Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3  
Autor Wiadomość
misssun
 Tytuł: Malinkowo
PostNapisane: 29 maja 2017, o 21:25 
50p
50p

1 szt.
Witajcie :)
Na forum trafiłam bardzo dawno temu szukając informacji o roślinach owadożernych, które hodowałam.
Przypomniałam sobie o tym miejscu poszukując informacji o roślinach i zatonęłam oglądając Wasze ogrody.

Chciałabym powiedzieć, że działka jest naszym rajem, ale chodzi o coś zupełnie innego to miejsce w którym jesteśmy razem. Tylko i aż tyle.
Nasza codzienność mija w wielkim mieście, więc prace są głównie weekendowe, zwłaszcza, że póki co nie ma tam miejsca do schronienia przed słońcem czy deszczem. Tak więc ściślej mamy ogrodzone nieco ponad 800 m zieleninki.

Miały być maliny, dwie ściany szmaragdów zgodnie z wolą tż, trawnik i grządka z truskawkami... ale cóż... mimo, że jestem mieszczuchem z urodzenia kocham ubrudzić sobie łapki. Początkowo chciałam tylko roślinki utylitarne... a te darmozjady kwiatki nie były w kręgu moich zainteresowań.. dziś cóż... rozumiem radość z zakwitających czy zieleniejących się roślinek nawet jeśli nie da się ich zjeść ;)

Dziś na naszej działce rosną: jabłonki, wisienki, śliwa węgierka, grusza, czereśnia kolumnowa, leszczyna (czyli jakieś 15 cm roślinki, która urosła z zataszczonego przez jakiegoś gryzonia orzeszka), maliny, borówki (są bo są, ale się nie lubimy), agresty, porzeczki, porzeczkoagrest, jeżyny, pigwowce, na jak to nazywam przeddziałczu rośnie mój jarząbek o wdzięcznej nazwie Krasnaja krupnaja i czarny bez.
jest też ciągle za mała grządka warzywna, truskawki, poziomki, rabarbar
mój ukochany, niewielki zielnik...
no i trochę różnej maści darmozjadów,
mam nadzieję, że z czasem zrobi się tu kolorowo, a ja znajdę przestrzeń do pokazania malinkowa

Długo zastanawiałam się czy pokazywać mój świat. Często kupuję małe rośliny, a czas który możemy spędzać na dopieszczaniu działki jest ograniczony, przez co nasz ogród jeszcze długo nie będzie perfekcyjny. Na dodatek w zeszłym roku pojawiła się nowa właścicielka malinkowa, która aktualnie jest na etapie pożerania wszystkiego co w zasięgu jej paluszków, przez co nie podrzucając jej dziadkom trudno cokolwiek zdziałać. Tylko, że to jest właśnie nasze malinkowo. Jeszcze młode, nieidealne, ale nasze.

Obrazek

Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Karo
 Tytuł: Re: Malinkowo
PostNapisane: 29 maja 2017, o 21:35 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Jak miło,że postanowiłaś do nas dołączyć. :wit
Z przyjemnością będziemy obserwować postępy w zagospodarowywaniu działki i zmieniający się z każdym sezonem jej
wygląd.
Czekamy też na zdjęcie nowej właścicielki Malinkowa :wit ;:196

❤ KaRolinki

misssun
PostNapisane: 30 maja 2017, o 07:35 
50p
50p

1 szt.
Dziękuję za miłe przywitanie. Za chwilę weekend i może uda mi się pokazać więcej malinkowa, ale póki co przedstawię nową właścicielkę, która uwielbia być noszona po swoich włościach, lubi też wszelkie apsiki (kwiatki według babci).

