Działka na Kaszubach -

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Witaj Marysiu! Od mojej ostatniej wizyty u Ciebie niewiele pokazałaś ze swojego ogrodowego królestwa, chyba faktycznie lato dało Ci do wiwatu. Biała firletka jest świetna, ale muszę napisać, że MIAŁAM ją w ogrodzie. Rosła bardzo bujnie, jak na Twoich zdjęciach. Ale tej wiosny żadna się nie pokazała, nie mam pojęcia dlaczego. Ale z tych różowych także ocalały pojedyncze egzemplarze. Nie wiem, co to za pomór.
Masz taką ładną lilię w swoim maleńkim oczku??? Przecież tam płytko! Napisz, jak to odmiana, może spróbuje u siebie.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Witaj Marysiu :wit
w całej rozciągłości rozumiem Twoją konkluzję minionego sezonu : "Jeśli tak mają wyglądać kolejne lata - to ja się nie bawię..."
I przyłączam się z desperacji, choć bez zbytniej ochoty, bo jednak mam nadzieję, że będzie lepiej :wink:
Ja w upały majowo/czerwcowe przenosiłam do nowego ogrodu roślinki i drżałam ze strachu i zmartwienia, co ja najlepszego robię !
Ale nie było innej opcji... Potem czekałam wiele tygodni, by przeczekać najgorszą kanikułę, ale nie doczekałam się i znów w obłędnym upale przewoziłam kolejne biedaki ;:223 Na szczęście chyba nie ma strat, ale wszystko okaże się dopiero wiosną.
Kochana, pokazuj zaległe fotki, bo bardzo, ale to bardzo lubię Twoje artystyczne ujęcia ;:173
Ja zimową porą postaram się znaleźć czas i pokazać moje nowe, powstające z wielkim mozołem królestwo. Choć maciupkie i w trakcie urządzania, to już ukochane.
No bo jak żyć bez roślin i marzeń ?
Pozdrawiam najserdeczniej i mam nadzieję na zimowe spotkanie ;:168
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Ale jak to tak "się nie bawię" ?! :roll: :lol: Bawimy się dalej Marysiu, ino innymi roślinkami :wink: . Zamiast host i hortensji żurawki i perukowce :lol: .
Ja nadal czekam na zdjęcia Twojej działeczki AD 2018 ;:65
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Kochani moi bardzo dziękuję za wszystkie wpisy. Wybaczcie długie milczenie. Źle mi się zaczął nowy rok. Wczoraj mój kot Fidel miał kolejną operację tej samej łapki co w czerwcu

Obrazek

A dzisiaj zupełnie niespodziewanie odeszła moja koteczka Mikolina

Obrazek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Witaj Marysiu ;:196
Bardzo Ci współczuję. ;:168 ;:168
Moja Misia też już długo nie pociągnie.
Miała operację we wrześniu ale to nic nie dało i niemal natychmiast guz zaczął odrastać.
Dzisiaj nawet już straciła apetyt na rybkę, co do niej całkiem niepodobne.
Chyba nie powinnam jej dłużej męczyć.
To dla mnie trudna decyzja. Nie wiem, jak sobie z tym poradzę. ;:185
Niestety, to takie przykre, kiedy nasze zwierzaczki odchodzą.
W Nowym Roku życzę Ci optymizmu i lepszych chwil.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Marysiu,
Mikolina miała dobre życie.
Dzięki takiej Pani, jak TY najlepsze , jakie mogłaby mieć.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

To bardzo smutne, że nasze koteczki odchodzą. Płaczemy po nich jak po najbliższych członkach rodziny.
Współczuję. Mój Różowiaczek ma już ponad 12 lat i czasem też nie najlepiej się czuje.
Mogę sobie wyobrazić jak jest Ci żal i przykro.
Jola
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Marysiu,

Ogromnie smutno. Mikolina była kultowym czarnym kotem ze słynnego plakatu reklamowego. Takie koty powinny być nieśmiertelne...

