Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019 i 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Piękne wiosenne łany kwiatów i zakupy bardzo udane.
Co to za kwiatek.??
[quote="tu.ja"][


Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

To jest Isophyrum thalictroides :) Bardzo lubię tę delikatną roślinkę .
A na dole sieweczki pierwiosnków, ale super ;:63 .
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Danusiu, też ją lubię, ale ona mnie nie. ;:145 Zakwitła raz jednym kwiatkiem i na tym się skończyło. Dlatego jej tu nie poznałam.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Witajcie! Wszystkim serdecznie dziękuję za odwiedziny i wpisy! ;:4 Sporo się zmieniło od mojego ostatniego wpisu :( Rozszalałam nam się corona... W Elblągu był kolejny atak zimy i nawet leżał śnieg. Potem były ostre przymrozki, ale już bez śniegu. W końcu jednak przyszła wiosna i tego zmieni nawet pandemia. Szkoda tylko tych wszystkich targów ogrodniczych które się nie odbędą...

Obrazek

Elu to świetna wiadomość! Brawa dla Ciebie! ;:138 Niestety nie jest łatwo znaleźć odpowiednich chętnych. Fajne kotki zasługują na fajny dom. Dobrze wiem ile kosztuje zwierzak w domu choć nigdy nie miałam ich w takich ilościach jak Ty.

Obrazek

Martuniu miejmy nadzieję, że to już koniec zimowych niespodzianek. Nie miałam ani możliwości, ani ochoty wszystkiego zabezpieczać na te mroźne noce. Pod wpływem forum tylko piwonie drzewiaste okryłam, bo dwie większe mają już pąki kwiatowe a trzecia jest mizerna. Niestety trochę roślin ucierpiało, ale zdecydowana większość dała radę ;:224

Obrazek - np. pierisowi zmarzły kwiaty te które były rozwinięte

Dziękuję Florianie! Wiosna to moja ulubiona pora roku i cieszy mnie każdy najmniejszy nawet jej objaw. Muszę się pochwalić, że kupiłam dalię. Mam nadzieję, że tym razem będzie taka jak na zdjęciu ;:224

Obrazek

Olu tyle śniegu i mrozu co w marcu to przez całą zimę nie było :;230 Jak się okazało z zakupami w tym sezonie będzie słabo, wiec tym bardziej cieszę się z tych które już zrobiłam. Oby tylko chciały dobrze rosnąć.

Obrazek

Danusiu i śnieg, i mróz...regularna zima w marcu ;:224 Teraz jednak zagościła wiosna ;:3

Obrazek

Witaj Halszko! Dobrze, że już jesteś ;:196 Z prymulkami zaszalałam, ale ciągle zdobią mi balkon zamiast działki :oops: Też żałuję tych wszystkich targów które się nie odbędą. Zawsze jeszcze zostaje możliwość wymian forumowych ;:196

Obrazek

Krysiu ja również liczyłam na Renk i spotkanie z Tobą ;:196 Szkoda... Tego co się dzieje nie można było przewidzieć. Trzeba doceniać to co się ma i cieszyć z małych rzeczy. Damy radę! Teraz zdrowie jest najważniejsze i ... wiosna.

Obrazek

Miło Mario, że zajrzałaś. Pochodzenie mojej zdrojówki jest dla mnie zagadką. Sama nie wiem skąd się wzięła. Od kilku lat co roku wychodzi jednym pędem i kwitnie. Nic przy niej nie robię. W tym roku zaskoczyła mnie, bo puściła 2 pędy :tan

