Róże na wydmie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu, spacerując po ogrodzie podładowałam akumulatorki, na dworze szaro buro a do wiosny jeszcze daleko ,chyba wszyscy już tęsknimy
za wiosna. ;:3 Masz piękny ogród i różane księżniczki idealne wpasowały się w jego klimat , co tu będę truła wszystkie kwiaty masz ;:215
Aniu, ta różyczka Scarlet Moss, czy ona bardzo kłuje, bo ma masę igiełek a jest taka śliczna. ;:131
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże na wydmie

Post »

Witaj Aniu:)

Wychodzę z zimowego snu,koniec trzeba się obudzić ;:oj Byłam dziś na działce na godzinkę zrobić kopczyki tym najbardziej wrażliwym różom i teraz czuję,że zasnę spokojnie,gdy przyjdą mrozy :uszy Ostatniej zimy w kompostowniku była ziemia zamarznięta tak na 10 cm,ale mój tato się przebił niżej i dokopał do sypkiej.Dziś ziemia była ok,troszkę pobiegałam,ale jestem zadowolona.
Rozglądam się za nasionami,kobeę też planuję wysiać ;:333 Ciekawa jestem Twojego podsumowania różanych panien.
Z tych słabych co wymieniłaś nie mam żadnej.Ja też mam u siebie pokładające się róże np Glyndebourne ;:224

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Teresa, Baron ma kwiaty piękne i fotogeniczne. W czasie, gdy go kupowałam kierowałam się głównie zdjęciami. Nie wiedziałam, gdzie szukać informacji, a na helpie jak byk stoi: podatna na choroby.
Teraz kupuję z większą rozwagą, no chyba, że to nowości i informacji brak ;:306

Obrazek

Wanda, ładowanie akumulatorów jest ważne w tym okresie. Fajnie, że złapałaś u mnie trochę energii. :D
Scarlet Moss to róża mchowa. Młode pędy nie są kujące, ale starsze tak. Trzeba ciąć w rękawicach. Nie jest to jakimś problemem.
Gorzej jest ze zdrowiem, zwłaszcza w mokre lata. Lubi łapać czarną plamistość.

Obrazek

Aniu, dzień świstaka na działce ;:oj i co zobaczyłaś cień ;:306 Mam nadzieję, że nie i wiosna już blisko ;:3
Muszę sprawdzić jutro moje kopczyki, może któryś wymaga podwyższenia. Pewnie kompost rozmarzł i można go znów wykorzystać.
Kobeę udało mi się wyhodować tylko raz, a efekt był imponujący, zwłaszcza u sąsiadów ;:138


Obrazek

Dziś kilka słów o róży, z którą miałam się rozstać.
Cr?me Caramel
Róża wielkokwiatowa , mieszaniec herbatni. Gareth Frey 2008.
Zakupiłam ją w 2014 wiosną.
W pierwszym roku zobaczyłam tylko zniekształcony kwiat. W następnych latach kwitła słabo, pojedynczymi kwiatami.
Dałam jej ostatnią szansę, grożąc łopatą i chyba wzięła sobie to do serca :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolor to ma niespotykany, brudny róż z karmelem.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu witaj miałam Caramel , ale po przeniesieniu w inne miejsce padła mi , a szkoda bo ładna teraz trochę z koloru przypomina mi ją Koko Loco, też taki brudny melanż, ale kwiat ładny i krzaczek zapowiada się nie żle.Pozdrawiam ;:3 :wit
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Teresa, jestem ciekawa jak będzie się zachowywać w nadchodzącym sezonie.
Jeżeli będzie kwitła porządnie raz na cztery lata, to są inne ciekawsze róże, w równie niespotykanych kolorach.

Obrazek
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Podsumowanie sezonu różanego 2017.

Miejsce 11 Crown Princess Margareta

Nie załapała się do pierwszej dziesiątki z powodu skąpstwa.
Kwiaty ma przepiękne. Przyzwyczaiłam się nawet do tego, że trzeba zgiąć kolana, aby zobaczyć ich piękno, ale mogłaby mieć ich trochę więcej, jak na różę, którą mam od pięciu lat. Niektórzy przypisują przewieszanie się kwiatów jako zaletę, ale ja nie jestem,aż taką romantyczką.
Bardzo powoli buduje krzaczek. Pędy ma cienkie i wiotkie, ale z roku na rok jest co raz lepiej. Wymaga podpierania.
Zdrowie ma całkiem dobre.