Z żalem patrzę na mojego ulubieńca, Kota Fidela. Chora łapka, operacja, biedny Fidel. Trochę przypomina mi mojego ukochanego Dekielka, którego też chciałam zatrzymać przy życiu za wszelką cenę.
Zwierzęta odchodząc, zabierają ze sobą kawałek naszego serca.
Ściskam Cię mocno ;:167 ;:167
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Kochane moje dziękuję za wsparcie :( ......

Krysiu - Misia to też już leciwa kiciunia, prawda? Ja też nie jestem zwolennikiem utrzymywania cierpiących zwierząt przy życiu za wszelką cenę...Fidel na razie nie cierpi, chodzi, skacze na meble - widać że go nic nie boli. Co będzie dalej zobaczymy. Wycinek z guza poszedł na badanie histopatologiczne - okres oczekiwania - do 21 dni ;:202

Madziu - przyjaciółko moja i moich kotów, jak dobrze, że jesteś... ;:196

Jolu - to prawda...bardzo mi żal, z trójki moich kotów to Mikolinka była największym pieszczochem. Tego mi najbardziej brakuje -mruczącego kotka na kolanach :(
Twój Różowiaczek nie jest jeszcze taki wiekowy, nie martw się na zapas... ;:196

Lisico - napisałaś - "Zwierzęta odchodząc, zabierają ze sobą kawałek naszego serca...." to prawda...moje serce jest w strzępach...co tu można więcej dodać :(
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Marysiu,
zajrzałam pełna nadziei na portrety Twoich ogrodowych skarbów i ... poraziły mnie smutne wiadomości :(
Zastałam przepiękny portrecik, cudownej czarnej koteczki, szkoda, że okraszony taką smutną nowiną...
Trzymam mocno kciuki za Fidela, oby kolejne wieści były pogodniejsze i pełne otuchy.

Mój biały w czarne łatki, Lucek, też odszedł jesienią. Teraz mam serce pełne trwogi, bo jeden z braci N będzie miał za niecałe dwa tygodnie poważną operację usunięcia wszystkich zębów. Niestety nie potrafiliśmy sobie poradzić z bardzo poważnym, długotrwałym, stanem zapalnym jego dziąseł i podobno taki radykalny zabieg jest jedyną szansą na dalsze życie bez bólu. Oby rzeczywiście tak było !

Odchodząc, kolejni najbliżsi przyjaciele, nasi "bracia mniejsi", zabierają cząstkę naszego serca.
Tak, to bardzo prawdziwe słowa. Z każdym nowym zwierzaczkiem zyskujemy ogrom radości i miłości, ale też z każdym odejściem, pogrążamy się w otchłani rozpaczy i tęsknoty.
Marysiu, przytulam mocno, dzieląc Twój żal i pustkę po stracie Mikoliny ;:168
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Ucieszyłam się gdy zobaczyłam powiadomienie z Twojego wątku. Zaglądam, a tu takie smutne wieści... Szczerze współczuję straty i przytulam, choć zdaję sobie sprawę że to niewiele pomoże na taki ból ;:196 Mogę się tylko domyślać co przeżywasz. Trzymaj się Marysiu dzielnie!
Mój psiak starzeje się w oczach i boję się nawet myśleć o tym co nas czeka...
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Witaj Marysiu :wit . Bardzo mi przykro z powodu kota. Szkoda, że nasze czworonogi żyją tak krótko :( . Ja mam na razie młode koty to na razie nie myślę o tym nieuchronnym i nawet nie chcę sobie tego wyobrażać. Tobie współczuję i mocno trzymam kciuki za Fidelka ;:196 , pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Witaj Marysiu.
Jak twój kociamber (tak wołam na swoje).
U mnie Rudzik był chory i charczał ale już lepiej.
Pozdrawiam
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”