Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019 i 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Dzięki Madziu! Też lubię takie relacje. Myślałam nawet o krótki filmiku, bo mam całe mnóstwo zdjęć. Tylko czasu brakuje by to wszystko przejrzeć i wybrać te najciekawsze i najlepsze. Poza tym nie jest to łatwe. Nawet teraz patrząc na te wybrane jestem pewna, że były lepsze ;:224 Pytasz o basen...Wspominałam wcześniej, że był w nieodpowiednim miejscu: przy granicy działki i pod drzewami co wiąże się z cieniem i jesiennym problemem liści. Był pełen glonów, ale i żab wszelkiej maści. Marzyło mi się oczko wodne, ale zdawałam sobie sprawę że w tym miejscu to niewypał. A do tego zagrożenie dla działkowych kotów. Gdy jesienią 2008 r utopił się w nim mały kotek podjęłam decyzję o zasypaniu i wiosną 2009r mąż podjął wyzwanie. To była ciężka praca, ale udało się. Najbardziej brakuje mi "śpiewu" żab. Teraz tylko ropuszki zamieszkują na działce.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Koteły słodziaki i fajne żabulce ;:167 i cieszę się , że towarzystwo zdrowieje , tak trzymać
Też wiosną szykuję się do ostrych cięć , sprzęt muszę kupić bo trzmieliny to dobre ponad 2 metry porosły , sekatorkiem nie sięgnę

Zasypało mnie na biało i dalej sypie , u Was też ?
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

10 lecie posiadania działki to fajna rocznica :)
U mnie obok trawy red baron rośnie podoby aster i to tak samo posadzony w tym lub zeszłym roku
Chryzantemy które miały u mnie 2-3 zimy za sobą minionej wczesnej wiosny pożegnały się ze mną. Została tylko jedna rosnąca w innej części ogrodu.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Elu ja na niektóre "krzaczory" to z piłą ( no powiedzmy z piłką ) muszę ruszyć. Sekator niewiele pomoże. Porządna drabina też by mi się przydała, bo ten mój "zabytek" to już raczej do niczego się nie nadaje. Nawet ozdobą jest wątpliwą ;:224 Śnieg prószył od wczoraj. Jednak delikatnie. Niby biało, ale ziemia prześwituje.

Witaj Olu! Te 10 lat zleciało nie wiadomo kiedy, ale jest co wspominać. Straty w chryzantemach mogę Ci zrekompensować wiosną, jeśli chcesz... Mam się czym podzielić.

Wspominałam już, że kupiłam sobie na wyjeździe cudną kalinę. Mam sporo obaw co do jej zimowania na moim terenie więc by nie sadzić jej zbyt późno zostawiłam na balkonie. Przygotowałam jej "zimowe ubranko" i czekamy na wiosnę.

Obrazek

A tak wyglądała dzisiaj działka:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Ale ładnie Ci pobieliło :D też tak wczoraj miałam, ale dzisiaj wszystko się stopiło...
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Izo zaglądam z życzeniami swiatecznymi wszystkiego najlepszego, zdrowia i spokoju, miłości i zdrówka nie tylko w ten świąteczny czas. Pozdrawiam ;:196 ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Ale zimowo, a u mnie kilka dni temu.....

Obrazek
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Nas zasypało , śniegu było naprawdę dużo , do wczoraj :roll: a dzisiaj w ogrodzie już czarno .
Drabinkę mam fajną rozkładaną ale kto inny z niej korzysta , po operacji mam lęk wysokości :( wchodzę , zaciska mnie, spadam . Myślałam nad nożycami/sekatorem z wysięgnikiem takie przedłużone :oops: sama mogę ciąć .

Izuś , fajne ubrano wykombinowałaś ;:108
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Ja sobie w tym roku takie nożyce/piłę teleskopowe kupiłam. Fajna rzecz, ale trzeba nauczyć sie tego używać. No i niestety szybko ręce mdleją w trakcie używania, bo wymaga to trochę siły - raz do cięcia, a dwa do utrzymania w odpowiedniej pozycji.
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Może jestem troszkę niezdarny , ale te nożyce teleskopowe są chyba lekko przereklamowane. Wcale tak super sie nie tnie jak to wyglada na reklamach.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Nadrabiam zaległości.

Jesień u Ciebie była przepiękna.

Historia ogrodu to świetny pomysł, wspaniale obejrzeć jak się zmieniał.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Iza dziękuję, ale skoro im u mnie się nie podoba - nic na siłę :D
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018

Post »

Z przyjemnością narobiłam dziś zaległości u Ciebie Izo, a raczej w Twoim wątku. Fajne te kolorki późnojesienne. Chryzantemy bardzo lubię, nawet kupuję sobie w sezonie jesiennym do domu dla ozdoby. Ich różnorodność mnie zachwyca. Ale tym razem wrażenie na mnie zrobiła retrospekcja dziesięciolecia Twojej działki. Jakież to musi być fajne uczucie tak przeglądając zdjęcia porównywać to, co było z tym, co jest. A jak widać zmieniło się wiele. Gratuluję i życzę kolejnych udanych dziesięcioleci działkowania. A teraz czekam na wiosenne kwitnienia szczególnie tych nowych cebulowych, co nasadzilas. Ja też dosadzilam sporo i jestem ciekawa co z tego wyjdzie. Pozdrawiam serdecznie ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”