Obrazek

i jeszcze na dokładkę nasz ochroniarz...
Obrazek

Karo
PostNapisane: 30 maja 2017, o 08:26 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Śliczna jest. Ząbki ma cudne ;:196
Sama radość od niej bije. :D

O psie ... choć lubię zwierzaki,sama miałam kilka - najczęściej psiaki właśnie, aktualnie mamy fretkę,
nie jestem pewna czy zdecydowałabym się na Twojego ochroniarza jako towarzysza dla niemowlaka i potem dziecka. :(
Raczej nie... Doskonały w takiej roli jest labrador .
Pozdrawiam serdecznie
:wit

❤ KaRolinki

misssun
PostNapisane: 30 maja 2017, o 21:48 
50p
50p

1 szt.
Czasem nie mogę się na Nią napatrzeć, zwłaszcza, że jest z tych wyczekanych ;)

co do psa, to trochę mit, że labradory są takie łagodne, generalnie to rasa pracująca więc musi mieć odpowiednio dużo zajęć żeby nie fisiować... inna sprawa, że ludzie często robią z nich straszne grubaski, a w takiej wersji komu by się chciało być łobuzem ;)

hmm co do naszego ochroniarza... dziś myślę, że ogólnie lepiej najpierw mieć dziecko a później decydować się na psa... to ich wspólne dorastanie ma zdecydowanie więcej plusów i wtedy to chyba nieistotne jaką rasę się wybierze bo dla psa dziecko to temat zastany
nasz ochroniarz póki co ją akceptuje zobaczymy jak się dalej potoczy :) moim zdaniem zawsze trzeba mieć ograniczone zaufanie (i do ludzi i do zwierząt)

a tak na marginesie mnie kiedyś użarła fretka :) bolało straszliwie

ale żeby nie było tak całkiem nie zielono to jest i pozytyw i negatyw w jednym jeden z moich nowych nabytków zakwitł i okazało się, że jest zainfekowany...

Obrazek

Obrazek

misssun
PostNapisane: 3 cze 2017, o 21:06 
50p
50p

1 szt.
pewnie post nie powinien pojawić się jeden pod drugim ale póki nikt tu nie zostawia po sobie śladu zostaje mi prowadzenie pamiętnika z wycieczki ;)

teraz mogę ciut lepiej przedstawić malinkowo moje dużo i mało :)

to narożnik działki, w którym jest mój zielnik z kilkoma kwitnącymi dodatkami (mój ulubiony fragment działki, który pieliłam uparcie, nawet ryzykując poród w mięcie, oregano, lawendzie, itp.)
Obrazek
sznurki są do poprawienia bo grządka była znacznie mniejsza, w tym roku z między nią a zielnikiem zniknie trawa i powstanie ścieżka :)

lubię roślinki zadarniające i czasem wychodzi z tego takie zagęszczonko :) ale jak przyjemnie tam bzyczy :)
Obrazek

a tutaj tegoroczny nabytek
Obrazek

rabata przeddziałkowa, czeka ją jeszcze jakiś ogranicznik żeby chwasty tak nie szalały i widok był bardziej uporządkowany (jarzębina, różne berberysy, irga płożąca i ostrokrzewy, a teraz także jedna pigwa, która przez mą niecierpliwość zaliczyła eksmisję :))
Obrazek

a tutaj prawa strona przeddziałkowa, chwilowo niewiele z nią można zrobić bo ma przebiegać tamtędy woda więc do czasu zamontowania rurek szkoda w tę część inwestować. Starzec to zrozumiał i odradza się trzeci rok tfu tfu ;)
Obrazek

rabata zwana uroczo klopikową :) jedyny względny cień, w którym mogłam choć spróbować posadzić żurawki, które bardzo mi się podobają :)
Obrazek

i miejsce, które teraz przechodzi przemianę, mąż zauroczony andromedą (zdjęcia post wyżej) chce więcej powojników :) (pytanie tylko jak one zniosą tę naszą górkę na której lubi powiać :) a ja dorabiam sobie pielenia, tak czy siak powstaje stopniowo rabata krzaczkowo kwiatowa
Obrazek

drzewka, choć to na nie szumne określenie, dopiero teraz dowiedzieliśmy się jak je ciachnąć i może ta wiedza zaowocuje w przyszłym roku; dziś nieco mądrzejsza kupiłabym jednak większe drzewka :) ach no i dla wnikliwych teraz są już odchwaszczone, ale czas na fotki kradłam w czasie prac ;)
Obrazek

i na zakończenie pytanie, może pojawi się ktoś kto będzie wiedział czy róże można poznać tylko po kwiatach?
mam taką nn i chciałabym bardzo wiedzieć jak się nazywa :)
Obrazek

