozmiary . Co to będzie za kilka lat ?? Masz rację i na pewno przy tworzeniu nowej części działki będę pamiętała o zimozielonych. Mój eM bardzo by chciał mieć mnóstwo iglaków . Zobaczymy co z tego wyjdzie bo póki co w ogóle jeszcze o konkretach nie myślałam . Na pewno przeczytam jeszcze inne książki tej pisarki bo ma potencjał a czy zaproponujesz mi jakiś konkretny tytuł ?? . Bardzo dziękuję i również pozdrawiam ;:196 .


Obrazek


Marysiu niektóre róże chyba się zapomniały ale to dobrze . Trawy szybko mi urosły a myślałam, że na takie kępy przyjdzie mi czekać dłużej. Kocimiętka kwitnie bez przerwy i za to ją lubię. W innym miejscu musiałam szybciej przyciąć bo było mi ciężko sadzić cebule więc już nie zdobi ale w przyszłym roku na pewno zostawię ją do końca. Dziękuję i wzajemnie słoneczka życzę ;:196 .


Obrazek


Basiu ja tam czas mam :wink: ale teraz poświęcam go książkom . Krótki dzień bywa męczący no ale jakoś musimy to przetrwać. Pocieszę Cię, że za kilka miesięcy będzie wiosna ;:306 . Ogród jaki jest, każdy widzi ale taka pora. Pozdrawiam .


Obrazek


Małgosiu hortensje najczęściej przymarzają właśnie w maju i czasem jest tak, że przez zimę nic im nie jest a tu nagle przymrozek w maju i jest lipa ;:222 . Trzeba mieć to na uwadze ;:108 . Trzymam kciuki za Twoje krzewy .


Obrazek


Karolino niektóre róża faktycznie chcą kwitnąć do końca i nawet im wychodzi . Trawy muszą być koniecznie . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Dorotko lubię takie książki w których coś się dzieje a jeśli jeszcze jest w nich trochę romansu to już w ogóle . Niektóre opowiadania szybko mi się nudzą a kryminał ciągle trzyma w napięciu. Na Lisę Jackson trafiłam już jakiś czas temu i przeczytałam kilka jej książek i chciałabym przeczytać je wszystkie. Muszę też koniecznie wypożyczyć książki Katarzyny Bondy bo kilka osób mi ją polecała. Prawdę mówiąc ogród obecnie zszedł na drugi plan i jeszcze nie zastanawiałam się nad nowymi nasadzeniami . Zimą razem z eMem musimy przemyśleć jak będzie wyglądał nasz wjazd i chodnik bo wiosną musimy koniecznie od tego zacząć a dopiero potem będę mogła wyznaczyć sobie rabatki itd. Nie chcę się spieszyć i chcę zrobić wszystko porządnie bo mam już nauczkę po ciągłym poszerzaniu rabat . Gdybym od razu zrobiła takie rabaty a nie inne nie marnowałabym czasu i energii na kilkukrotne poszerzanie rabat. O przesadzaniu roślin nie wspomnę ;:219 . Pozdrawiam :wit .



Pozdrawiam i słoneczka życzę .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, smutno mi z powodu choroby Dziewczynek ;:174 i życzę im oraz Tobie szybkiego powrotu do zdrowia. ;:167 ;:196

Mogę mieć pytanie? Mogę?
No to pytam: kto Ci posadził w ogrodzie szczotkę do mycia butelek? ;:306 https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/6b6a8ccaeb14f901
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Różyczki gwiżdżą sobie na jesienne szarugi ;:224 Jeszcze pięknie kwitną i to całymi bukietami. Co prawda szaruga na Twoich zdjęciach jakaś mocno słoneczna, ale pozostaje się tylko z tego cieszyć. Kuszą mnie trawy, oj kuszą. Muszę im się przyjrzeć i zakupić jakieś takie nadające się do małych ogrodów. Brakuje mi ich widoków jesienią ;:108
Niestety pogoda sprzyja wszelkim infekcjom, , zdrówka życzę Wam wszystkim ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko a u mnie żadnych jabłuszek nawet na ozdobnej nie ma, bo co było ptaszki skonsumowały...a może osy i szerszenie, bo w tym roku niedożywione.
Ciesz się jeszcze kolorami, bo jak spadnie śnieg to już trzeba będzie czekać do wiosny.
Pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Faktycznie Cie wciągneło, bo nie zdarzała się tak długa przerwa w bytności na forum. :D
Piszesz, że m chciałby więcej iglaków
To taka natura męska. Lubią duże i konkretni rośliny ;:306
Ale to wcale nie jest taki zły pomysł, bo połączenie Twoich i jego ulubionych roslin może przynieść nadspodziewanie dobre efekty.
Tylko trudno zrobić to na już istniejących rabatach. Ale Ty masz duże pole do popisu na nowych włościach :D
Niech on sadzi na nich swoje duże drzewa, a potem Ty będziesz uzupełniała swoimi bylinami :D
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Piękne jesienne impresje! Miło się patrzy! Zwłaszcza, że słonka nieco!
Piekna trawa, a że ja się kompletnie na nich nie znam, zgaduje, że miskant?

Ballerina fajna! Musze o niej poczytać, bo jeśli ona tak długo kwitnie, może warto się jej przyjrzeć ;:218
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Co do iglaków, to w sobotę Maja pokazywała ogród, w którym były same iglaki, drewno i kamienie. Początkowo oglądałam z zainteresowaniem, bo niektóre rozwiązania były bardzo ciekawe, ale później było już tylko zdumienie. W tym ogrodzie nie było nawet jednego kolorowego kwiatka, nie było nawet drzew ani krzewów liściastych, bo chociaż one jesienią dawałyby jakieś kolory. Ten ogród przez cztery pory roku wygląda tak samo. Zupełna monotonia ;:202 I dodam jeszcze,że gospodarzem ogrodu był facet. Chyba zupełnie zdominował rodzinę, bo nikogo innego do głosu nie dopuścił. Nawet teścia, do którego Maja skierowała kilka pytań. O upodobaniach się nie dyskutuje, ale ja osobiście zupełnie nie widzę siebie w takim ogrodzie. To pogadałam sobie ;:224
Tobie na szczęście to nie grozi, bo już masz rabaty pełne barwnych roślin. A kilka iglaków zawsze się zmieści. U mnie zmieściły się dwa ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”