Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019 i 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Izuś,
Przyznam bez bicia , że ja nie piekłam :oops: upiekłam 2 duże słoje pierników aż razy trzy bo znikały w tempie ekspresowym ale w końcu się udało uchować jak nawrzeszczałam ,że już więcej nie zrobię :;230 również 2 słoje rogalików z czekoladą i makowce a dziecię sernik i to było tyle i tak dużo jak na nas . Z choinką wydawało mi się dużo roboty dlatego spasowałam , nic straconego , przepis mam ;:196
Wody nadal u nas od groma , podwórko - tory po kolana ;:185 nie mam jednak za dużo czasu ani siły by nad tym rozpaczać , prawie dzień w dzień wyjazdy na planowe i nie planowe wizyty /badania .
Z wytęsknieniem czekam wiosny , Ty pewnie też ;:168
Hiacynty cudne , chyba sobie też sprawię na poprawę humoru .

Trzymaj się zdrowo :wit
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Ani się obejrzeć i u Ciebie będzie wiosna w pełni. :wink:
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Izo, nie musiałaś okrywać róż, zazdroszczę. U nas mrozik był dość konkretny, zwłaszcza, że przyszedł nagle na róże w pąkach. Teraz już się ociepliło i wypadałoby zdjąć okrycia ale nie praktykuję ciągłych tańców przy różach więc niestety postoją w bambetlach do wiosny.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Elu mam nadzieję, że nie zalało Cię z kretesem. U mnie w zasadzie po zimie, a raczej jej kolejnym ataku i znów mamy "listopad" - mokro i buro. Większość roślin jednak nic sobie nie robi z tej huśtawki pogodowej i przymierza się do wiosny. Ciekawa jestem czy kupiłaś hiacynta. Ja na poprawę nastroju kupiłam kolejnego i prymulkę. A jak tam Twoje zdrówko? Wyniki poprawiły się?

Joasiu bardzo tęsknię już za wiosną i nie mogę się doczekać marca. Wcześniej chyba nie mam co liczyć mimo miłych roślinnych zapowiedzi.

Kasiu u mnie dużym plusem jest bliskość działki. Róż w zasadzie nie zabezpieczałam, nie licząc tego że niektórym sypnęłam po pół wiadra ziemi kompostowej. Myślę, że temperatury do -15 st. nie są dla róż niebezpieczne. Od kilku lat zimy są stosunkowo ciepłe jakby ich wcale nie było. Na Kaszubach jest pewnie znacznie zimniej. Lepiej nie szukać sobie "roboty na siłę". Skoro udało Ci się zabezpieczyć, to niech tak czekają do wiosny. Może szybciej wystartują...

Muszę się przyznać, że dopadło mnie dziwne zmęczenie czy nawet zniechęcenie. By poprawić sobie samopoczucie kupiłam ładną prymulkę:
Obrazek
Szczerze mówiąc nie na wiele to się zdało. Poprawiłam więc nasionkami ( choć powinnam mieć dożywotni zakaz kupowania nasion ;:224 ) i znów radość była krótkotrwała. Posadziłam pietruszkę na natkę i posiałam paprykę. Uratowałam chryzantemy z balkonu. Parapet w kuchni zaczyna się zielenić. Ale to wszystko na chwilę. Dopiero dzisiejsza wizyta na działce spowodowała, że krew zaczęła szybciej płynąć. Patrząc na rośliny, które niewiele sobie robią z tej huśtawki pogodowe poczułam że chce się żyć. Jak w tej reklamie piwa ;:108 Prymulki kwitną i chce się żyć, wschodzą przebiśniegi i chce się żyć, widać już ranniki i chce się żyć. Dopiero teraz poczułam jak bardzo tęsknię za wiosną.

