Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019 i 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izo, jak te wszystkie kwiaty, które posiałaś zakwitną to będzie u Ciebie nie dość, że kolorowo, to jeszcze upojnie pachnąco :tan Fajne zakupy zrobiłaś.
Twoje kwitnące irysy i powojnik są niezbitym dowodem, że panuje u Ciebie jakiś mikroklimat, który sprawia, że wszystko tak szybko Ci kwitnie ;:215 Pigwowiec ślicznie zakwitł, będzie nalewka jesienią ;:333
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izo, przecież nie mogłaś wyjechać pustą taczką ze sklepu ;:306
Pierwiosnki Siebolda kwitną na północy, to moja bida już się pewnie nie pokaże ;:185 Przesadziłam go w ubiegłym roku, po kwitnieniu, bo wrósł w irysa, abo irys w niego i chyba się obraził, albo szukam nie w tym miejscu ;:223
Zaczyna się festiwal irysowy :tan
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Znów zaserwowałaś kalejdoskop wiosennych kwiatów ;:180
Zaskoczyłaś mnie kosaćcami; wydawało mi się, że trochę je znam (i mam) a tu wciąż zaskakują mnie nowe ;:oj
Mam takie taczko-wiadro jak ja to nazywam. U mnie średnio się sprawdza. Kółka ma słabe, manewrować tym ciężko i dość wywrotne toto jest. Ostatecznie trzymam w tym w sezonie tyczki a zimą dalie więc przynajmniej pojemne naczynie :)
anina
500p
500p
Posty: 568
Od: 19 lut 2011, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SK-Čadca

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izo,krásne ti kvitnu tvoje kvetinky ;:333 ;:333 ;:333
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Witam majowo!
Seba jest całkiem sporo odmian narcyzów o pełnych kwiatach. Jest w czym wybierać. U mnie rosną chyba 3 lub 4. Jednak nie wszystkie pachną intensywnie.

Krysiu dzięki ;:196 Całkiem przyzwoicie kwitną w tym roku małe iryski. Choć nie w każdym miejscu. Chcę Cię pocieszyć, że nie wszystkie moje hosty mają liście. Niektóre odmiany też mam dopiero w fazie kłów. Taczka może nie jest idealna, ale lekka i poręczna. Poza tym była stosunkowo tania. Sąsiad działkowy ma podobną już 2-3 lata. Miejmy nadzieję, że chociaż jesienne targi się odbędą. Od dzisiaj zimno i mokro. Wyjątkowo zimni ogrodnicy się zapowiadają. Oby tylko strat nie było.

Halszko ;:196 Ten pigwowiec jest nalewkowy. Chociaż młody to zawsze ma sporo owoców i to stosunkowo dużych. Mam jeszcze jednego. Ładnie kwitnie, ale prawie nie zawiązuje owoców. Co roku obiecuję sobie, że go wywalę i zawsze mi go szkoda ;:224 Iryski rosną przed altanką. Specjalnie dla nich poszerzyłam rabatę. Muszą się odwdzięczyć :wink:

Marto świetnie to ujęłaś ;:196 - głupio wyjechać z pustą taczka ze sklepu :;230 Czuję się rozgrzeszona. Prymule sieboldii chyba nie lubią zbyt sucho. Na rabacie pod dębem prawie je straciłam. Musiałam je przesadzić. Wylądowały pod czereśnią :roll: Niskie iryski to moje odkrycie ostatnich lat. Są jak cukiereczki

Florianie dzięki za ostrzeżenie. Też mam wrażenie, że kółka to najsłabszy element takiej taczki. Mąż mnie jednak pocieszył, że w razie czego kółka się wymieni na inne, bardziej solidne. Znam osoby, które od lat korzystają z takiej taczki i są zadowolone. Pewnie sporo zależy od jakości sprzętu i warunków terenowych. Jestem dobrej myśli, że taczka mi posłuży ładnych parę lat ;:108

Witaj Anino! Dziękuję ;:196 U Ciebie też mnóstwo pięknych kwiatów ;:108

Działka pięknieje z dnia na dzień. Zieleń coraz bujniejsza, coraz więcej koloru. Trawa już 2 razy koszona. Mąż przycina brzegi rabat i wyręcza mnie z wielu drobnych, ale koniecznych prac typu uciąć, wyciąć, przybić czy wykopać. Jestem Mu za to wdzięczna, bo mogę więcej czasu poświęcić roślinom i zwierzętom ;:173 Uporałam się sadzeniem daliowych nabytków. Nie było to łatwe, bo nie były w planach a rabaty pełne bylin. Liczę na bujne kwitnienie ;:224
Dzisiaj zimno i mokro. Ponoć cały tydzień taki ma być. Oby tylko nie było zapowiadanych przymrozków. Deszcz się przyda w każdej ilości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitł dzisiaj pierwszym kwiatem powojnik Asao, a kilka innych otwiera pąki

