Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019 i 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Kolor chyba z rabat nie zejdzie u Ciebie do samej zimy :D Pamiętam, że masz kwitnienia do listopada chyba. Fajnie wygląda Twój ogród :D Zakupy niby niewielkie, ale pewnie bardzo cieszą ;:3
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Ależ u Ciebie mnóstwo perełek !!!!
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Cześć Iza ;:196
Fajne zakupy. ;:138
Zawsze coś a człowieka cieszy.
Co to jest na tym zdjęciu ?

Obrazek

Fajne masz kwiatki a ten bardzo mi się spodobał.
Moje małe iryski jeszcze nie kwitną.
Przez chwilę wczoraj popadał deszcz a teraz wieje i przewiewa potencjalne deszczyki. :?
Coś nam ta majówka zimnem trąci.
A miało tylko popadać....
Mimo wszystko miłego weekendu ;:3
:wit :wit
anina
500p
500p
Posty: 568
Od: 19 lut 2011, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SK-Čadca

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izo,krásne kvitnutie máš a super nakup si si urobila ;:215 ;:215 ;:215
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Ślicznie i kolorowo u Ciebie Izo ;:215
Magnolia urzekająca, jeszcze takiej nie widziałam :shock: A ten bielutki krzew pod magnolią - cudo! Co to?
Te kwiatuszki, o które pyta Krystyna to pierwiosnki? Śliczne ;:167 Zakupy roślinne zawsze cieszą - niezależnie czy duże, czy małe :D
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izo kochana ślicznosci u Ciebie kwitną, a ten oblepiony na biało krzew wygląda obłędnie. Cóż to za piękność?
Zakupy może nieliczne, ale śliczne. Niech Ci rosną na pociechę.
Ja ostatnio w Lidlu kupiłam sadzonki porzeczki krwistej i Jaśminowca wonnego. Posadzone zostały w donicach, zobaczymy co z nich będzie. Ale były po kilka złotych, aż żal było nie wziąć.
Dobrej niedzieli życzę i pozdrawiam serdecznie ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Najwyższy czas zabrać się za odpowiedź na Wasze wpisy. Im więcej ich tym trudniej ;:224 Jednak bardzo się cieszę, że pamiętacie o mnie i zaglądacie mimo moich rzadkich wizyt. Dziękuję wszystkim serdecznie! ;:4

Ketmio podziwiam, że radzisz sobie z psizębem. Ja nie potrafię :oops: U Ciebie pewnie wiosna bardziej zaawansowana niż u mnie.

Janku 8 sztuk forsycji?! Chyba jakieś odmianowe masz? A może je mocno tniesz? Przecież to wielkie krzaczory rosną. Też je lubię, ale jedna mi w zupełności wystarczy. Za to mam 5 krzewuszek i wiele innych krzaczków.

Aklat jest coraz więcej ładnych i bardzo ładnych ogrodów. Myślę, że sporo jednak zależy od regionu kraju. Sama nie wiem co bardziej mnie przeraża klepisko zarośnięte chwastami czy "boisko" okolone żywopłotem z żywotników ( thuji ).

Lemonko ;:196 Miło, że zaglądasz. Kolor na rabatach staram się trzymać cały, długi sezon. Jednak to wiosna jest moją ulubioną pora roku. Czasem pogoda płata figle i rośliny zamiast kwitnąć po kolei, kwitną jednocześnie ;:224 Wierzby Hakuro wciąż się nie dorobiłam, choć kiedyś miałam na nią ogromną ochotę.

PapaChmiel - witaj wędrowcu w moich skromnych progach. Moja działka ma powierzchnię 425 m kw.Roślin mam dużo różnych, bo jestem typem zbieracza. Przez wiele lat kupowałam dużo, często za dużo. Wciąż się uczę wybierać ;:173 Balkon o pow. 100 m ?! Niektórzy mają takie ogródki...

Madziu długo nie mogłam się dogadać z sasankami. Kupowałam wszystkie jakie zobaczyłam. A potem dałam im luz i wymknęły mi się spod kontroli. Rozsiewają się bez umiaru i krzyżują między sobą. Chętnie służę nasionkami lub siewkami.

