Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019 i 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Witaj Izuś. :wit
Czy słoneczko już ogrzało twoje włości ?
U mnie raczej nadal pogoda barowa, dobrze że chociaż bez przymrozków.
Jak twoje szachowniczki, wyobraż sobie, że moje jeszcze kwitną w pojedynczych kwiatach a ciemiernikom dopiero teraz rozkwitają pojedyncze kwiaty.
Jaka pogoda, takie kwitnienia chciałoby się powiedzieć, strasznie dziwnie ten sezon nam się zaczyna.
Oby już było tylko lepiej. ;:168
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Hej Kochana, jak. Minął Ci dlugi weekend? Ps. Zdecydowalismy juz z działka :) pps. A co masz na tej wysokiej pergoli drewnianej? Bardzo fajnie wyglada takie cos....
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Iza witam i cieszę się że nadal mogę "gościć " na Twojej działce. Ładnego masz pierwiosnka w pastelowym kolorze, chyba jest dość rzadki. I ja ostatnio wykopałam martwą różę (chyba odmianę Sylwia). Mam też do wykopania pięciornika Red Ace jak na duży krzak ma liście na dwóch cieniutkich i krótkich gałązkach.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Witam cieplutko wszystkich miłych Gości! Bardzo się cieszę, że znów mogę Was gościć.
Długi weekend majowy minął mi bardzo szybko i przyjemnie. Pojechałam odwiedzić córkę studiującą w Lublinie. Tamte tereny są mi zupełnie nieznane. Próbowałam to nadrobić. Zwiedziłyśmy Skansen Wsi Lubelskiej, namówiłam ją na Ogród Botaniczny, zahaczyłyśmy o Nałęczów. Nawet udało mi się zrobić małe zakupy w centrum ogrodniczym :tan . Podróż bez nowym roślin nie liczy się ;:224
Muszę jednak przyznać, że jestem lekko zawiedziona Ogrodem Botanicznym. Szczególnie Alpinarium mnie rozczarowało :( Wiem, że jest dość wczesna pora i niewiele kwitnie. Wyjazd planowałam dopiero za 2 tygodnie, ale wyszło jak wyszło. Dostałam kilka dni wolnego i grzechem było nie skorzystać. W Ogrodzie mają mnóstwo odmian piwonii i sporą kolekcję irysów, ale wszystko jeszcze w pąkach. Na domiar złego w połowie zwiedzania rozładował mi się aparat :evil: , a zdjęcia na komórce to już nie to. Obiecałam sobie i córce wrócić tam jeszcze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek - wygląda na to, że moja "zmora" to nie cymbalaria murowa tylko inna

Obrazek

Obrazek - śnieżyca letnia jest znacznie wyższa niż wiosenna ;:oj choć same kwiaty są bardzo podobne

Obrazek

Witaj Adamie! Cieszę się, że zaglądasz. Może chciałbyś kiedyś w realu zobaczyć moją działkę gdy będziesz w Elblągu? Zapraszam! Zawilce blanda polecam. Są urocze. Naprawdę warto o nie powalczyć. Jak trafisz im z miejscem są bezproblemowe. Wciąż liczę, że kiedyś i Ty otworzysz swój wątek ;:108

Jagodo miło Cię gościć! Ta kratka już dawno mi się marzyła. Mam nadzieję, że się sprawdzi. Pogoda nigdzie nie rozpieszcza. Na targach ogrodniczych tylko buty kupiłaś? To aż nie wiarygodne. Wybieram się za tydzień do Renku z koleżanką, ale nie wiem czy to będzie sobota czy niedziela. Wolałabym jechać w sobotę, ale muszę się dostosować. Dla Ciebie mój kłosowiec:

Obrazek - z bratkami bylinowymi (?!)

Obrazek

Aga jak pisałam wyżej weekend majowy był stosunkowo długi i przyjemny. Domki dla owadów są u mnie od 2 lat. Uważam to za słuszną inicjatywę i polecam. Chemii stosuję niewiele i staram się polegać na ptakach oraz owadach. Muszę jeszcze wykombinować domek dla jeża ;:224 Cieszę się, że podjęliście decyzję w sprawie działki. Czekam na relacje z Twoich zmagań. Na pergoli łukowej przy altance mam powojniki i kilka innych drobiazgów. Był czas, że rosła tam róża.

Krysiu witaj! Pogoda mało sprzyjająca. To, że tyle kwitnie na działce zawdzięczam wczesnym odmianom. Cieszę się, że zawilce zadomowiły się u Ciebie. Takie maleństwa najlepiej wyglądają jak jest ich dużo. Jeśli reflektujesz mogę podesłać kolejne odmiany, bo ładnie mi przyrastają.

