Ogród 100 róż cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

:wit

Jadziu, to Hippolyte. Teraz ma już bardziej fioletowy kolor :) Niektóre róże wyglądają jednak trochę inaczej niż zwykle, na co wpływ mają niewątpliwie wysokie temperatury.
Te stare irysy też lubię i zawsze miałam je w ogrodzie. Lubię nawet ich szablaste liście; też zdobią rabatę :)
Swoje żale na temat czosnków przekazałam już Gosi - Margo :) Te wrażliwsze zakwitły tylko po parę sztuk na rabatce, no ale żeby 1 szt. jak u Ciebie - to już jest jakiś skandal :D


Na dzisiaj przygotowałam większą porcję fotek z ostatnich dni maja :)

Przez te upały wszystko kwitnie wcześniej, ale i krócej. Czekam jeszcze na 2 odmiany irysów; może jutro zobaczę ich kwiaty. Tymczasem szybki przegląd tego co już zakwitło :D


Atramentowy Suky fajnie się wpasował w otoczenie;

Obrazek


Elegancki Queen's Circle

Obrazek


Po prawej Blue Persuasion w pożądanym fiolecie :D

Obrazek Obrazek


Różyczek też już nie brakuje. Najwięcej kwitnie oczywiście historycznych, które zaczynają fajnie przyrastać. Poniżej cudna Hippolyte (Souvenir de Kean). Wśród róż fioletowy to chyba też kolor nr 1 ;:oj

Obrazek Obrazek


Absolutnie zabójczy irys Berry Scary

Obrazek Obrazek


Wintry Sky i Seakist

Obrazek Obrazek


Blue Persuasion

Obrazek


Gilt-Edged Bond i Mesmerizer

Obrazek Obrazek


Wytworny Bewitchment i delikatny Fogbound

Obrazek Obrazek


I kolejna odmiana irysa w czaderskich brudnych beżo-fioletach - Stop Flirting

Obrazek

Obrazek


Jestem zachwycona wysoką kocimiętką - superstołówa dla bzyków :D Po prawej - Stop Flirting

Obrazek Obrazek


Allys o cudownych, trwałych falbanach i Chinook Winds ze śliczną lawendową brodą

Obrazek Obrazek


Leda; cieszę się, że ją mam :)

Obrazek


Widoczki tzw. ogólne;

Obrazek Obrazek

Obrazek


Po prawej Adoregon, też bardzo przyjemny :)

Obrazek Obrazek


I to by było na tyle ;:196
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Aniu piękna kolekcja irysów , też je lubię mam kilka , ale jednak nie mogę się przyzwyczaić ,że to Twój ogród , tyle zmian , a może trza zmian w ogrodzie , ale ja jeszcze do tego nie dorosłam pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Cudne iryski Aniu szczególnie Queen's Circle ;:167 .Ogólne widoczki również wszystko zgrane i dopasowane kolorystycznie .Kiedyś też zamawiałam Ledę jednak brakło jej wtedy bo też ją zamawiałam w czeskiej szkółce jednak to już historia .Widzę jednak ,że róże z tej szkółki nie są wytrzymałe słabe okazy, bo prawie każda mi padła, a ostatniej zimy Doktorek .Jedna z nich Champagne przez tyle lat wciąż wytwarza tylko jednego kwiatka beznadzieja i chyba to już ostatni dzwonek na pożegnanie się z nią definitywnie .Nie pomagały groźby i prośby . U mnie róże szaleją tylko parę jeszcze nie otworzyło pąków
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Aniu, ależ piękne iryski. Trudno zdecydować się, który najpiękniejszy. Róże też cudne. Nastał piękny czas. ;:138 :wit
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

:wit

Zdjęć nie widać, pewnie Fotosik zastrajkował, ale przynajmniej odpowiem miłym gościom :)

Tereniu, mój ogród praktycznie co roku przechodzi mniejszą lub większą metamorfozę. Za to też go uwielbiam, że mogę się w nim tak ?twórczo? wyżyć :;230
Tereniu, a może po prostu Twój ogród na tyle Cię satysfakcjonuje, że nie musisz robić żadnych zmian :)

