Nie ma jak u Seby

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

I co poradzisz na pogodę? I nic nie poradzisz... I pozostaje płacz i zgrzytanie zębów...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Sebastian ... widzę, że ty ogrodnik jak się patrzy ... mnie przy takiej uprawie nawet amatorem nie można nazwać :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Seba ależ z Ciebie pracuś! Piękne rozsady.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Seba zaszalałeś na całego :) sporo rzeczy wsadziłeś, a jeszcze więcej przed Tobą :) teraz by się przydał ciepły deszczyk żeby to wszystko podlać :) Teraz pozostaje nam czekać na fotki plonów :D
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Seba, trzymam kciuki za Twoją maturę.
Roślinki niesamowite, Twój zapał niesamowity, zawsze będę Ci kibicować!
Geodezja to bardzo dobry wybór. Na czasie, bo mnóstwo osób teraz się buduje czy też kupuje nieruchomości, a bez geodety ani rusz. Odbędziesz staż i praktykę u dobrego geodety, a potem założysz własną firmę i na pewno będziesz miał klientów.
Do tego własna szkółka i sprzedaż roślin, a może i projektowanie ogrodów, jako dodatkowe zabezpieczenie. Zawsze dobrze mieć dwa albo i trzy źródła utrzymania. Ty nie musisz dodatkowo uczyć się ogrodnictwa. Ty już teraz masz niesamowitą wiedzę, a w wolnych chwilach możesz ją pogłębiać. Masz atut w postaci własnej działki i własnych doświadczeń. W zakresie projektowania ogrodów są dodatkowe studia zaoczne lub podyplomowe. Z palcem w nosie zdobędziesz te uprawnienia dodatkowo w trakcie Twoich studiów. A geodeta, który potrafi doradzić klientowi jak zagospodarować działkę, już na etapie wymierzania nieruchomości, jest na wagę złota.
Pozdrawiam, Orlik, tj. Orleenec (czyt. Orliinik, albo Orlik, spolszczone Orlena albo Lena, urzędowo - od niedawna- Ewa).
jagusia111

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Geodeta to dobry zawód pod warunkiem, że ma się do niego dostęp w postaci firmy rodzinnej, dobrego wujka lub znajomego w firmie geodezyjnej. Bez tego jest ciężko wejść do zawodu. Zawód geodety (jak i wiele innych) jest dość zamkniętą profesją podobnie jak zawód adwokata, sędziego czy radcy prawnego. Kapitał w postaci kancelarii rodzinnej i wyrobionego nazwiska jest wręcz niezbędny do zaistnienia na polskim rynku. Otwarcie zawodów prawniczych otworzyło drogę do łatwiejszego zdobycia uprawnień, ale do dobrej pracy już niekoniecznie. Taka jest nasza rzeczywistość. Ale oczywiście nie wiadomo jak będzie za parę lat :D .
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Seba jestem i ja w nowym. Słuchaj Twoje "biurko" do pracy robi wrażenie. Ale kolego petunie jakie masz piękne. No no ;:63
Awatar użytkownika
Luka85
100p
100p
Posty: 134
Od: 8 lip 2012, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubuskie

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Wyhodować tak ładną, krępą i zdrową rozsadę w niełatwym sezonie, zwłaszcza bez specjalnych warunków( ogrzewanie światło itp.)- Sebastianie wielki szacun ;:63 ;:63 ;:63
Zapraszam do Siebie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=101110" onclick="window.open(this.href);return false;
pozdrawiam Łukasz
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Seba a te sadzonki kalafiora i kapusty okrywacie jeszcze na noc??? Bo jeszcze w tym tygodniu nocki dość chłodne a miejscami z przymrozkami..... U mnie dziś przymrozek bedzie na 99%....
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Witam wszystkich gości,
tych stałych bywalców i całkiem nowych :wit

Ehh dzisiaj był najgorszy dzień od bardzo dawna. Szkoda gadać. Moja suczka ma cieczkę, przyszli dwaj kawalerzy, zadusili prawie wszystkie kurczątka ;:145 Nie mogłem dojść do siebie przez pół dnia. Wychodzę z domu zrobić zdjęcia pięknym chmurom, słyszę odgłosy kur i gęsi... patrzę a tam dwa psy :roll: Ten widok leżących, nieżywych kilkunastu kurcząt ... straszne. Na dodatek jedna kwoka z jajkami zniknęła, pewnie ich robota. Ja się za to zabiorę, dziadostwo chodzi po wsi watahami i straszy ludzi.