Marysiu ;:196 U mnie coraz więcej irysków ma pąki. Kiedy zakwitną nie wiem, bo jest zimno a zapowiadają jeszcze niższe temperatury. Sporo niskich irysków dostałam w zeszłym roku. Sama jestem ciekawa jak będą kwitły. Na działkę chodzę cały rok i dlatego staram się by zawsze coś kwitło.

Grażynko jak było słoneczko to mnie nie było. Za wiele go nie było, bo przez te kilka dni prawie nic nowego nie zakwitło. Powojniki wciąż w pąkach, z powodu chłodu nadal kwitną sasanki i nawet niektóre hiacynty, szachownice też. Targowych nabytków jeszcze nie posadziłam, a już nowe przywiozłam.

Obrazek

Miło Cię widzieć Olu! Pierwiosnek przyjechał do mnie z Cieszyna, to była forumowa wymiana. Jest cudowny i jak całkiem pokaźnych rozmiarów. Rzuca się w oczy. Przykro mi, że też masz straty w ogrodzie. To ta dziwna aura nie sprzyja roślinom. Pięciornik spróbuj krótko przyciąć skoro żyje. One lubią przycinanie. Daj mu jeszcze szansę. Może się "ogarnie".

Wczoraj było pierwsze koszenie trawy. Działka od razu lepiej wygląda. Mimo zimna i deszczu zrobiło się kolorowo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek - bardzo lubię paprocie w tej fazie rozwoju ( podagrycznika nie lubię, ale niestety też u mnie rośnie :oops: )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Izuś, już ładnie u Ciebie. Jakby zimnicy nie było. Nowe rośliny udane bardzo ;:63 Wizyty w ogrodzie botanicznym zazdroszczę i dobrze, że jeszcze tam pojedziesz.
Podagrycznika też mam u siebie i staram się wyrywać kłącza, ale ciągle odrasta więc moje wyrywanie niedokładne pewnie. Za to zjadłam liście niedawno w sałatce :lol:
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Izo Dzięki za relacje z wyprawy do botanicznego! Szkoda aparatu ach te elektroniki... :roll:
Te kwiatuszki z zielonymi plamkami na olatkach bialych - pieknosci! A u Ciebie jakie zestawienia kolorow na zdjeciach! Naprawde te ogrody potrafia nas zadziwic. Niby czasem mala rabatka ale na zdjeciach wyglada fascynujaco....
Wasza dzialka po skoszeniu wyglada krolewsko! Naprawde fajnie poprowadzilas wiosenny nastroj na niej. Az sie chcialoby poprzechadzac w dlugiej sukni ;) to wszystko u Was juz tak kwitnie?! Jejku ja zapomnialam ze ogrod moze tak wygladać.... Ale fakt ze sa rozne regiony i w jednych juz platki opadaja a w innych dopiero pączki.... Dzięki za info o hoteliach.. Chyba zaloze zeszycik ovrodkowy z rzeczami do zakupu/zaplanowania.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Prawdziwa wiosna u Ciebie Izuś, to co pokazujesz u mnie już w większości przekwitło.
Cesarskie, miodunki, prymule, szafirki, to już przeminęło.
Ale daleko do kwitnienia koperkowej piwonii, ciągle jest w pąkach i ani myśli pokazać kwiatka.
Śnieżyca letnia u mnie ma pół metra wysokości, nie wiem ile miała tamta, tylko dlaczego ona zawsze kwitnie wiosną a nie latem ? ;:224
Śliczne to epimedium, takie w moim kolorze. :D
;:3 i braku przymrozków życzę. ;:196 :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Zmora może być pallida. Ja też ja mam ale nie wiem którą.Mam też to co pokazujesz na 10 obrazku.Nie potrafię zidentyfikować a
kupiłem jako krzew ozdobny. Posadziłem tylko czy w dobrym miejscu.Znasz nazwę ? Pigwowiec pasuje do wiosennych kwiatów tylko to
jego łażenie !!!
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

U Ciebie piękna wiosna , kolorowa, radosna a u mnie w tym roku wszystko w tyle i wiesz co ? chyba po raz pierwszy cieszę się z tego.
Jak były przymrozki , drzewa, krzewy były w pąku , dopiero rozkwitają , owoców pojem :wink: i truskawki dopiero pączkują , jedyne co oberwało to poziomki .
Fajną wycieczkę miałaś , pozazdrościć ;:65
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Piękna wiosna, Izo, u Ciebie. Niby tez jestem podobna strefa klimatyczna ale jednak u mnie jest opóźnienie. Zazdroszczę Ci tej ilości trawy, którą można przerobić na rabatki ;:oj ...
Jeśli jechałaś do Lublina 17tką to po drodze jest w Rykach szkółka, którą zawsze odwiedzam, jak jestem u rodziny w tamtych stronach. I NIGDY nie udało mi się wyjść z pustym koszykiem :lol:
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Dzięki za wizytę i miłe słowa Izo! Z podagrycznikiem walczę z mizernym skutkiem od lat, ale raczej jeść go nie będę. Mimo wszystko.