Obrazek

Obrazek

Obrazek - wyjątkowo bujnie zakwitł Cunningham White
, reszta rh daleko w tyle i pąków mają niewiele

Obrazek

Obrazek - botaniczne liliowce też mają już pąki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

A ja pozbyłem się trochę małych irysów.Posadzone były na jednej rabatce i było fajnie dopóki nie przekwitły.Póżniej wyglądały żle.Wybrałem najsilniejsze i posadziłem
oddzielnie.Murek to dekoracja czy ma czemuś służyć ? Drzewo uschło czy tylko żle widzę ? Jeżeli uschło to będzie wycięte czy też jakoś zagospodarowane ? Mam
takie samo i brak pomysłu co z nim zrobić.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izuś :wit
Też mialam kiedyś pigwowca ,ale zrezygnowalam, bo owoców miał bardzo mało a do tego rozłaził się po trawniku, zarastał chwastami, które trudno było z krzewu usunąć i poza wiosennym kwitnieniem szpecił cały rok.
Moje irysy ciągle się ociągają, niektóre nawet jeszcze pąków nie mają :roll: Mam nadzieję, że się namyślą i zakwitną. A Twoje bardzo ładne, szczególnie ładnie się komponują bordo z jaśniutko różowymi ;:215
Biały rododendron zaszalał ;:63 ;:63
Co to za słodki skalniaczek z różowymi kwiatuszkami?
Życzę Ci słońca i ciepłego deszczyku a ogrodnicy i Zosia niech się obejdą łaskawie z Twoim ogrodem ;:168 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Wow, ale szybko te liliowce u Ciebie wypuściły pąki ! Nie boisz się że przymrozek je zetnie?
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Czy dzisiaj w Elblągu padał deszcz? Widziałam chmury deszczowe i typowałam Elbląg. U mnie troszkę wieczorem padało, niebo było piękne, na Twojej ostatniej fotce również jest piękne :) Różanecznik pięknie zdobi działkę :) Kwitnące iryski mnie zaskoczyły :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Kosaćce niskie piękne! Jak miałem ich niewiele - narzekałem, na krótki okres ich kwitnienia. Teraz kwitną od miesiąca i to jeszcze nie koniec!
Masz szczególny dar fotografowania! Te pastorały paproci, za nimi pas funkii, jeszcze dalej niebo.... Różnica kształtów, kolorów i głębia planów - nie mogę się napatrzeć ;:180
Dalie kupiłaś chyba mix? Ciekawe, jakie wyjdą? ;:65
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izo, takie połacie trawnika i Ty się zastanawiałaś gdzie posadzić dalie ;:306 Już dwa razy kosiłaś trawę? U mnie chyba dopiero teraz, po deszczu, urośnie.
Śliczniusie iryski ;:167 Fioletowo-biały, na tle pięknie kwitnącej wisienki, to też niski czy średni?
Taką taczkę też sobie kupiłam, ale za chwastami ciągle biegam z wiaderkiem ;:306 Nie ma miejsca na nią pomiędzy roślinami, ale świetnie mi służy do wożenia ziemi i drewna do kominka :D
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Witam miłych Gości! Cieszę się, że zaglądacie i piszecie czasem ;:4
Chciałam deszczu i mam deszcz. Prognozy o których pisałam w poprzednim poście o dziwo sprawdziły się. Początkowo opady były symboliczne, ale od kilku dni pada codziennie i niestety zrobiło się zimno. Większości roślin ta pogoda wcale nie przeszkadza. Są też takie, które właśnie teraz rosną jak na drożdżach. Na przykład zawilce mieszańcowe. Jeszcze 2-3 dni temu ledwo było widać omszone pędy i szarawe liście. A dzisiaj zielone liściory sięgają kolan. Aż sama byłam zaskoczona tym widokiem. Niestety deszczowa pogoda sprzyja inwazji ślimaków wszelkiej maści. Wyłażą ze wszystkich zakamarków. Dobrze, że przed tymi opadami po raz kolejny sypnęłam szczodrze niebieskimi granulkami. I dodatkowo rozdrobnionymi skorupkami. Mam nadzieję, że większych strat nie będzie. Jako, że pogoda nie sprzyja większości prac działkowych to gdy jestem na działce ( codziennie, bo kota czeka ;:224 ) ograniczam się do zbierania ślimaków, ścinania przekwitniętych tulipanów i irysków oraz karmienia działkowej zwierzyny :D Mam sporo roślin do posadzenia. Targi odwołane więc kupuję na miejscu, wymieniam z koleżanką, dostaję prezenty itp. Mimo "korony" dzieję się. W piątek byłam na rynku po kwiaty na balkon, ale kupiłam też sadzonki pomidorów i małe co nieco na działkę - niskiego iryska i prymulkę sieboldii Aoyagi Zome. Nie jestem pewna odmiany, bo musiałam sama ją zidentyfikować. Pani powiedziała że na japońskim można sobie język połamać i nazwa wyszła w typie "Kioto co to hashimoto" :;230 A dzisiaj byłam w szkółce i kupiłam oczar, o którym marzyłam od lat. Szczególnie wiosną gdy podziwiałam go u Janka :wink: Miejsce już mam wybrane. Wiąże się to jednak z małą rewolucją na przedzie działki. Będą zmiany, oj będą ;:215
Powojniki mają mnóstwo wielkich pąków, ale jakoś się nie śpieszą z otwieraniem ich. Wyjątkiem jest Asao. Tydzień temu rozwinął pierwszy kwiat, a teraz ma ich z 10 ;:oj Reszta stoi jak zaklęta. Jedynie jeszcze Innocent Blush próbuje walczyć z zimnem i w ślimaczym tempie rozwija pierwszy kwiat.

