Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko jesienny ogród też ma swój klimat... u ciebie jeszcze piękna róża w rozkwicie .... muszę i ja pomyśleć o trawach ... takich zimujących w ogrodzie bo dają tyle uroku rabatkom ;:333 Pozdrawiam ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Bardzo ładnie, a to już połowa listopada! Obwódka z pierwszego zdjęcia jest z kocimiętki?
Zastanawiam się, po co podwiązuje się te wysokie trawy? Czy im to pomaga przetrwać zimę, czy tylko łądniej wyglądają, jak się nie załamują pod śniegiem? :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko trawy dziel, tak pięknie teraz wyglądają u Ciebie. ;:215 Wczoraj z zapałem pracowałam, ale dziś nawet samochodem nie chciało mi się jechać. ;:224 Chyba wszyscy mamy trochę przesyt forumowymych działań. ;:173 Nie czytuję thrillerów psychologicznych, ale może pora zacząć. ;:131
Pozdrawiam i miłych chwil w przedszkolu. ;:196
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witaj, Ewelino!
Ależ Ci te trawska porosły ;:oj. Na schwał!
Niezależnie jednak od nich, bylinowy ogród późną jesienią pustoszeje.
Trochę więcej na rabatach przydałoby się roślin zimozielonych, żeby i zimą było na czym oko zawiesić ;:218. Jak myślisz?
Warto sięgnąć po inne pozycje Charlotte Link. Są lepsze od " Ciernistej róży "...

Serdeczności i życzenia zdrowia dla całej Rodziny. Trzeba jakiś przetrwać te nieciekawe pory roku i przeznaczyć je na myślenie o nowych rabatach.

;:196 Jagi
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko ja rok temu przeniosłam kocimietkę na obrzeża i tez odkryłam jej niebywała urodę do końca sezonu :D Ładnie rozrosły Ci się trawy i są znaczącą ozdobą w ogrodzie. Róża nie zauważyła chyba że zima idzie ;:306 Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu! :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko i mnie się udzieliła jesienna nostalgia... i chyba taki permanentny brak czasu, może dlatego że dzień zbyt krótki, a jak ciemno to mnie się chce spać... ;:306
Pięknie Twój ogród wygląda pomimo ogólnej burości.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ciekawe jakie będą moje doświadczenia hortensjowe
Morał z tego taki, że trzeba wiosną bardzo pilnować prognoz i w razie potrzeby biec okrywać
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Jeszcze sporo róz, te okrywowe długo jednak kwitną, ale śliczne i nie zastąpione jesienią trawy masz :lol:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, Twój jesienny ogród bardzo malowniczy a trawy o tej porze roku są wielką ozdobą ;:215
Wciągnęły Cię kryminały i wcale się nie dziwię :D Też je uwielbiam a książki Lisy Jacson nieźle wciągają. Mam kilkanaście tytułów i wszystkie czytałam z zapartym tchem ;:333
Ciekawa jestem czy robisz już jakieś plany nasadzeń na nowej działce? ;:224
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witajcie :wit .


Książki wciągają jak nie wiem co i cieszę się, że wróciłam do czytania . Przynajmniej zima zleci mi szybciej ;:224 . Teraz w domu mam mały szpital więc nie mam wolnych przedpołudni ale i tak nie narzekam . Niestety listopad przynosi sporo chorób głównie u Emilki . Teraz obie mają zapalenie spojówek i nie wiadomo co jeszcze, dzisiaj idziemy do lekarza. Oby tylko mnie nie dopadło a już czuję drapanie w gardle ;:222 . W ogrodzie póki co jeszcze jesień ale już taka raczej mało malownicza. Nie okryłam jeszcze żadnych roślin i ciągle czekam na niższą temperaturę. Jestem bardzo ciekawa jaka będzie zima bo nie ukrywam, że odrobina białej pierzynki nie zaszkodzi . Może w końcu święta będą białe ?? Kto wie ;:173 .


Ewo trawy polecam, jak najbardziej ;:108 . Miskanty są przepiękne i takie malownicze. Poza tym moim zdaniem szybko rosną i nie są wymagające. Musisz koniecznie posadzić u siebie kilka sztuk. Pozdrawiam .


Ballerina jeszcze daje radę .

Obrazek


Agnieszko pierwsze zdjęcie to kocimiętka . Nie przycięłam akurat tej i jak widać jeszcze kwitnie ostatkiem sił. Trawy wiążę przede wszystkim po to by fragmenty nie fruwały jak już zaschną ale poza tym takie związanie chroni karpę przed nadmiarem wilgoci i podobno lepiej dzięki temu zimują ;:108 . Poza tym fajnie wyglądają ;:108 .


