Róże na wydmie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu :wit

Nie martw się, wszyscy przechodzą takie dołki ogrodowe ;:168 Zdaję sobie sprawę, że usuwanie czy chwastów czy przekwitłych kwiatostanów (czy nawet koszenie) - jest nie oszukujmy się - upierdliwe :D Ale dzięki tym zabiegom ogród pięknieje ;:173
Aniu, może wyjedz na weekend, na kilka dni, jeśli możesz. Zapomniałabyś na chwilę o ogrodzie, zarośnięty czy nie - da sobie radę. A ty odpoczniesz od ogrodu, nabierzesz nowych sił i po powrocie spojrzysz na wszystko inaczej :wink:


Róże masz przepiękne i to takie odmiany, których nie widziałam wcześnie, Diablesse jest cudna, taka w moich kolorach ;:167 ale to już pisałam wcześniej przecież ;:224
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże na wydmie

Post »

Ania, łączę się w bólu.
Ja mam też nieogarnięty ogród. Chociaz przyznaje, że ten weekend udało mi się popracować. I zaczynam się zastanawiać, czy bezdeszczowe lata nie są lepsze dla róż. Zawsze można podlać, a tak kwiaty są nasiąknięte wodą, liście łapią choroby
Co o tym sądzisz?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu piękny widok. ;:215

Obrazek

Chwastami już przestaję się przejmować, pielę największe, łatwiej idzie. ;:306 Każdy z nas ma dołki ogrodowe, chciałabym wtedy przekopać swój. ;:14 Jednak jak zobaczy się taka piękną dalię, jak pierwsza bordowa, ;:oj to już nastrój poprawiony i znowu można ruszać do obowiązków.
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Róże na wydmie

Post »

Każdy ma okresy kiedy wydaje mu się, że po prostu nie ogarnia rzeczywistości i natłoku wszystkich zobowiązań, decydowania co jest ważne a co pilne. Momenty kiedy wszystkiego odechciewa, a ogród zamiast koić nerwy czyni Cię niewolnikiem. A potem i tak przychodzi czas kiedy z wypiekami na twarzy ogląda się nowości w szkółce (np. różanej).
Zresztą co tu mówić, zdjęcia zdecydowanie zadają kłam Twojemu zapewnianiu, że jesteś w ogrodniczym dołku - bo ogród wygląda na prawdę dobrze :D
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże na wydmie

Post »

Jestem w dołku ogrodowym.
Ta robota jest nie do ogarnięcia. Chwasty rosną szybciej niż jestem je w stanie wyrwać.
Całe popołudnia latam i obcinam przekwitłe róże.
Aniu, pewnie Ci to nie pomoże, ale ja też jestem w dołku i to bynajmniej nie z powodu obcinania przekwitłych kwiatów ;:185 U mnie wszystko co miało już zakwitło, rabaty prawie całkiem zielone :( Wiem, róże powtórzą, ale na razie bida z nędzą ;:145 Chyba jednak powinnam pokusić się na dalie - coś by na tych rabatach było...
A tak w ogóle, to obcinanie przekwitłych kwiatów jest czynnością nielubianą chyba przez wszystkich ;:108 Nie potrafię znaleźć w sobie dostatecznej motywacji dla tego zabiegu. Na dodatek zawsze mi smutno, że tyle pięknych kwiatów skończyło swój żywot :(
Na Twoich zdjęciach nie widać, żeby coś w ogrodzie szwankowało ;:185 Wszystko kwitnie bujnie, kolorowo ;:215
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu! W tym okresie pozostawienie ogrodu samemu sobie to najlepsze wyjście i nie ma co z tym walczyć. Widzę, że znakomita większość osób ma tak samo. Teraz nastał taki czas oczekiwania, nie zawsze wiadomo, na co, ale jest ;:173
A róży to za tyle nie kupię, nie ma mowy, poczekam, aż się w Polsce pojawi po normalnej cenie :;230
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże na wydmie

Post »

hejka :wit Posadziłaś już w ten "dołek ogrodowy" jakąś różę?
Ja też miałam dołek, wiele dołków. Czuję się jak na polu golfowym i co i rusz w jakiś wpadam, zanim dobrze wygrzebię się z wcześniejszego.
A mimo wszystko ogród cieszy. Nie mam opielone, nie nadążam ścinać przekwitłych.
A wczoraj pierwszy raz usiadłam na fotelu, nie ze zmęczenia ale żeby podziwiać te niedoskonałe a mimo wszystko piękne widoki.
Też masz u siebie takie ;:108 Znajdź dystans i popatrz ;:7
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże na wydmie