Obrazek

Obrazek

Miejsce 10 Paul Bocuse
Róża, która nie miała prawa przeżyć wskoczyła do pierwszej dziesiątki. Kupiona w 2014, jak się później okazało z partii bardzo słabych sadzonek. Długo się zastanawiała czy będzie współpracować i dopiero w tym roku pokazała na co ją stać. Obfitość kwitnienia mogłaby wywindować ją na wyższą pozycję, ale zdrowia nie wystarcza jej na cały sezon. Niestety pod koniec lata łapie czarna plamistość i już w październiku stoi naga gotowa do zimowego spoczynku.
Kwiaty morelowe z domieszką pomarańczu. Trochę tracą na urodzie pod koniec kwitnienia.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miejsce 9 Dolce Vita
Mistrzyni pierwszego kwitnienia.
Mały krzaczek cały oblepiony kwiatami, niestety bez zapachu, ale nie można mieć wszystkiego. ;:306
Kwiaty utrzymują się dość długo. Przekwitłe kwiatostany trzeba usuwać, bo przestają zdobić.
W opisach jest napisane, że kwitnie rzutami przez cały sezon. Niestety u mnie tylko dwa razy, a ten drugi w tym roku był w listopadzie. Co prawda w czasie gdy większość róż przekwitła sprawia wiele radości.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Miejsce 8 Acropolis
Dostała się do pierwszej dziesiątki za chęć dalszej współpracy.
Zakupiona w 2015. Pierwszą zimę przetrwała w kiepskim stanie. Rosła i kwitła słabo.
W ubiegłym roku zapomniałam jej zrobić kopczyka. Zmarzła równo do poziomu śniegu, ale wiosną odbiła z ogromną siłą i kwitła przez całe lato robiąc sobie krótkie przerwy.
Róża ta to prawdziwy kameleon. Zaczyna różem przechodząc w odcienie pudrowego różu przez kremy kawowe do zielonkawych.
Kwiaty bardzo długo utrzymują się na krzewie, ale to róża florystyczna, więc ma to w genach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miejsce 7 Comte de Chambord
Uratowała w tym roku honor róż historycznych. ;:333
Kwitnienie starych róż było nadzwyczaj skromne. Zaczęłam się zastanawiać czy warto rezerwować dla nich , aż tyle miejsca w ogrodzie. Od róż kwitnących raz oczekuje się spektaklu, a tu kilka kwiatków na krzyż.
Za to Comte po raz pierwszy kwitła pięknie, a mam ją już 6 lat. W poprzednim miejscu po prostu marniała z roku na rok. Po przesadzeniu potrzebowała trochę czasu na odbudowanie krzewu i wreszcie zobaczyłam jej możliwości.
Jesienią złapała kilka czarnych plamek, ale przy takiej ilości deszczu można jej to wybaczyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miejsce 6 Reine Sammut
Za niepohamowaną chęć kwitnienia.
Kwitnie przez cały sezon robiąc sobie króciutkie przerwy. Kwiaty ma duże o wściekle różowych płatkach ze złotym rewersem.
Przyciąga wzrok z daleka, a nos może nacieszyć się cytrusowym zapachem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu, jakie fajne podsumowanie 2017 roku. Przepiękne zdjęcia :!: Z Crown Princess Margaretą mam zupełnie inne doświadczenia; moja ma sztywne pędy i szybko zbudowała ładny krzew, chociaż nie zapewniłam jej optymalnej miejscówki. Rośnie w półcieniu, w dodatku blisko drzew - brzozy i cyprysów. Uwielbiam jej pełne kwiaty i ten spłowiały pomarańcz... :D
Czekam na dalszy ciąg top 10 -11 :)
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu, bardzo fajne to twoje podsumowanie. Z prezentowanych róż mam Crown Princess Margareta i Comte.
Zainteresowałam mnie Reine Sammut :D Chyba niezła żaróweczka z niej :lol:
Ciekawa jestem co znalazło się na podium :D
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu, cieszę się ,że Ci się podoba :D
Moja CPM ma pięć lat i dopiero w tym roku byłam zadowolona. Niestety mój piach nie daje szans na doskonały wzrost. Lepszej miejscówki nie posiadam ;:185
Pewnie ta duża ilość opadów dobrze zrobiła moim różom.
Dla Ciebie Queen Anne

Obrazek


Violu, Reine Sammut daje po oczach i jeszcze te wielkie kwiaty i złoty rewers ;:173
Podium jest już obstawione, ale cały czas waham się nad kolejnością.
Paco Rabane & Peter Paul Rubens

Obrazek


Miejsce 5 Cappuccino
Za najbardziej żółte kwiaty na żółtej rabacie.
Bardzo ją lubię. Zbudowała ładny krzaczek. Co roku kwitnie obficie. Kwiaty są w pięknym ciepłym żółtym kolorze. W końcówce kwitnienia stają się co raz jaśniejsze. Brak zapachu to jej jedyny minus.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miejsce 4 Ventilo
Za najcięższe kwiaty w ogrodzie.
Czy można upakować tyle płatków w jednym kwiecie? Można ;:138 , ale żadna łodyżka tego nie wytrzyma. Dlatego nie wskoczyła na podium, choć ma wszystko co pozwalałoby się jej tam znaleźć. Może jeszcze się wzmocni, bo to młoda róża.
Zdjęcia niestety nie oddają w pełni jej koloru.
Nadmiar wody powoduje łamanie się kwiatów, co było częste w tym roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże na wydmie

Post »

Fajne posumowanie
Mam Acropolis i Comte. Ja jestem nimi zachwycona
Acropolis za trwałość kwiatów i częste kwitnienie, Comte za budowanie fajnego krzaczka i powtórkę kwitnienia
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu świetne zestawienie pokazujesz ;:215 CPM u mnie na początku też się pokładała,ale teraz od dołu gałązki grubsze i sztywniejsze.
Kwiaty tej róży uwielbiam,wypełnione płatkami i zapachem.Dolce Vitę mam u siebie dopiero pierwszy rok,jestem ciekawa jak się spisze tego lata.Pamiętam,że pierwsze kwitnienie miała na bogato,a następne słabiutkie.Comte ma chyba u mnie słabą miejscówkę i tej wiosny ją przesadzę.U Ciebie zbudowała piękny krzaczek,jest na co popatrzeć.Cappuccino żółta różyczka i jaką ma pyszną nazwę ;:215

Czekam na pięknotki,ciekawe,która zajęła 1 miejsce?
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże na wydmie

Post »

Witaj Aniu- z zainteresowaniem przeczytałam zestawienie i czekam na róże, które staną na podium. Co do CMP mam mieszane uczucia, bo nie lubię oglądać róż w pozycji leżącej, a z nią tak właśnie czynić muszę. Ucieszyło mnie natomiast wysokie miejsce Ventilo, mam ją od ubiegłego roku, zresztą dostałam ją jako pomyłkę z jednej ze szkółek, ale zapowiada się ciekawie. Urzekła mnie Twoja Capuccino!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”