Obrazek - Asao

Obrazek - troszkę dziwnie kwitnie, bo ma kwiaty u góry i na dole, a środek goły :roll:

Obrazek - 13.05.20r

Obrazek - 16.05.20r

Obrazek - 18.05.20r

Obrazek - i dzisiaj czyli 19.05.20r

Janku u mnie większość irysów rośnie przed altanką, ale poza nimi sporo innych roślin m.in. róża, powojnik, lilie martagony i niskie goździki. Przekwitnięte irysy u mnie nie wyglądają tak źle, bo nie rzucają się w oczy. Na kilku innych rabatach też mam posadzone, ale raczej bez pomysłu ;:131 Ja raczej będę miała więcej irysów niż mniej. Wysokich się pozbyłam wiele lat temu. Niskie jak dla mnie są OK. Pytasz o murek. Jest już u mnie od dawna. Oddziela róg działki, na którym jest wrzosowisko. To "uschnięte" drzewo to jabłonka. Wciąż żyje. Ma niewiele gałęzi i liści. Trochę się przyczyniłam do tego wyglądu. Od kilku lat w zasadzie nie owocuje. Postanowiłam wykorzystać ją jako podpórkę i posadziłam przy niej różę Alchymist. Róża potrzebuje nie tylko wsparcia, ale i światła więc część gałęzi wycięłam. Rosnącą obok wielką thuję podkasałam i powiększyłam tam rabatę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Halszko chyba mnie zmotywowałaś i mój pigwowiec też wyleci ;:224 Postanowiłam też usunąć winobluszcz. U mnie kilka odmian na pewno nie zakwitnie. Powinnam zmienić im miejsce. Myślę, że niektóre odmiany będę mogła podzielić jeśli reflektujesz. Różowe maleństwo to chyba jakiś przetacznik. Nie znam nazwy. Chyba, że Janek wie. On jest miłośnikiem i znawcą skalniakowych drobiazgów. Mogę Ci dorzucić kawałek przy kolejnej wymianie ;:108 Dzięki za życzenia! Mimo przymrozków większych strat nie zauważyłam.

Sebastian to są botaniczne liliowce. Zawsze tak wcześniej mają pąki, bo w maju kwitną. Przymrozki tez im chyba nie straszne.

Olu chmury i deszcze często omijają Elbląg, ale w tamten wtorek faktycznie padało. A od kilku dni pada intensywnie z małymi przerwami. Jest szansa, że wszystko solidnie podleje. Zawsze czekam na kwitnienie rododendronów i azalii. Gdy wszystkie kwitną to robią wrażenie na przechodniach :)

Florianie wielkie dzięki za pochwały! Staram się :wink: Iryski wciąż mnie zachwycają. Wszystkie. Dalie to faktycznie mix. A w zasadzie dwa mixy ;:173 Wybrałam je pod względem kolorystycznym. Odmiany nie są dla mnie takie ważne. Też jestem ich ciekawa. Mam nadzieję, że nie będzie przykrych niespodzianek.

Marto nie ukrywam, że mam spore połacie trawnika. To jest zabezpieczenie na przyszłość. Zawsze mam możliwość poszerzyć rabaty :;230 Z daliami miałam kłopot, bo jakoś nie wyobrażałam sobie sadzić ich na środku trawnika. Kiedyś gdy miałam mało rabat bylinowych to tak robiłam ;:170 , ale teraz nie pasuje. Irys o którego pytasz chyba należy do średnich. Jest sporo wyższy od innych. W realu on jest niebiesko-biały. Mam jeszcze jednego średniego i tamten jest faktycznie fioletowo-biały. Wygląda na to, że takie taczki są dość popularne wśród ogrodników. W zasadzie nie ma znaczenia do czego nam służą. Najważniejsze, że się przydają ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek - tulipan Artist

Obrazek - tulipan bot. Flava

Obrazek - tulipan Strong Love i poniżej fotka obrazująca jak duże ma kwiaty ta odmiana

Obrazek

Obrazek

A na koniec moje ostatnie nabytki :tan
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Oczar jest dużym krzewem.Tej wielkości spotkałem wiosną w szkółce i był cały obsypany kwiatem więc należy spodziewać się,że zakupiony też zakwitnie.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”