Obrazek

Ta epidemia ma też dobre strony ;:170 Udało mi się "zapędzić" moich panów na działkę i troszkę mi pomogli. Dzięki ich pracy powstała nowa rabata, ścianka z palety i marmurowe obrzeża. Zmiany dotknęły także działkowy kran. Kupiłam dużą 90l kastrę, bo straszą kolejnym suchym latem. Panowie wkopali ją i obrócili kran w inną stronę. Powiesili kolejne budki lęgowe, które zrobił e-M. Całe szczęście, że działkę mam bardzo blisko ok. 300m od bloku. W tej chwili kwitnie już tyle hiacyntów, że ich zapach unosi się po całej działce :heja Pokazały się już pszczółki wszelkiej maści, trzmiele i nawet motyla dziś widziałam, ale nie dał się "ustrzelić" aparatem. Największe branie mają sasanki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Robi się wiosennie, ale u nas straszna susza a wody na dzialkach jeszcze nie ma, z nowymi nasadzeniami trzeba się wstrzymać.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2313
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Piękne zdjęcia wiosenne! Szczególnie podoba mi się to z sasankami! Piękna kępa otwartych kielichów na tle błękitnego nieba! I żabia perspektywa - super!
Ciekaw jestem, na jaką dalię się skusiłaś? Jak pomyślę, ile pracy czeka mnie przy sadzeniu dalii (ok. 2tys.) to trochę Ci zazdroszczę, że masz tylko jedną ;:173
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Świetna ta kastra ! Gdzie kupiłaś? Mi by się taka na palmy przydała ;:224 Ja dzisiaj też już pierwszego motyla widziałem ! ;:167
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Zbyszku u mnie też sucho, szczególnie tam gdzie rosną drzewa i krzewy. Opadów dawno nie było i nie wiadomo kiedy odkręcą wodę na działkach. Trochę wody przynoszę z domu, ale to kropla w morzu potrzeb.

Obrazek

Dzięki Florianie! Sasanki dobrze sobie radzą na moim "bunkrze". Bardzo je lubię ;:108 I pomyśleć, że wiele lat temu musiałam walczyć by u mnie rosły. 2 tys. dalii :?: Aż trudno uwierzyć...Jestem pełna podziwu ;:180 Kupiłam dalię Mero Star. Nie był to do końca przemyślany wybór. Byłam w B. i wpadła mi w oko z powodu koloru. I tyle. Oglądając Twój wątek i inne daliowe zachciało mi się dalii ;:224 Jest wiele odmian, które bardziej mi się podobają, ale ta była dostępna... Posadziłam ją już do doniczki, a gdzie później będzie rosła to jeszcze nie wiem. Pisałeś o żabiej perspektywie, więc pierwsza obudzona ropuszka:

Obrazek

Seba gdzie kupiłam kastrę napisałam już u Ciebie. Mogę tylko dodać, że są dostępne w różnych pojemnościach i kształtach. Z okrągłych widziałam 45L, 60L i 90L. Ja kupiłam tą największą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Obrazek

Zdrowych i spokojnych Świąt, by dały wytchnienie w ten trudny dla wszystkich czas, pełnych wiary i nadziei na lepsze jutro oraz radości każdego dnia życzę wszystkim miłym Gościom mego wątku ;:167
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izo ! Tobie również zdrowych i spokojnych świąt ! ;:167 ;:168
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2313
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Dalia 'Merostar' to bardzo ładna odmiana. Nie za wysoka ale o dużych kwiatach. Mam ją od wielu lat.
Ropucha super! Dawno ich nie widziałem u mnie. I piękne zdjęcie szachownicy ;:333
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Cześć, Izuniu!
Chciałabym załapać się na tę kawkę na ławce i to we dwoje ;:oj.
A towarzystwo ropuchy to już doprawdy luksus!

Buziaki - Jagi
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izo, prześliczne kwiatki prezentujesz ;:138 Nie widać, że przeżyliście atak zimy. I zwierzątka ogrodowe się pojawiły. :)
Co do targów, to ostatnio przedzierałam się do pobliskiego sklepu ogrodniczego. W obecnej sytuacji zawsze są wątpliwości, czy w ogóle się tam udać, bo policja może uznać, że to do życia nie jest niezbędne. No, ale właściciel sklepu też chce z czegoś żyć, a nasiona nie wysieją się w lipcu...

A pani z kotkiem co jakiś czas do mnie pisze i widzę, że kotek jest u niej bardzo szczęśliwy :) .
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”