Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019 i 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Piękne zdjęcia wiosenne! Szczególnie podoba mi się to z sasankami! Piękna kępa otwartych kielichów na tle błękitnego nieba! I żabia perspektywa - super!
Ciekaw jestem, na jaką dalię się skusiłaś? Jak pomyślę, ile pracy czeka mnie przy sadzeniu dalii (ok. 2tys.) to trochę Ci zazdroszczę, że masz tylko jedną ;:173
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Świetna ta kastra ! Gdzie kupiłaś? Mi by się taka na palmy przydała ;:224 Ja dzisiaj też już pierwszego motyla widziałem ! ;:167
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Zbyszku u mnie też sucho, szczególnie tam gdzie rosną drzewa i krzewy. Opadów dawno nie było i nie wiadomo kiedy odkręcą wodę na działkach. Trochę wody przynoszę z domu, ale to kropla w morzu potrzeb.

Obrazek

Dzięki Florianie! Sasanki dobrze sobie radzą na moim "bunkrze". Bardzo je lubię ;:108 I pomyśleć, że wiele lat temu musiałam walczyć by u mnie rosły. 2 tys. dalii :?: Aż trudno uwierzyć...Jestem pełna podziwu ;:180 Kupiłam dalię Mero Star. Nie był to do końca przemyślany wybór. Byłam w B. i wpadła mi w oko z powodu koloru. I tyle. Oglądając Twój wątek i inne daliowe zachciało mi się dalii ;:224 Jest wiele odmian, które bardziej mi się podobają, ale ta była dostępna... Posadziłam ją już do doniczki, a gdzie później będzie rosła to jeszcze nie wiem. Pisałeś o żabiej perspektywie, więc pierwsza obudzona ropuszka:

Obrazek

Seba gdzie kupiłam kastrę napisałam już u Ciebie. Mogę tylko dodać, że są dostępne w różnych pojemnościach i kształtach. Z okrągłych widziałam 45L, 60L i 90L. Ja kupiłam tą największą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Obrazek

Zdrowych i spokojnych Świąt, by dały wytchnienie w ten trudny dla wszystkich czas, pełnych wiary i nadziei na lepsze jutro oraz radości każdego dnia życzę wszystkim miłym Gościom mego wątku ;:167
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izo ! Tobie również zdrowych i spokojnych świąt ! ;:167 ;:168
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Dalia 'Merostar' to bardzo ładna odmiana. Nie za wysoka ale o dużych kwiatach. Mam ją od wielu lat.
Ropucha super! Dawno ich nie widziałem u mnie. I piękne zdjęcie szachownicy ;:333
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Cześć, Izuniu!
Chciałabym załapać się na tę kawkę na ławce i to we dwoje ;:oj.
A towarzystwo ropuchy to już doprawdy luksus!

Buziaki - Jagi
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izo, prześliczne kwiatki prezentujesz ;:138 Nie widać, że przeżyliście atak zimy. I zwierzątka ogrodowe się pojawiły. :)
Co do targów, to ostatnio przedzierałam się do pobliskiego sklepu ogrodniczego. W obecnej sytuacji zawsze są wątpliwości, czy w ogóle się tam udać, bo policja może uznać, że to do życia nie jest niezbędne. No, ale właściciel sklepu też chce z czegoś żyć, a nasiona nie wysieją się w lipcu...