Post »

Ja tam tez w tym roku odpuściłam. Miałam jak Ty dołka, ale stwierdziłam, ze nie ma sensu się zadręczać
W tym roku urlop spędziłam w domu. Nic w ogrodzie nie robiłam. Leżałam do góry brzuchem.
Dopiero pod koniec urlopu zachciało mi się poszerzyć rabatę.
A teraz siedzę w wolnych chwilach na czereśni i obcinam gałęzie.
Ogród bez mojej interwencji jakoś sobie poradził :D
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Witam moich miłych Gości po przerwie wakacyjnej.
Gosiu, Jolu, Mati, Elwi, Asiu, Soniu, Dominiko bardzo dziękuję za słowa otuchy i próby wyciągnięcia z dołka ogrodowego.
Nic tak jednak dobrze nie robi, jak zostawienie ogrodu samemu sobie i porządny urlop.
Po powrocie zabrałam się za odchwaszczanie i wycinanie przekwitłych roślin, ale bez przesady.
Z warzywnikiem dałam sobie całkowicie spokój i tak nie jestem w stanie tego obrobić.

Wczoraj, mimo kłód rzucanych pod nogi, a raczej pod koła, udało mi się dotrzeć na wystawę Zieleń to Życie.
Miałam bardzo miłe towarzystwo mojego młodszego syna, który dzielnie znosił oglądanie stoisk i poszczególnych roślin, a takrze robienie zdjęć. O pomocy w tachaniu zakupów nie wspomnę. :tan
Mam wrażenie, że co roku oglądam to samo.
Może to pora roku dyktuje wystawcom dobór roślin, ale mogli by trochę bardziej się wysilić w tworzeniu aranżacji stoisk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po raz kolejny zachwyciła mnie jeżówka Southern Belle. Od trzech lat usiłuję ją kupić i ciągle coś staje na przeszkodzie.

Obrazek

Wypatrzyłam kilka nowości.

Obrazek

Obrazek

Zwycięzca wystawy również mi się podobał Cyprysik Lawsona Karaka.

Obrazek

Dziecku najbardziej podobała się hala florystyczna ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i ;:224

Obrazek
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

A teraz krótka relacja z zapuszczonego ogrodu.
Królują hortensje i jeżówki.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Róże rozpoczęły drugie kwitnienie.
Burzy kwiatów nie ma, raczej pojedyncze kwiatki to tu to tam.

Dolce Vita

Obrazek

Odill ;:167 ;:167 ;:167

Obrazek

Queen Anna goła od pasa w dół.

Obrazek

Ventilo, kwiat zdecydowanie mniejsze niż w pierwszym kwitnieniu, ale i tak się ugina i łamie.

Obrazek

Kizuna

Obrazek

Obrazek
Czy z trawami jednorocznymi trzeba uważać na nadmierne rozsiewanie się :?:
Posiałam mieszankę po raz pierwszy i otrzymałam takie :D

Obrazek

Zapomniałam dodać, że wycięłam Barona ;:304
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże na wydmie

Post »

Czyli nie było warto jechać na Zieleń to życie? Bo w końcu nie dotarłam. Co kupiłaś?
Do Kutna nie pojadę, w ten weekend nie dam rady. Za to 16-go do Skierniewic jak najbardziej tak. Już urobiłam swojego M. Oby nic się nie wydarzyło.
Diablesse de Mers cudo, daj mi namiary gdzie kupiłaś. Jak się sprawuje? poza tym że piękna...
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Róże na wydmie

Post »

Ja wystawę Zieleń to życie bez najmniejszego żalu sobie odpuściłam, owszem fajnie zobaczyć nowości, ale te tłumy ludzi mnie odstraszają, jak coś ciekawego wypatrzę do kupienia to okazuje się, że już "sprzedane".... i co roku mniej więcej to samo.
Bardziej cieszy mnie Gardenia, bo w tym okresie odczuwam już bardzo silne świerzbienie palców na prace ogrodowe...

Świetne połączenie hortensji i białych jeżówek.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu jaki zapuszczony, :roll: kolorowy i świetlisty. ;:215 Róże tak ładnie kwitną. ;:oj Koleusy śliczne, dawno u mnie nie rosły. ;:131 Wystawa Cię rozczarowała, bo własny ogród masz piękny. ;:108 U mnie trawy jednoroczne wysiewają się umiarkowanie, łatwo je wypielić. Miłej niedzieli. ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”