Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019 i 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Przepiękne kępy szafranów!
Tak moja kotka to domowa rezydentka ale uwielbia spędzać czas w ogrodzie i w ogóle na zewnątrz. Na hasło "idziemy!" reaguje tak jak pies i biegnie za swoim panem ;:333
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izuniu, cudne pierwiosnki ;:167 Piękna róża, a powojnik też niczym róża, udane zakupy ;:138
A na działce wiosna w pełni, jak już nawet tulipan kwitnie ;:oj Pięknie jest, tylko u mnie słońca brakuje, żeby krokusy i przylaszczki tak się otwierały;:174 Iryski śliczne ;:167 Przy szafirkach jest jakaś karteczka, może masz na niej ich nazwę?
Słonecznej pogody ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Iza, zakupy super ;:oj . I szafirki już kwitną , a nawet tulipan. U mnie na razie ledwie widać z ziemi. Ale czuć wiosną - to cieszy.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Witaj Kochana
Poczytałam, nadrobiłam zaległości. Z czosnku Bulgaricum pownnaś być zadowolona, ja jestem nim zachwycona, nawet zdjęcia nie oddają jego naturalnego uroku, a do tego jest oblegany przez owady. Reszta zakupów też ;:215

Czy ten Clematis to Isago? bo tak podobnie wygląda.

Wiosenka już gości na działeczce, a nic tak nie cieszy jak pierwsze zwiastuny. U mnie tulipany botaniczne dopiero wystawiają pączusie, ale lada chwila powinien zakwitnąć pierwszy narcyz. Oko cieszą krokusy i przebiśniegi, chociaż część z nich objedzona przez ślimory - osobiście jeszcze przed chorobą ukatrupiłam kilka młodych golasów ;:223 - to wynik braku konkretnego mrozu niestety.

Pozdrawiam serdecznie ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

No cóż Natalio przyroda lubi płatać różne figle :wink: Tulipan The First należy do najwcześniejszych i zawsze kwitnie w marcu. Uwielbiam wiosnę, działkę mam "pod nosem" więc sadzę mnóstwo roślin wcześnie kwitnących z pożytkiem dla owadów

Obrazek

Dziękuję Florianie! Krokusy muszą być! Im więcej tym lepiej :D Zazdroszczę takiej "psiej" kotki. Kilka miesięcy temu straciłam swojego psa, który uwielbiał towarzyszyć mi na działce. Jego brak wciąż boli...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marto to karteczka z nazwą ciemiernika rosnącego w pobliżu ;:224 Nazwę szafirków znam - to szafirki Azureum. Najwcześniejsze ze wszystkich szafirków. Mam je od wielu lat. Rozsiewają się u mnie. U mnie też słońca niewiele było, a wczoraj nawet zima przyszła w odwiedziny. Prymulki wciąż jeszcze stoją na balkonie :) Mam nadzieję, że z różą nie będę miała problemów. Mam już kilka tego hodowcy i są ok.

Obrazek

Obrazek

Dzięki Danusiu! Nie masz kwitnącego tulipana, ale masz mnóstwo innych cudownych roślin które kwitną. Moja wiosna wciąż nieśmiała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witaj Beatko! Miło Cię widzieć. Długą przerwę sobie zrobiłaś. Troszkę się martwiłam ;:196 Czosnek Bulgaricum już jeden mam. Też jestem nim zachwycona. Dobrze podejrzewasz - to Isago. Liczę na to, że mimo młodej sadzonki poradzi sobie u mnie. Planuję posadzić go przy kratce z Omoshiro. Powinny się dogadać - oba japońskie ;:224 Ślimaki u mnie też już grasują. Nawet czosnki podgryzają :evil: Kupiłam niebieskie granulki i już sypnęłam w zagrożonych miejscach. Nie będzie litości dla golasów. W tym roku pamiętałam by kupić irysy holenderskie :tan Za Twoim przykładem posadzę je w donicy.

Obrazek - Showwinner też kwitnie bardzo wcześnie

Obrazek

Obrazek

W sobotę nieoczekiwanie przyszła zima do Elbląga...Ze śniegiem i mrozem. Niektóre rośliny słabo to zniosły, ale mam nadzieję że sobie poradzą.

Obrazek - fotka z balkonu

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izo, muszę Ci z radością powiedzieć, że kotek ma już nową panią i nazywa się Lucek :). Trafił do fajnej osoby i teraz dzieli dach nad głową z malutką yoreczką. W przyszłości psina będzie mniejsza od niego. Tak więc wszystko skończyło się szczęsliwie :tan
Ja sama mam dwa psy i dwa koty, więc przygarnięcie kolejnego zwierzaka raczej mi się nie uśmiechało. To kolejna odpowiedzialność, a przy jakichkolwiek problemach zdrowotnych, dodatkowy koszt. A jak się chce wszystkie zwierzaki zabezpieczyć przd pasożytami, poszczepić itd, to są już konkretne sumy. A miły koteczek ma teraz dobry dom, a moje własne koty wróciły do równowagi, bo też trochę przeżywały pojawienie się ?nowego? :).
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izo, jaka biała zima, ale po co teraz? U mnie suchy mróz, jeszcze większe dziadostwo ;:14 Ale to białe szybko zniknie, bo ma być ciepły tydzień, i pokaże piękne kwiatuszki ;:138 Może dzięki temu, że śnieg je osłonił, kępy krokusów jeszcze pokażą swój urok ;:oj
Wrzośce kwitną, śliczne pierwiosnki zaczynają, sasanka już z takimi dużymi pąkami ;:oj A te tulipany niesamowicie szybkie!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Pięknie pokazujesz te wszystkie pączki kwiatów, przebudzenie przyrody, te momenty tuż przed otwarciem się kwiatów!
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Zima chociaż na koniec sypnęła śniegiem i przypomniała o swoim istnieniu :) Piękne zakupy: róża i klematis. Maluchy kolorowe :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Śnieg ? Prawdziwy :D ? U mnie nie jest tak źle. Chociaż dzisiaj rano tylko 3 st .
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Witaj Izuś :wit
Dawno mnie tutaj nie było, a tu u Ciebie tak wiosennie i kolorowo ;:63 Jak zwykle pięknie pokazujesz swoje gospodarstwo, aż miło popatrzeć ;:167 Fajne zakupy zrobiłaś, widzę Twoje ulubione pierwiosnki. Teraz trochę kiepsko z zakupami z powodu zarazy, targowiska nieczynne a do centrum ogrodniczego trochę strach się wybierać. Pozostają sklepy internetowe. No cóż, w obliczu niebezpieczństwa to nie jest najważniejsze.
Musimy to przetrwać pocieszajac się widokiem naszych ogrodow i działeczek. Wiosny nam przecież nie odwołają :)
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Witaj Izo ;:196
Też pewnie masz teraz w Elblągu zimę .
Ale kwiatki rozkwitają u Ciebie na wyścigi. ;:oj ;:138 ;:138
U mnie jeszcze szafirki tak się nie pokazują. A tulipanki , nawet wczesne, też nie kwitną. :)
Ciekawe, czy targi na Renku się odbędą.
Tak się znowu na nie szykowałam a tu taki problem. ;:202
W tej sytuacji Tobie i Twoim bliskim życzę zdrowia ;:167 i cieszmy się wiosną ile się tylko da. ;:3
:wit
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Piękne wiosenne łany kwiatów i zakupy bardzo udane.
Co to za kwiatek.??
[quote="tu.ja"][


Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”