Obrazek


Soniu trawy będę dzieliła bo są na prawdę świetne . W przyszłości chcę mieć ich całkiem sporo ;:108 . Ciekawa jestem jak przezimują mi kocie łapki i Red Baron. Wracając do książek to jakoś zawsze miałam popęd do takich właśnie tematyk - morderstwa , śledztwa, wątek romansu ;:108 . Dzięki temu książkę czyta się z ciekawością bo ciągle coś się dzieje. Może kiedyś zmienię tematykę ale póki co te są na pierwszym miejscu . W przedszkolu było bardzo fajnie, dzięki ;:196 . Emilka coraz lepiej radzi sobie z recytowaniem wierszyków . Speszyła się jedynie jak dyrektor wręczał dyplomy i musiałam iść razem z Nią na środek :lol: . Pozdrawiam .


Obrazek


Jagi trawy bardzo szybko osiągnęły spore rozmiary . Co to będzie za kilka lat ?? Masz rację i na pewno przy tworzeniu nowej części działki będę pamiętała o zimozielonych. Mój eM bardzo by chciał mieć mnóstwo iglaków . Zobaczymy co z tego wyjdzie bo póki co w ogóle jeszcze o konkretach nie myślałam . Na pewno przeczytam jeszcze inne książki tej pisarki bo ma potencjał a czy zaproponujesz mi jakiś konkretny tytuł ?? . Bardzo dziękuję i również pozdrawiam ;:196 .


Obrazek


Marysiu niektóre róże chyba się zapomniały ale to dobrze . Trawy szybko mi urosły a myślałam, że na takie kępy przyjdzie mi czekać dłużej. Kocimiętka kwitnie bez przerwy i za to ją lubię. W innym miejscu musiałam szybciej przyciąć bo było mi ciężko sadzić cebule więc już nie zdobi ale w przyszłym roku na pewno zostawię ją do końca. Dziękuję i wzajemnie słoneczka życzę ;:196 .


Obrazek


Basiu ja tam czas mam :wink: ale teraz poświęcam go książkom . Krótki dzień bywa męczący no ale jakoś musimy to przetrwać. Pocieszę Cię, że za kilka miesięcy będzie wiosna ;:306 . Ogród jaki jest, każdy widzi ale taka pora. Pozdrawiam .


Obrazek


Małgosiu hortensje najczęściej przymarzają właśnie w maju i czasem jest tak, że przez zimę nic im nie jest a tu nagle przymrozek w maju i jest lipa ;:222 . Trzeba mieć to na uwadze ;:108 . Trzymam kciuki za Twoje krzewy .


Obrazek


Karolino niektóre róża faktycznie chcą kwitnąć do końca i nawet im wychodzi . Trawy muszą być koniecznie . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Dorotko lubię takie książki w których coś się dzieje a jeśli jeszcze jest w nich trochę romansu to już w ogóle . Niektóre opowiadania szybko mi się nudzą a kryminał ciągle trzyma w napięciu. Na Lisę Jackson trafiłam już jakiś czas temu i przeczytałam kilka jej książek i chciałabym przeczytać je wszystkie. Muszę też koniecznie wypożyczyć książki Katarzyny Bondy bo kilka osób mi ją polecała. Prawdę mówiąc ogród obecnie zszedł na drugi plan i jeszcze nie zastanawiałam się nad nowymi nasadzeniami . Zimą razem z eMem musimy przemyśleć jak będzie wyglądał nasz wjazd i chodnik bo wiosną musimy koniecznie od tego zacząć a dopiero potem będę mogła wyznaczyć sobie rabatki itd. Nie chcę się spieszyć i chcę zrobić wszystko porządnie bo mam już nauczkę po ciągłym poszerzaniu rabat . Gdybym od razu zrobiła takie rabaty a nie inne nie marnowałabym czasu i energii na kilkukrotne poszerzanie rabat. O przesadzaniu roślin nie wspomnę ;:219 . Pozdrawiam :wit .



Pozdrawiam i słoneczka życzę .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, smutno mi z powodu choroby Dziewczynek ;:174 i życzę im oraz Tobie szybkiego powrotu do zdrowia. ;:167 ;:196

Mogę mieć pytanie? Mogę?
No to pytam: kto Ci posadził w ogrodzie szczotkę do mycia butelek? ;:306 https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/6b6a8ccaeb14f901
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Różyczki gwiżdżą sobie na jesienne szarugi ;:224 Jeszcze pięknie kwitną i to całymi bukietami. Co prawda szaruga na Twoich zdjęciach jakaś mocno słoneczna, ale pozostaje się tylko z tego cieszyć. Kuszą mnie trawy, oj kuszą. Muszę im się przyjrzeć i zakupić jakieś takie nadające się do małych ogrodów. Brakuje mi ich widoków jesienią ;:108
Niestety pogoda sprzyja wszelkim infekcjom, , zdrówka życzę Wam wszystkim ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko a u mnie żadnych jabłuszek nawet na ozdobnej nie ma, bo co było ptaszki skonsumowały...a może osy i szerszenie, bo w tym roku niedożywione.
Ciesz się jeszcze kolorami, bo jak spadnie śnieg to już trzeba będzie czekać do wiosny.
Pozdrawiam serdecznie :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”