Obrazek - ciemiernik całkiem dobrze zniósł ataki zimy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek - przesadzona jesienią Mrs. John Laing
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Izuś wiesz jak poprawić samopoczucie czyli kobieta to czuje a ogrodniczka w szczególności ;:196
Zaparło mi dech bo te żółte pierwiosnki to leśne czy dobrze kumam? ale już kwitną, nieprawdopodobne.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Lejesz miód na moje stęsknione wiosny serce. Mam w tej chwili dokładnie taki nastrój jak piszesz i nie marzę o niczym innym, jak o wiośnie...
Awatar użytkownika
izabella1004
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3631
Od: 18 kwie 2008, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnio-pomorskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Jak dla mnie to tez mogla by byc juz wiosna :wit
Pozdrawiam Izabella

Ogród Izabelli
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Jak dla mnie to wiosna może jeszcze poczekać.Coś mi się nie bardzo chce chwytać za motykę ale ponieważ wszyscy ją zapowiadają to wybrałem się i ja ją zobaczyć.
W górze gęganie przelatujących gęsi a na dole powoli rozkwitający oczar.I tyle.Jeszcze poczekam.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Izuś , dzięki za fotki kwitnących , raj dla oczu i serducha ;:196 Hiacynta nie kupiłam bo w miejscach w których bywam nie mieli , prymulek też nie :( w poniedziałek będę w OBI na pewno coś będzie ,liczę też na nasionka fajnych bylin , zobaczymy .
Zalało to mało powiedziane , mamy potop :roll: staw połączył się z bajorem w lesie które powstało po rocznych opadach , przez drogę płynęła rzeka , koleiny po kolana ,najbardziej rozpaczam nad tym ,że mogę stracić żywopłot z pęcherznic , od 2 miesięcy stoją w wodzie :(
Wyniki ? markery nowotworowe ok za to serducho gorzej i tak w kółko :roll: styczeń kolejnym wyjazdowym miesiącem , reszta wizyt skumulowana na maj . Ważne , że z dnia na dzień coraz bliżej wiosny i porządki w ogrodzie powolutku robię i pierwsze zasiewy bylin zrobione :wink:
U mnie nic nie kwitnie , Twoje cud miód
Jak masz więcej , wklejaj ;:65 .
Chwilka ;:102 ale też fajnie :wink:
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Aniu zakupy chyba wszystkim poprawiają humor. Czasem zdarzają się nietrafione lub zbyteczne, ale i tak są przyjemne. Nie wiem czy te prymulki są leśne. A może miałaś na myśli pierwiosnek lekarski? Lekarski to nie jest na pewno. Raczej pospolity. Tym zdarza się kwitnąć jesienią. A jesień była długa, prawie do końca stycznia trwała.

Joasiu mi się zdarza nawet latem marzyć o wiośnie ;:224 To moja ulubiona pora roku. Niestety musimy się uzbroić w cierpliwość, bo przyszła zima...

Izo witaj w Klubie Miłośników Wiosny!

Janku Twoje życzenie się spełniło. Przyszła zima i chwilowo grzebanie w ziemi jest niemożliwe. A tak mnie już łapki swędziały :wink: Ja słyszałam chyba żurawie kilka dni temu. A oczar muszę w końcu sobie zafundować. Miło, że znów zaglądasz na FO. Dla mnie to oznaka rychłej wiosny.

Elu mi również było miło pogadać ;:196 Niestety OBI nie mam. Same Biedrony i Lidle. Szczerze współczuję tego ogromu wody. U mnie jest mokro, ale bez bajorek. Troszkę się martwię o cebulki. Szczególnie te sadzone jesienią. Więcej "wiosennych" zdjęć nie mam, bo zima wpadła z odwiedzinami.

Czekałam na wiosnę, a doczekałam się zimy. Takiej prawdziwej ze śniegiem i mrozem. I też jest dobrze. A przede wszystkim ładniej. Straszyli mrozami i zaczęłam się ciut martwić. Na szczęście w nocy napadało sporo śniegu i mróz już nie taki straszny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

