Mój ogród 07 - leosta

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Witaj Gabi. Troszkę to określenie '' według pór roku'' nie jest ścisłe ale już wyjaśniam. Jak już pisałem robienie zdjęć było tylko w celu udokumentowania gdzie co rośnie. Zdjęcia wykonywałem hurtowo, dużo w jednym dniu nie bacząc na kwiaty. Nie mniej, oddaje ona moją wizję ogrodu [działki].Bardzo uwielbiam zieleń i uważam że sam pokrój rośliny jego listowie jest podstawą rośliny a kwiat jest, powinien być tylko uzupełnieniem rośliny, umiejętnie wkomponowanym właśnie w zieleń. I takie wyważenie proporcji jest mistrzostwem. Gdyż kwiat sam w sobie jest piękny dość zwracający na siebie uwagę. Ja traktuję działkę jako rekreację ale jako lekarstwo, swoistą terapie zielenią.Gdy wchodzę do mojego ogrodu to jakbym się zanurzał w otchłań wszechobecnej zieleni. Nie od dziś wiadomo że najbardziej relaksuje, odpręża kolor zielony. To tyle wstępu i już wklejam zdjęcia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Droga Ewo, odnosząc się do twoich wątpliwiści odpowiadam: wszystkie hortensje w kolorze różowym to hortensje ogrodowe. Co do piwoni: odpowiadam tylko na podstawie mojej wieloletniej praktyki. Piwonia bardzo dobrze toleruje ziemię lekko kwaśną jak i obojętną.W/g mnie optymalne pH dla piwoni to 6,o-6,5. Ja swoich piwoni nigdy nie nawożę nawozem kwaśnym. Jak tylko ruszy wegetacja ,wczesną wiosną posypuje tylko i wyłącznie ''Azofoską z kompletem mikroelementów''. Oczywiście posypuje po uprzednim zruszeniu wokół nich wierzchniej warstwy ziemi.Ziemia po zimowym uleżeniu zostaje dotleniona jak i nawóz lepiej, prędzej dostaje się do korzeni, na dodatek robię to w dzień pochmurny a nawet deszczowy. Drugie naworzenie, od sierpnia dobrze rozłożonym kompostem oczywiście uprzednio po- jak wyżej.Przesadzć piwonie powinno się właśnie od połowy sierpnia.Ja przesadzałem w tym czasie jak i wielokrotnie wczesną wiosną, oczywiście z bryłą ziemi i nigdy mi się nie zdażyło aby nie zakwitła.Przypomnę że w przypadku piwoni bardzo ważna jest głębokość sadzenia.Z rozmów z innymi działkowcami wynika że piwonia jest pod tym względem bardzo kapryśna i może w danym roku nie zakwitnąć.
Ja piwonie uprawiałem dużo lat wcześniej na dziełce z rodzicami jak i teściami. Jak wiesz piwonie są moim oczkiem w głowie i bywa że do nich rozmawiam i podobno to jest bardzo ważne dla tych kwiatów; jakie wyniki sama oceń.
Awatar użytkownika
ewkapaw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3611
Od: 10 sty 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

WITAJ!!!

Dziękuję za dokładną odpowiedź o piwoniach . Może jeszcze poproszę o trochę wiedzy o hortensjach .Twoje są piękne , więc masz dużo wiadomości płynących z praktyki . ;:88
Pozdrawiam EWA
Spis linków
Awatar użytkownika
Malkar
500p
500p
Posty: 561
Od: 27 sty 2007, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ślask, gmina Zebrzydowice

Post »

Bardzooooo pięknie. Ślicznie u ciebie na działce.
Powiedz, czy ta karminowa piwonia to piwonia bylinowa czy też krzewiasta?
Mam u siebie w ogrodzie piwonię krzewiastą w podobnym kolorze a jeszcze nie widziałam w takim bylinowej.
Pozdrawiam. Małgorzata
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Droga Ewo. Piszę swoje doświadczenia w uprawie Hortensji. Nawożę je tak samo jak piwonie. Pytałaś czy nawozić nawozem kwaśnym. Uważam że nia jest to konieczne,lepszy nawóz zwykły ogrodowy. Nawóz kwaśny jest konieczny dla uzyskania koloru niebieskiego.Im wyższe pH, hortensje czerwone. U mnie w tej części ogrodu pH wynosi 6,5-7,0 z uwagi na drzewka owocowe pestkowe. W podręcznikach pisze że niewolno przekroczyć dla hortensji pH 6,2. U mnie jest wyższe a jak widać zupełnie dobrze sobie radzą.

