Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Margo2,anabuko1,Pulpa222,Blueberry wielkie dzięki za chęć odwiedzin u mnie! ;:196

Chryzantemy pokazywałam od sierpnia więc już się chyba opatrzyły, tę rudość mam zamiar dopiero przezimować... ;:108
Kolorowe fotki sprzed tygodnia ale sądzę,że nie straciły na aktualności bo przymrozku nie było a na działce nie bywam już...Czekam dopiero jak na okrywanie przyjdzie czas... ;:oj
Ciągle pięknie...Natalko to przyroda jeszcze się nie daje...nasz udział niewielki....zdjęciami staram się tylko dokumentować ulotne jej piękno!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16582
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, zdjęcie pojedynczego pączka róży budzi szaloną tęsknotę za wiosną, bo też stanowi - zapewne niezamierzoną - namiastkę tej pięknej pory roku. ;:138 ;:138
Miłego wieczoru, spokojnej nocy i ciepłego dnia jutrzejszego życzę. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu jestem :wit
Ta paproć ze zdjęcia jest piękna. Ostatnio coraz bardziej mi się różne ich odmiany podobają...
Spokojnego weekendu ci życzę i dużo zdrówka bo już choróbska pomału nas łapią... ;:196
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, przychylam się do pochwały paproci, ujęłaś ją nad wyraz tajemniczo. ;:215
Lecz fotka powyżej jeszcze bardziej skradła moje serce, te mocne kontrastowe kolory w wszechobecnej jesiennej szarości, tryskają energią i witalnością, jakby zaprzeczając końcówce sezonu. Właśnie dlatego kocham brunnery i żurawki. :tan ;:138
Trzymaj się zdrowo kochana i niech Cię słoneczko odwiedzi. ;:167 ;:3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko ;:196 dziękuję za miłe odwiedziny! O tej porze każdy świeży pąk budzi ochotę na uwiecznienie na długie zimowe dni... Niewiele już takich ,tym bardziej chętnie chwytamy za aparaty jak tylko nadarzy się okazja... ;:108

Ola2310 miło, że jesteś! ;:180 paprocie to jedne z moich najbardziej ulubionych roślin...Nawet 2 rabaty im poświęciłam ;:131 To bardzo wdzięczne i dekoracyjne rośliny. ;:108
Za życzenia dziękuje i odwzajemniam, póki co wirusy mnie omijają..

stasia_ogrod ;:196 Paproć rzeczywiście udana i cieszy mnie bo to jedna z moich ulubienic choć ta odmiana od niedawna u mnie... ;:173 Żurawka z brunnerą to udany świetnie kontrastujący duet...Miło mi, że znalazłaś u mnie coś dla oka!
Dzisiaj było u mnie słonecznie ale niezbyt ciepło, zdrowia i Tobie życzę bo tego nigdy już nie mamy za wiele... :roll:

Parę fotek popełniłam bez wychodzenia z aparatem z domu w najbliższym otoczeniu tzn. w pokoju i na balkonie..