Beatko cieszę się, że podobają Ci się moje sasanki. Będę miała się czym zrewanżować za paczuchę ;:196 Ten krzew to wisienka ozdobna. Sprzedawca twierdził, że to biały migdałek :;230 Kupiłam ten krzew wiele lat temu. Na szczęście wciąż jest niewielkich rozmiarów. Niestety nie każdego roku tak ładnie kwitnie. Porzeczka krwista jest cudowna - będziesz z niej zadowolona. Jaśminowiec ... No cóż. Swój wywaliłam, bo wciąż był oblepiony mszycą. Serce bolało, bo wyhodowałam go z patyczka i tak pięknie pachniał... U Ciebie może będzie inaczej. Może nie polubią go mszyce. Zakupy roślinne zawsze cieszą, a szczególnie okazyjne :tan


Kilka aktualnych zdjęć:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cdn
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Zbyszku jesteś miły ;:196 Wszystko zależy co dla kogo jest perełką ;:224 A jak tam Twoje polowanie na mekonopsa? Udało Ci się go kupić?

Krysiu :wit Roślinne zakupy zawsze podnoszą poziom endorfin. Niestety wygląda na to, że w tym roku nie uda mi się pojechać na Renk :( Żałuję bardzo. Na zdjęciu są primule sieboldii. Mam gatunek i 3 odmiany. Urocze prawda? W sprzedaży raczej rzadko spotykane nie wiedzieć dlaczego. Ich minusem ( a może plusem? ) jest to, że latem zasychają im liście i znikają z rabat - podobnie jak zawilce gajowe. Mocno się ochłodziło, ale deszcz był symboliczny u mnie.

Anina witaj Gościu niespodziewany ;:196 Dziękuję za uznanie dla moich rabat i zakupów. U Ciebie to dopiero cudne kwitnienia. Byłam, widziałam, podziwiam! ;:180

Jarha dziękuję! Dobrze rozpoznałaś to pierwiosnki sieboldii. Bardzo je lubię i odkąd znalazłam im odpowiednie miejsce nie sprawiają mi żadnych problemów. Chciałabym więcej, ale nie są zbyt popularne a tym samym słabo dostępne w sprzedaży. Krzew o który pytasz to jakaś wisienka ozdobna. Odkąd nie ma ostrych zim to nie przemarza i ładnie kwitnie. Nawet nie pamiętam ile lat już u mnie rośnie, ale we wcześniejszych wątkach chwaliłam się nią na pewno i jest też nazwa. Spróbuję to znaleźć. Magnolia to ponoć Susan choć podejrzanie jasna. Zdjęcie kwiatom zrobiłam z góry, więc wyglądają troszkę inaczej. Nowe rośliny zawsze cieszą - bez względu na to czy kupione czy dostane ;:196

Tulipany na finiszu. Zaczął się festiwal irysków pumila :tan Są cudowne. Istne cukiereczki. Ogromna większość z nich to prezenty od Forumek ( Halinko, Danusiu ;:196 )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izo ależ cudne te iryski, a ten ciemno czerwono-brązowy na pierwszym zdjęciu oraz ten granatowy to mnie powaliły na kolana.
Też mam obawy co do tego Jaśminowca bo wiem, że uwielbiają go mszyce, ale ten zapach... O ile się przyjmie to z pewnością w najbliższym czasie zostanie w donicy.
Pozdrawiam i dobrego tygodnia życzę ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Iza, iryski piękne. Nie wiem czy moje, też podarowane :) , zakwitną w tym roku. Czekam niecierpliwie.
Masz fajną dużą działkę, Izuś :) Moja dużo mniejsza. Kiedyś żałowałam, że niewielka, ale nie wiem czy dałabym radę z większą :lol:
Sasanki mi niestety gdzieś po zimie zniknęły. Może w złym miejscu je posadzilam :?

Drugi rok zastanawiam się nad krzewuszkami. Czy one nie chorują i długo kwitną? I czy rosną wielkie?
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Forsycje mam takie zwykłe.Jedna ma chyba pstre liście ale nazwy nie znam.No i sekatory mam więc czupryny porządnie im ścinam.Patrzę na irysy i widzę,że one
ładnie rozrastają się.Moim coś brakuje.Są małe i jakieś rozlazłe. Nie rosną w ładnej kępce.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

tu.ja Dawno mnie u Ciebie nie było. Wiosnę masz piękną. Ale ten krzak z 4 zdjęcia jest cudowny. Przypomina mi trochę takiego białego i puszystego baranka. Aż mam ochotę się do niego przytulić ! :D To jakiś migdałek?
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Mekonopsa nie kupiłem i bardzo sie zastanawiam czy go kupię. Troszkę zwątpiłem w sukces jego uprawy.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”