Mój ogród - lila31 cz.2. 2008r.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Lilu- wiosna wybuchnęła u Ciebie z całą swą siłą, przepiękne Twe kolorowe zwiastuny, a dzięciołek bardzo sympatyczny, jeszcze takiego nie widziałam :o :oops:
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nie da się ukryć, Lilu, że mieszkasz w najcieplejszym rejonie kraju. Tyle kwiatków wiosennych !!!
I nawet tulipanki ... śliczne ;:215
Dzięcioł zielony rewelacyjny - oj kochają Ciebie przeróżne ptaszki :shock: . Też nigdy nie widziałam dzięcioła
na ziemi . Gratuluję fotek ;:63
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Jak slicznie u Ciebie :D Aż się serce raduje :D
Dzięcioł tez nadzwyczajny.Ja miałam ostatnio z dzięciołem przykrą przygodę.Obserwowałam przez okno u sąsiadki w ogrodzie dzięcioła -najmniejszego z dzieciołów i na moich oczach dorwał go kot.Cały dzień miałam zmarnowany!!!
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Izuniu nic nie ukrywałam. :D
Pogoda była taka, że sama nie widziałam co rośnie, i jak rośnie. Dzień ładniejszej pogody, i okazało się, że rośliny jednak niewiele sobie robią z jej kaprysów.

Mariolu, Ty mnie zazdrościsz?
W takim razie jakie ja mam mieć odczucia w stosunku do Twojego ogrodu? :( :( :( :D

Bogusiu dziękuję za odwiedziny, i miłe słowa. :D

Elu dziękuję za informację i odwiedziny. :D

Piku gdyby nie czerwona czapeczka, pewnie nigdy bym nie zgadła, że to dzięcioł. :oops:
Bo kto to widział - zielony dzięcioł. ;:111 ;:112

Aniu tak piszesz jakby u Ciebie było chłodniej, też masz już Panią Wiosnę w ogrodzie.
Co do zwierzątek, nie wiem czy Twoje jaszczurki nie są lepsze. Wiesz, że mieszkają u Ciebie, a taki dzięcioł jest, a za chwilę, fruuuuu... :( :D

Aniu
(Anulko) widząc taki obrazek, jak opisujesz, też pewnie miałbym paskudne myśli w stosunku do kota, nie mówiąc o żalu za ptakiem.
Dziękuję za zaglądnięcie do mojego ogrodu. :D
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Lilu ale pozytywnie :;230
Twój taki duuuży a mój taki maleńki. :D
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

Lilu, dla Ciebie i Twoich najbliższych życzenia:
Obrazek

Pozdrawiam, Krzysztof.
Awatar użytkownika
iwo-1
100p
100p
Posty: 138
Od: 22 sty 2008, o 20:07
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Lilo dziś ponownie pospacerowałam po Twoim ogrodzie pierwszej części.
Jestem zachwycona,śliczny duży ogród,super widok z lotu ptaka na ogród no i masa roślin i kwiatów ;:80


Pozdrawiam iwona
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Lilu wszyscy chwalą Twoje kwiaty a ja pochwalę truskawki, ktore nam ofiarowałaś, oby tylko sie przyjęły po trudach podróży, dziękujemy bardzo!
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Witaj Lila,faktycznie wiosna u Ciebie szybciej zawitała.U mnie dopiero teraz sasaki szykują się do kwitnienia,niedługo je pokażę,hiacynty także.Mam pytanie,czy cebulki lilii mam wsadzić do doniczek ,a póżniej do gruntu,czy do gruntu i kiedy.Nie miałam ich jeszcze,a w tym roku nastawiłam się na nie ,w różnych kolorach.Mam dla nich specjalne miejsce.Pozdrawiam gorąco. Halina.
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Halinko wczoraj posadziłam cebule lilii do gruntu. :D
Z powodu żarłoczności gryzoni, najpierw "posadziłam" wiaderka, a do wiaderek cebule. Oczywiście wiaderka mają zrobioną odpowiednią ilość otworów.

Uważam, że spokojnie możesz też posadzić lilie do gruntu.
Posadzone teraz do doniczek, i przetrzymywane w cieplejszym pomieszczeniu, szybko wypuszczą pędy i będziesz musiała czekać aż do maja z ich posadzeniem na rabacie.

Lilie kupione przeze mnie, były w torfie lub w wiórach, i niestety niektóre zaczęły lekko podgniwać.
Uważam, że już jest najwyższy czas do posadzenia cebul lilii. :D
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Dzięki za szybką odpowiedz.Jutro postaram się to zrobić.
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Ogród

Post »

Witaj Lila jesteś moją ziomką ja mieszkałam w okolicy Kazimierza Dolnego ale za chlebem wyjechałam na Śląsk 35 lat temu często odwiedzam te strony. Dzisiaj odbyłam spacer po twoim ogrodzie jest piękny masz tyle pięknych roslin, lubisz ciemierniki ja też tylko, że ja kupowałam swoje w lecie i mam trzy tego samego koloru bordowe, może masz siewki z innych kolorów to byśmy się wymienili jak byś chciała to bym Ci posłała jeden dorodny, i jeszcze jedno pytanko co to za roslinki na 6 zdjęciu strona 14 z pierwszej części ogrodu niebieska i biała ta sama, kocham niebieskie kwiaty i zawsze zwrócę uwagę na ten kolor,proszę odpowiedz , pozdrawiam Halina
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Dziękuję Halinko za odwiedziny. :D :D :D
Ja troszeczkę później od Ciebie wjechałam z rodzinnych stron, tylko pojechałam dalej, na Dolny Śląsk.
Halinko roślina, o którą pytasz, to niezapominajka biała i niebieska.
W tym roku mam jej samosiejki ale na kwiaty muszę jeszcze poczekać, a mówią, że klimat się ociepla. :roll: :D

Muszę odkurzyć mój wirtualny ogród, bo jeszcze ktoś pomyśli, że zapomniałam o prawdziwym ogrodzie i tylko udaję ogrodomaniaka. :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Taka sobie wiosenna rabatka, a ile radości dla oczu. :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kwitnące i pachnące hiacynty. :D
Izuniu hiacynty od Ciebie zakwitły pierwsze, szczerze dane. Trawy się rozsiały i jak będzie pogoda "dla ludzi" to przesadzę je do doniczek żeby się ukorzeniły. Ostnica też jest.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kwitnące drzewa i krzewy. Pigwowiec, śliwa ozdobna i jedna "wyrywna" brzoskwinia.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nie mogę opuścić kwitnących sasanek, różowa, wrzosowa i czerwona, wreszcie ją mam. :D
Na ostatnim zdjęciu pędy piwonii wczesnej, podkarmione krowiakiem przed zimą, teraz wyglądają bardzo "solidnie".

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jesienny nabytek narcyzy też już kwitną.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nie mogłam też nie pokazać nadal kwitnących ciemierników (orientalny i purpurowy), no i pierwiosnki.
Halinko na pierwszym zdjęciu (z lewej strony) widać siewki ciemierników. Jeżeli będziesz chciała to posadzę je do doniczek, jak się ukorzenią to mogę Ci wysłać. Niestety nie mogę zaręczyć jakie będą. Siewki niekoniecznie powtarzają cechy rodziców, i będziesz musiała uzbroić się w cierpliwość, zakwitną najwcześniej za dwa lata
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”