A pani z kotkiem co jakiś czas do mnie pisze i widzę, że kotek jest u niej bardzo szczęśliwy :) .
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Bufo-bufo - hej ;:300 jak ja lubię ropuszki :)
Męska ręka zawsze pomocna, brawa dla panów ;:63
Bardzo ładne prymule, a różowy, pełny ciemiernik śliczny :D
Zdjęcie z tulipankiem na tle puszkini zasługuje na tapetę ;:224 ja mam jedną puszkinę od lat, specjalnie szybko to one się chyba nie rozmnażają?
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Witajcie Kochani!
Ta susza jest okropna. Miejscami jest tak sucho, że nie da się wbić łopatki, łopaty czy wideł :cry: A ma być jeszcze gorzej :( To będzie trudny sezon. Ostatnie przymrozki ostro dały się we znaki różom. Muszę je znów przyciąć. Na szczęście mam z czego, bo ładnie przezimowały i nie cięłam nisko. Przez te "angielskie zimy" mam problem jak ciąć róże, bo są całe zielone. Kiedyś wymarzały mi do kopczyka i nie miałam rozterek ;:224 Wyjątkowo wcześnie puścili wodę na działkach :tan Obawiam się jednak, że zbyt długo się nią nie nacieszę. Póki co korzystam i staram się wszystko podlać solidnie. Trochę mi to zajmie ;:224 Wczoraj było pierwsze koszenie. I o dziwo obyło się bez strat roślinnych ;:173 A dzisiaj zatłukłam romansującą parę poskrzypek :roll: Mszyce nie rzuciły mi się w oczy, ale mam istną plagę mrówek. Muszę się pochwalić, że po kilkuletniej przerwie zrobiłam domowe wysiewy :heja i nawet zaczynają kiełkować :D

Obrazek

Seba :wit
Florku cieszę się, że masz dobre zdanie o tej dalii. Mam nadzieję, że się u mnie spisze na medal. Ropuchy u mnie mieszkają od wielu lat. Widuje je co roku wiosną i czasem jesienią. Ciekawe czy latem też są, ale mniej widoczne ze względu ilość roślinności...

Jagódko Ty u mnie?! Jak miło! Sprawiłaś mi dużą frajdę swoim wpisem ;:196 Zapraszam na kawę jak tylko zrobi się normalniej :wink: Kawa w Twoim towarzystwie to dla mnie sama przyjemność. Do kawy też się coś dobrego znajdzie. ;:304

Elu dziękuję! Z dnia na dzień coraz cieplej, ale zima nie odpuszczała długo. Kwietniowe przymrozki były mroźniejsze niż zima ;:224 Co prawda nie musiałam się tłumaczyć z wizyty w ogrodniczym ani na działce, ale gdyby co to dla mnie działka jest potrzebą życiową i już :wink: Ja bez działki i ona beze mnie żyć nie możemy ;:224 Fajnie, że masz wieści o kotku i pewność, że trafił w dobre ręce.

Witaj Olu ! Fakt - męskie ręce przydają się na działce, choć czasem są powodem strat ;:223 Prymulki bardzo lubię i sporo sadzę. Najlepiej rosną te ogrodowe mieszańce. Naprawdę masz tylko jedną puszkinię od lat? Aż trudno mi w to uwierzyć. U mnie sieją się i rozmnażają na potęgę. Mogę podesłać Ci cebulek jeśli chcesz. A może będą targi w czerwcu, lub chociaż te wrześniowe i uda nam się spotkać...Dziękuję! Czasem uda się jakaś fotka :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Piękne zdjęcia! I grupa kwitnących roślin, a w tle soczysty (jeszcze) trawnik, i dość rzadka a ciekawa serduszka, i mały kosaciec błękitny a jednak z ciemniejszymi smugami! Super!
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2568
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Witaj Izo :wit
U Ciebie jak zwykle kolorowo i bogato ;:63
Często zaglądam do Twojego ogrodu, ale tak na szybko, nawet bez przywitania, bo ciągle coś pilnego czeka w kolejce :lol: Ciekawa jestem, co posiałaś w tych pojemniczkach. Ja też zrobilam rozsadę, m.in. pomidorów i teraz kursuję z nimi między balkonem i pokojem bo się obawiam chłodnych nocy.
Ropuszka w ogrodzie - miły gość, choć często powoduje u mnie dreszcz na karku :;230
Już znalazłaś poskrzypki ;:oj to bardzo wcześnie, muszę zwrócić uwagę :roll:
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Także miałam problem z różami, które właściwie nie zakończyły wegetacji od ubiegłego roku lub wcześnie się zazieleniły, ale gdy zakwitła forsycja zrobiłam co należało, zwłaszcza wielkokwiatowe przycięłam, te które słabo rosną raczej mniej lub wcale. Ja co roku miałam parapetowe wysiewy, a w tym roku dopiero się przymierzam. Śliczne wiosenne kwiaty - zwłaszcza biały hiacynt i żonkile i grzywacz na pergoli fajnie zapozował :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”