Zapraszam, trochę suszków trochę natury! ;:131

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Piękne zdjęcia, masz talent ;:215
U mnie też jeszcze można znaleźć ostatnie kwiaty w tym sezonie, to tu to tam coś tam jeszcze próbuje pokazać swoje wdzięki.
O tej porze jakoś tak najbardziej rachityczny kwiatek bardzo cieszy.
Dziś podziwiałam ostatnie dwa kwiatki lilii - ciekawe, jak długo jeszcze wytrzymają?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu
Jeszcze piękne żywe kolorki jesieni nam pokazujesz.Fajniutko.
Bo takich żywych już coraz mnie,Wręcz mało.Szkoda,Zostanie nam zaraz tylko zima i czekanie na wiosnę ;:173
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16582
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ech, Maryniu, wkrótce już tylko roślinki doniczkowe i suche bukiety - pamiątki lata - będą bliskie naszym oczom. ;:108
Najgorsze jest to, że z powodu długaśnych wieczorów czas potwornie się wlecze. ;:223
Ostatnie zdjęcie cudnie podświetlone! ;:138 ;:138
Dobrego tygodnia, Maryniu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Za miechunką w ogrodzie nie przepadam, bo za bardzo się rozłazi. Ale jest jego niewątpliwą ozdobą. I jak widać nie tylko w ogrodzie pięknie wygląda ;:63 Ususzone kwiaty czosnków zaplotłam na ramie powojnika w ubiegłym roku. Podobały mi się tak długo, dopóki nie zauważyłam, że wysypały mi się z niego wszystkiego nasiona. Myślałam, że będę miała milion siewek czosnku ;:202 Na szczęście nic takiego się nie stało i znowu je lubię :heja Jak zwykle cudnie wydobyłaś piękno, z być może ostatnich kolorów jesieni ;:63 Wprawne oko znajdzie każdy najmniejszy, kolorowy okruch ;:63
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Madziagos ;:180 bardzo dziękuję za odwiedziny i miłe słowa,które od tak niecodziennego Gościa smakują jeszcze lepiej! ;:168
Lilie z pewnością do pierwszego przymrozku wytrwają jak i inne rośliny..
Teraz takie ostatki są najmilejsze , one to tłumione nieraz przez inne rośliny teraz przywdziewają barwne szaty i przyciągają nasz wzrok...

anabuko1 Aniu przy odrobinie dobrej woli jak się szuka to się i kolor jeszcze znajdzie ...
Dopóki nie ma przymrozków natura jeszcze się broni ;:108

plocczanka Lucynko ;:196 musimy zachować namiastkę lata na zimowe chłodne dni...Zawsze to raźniej!
Niewiele chwil już w plenerze możemy spędzić więc dla zabicia nudy i w domu pstrykanie staje się przyjemne ...

Iwonka1 Co do miechunki... Mam ją od pierwszych chwil mojego ogrodowania, profilaktycznie
posadziłam ją w samym rogu działki... Nie zauważyłam ,aby miała ochotę na aneksję...Co roku zabieram kilka ok.5 gałązek/ i wcale nie mam jej w nadmiarze/ wyrywając je z ziemi... Na wiosnę pokazuje się w tym samym miejscu ...No ale jak gleba jest bogatsza to może i ona jakieś zakusy ma,u mnie jest ;:333
;:180 za uznanie dla mojego foto-oka!


za oknem...
Obrazek

Obrazek
i działkowe
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ostrogowiec kwitnie całe lato
Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Za oknem też masz przyjemne dla oka widoki ;:63 Wierzba zachęcająco zwiesza się nad ziemią. W Krakowie widziałam kiedyś wierzbę z bardzo długimi gałązkami. Ktoś, zapewne człek dorosły, zaplótł z nich solidną huśtawkę. Dzieciaki miały extra zabawę, a i wyglądało to niesamowicie. Myślę, że ta huśtawka była miejscem niejednej romantycznej randki ;:167 A później ktoś, zapewne również człek dorosły, wierzbę ściął ;:145 I pozostał pusty plac...Dwa działania, mające diametralnie różne skutki ;:222 Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Po porannym przymrozku nastał piękny dzień ,którego nie omieszkałam wykorzystać na krótki pobyt na działce...
Ostre ;:3 zachęcało do zrobienia użytku z aparatu fotograficznego co skwapliwie oczywiście wykorzystałam...,jakoś nie mam problemu z wyszukiwaniem modeli do fotografowania..a na działce jeszcze wiele roślin dzielnie się trzyma..

Z przyzwyczajenia kilka jeszcze wkleję choć lista oglądających coraz mniejsza... ;:131

Iwonko miło,że zaglądasz! ;:180

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ależ piękne zdjęcia, jesień w pełni barw ;:63 u mnie niestety pogody brak i słonka też, a dzisiaj to taka mgła, że nic nie widać :) więc i na działkę nie ma po co jechać :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”