Jadziu, iryski są super. Szkoda tylko, że w tym upale tak szybko przekwitają...
Jeśli chodzi o kolorystykę, to rzeczywiście staram się trzymać dyscyplinę :)
Nie ma co się męczyć ze słabą różą; zawsze można ją zastąpić czymś solidniejszym, ale szkoda Ledy. Ja jestem z niej bardzo zadowolona i fajnie się komponuje z purpurowymi.
U mnie też róże szaleją. Nie przepadam jednak za robieniem zdjęć rano, a wieczorem większość z nich wygląda na strasznie umęczone, więc nie fotografuję.

Ewa, ja mam wrażenie, że aż za dużo kwitnie i są momenty, że mam ochotę zrezygnować z tych wszystkich kolorów :;230
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Witaj :wit . Ależ piękne te iryski i nie mogę doczeka się aż zobaczę je na żywo u siebie za jakieś dwa lata ;:224 . No chyba, że za rok mi zakwitną ;:131 . Kolorystyka przepiękna ;:108 . Berry Scary rzeczywiście zabójczy ;:oj . Mnie okropnie podobają się wszelakie niebieskości w typie Wintry Sky z resztą nie da się wybrać najpiękniejszego irysa . Pozostałe roślinne różności również ładne ;:108 . U mnie zdjęcia już widać ;:138 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Aniu , normalnie Jesteś kusicielką irysów ;:306 , no i jak tu można być zdrowym kiedy gdzie człowiek nie zajrzy , tam wszędzie przepiękne irysy , już nawet róż nie zauważam i to mnie bardzo niepokoi . ;:oj Jutro przed pracą zahaczę o ogrodniczy , może coś trafię .Fajnie i chyba ciekawiej wygląda teraz Twój ogród , byliny dodają uroku i lekkości .Bardzo mi się to podoba . ;:167
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Aniu bardzo mi się podoba Twój ogród po przebudowie , ja również swój zmieniałam już kilka razy , lecz to z przyzwyczajenia , a irysy też kupiłam na jesieni kilka nie wszystkie kwitły , ale Twoje piękne odmiany ;:108 ;:3
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Cześć Aniu :wit wow robi wrażenie ogród w tych tonacjach kolorystycznych. Bardzo ładne zestawienia roślin i kolorów.
Hipolytte wygląda uroczo, no i ta kolekcja irysów idealnie kolory, bardzo przemyślane ;:215
Co zakwitnie na rabatach jak przekwitną irysy, czosnki i inne fioletowe kwiatuszki?
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Aniu, cudowne widoki ;:138
Tak się zastanawiam, czy nie wymienić Ombre Parfaite na Hippolyta ;:7
Piękną masz Ledę. Moją czeka przeprowadzka na jesieni. Posadziłam ją w za dużym cieni i ledwo zipie, a kwiaty tak małe aż szkoda fotografować.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Ale mnie dawno nie było :roll:
Nadrabiam forumowe zaległości, ale to strasznie powoli idzie, bo nadal mam tylko wieczory i to nie wszystkie.
Przecudowne miałaś iryski
Wszystkie w takich kolorach jak lubię ;:167
Muszę powymieniać na te bladawce.
Zamilkłaś, mam nadzieję, że wszystko w porządku i ogród jakoś się trzyma mimo tej suszy
Słyszałam, że u Was deszczu prawie w ogóle nie było
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Aniu za nic nie zrezygnowałabym z tych kolorów, a rankiem kiedy wszystko się budzi, lekka mgiełka panuje w ogródku, to ogród wygląda z lekka tajemniczo, a roślinki z kroplami rosy cuda ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Monifd
500p
500p
Posty: 643
Od: 12 kwie 2012, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród 100 róż cz. IV

Post »

Aniu z utęsknieniem czekam na kolejne odsłony twojego ogrodu.

Zmieniłaś adres strony? Nie mogę jej odnaleźć. A to dla mnie wzór ...niedościgniony :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”