Aga dziękuję za uznanie ;:196 Wiosna to mój bzik i chyba nic tego nie zmieni. Od lat staram się jakoś stworzyć całość na działce, ale nie do końca mi to wychodzi. Czasem coś się wymknie spod kontroli ( jak np. niezapominajki ;:224 czy ostatnio miodunki )i potem tylko dodatkowa robota...albo strata. Żałuję bardzo, że nie mogłam zrobić tylu zdjęć co bym chciała. Pocieszam się tylko, że jeszcze niewiele kwitło...Zeszycik to dobry pomysł.

Grażynko mimo wszystko u Ciebie zawsze wiosna przychodzi wcześniej niż do mnie. Widziałam Twoją różę ;:oj A u mnie wciąż jeszcze kwitną prymule, miodunki i tulipany. Szafirki już kończą, ale zaczynają niskie iryski :tan . Ta śnieżyca nie była aż tak wysoka jak Twoja, ale ok.25-30 cm miała. Może nazywa się letnia, bo lubi wyższe temperatury i kwitnie później niż wiosenna ? Trudno powiedzieć co autor miał na myśli.

Janku wielkie dzięki! Masz rację to pallida. Tylko jak się jej teraz pozbyć? Krzew o który pytasz to migdałowiec karłowy prunus tenella. Bardzo sympatyczny krzew i według mnie samoobsługowy. Posadziłam i rośnie. Nawet daje czasem odrosty. Mam wrażenie, że nie wszystkie pigwowce mają tendencję do "łażenia". Ten który pokazałam na razie jest bardzo grzeczny. Rośnie bardziej w górę niż na boki.

Eluś wiosna radosna to świetne określenie. Podoba mi się. U mnie też długo było zimno i ponuro, i wszystko się ociągało. Te kilka ostatnich dni słonecznych i ciepłych dało roślinom niezłego kopa. Wycieczka była super i muszę ją powtórzyć. Szkoda, że tak kiepsko się złożyło z tymi terminami. Miałabyś hosty...

Witaj Agnieszko! Miło Cię gościć po sąsiedzku. Niestety do Lublina jeździłam pociągiem. Jednak zapamiętam sobie te Ryki. Może kiedyś skorzystam. Dzięki za podpowiedź.

Byłam na kolejnych targach :tan Tym razem w Gdańsku. Kilka roślin kupiłam, ale najbardziej mnie cieszy szpadel do przesadzania. Dawno mi się marzył podobny.

Obrazek

Od kilku dni jestem pod wrażeniem moich nowych irysków ( Halinko - dzięki ;:196 ). Codziennie rozkwita kolejny. Są piękne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nawet moje "stare" w tym roku wzięły się w garść:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Pięknie wyglądają iryski. Nie dziwię się, że je lubisz :)
Nie wiedziałam, że są takie szpadle. Faktycznie kształt pozwoli na delikatniejse podkopanie rośliny. Fajny zakup :)

Z tym podagrycznikiem to tylko tak informacyjnie było :lol: Ja akurat jadłam :lol:
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Niezbadane wyroki :roll: wycieczka przełożona, okazało się, że w tym dniu mają jakąś imprezę . Wycieczka zapowiada się fajnie , gorzej że zielone uciekło sprzed nosa ale co tam , kogoś innego uszczęśliwisz , straty nie będzie ;:196
Kilka host już posadziłam , w czerwcu wypad do Wipsowa , znowu jakieś wpadną :wink: skarpa goła, dużo jeszcze potrzebuję .
W tygodniu w składzie budowlanym kupiłam 2 cudne różyczki /spiszę nazwy to się pochwalę/ eM powiedział , że skoro przy każdym wypadzie robię u nich zakupy to do Wipsowa już jechać nie muszę , ja mu na to , że chyba śni :;230
Jutro wypad do miasta , wizyta u kardiologa to taki dodatek bo głównym celem też są zakupy :lol:

Izuś , iryski masz cudne ;:167 kolory niesamowite , nie da się obok nich przejść obojętnie i jaki zakup , szpadel wymiata ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”