Róże na wydmie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
igaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 27 lis 2019, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 6B

Re: Róże na wydmie

Post »

Czesław Miłosz, bardzo ładna róża, gdzie można ją kupić?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże na wydmie

Post »

Ferdy bardzo ciekawa!
Fajnie, że rekomendujesz wycieczkę do Kutna. Wybierałam się już tam, ale nigdy się nie składało. W tym roku koniecznie muszę zaliczyć tę wystawę róż. ;:108
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu też mnie zauroczyła, cudna. ;:oj

Obrazek

Zazdroszczę wyjazdów na różane wystawy i pola. ;:215 Oczywiście, że w takich miejscach trudno panować nad kolejnymi chciejstwami różanymi. ;:173
Ostnice przesadzam wyłącznie wiosną, wtedy nie ma problemu z wymarzaniem, ale zostawione w miejscu wzejścia i tak są najokazalsze.
Twoje panienki już oporządzone, ;:138 a ja się obraziłam na swoje, nawet liści w tym roku nie pozbierałam. Niech sobie radzą bez mojej pomocy. ;:108

Świątecznie dużo zdrowia i miłych spotkań w rodzinnym gronie. ;:196
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Teresko, nie zwróciłam uwagi na to,że Ferdy kwitnie raz ;:131 Wolę róże powtarzające kwitnienie, ale ten kolor bardzo mi się podobał, a i układ płatków niespotykany. :roll:
Pola różane robią wrażenie.

Obrazek

Majeczko, róże Łukasza Rojewskiego powoli pojawiają się w naszych szkółkach. O niektóre trzeba pytać.
W ubiegłym tygodniu Czesław Miłosz zajął trzecie miejsce w grupie miniatur w Międzynarodowym Konkursie Nowości Różanych w Barcelonie .

Obrazek

Ewelino, ziemię pod róże staram się przygotowywać dość starannie, daję obornik, kompost i inne cuda, a i tak kwitną słabiej niż na glebach gliniastych. Piach robi swoje. Zauważyłam, że u mnie potrzebują zdecydowanie więcej czasu.
Lubię ciekawe, niespotykane kolory.
Obrazek

igaa, sprawdzaj w różnych szkółkach, może się gdzieś pojawi. Jak zauważę to dam znać.

Obrazek

Wandziu, może spotkamy się za rok w Kutnie ;:306
Czytałam u Ciebie,że już róż nie dosadzasz. Ja też przystopowałam z zakupami różanymi. Nie mam więcej miejsca. No może jeszcze kilka się upchnie, ale to tylko pojedyncze egzemplarze.

Obrazek

Soniu podróże różane dają mi wiele radości i inspiracji. Jeszcze nie pokazałam wszystkiego :uszy
Co do ostnic mam takie same obserwacje. Jednego roku narobiłam się przy przesadzaniu maleństw, a najlepiej rosły te zostawione same sobie.
Patrząc na pogodę za oknem zastanawiam się czy warto było się męczyć z kopczykowaniem ;:131 Dobrze, że są niewielkie, więc może się nie ugotują.

Obrazek

Dziś większość zdjęć z września.

Obrazek

Obrazek

Cisy powoli pną się w górę. Jeszcze dziesięć lat i zasłonią ulicę ;:306

Obrazek

Miłorząb też nie jest mistrzem w przyrastaniu . Za to mahonia za chwilę zarośnie całą rabatę. Muszę ją ściąć i zrobić dekorację świąteczną.

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże na wydmie

Post »

Piękny i cudnie wypielęgnowsany ten trawnik Aniu i już sam w sobie jest doskonalą ozdobą, ale ja to bym chyba długo nie wytrzymała i kosztem trawniczka dwukrotnie poszerzyłabym tę Twoją rabatę pod ogrodzeniem. Ileż tam by się jeszcze bogactwa zmieściło. :)
Co do Kutna, to calkiem niewykluczone, że może nasze spotkanie dojdzie do skutku (jeśli tylko uda mi się namówić mężulka na wycieczkę).
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Wandziu, zmówiłyście się z Justyną co do poszerzenia rabaty ;:306
Tam jest położona obwódka z kostki, więc przeróbka rabaty pociągnie za sobą spore koszty, ale jest w planach na nadchodzący rok.
Jak napisałam u Ciebie w wątku pokażę Ci zdjęcia moich rododendronów, które złapały jakieś paskudztwo w czerwcu. Podejrzewałam fitoftorozę więc je usunęłam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze kilka zdjęć z dzisiejszego spaceru :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na zakończenie chciałabym się pochwalić prezentem, który sobie zrobiłam ;:138
Jeszcze ciepły najnowszy numer biuletynu PTR.
Możecie w nim znaleźć artykuły naszych koleżanek ;:4


Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże na wydmie

Post »

Dzięki Ci Aniu za te poglądowe zdjęcia. Warto być czujnym, bo to groźna choroba. Ale te plamy u Ciebie nie są wcale takie oczywiste, bo ich przyczyn mogło być kilka. Wyczytałam, że fytoftoroza to gnilna choroba korzeni i trzeba by delikatnie odsłonić korzenie i zobaczyć, czy jest na nich biały piankowaty nalot.
Ja bym chyba nie była tak radykalna jak Ty i pewnie bym trochę poczekała, żeby zobaczyć, co się będzie dalej działo.
Ale kto wie, może zadziałałaś tak, jak trzeba.
Sama dopiero się uczę tych kwasolubów i czytam o nich wszystko, co wpadnie mi w ręce. Fajnie, że zrobiłaś te zdjęcia. ;:108
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Wandziu, ta choroba pojawiła się na nowo zakupionych egzemplarzach. Bałam się o pozostałe, dlatego je wywaliłam.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże na wydmie

Post »

Jednak się rozszalałaś wyjazdowo
I nie przypuszczałam, że aż tak różanie
Czy byłaś też za granicą jak planowałaś?
Może w Końskowoli jest mniejsza wystawa, ale za to ilośc producentów na metr kwadratowy jest olbrzymia
Z tego też powodu warto tam jechać
Ja do Kutna się zraziłam od kiedy zmniejszyli ilość róż w sprzedaży.
Ciekawe jak jest teraz
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Gosiu, trochę tych wyjazdów było w ubiegłym roku. :tan Większość różanych.
Za granicą też byłam i relacja będzie za chwilę. :D
Co do Końskowoli, to masz rację, że ilość producentów jest ogromna, ale nie ma to, żadnego odzwierciedlenia w ich wystawie. Zorganizowanie takiej wystawy jak w Kutnie to olbrzymie przedsięwzięcie zarówno finansowe, jak i logistyczne. Wymaga pracy wielu osób. Mała gmina, jaką jest Końskowola, nie może się mierzyć z dużym Kutnem.
Byłam dwa razy w Końskowoli i pewnie się tam jeszcze kiedyś wybiorę. Już niedługo skończą drogę, więc będzie ekspresowo :D
W tym roku sprzedających w Kutnie było dużo, a zwłaszcza producentów róż. Róż nie kupowałam, ale wpadła mi w łapki jeżówka i hakone :D

Obrazek
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

W czerwcu byłam na wycieczce z Polskim Towarzystwem Różanym do Wilhelmshohe i Sangerhausen.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy park krajobrazowy Wilhelmshohe, największy górski park w Europie. Głównym celem naszego zwiedzania była różanka położona na terenie parku. Róże wkomponowane są w nasadzenia zabytkowych drzew. Cały ogród ma założenie naturalistyczne, więc nie ma tu rabat, podpór i obwódek.

Widok na wieżę Herkulesa.

Obrazek

Scintillation Austina z 1968, jak będę miała miejsce, to ją zdobędę ;:167

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Róże wspinały się po naturalnych podporach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pleine de Grâce Louis Lens.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Róże na wydmie

Post »

:wit Witaj Aniu. Myślę, że dobrze zrobiłaś wyrzucając chore rodki. Ja jeszcze nie mam żadnego, ale może w tym roku kupię? Co to za różana piękność na ostatnim zdjęciu? Śliczny kolor. Może kiedyś uda nam się spotkać w Końskowoli? Na razie w planach mam Gardenię.
Noworoczne życzenia pomyślności posyłam ;:196
Pisałyśmy równocześnie, myślałam o fioletowej róży z poprzedniego postu. W pięknym miejscu byłaś.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Róże na wydmie

Post »

Ależ piękne róże pokazałaś ;:oj ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”