Obrazek

seba1999
PostNapisane: 5 cze 2017, o 08:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witaj Sandro :wit
Jesteś na podobnym etapie tworzenia działki jak ja:D Wymaga to wiele czasu, pracy no i niestety pieniędzy ;:173
Widzę, że rośnie mały pomocnik :heja

misssun
PostNapisane: 5 cze 2017, o 10:17 
50p
50p

1 szt.
no zanim mała siła robocza urośnie to jeszcze minie trochę czasu no i pytanie czy taka siła robocza jest tania ;) póki co próbuje zjeść dosłownie wszystko :) ostatnio była walka o obierki ziemniaków wyrzucane do śmietnika

misssun
PostNapisane: 13 cze 2017, o 21:00 
50p
50p

1 szt.
Udało mi się weekendowo wpaść do malinkowa i ciut podziałać. Tak to już jest, że tęskno mi się robi gdy tylko pogoda robi choć w miarę odpowiednia.
Kilka drobnych zdjęć, jak zawsze w kradzionym czasie :) plusy takie, że z wsadzanych w tym roku roślinek póki co padła tylko jedna tycia różyczka, ale generalnie moja wina bo podeschła mi już na balkonie

na początek widok, który mi się podoba, a mojego męża przyprawia o palpitację... czyli "mięciutka koniczynka"
Obrazek

malinki ruszyły, a brak ścieżki spędza mi sen z powiek, ale póki co została do dokończenia rabatka krzaczkowa
Obrazek

tyle udało mi się zrobić
Obrazek

a tyle zostało do zrobienia, teraz jeszcze muszę to troszkę podsypać żeby ziemia nie przesychała póki roślinki się trochę nie rozrosną i nie ukorzenia no i niestety zrobić słupki i sznurki przynajmniej na ten pierwszy czas bo inaczej pies zrobi z nich miazgę
Obrazek

zakwitły poziomki
Obrazek
generalnie mam dwa rodzaje i bardzo lubię te ze zdjęcia bo są grzeczne, te drugie niemiłosiernie się panoszą :)

lubię rogownicę, kiedy się ją ścieśnia to morze kwiatów wygląda uśmiechająco, ale ostatnio skubanica odsuwa mi się od murku
Obrazek

mam nadzieję, że w czwartek zobaczę już rozkwit i o ile mi tu nikt nie podpowie to będę kopać w czeluściach internetów żeby zidentyfikować tę pannicę
Obrazek

zachcianka męża, nie miałam pojęcia, że bób tak ładnie kwitnie :)
Obrazek

a w zielniczku czas skubania rozpoczęty, lubczyk i rabarbar już się mrożą, a inne ziółka stopniowo ususzę
Obrazek

zakwitły też żurawki, cieszę się, że po pierwszym zamieraniu zdają się sobie radzić, no i tutaj dziwny liściowy gość :) i chyba kwitnąca szałwia? hmm tak to jest jak sobie czegoś nie odnotuję :)
Obrazek

panienka, która mimo (o ile mi wiadomo) swej natury radzi sobie w suchym cieniu :)
Obrazek

grządka i nowe sznurki do fasolki, miało być nieco inaczej ale trzeba było się uwinąć
Obrazek

a teraz byle do długiego weekendu...

Madziagos
PostNapisane: 13 cze 2017, o 21:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Coś mi się widzi, że Twoja róża jest jedną z historycznych.
Ale która to dokładnie - ciężko stwierdzić.
Pokaż zdjęcia, jak zakwitnie.

Alicja125
PostNapisane: 13 cze 2017, o 23:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witaj spory masz kawałek ziemi do zagospodarowania, w porównaniu do mojego, ale początki masz wspaniałe i twoje maleństwo będzie miało gdzie się bawić i biegać jak tylko podrośnie. Chętnie będę zaglądała do ciebie i podziwiała Twoje postępy rób zdjęcia jak tylko dasz rade i pokazuj swoje wspaniałe roślinki :)

seba1999
PostNapisane: 13 cze 2017, o 23:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Sandra kawał dobrej roboty ;:138
U mnie ziemia nie chce ze mną współpracować, żeby zrobić nową rabatę trzeba się pomęczyć kilka dni.
Warzywnik jak od linijki, wszystko pięknie rośnie.
U mnie róże w podobnej fazie rozwoju ;:173
Fajnie wyglądają te plamy koniczyny ;:oj

wrigley
PostNapisane: 14 cze 2017, o 10:57 
500p
500p

0 szt.
Witaj Sandro, no pięknie się zapowiada mróweczko :lol: Życzę powodzenia w działaniach i będę podglądać Twoje weekendowe prace. Wiadomo, że wszystko wymaga czasu, ale podstawę już masz, czyli nasadzenia i cieszące oczy roślinki, a kiedy przyjdzie czas na domek wszystko już pięknie podrośnie. Tak jak i młoda właścicielka od apsików :D