I ja z zaciekawieniem i podziwem odwiedzam Izo Twój wątek dołączając także do grona spragnionych zwolenników wiosny.
U nas na Śląsku też zrobiło się zimowo, wczorajszej nocy było ok. - 10 st. C. i to jak dotąd tej zimy w mojej okolicy chyba najniższa temperatura. Dobrze, że wcześniej nieco sypnęło śniegiem, to mam nadzieję, że chociaż trochę ochroni moje pchające się do wegetacji cebulowe i nie tylko.
No i niestety wstrętny smog nas męczy :evil: , nawet ogłosili darmowe przejazdy komunikacją publiczną, żeby tylko ludzie ograniczyli emisję spalin z samochodów.
Mnie też dopadł zakupowy wirus :lol: , już miałam nie kupować ani nasion, ani cebulowych, ale byłam w Auchan i Obi (przypadek - nie sądzę :;230 ) no i nie mogłam się oprzeć - nie wiem, gdzie je posadzę, ale coś wymyślę, a żeby sobie tak poprawić nastrój na tu i teraz to jeszcze kupiłam po 5 prymulek żółtych i niebieskich - ciekawe, czy przyjmą mi się później, jak je wysadzę na działce ;:131

Pozdrawiam serdecznie, życzę dobrego nastroju i pięknej, długiej, bez późnych przymrozków wiosny :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Na taką kołderkę i ja czekałam ale się nie doczekałam za to na mróz nie czekałam a się doczekałam .
W OBI byłam zakupy poczyniłam chodź nie takie jakie planowałam :roll: nadal jestem bez kwitnącego za to kupiłam nasiona bylin i worek 100 sztuk mix irysków holenderskich :tan Byliny, żadne rewelacje np ostróżki , łubiny , krwawniki , reszty nie pamiętam za to mogę napisać , że już powschodziły , jutro wyniosę do chłodniejszego pomieszczenia by mężniały , muszę robić miejsce bo w kolejce , nasiona warzyw do wysiania .
Izuś , jakiegoś pomidorka na ten sezon masz w planach ? :wink: Zima i po zimie czy nadal masz biało ?
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Zima zadomowiła się na dobre. Śniegu nie ma zbyt wiele, ale wciąż jest biało. Coraz bardziej tęsknię za wiosną. O rośliny na działce w zasadzie się nie martwię. Jestem przekonana, że zdecydowana większość sobie poradzi. Chociaż wczoraj odkryłam na jednej z rabat liście tulipanów 10 cm wysokości. Sama nie wiem kiedy urosły i jak je mogłam nie zauważyć wcześniej. Natomiast sen z powiek spędzają mi parapety. Szczególnie w kuchni gdzie trzymam wysianą paprykę, pietruszkę, młode chryzantemy. Moją zieleninę zaatakowało wszelakie robactwo: mączliki, ziemiórki i pewnie jeszcze coś. Pewnie przywlekłam z prymulkami lub hiacyntami. Kupiłam Astivit i walczę. Czy się uda nie wiem.
Kupiłam kolejne nasionka ;:223 Żeby mi tylko chęci starczyło by wysiać.

Obrazek

Bazyla jeśli uda Ci się przetrzymać prymule w dobrej formie do wiosny to na pewno przyjmą się na działce. Ja mam całkiem sporo takich marketowych. Faktem jest, że nie wszystkim udaje się przeżyć zimę w gruncie. Ale kto nie ryzykuje ten nie ma :wink: U mnie przez 3 noce było po -15 st. Uważam, że to i tak stosunkowo ciepła zima. Zresztą kolejna. Jeszcze kilka lat temu zimą bywało do -30 st. Elbląg ma niewiele przemysłu dlatego smog u mnie niewielki. Poza tym często wieje. Cieszę się, że zaglądasz do mnie. Czekam na Twój wątek.

Elu śniegu nie mam już zbyt wiele. Mimo mrozu słoneczko większość roztopiło. Te słoneczne dni były piękne i ładowały moje akumulatorki. Teraz znów ponuro choć dużo cieplej. Ty masz gdzie stawiać te wysiewy, to może siać wszystko. U mnie przy centralnym jest ciepło i robactwo atakuje. Poza tym mam tylko wschodnie i północne okna - ciemnica. Pewnie jakieś pomidorki będę miała, ale czy z własnego siewu to nie wiem. Innych warzyw nie przewiduję ;:224


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”