Obrazek

ale dla ścisłości muszę coś wyjaśnić. Na powyższym zdjęciu hortensja na pierwszym planie przejawia oznaki zawyżonego pH, ale jest to roślina młoda którą uzyskałem przez odkład. Na dalszym planie jest roślina starsza i nie widać zadnych oznak, krzak ma ponad 1,5 m.wysokości i około 2m. szer.Jak pokazuje przykład hortensja bardzo dobrze toleruje podłoże obojętne. Jeszcze jedna uwaga; ja nigdy nie podlewam roślin ozdobnych prosto z węża. Wszystkie podlewam konewką bez sitka ażeby nie zamoczyć żadnego listka, i tylko wodą odstaną.
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Droga Małgorzato, wszystkie moje piwonie są bylinowe.
A teraz kolejna porcja zdjęć.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Post »

Witaj Leszku, No pięknie super to trzeba było pokazać wiele pracy w ten ogródek "wsadziłeś"piękne kwiaty mnie najbardziej zafascynowała ta hosta z ciemniejszymi lisćmi jeszcze takiej nie mam szkoda że tak daleko mieszkasz, ptrzesadzałam w zeszłym roku piwonie z przed domu od strony ulicy do moich "ciutek" za domem i chyba jedną za głeboko posadziłam pewnie nie będzie kwitła, grzebałam tam ostatnio to pąki głęboko bardzo, Leszku bedziesz naszą skarnica wiedzy ogródkowej
Pozdrawiam Serdecznie
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeśli ktoś będzie miał ochotę odwiedzić mój ogródek, to jeszcze trochę zdjęć wkleję.
andrew 1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 lut 2008, o 13:25

Post »

Ładne zdjęcia........widzę że dużo pracy kosztowało ci utrzymanie takiego ogrodu
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ładnie urządzona działka ,jest miejsce na wszystko ,nawet owoce dorodne...
Jak długo uprawiasz już działkę leosta?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Wklejaj,Leosta,wklejaj!
Wiesz przecież ,że piękne zdjęcia chętnie oglądamy zawsze i w każdych ilościach :lol:
Baaaardzo ładny masz ogródek....
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
ewkapaw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3611
Od: 10 sty 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Witaj Leszku!!!

Twój ogród jest naprawdę piękny . Można oglądać i trochę pozazdrościć , że na mojej działeczce jest tyle jeszcze do zrobienia . Będę ją uprawiać dopiero drugą wiosnę , ale najważniejsze jest to , że ma się gdzie pójść i można obcować z przyrodą . Leszku dziękuję za propozycje ofiarowania roślinek , ale teraz muszę swoje uporzątkować i zastanowić się na ich rozmieszczeniem . Może kiedyś hortensję , bo ja jesienią posadziłam krzaczek , który dostałam od brata bo u niego nie kwitł . Muszę teraz tę hortęsję zasilić i zobaczymy jak będzie rosnąć .
Leszku proszę wstawiaj jeszcze zdjęcia , bo miło patrzeć na tak piękny ogród /można też coś podglądnąć /. ;:100
Pozdrawiam EWA
Spis linków
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Wiaj,dzis trafiłam na twój ogródek i urzekł mnie od razu -naprwdę slicznie masz w nim.Peonie i hortebsje -rewelacja,ja mam zawsze z nimi problem,albo mało kwitna albo wcale.Pozdrawiam :D
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”