Pozdrawiam Cię serdecznie i ... do dzieła ... bo jutro ma być piękny dzień ;:3

TROJA
PostNapisane: 14 cze 2017, o 18:29 
500p
500p

1 szt.
Witaj :wink: piękne początki, widzę moje ulubione źurawki i funkie. Myślicie o jakimś domku do odpoczynku :?: mielibyście trochę więcej cienia.

misssun
PostNapisane: 15 cze 2017, o 18:30 
50p
50p

1 szt.
Magdo, jak tylko zakwitnie na pewno zamieszczę zdjęcia, już się nie mogę doczekać, wydaje się, że będzie miała sporo kwiatów, a to było moje pierwsze cięcie w życiu :) okazało się, że trochę niepotrzebnie ją chlasnęłam wg instrukcji bo można jej było dać podrosnąć (tak mi powiedział starszy ogrodnik), ale nie widać, żeby się tym zmartwiła :)

Alicjo zapraszam :) ech ziemi sporo, pracy sporo, ale plany są, mała już raczkuje to tu to tam, dzisiaj siłowała się z wyką

Seba my tę rabatę też etapami robimy, u mnie sporo perzu a przez tylko weekendowe wizyty nie da się tego odpowiednio często kosić :) koniczynka tez mi się podoba, ale mąż już planuje na nią szturm

Olu to prawda ogród uczy cierpliwości ;:170

Aniu ja żurawkami się zaraziłam z forum, a funkie od zawsze mi się podobały, chociaż ta rozrośnięta trafiła do mnie z przesadzaną jeżynką jako dosłownie jeden listek :) co do domku to odpukać rusza budowa altanki, więc mam nadzieję niebawem ją pokazać i wreszcie powstanie moja rabata, która już pochłonęła kilkanaście kartek ;:224
miała stać już w maju, ale wykonawca nas oszukał i jeszcze zafundował pogoń za zaliczką ;:185

Dzisiaj okazało się, że czeka mnie dodatkowa robota. Ostatnio szmaragdy wyglądały trochę słabiej i podkusiło mnie żeby zajrzeć pod agro no i jest źle. Czeka mnie zrywanie tej psujko-szmaty ;:223 i porządne zasypanie korą bo korzenie na wierzchu. Nie zrobiłam fotek bo zbieraliśmy się szybko i nie było czasu.

1Kasia1
PostNapisane: 15 cze 2017, o 22:17 
100p
100p

0 szt.
Witaj Sandra :wit
Super, że dołączyłaś do forum. Warzywnik zagospodarowany, rośliny rosną pod linijkę :D
Jak będziecie mieli schronienie na działce, to oprócz ciężkiej pracy, miło będzie posiedzieć i wypić kawkę.
Maleństwo urocze :)

misssun
PostNapisane: 16 cze 2017, o 15:53 
50p
50p

1 szt.
Kasiu mi tu się u Was już od dawna podobało tylko nie wiedziałam czy się odnajdę wśród tych w większości pięknych i bardziej dojrzałych ogrodów, a altanki już się nie mogę doczekać i mnie nerwy zjadają czy tym razem będzie dobrze.

Jutro jadę na ryneczek zobaczyć czy będą jeszcze rozsady kalafiora bo rzodkiewka się nie udała kompletnie i miejsca się trochę zrobiło :) muszę tylko zadbać żeby małżonek dostał na dobry humor porządne śniadanko bo na kwiatki chce "popatrzeć" ;:224

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 49 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3  

Strefa czasowa: UTC + 2

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Alutka1963, Carmelka00, Danutka55, gulek, jarha, marta64, ochach i 78 gości