Elu takie prezenty to ja rozumiem :D
Widziałem dzisiaj prognozy pogody, są bardzo obiecujące. Teraz będzie tylko cieplej, żadnych ochłodzeń ;:108
Niebieski dopiero będzie raził jak wszystko zakwitnie :lol:

Aniu dziękuje za życzenia :D do urodzin jeszcze 5 miesięcy :)
Trzeba mieć wiele cierpliwości do rozsad i siły. Pikowanie zabiera mnóstwo czasu, ale widok pięknych roślin to rekompensuje ;:108
Buraczków nie moczyłem, nigdy tego nie robię. Jedna odmiana była inkrustowana.

Aniu dziękuje :D Już mnie Aniu przestraszyłaś tym chabrem :;230
To łąkowy, pewnie się rozsieje po ogrodzie. Część posadzę na rabacie polnej, która jeszcze nie wiem gdzie powstanie :lol:
O chabrze ogrodowym muszę pomyśleć, nawet posadziłbym go do donicy.

Grażynko dziękuje :D Może coś jeszcze do przesyłki dodać ? Pisz śmiało :) Na zdjęciach nie ma wszystkiego, nie chciało mi się już zdjęć robić :lol:
Mam ustawiony czas na kompie, po prostu lubię chodzić wcześnie spać :;230 O 9 byłem zwarty i gotowy iść na spacer.
Niestety musiałem wysadzić kapustne, co będzie to będzie. Jest koniec kwietnia w końcu. Już mi się nie mieszczą te rozsady w tunelu, trzeba pomyśleć o kolejnym dosadzeniu pomidorów.
Melony dzisiaj pięknie powschodziły, jest już z 10 sztuk. W tym tygodniu muszę jeszcze dosiać .
Fiołki rosły tuż obok mojej działki, więc czemu miałem ich nie wykopać ? Takie ładne, w trawie ciężko im rosnąć.
Kotki pogłaskane :D

Beatko dziękuje :D Czy ja wiem czy rękę ? Może po prostu szczęście :wink:
Urodziny mam tak jak Twój syn - we wrześniu, dokładnie w połowie :)
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Aga dziękuje :D Warto było siać i pikować do 2 w nocy.
Widać efekty ;:173

Marlenko dziękuje :D Wcześniej nie miałem takiego miejsca, zrobione jest od niedawna.
Teraz mam lampę nisko, nie muszę wytężać wzroku ;:108

Anida dziękuje :D

Piotruś ja też często muszę sam zajmować się działką.
Rodzicom czasami brakuje czasu. Najgorsze jest koszenie trawy, reszta ujdzie.
Na samą myśl, że mam jeździć cały dzień kosiarką jestem przerażony ;:306
Jaki prezent, maliny wystarczą :D Musimy się zgadać co i jak ;:173
A urodziny mam w połowie września, dokładnie 15 :wink:
Teraz tylko oczekuję poprawy pogody, prognozy długoterminowe nie są zbyt pewne, ale na pewno czeka nas duże ocieplenie ;:333

Mirek dziękuje :D

Aga (jagusia111)
to nie wszystko :;230 Resztę pokażę innym razem.
Ta marchew rośnie np. do takich rozmiarów : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5672907
Dostałem nasiona w pakiecie od stowarzyszenia . U mnie nie padało ;:145

Amelka
witaj :wit Miło, że zajrzałaś. Zapraszam częściej ;:65
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Dominika dziękuje :D
Geodezja jest jeszcze nie pewna. Wszystko przed mną. Muszę się nad tym zastanowić bo czas mija nieubłaganie.
Po moim profilu bardziej matematyczne kierunki mogę wybrać niż ogrodnicze.
Np. inżynierię środowiska mogę studiować, ale ten kierunek w Polsce jest dość mało popularny i słabo płatny.
A czy ja muszę skończyć studia ogrodnicze żeby otworzyć szkółkę ? :D

Loki już mnie ta pogoda przytłacza . Dzisiaj znowu przymrozek ma być.Co będzie to będzie :roll:

Andrzej witaj u mnie :wit Przesadzasz :lol: Ty to jesteś ogrodnik z prawdziwego zdarzenia :uszy

Kasiu dziękuje :D

Mariusz miał dzisiaj padać deszczyk, wszystkie chmury moją miejscowość omijały :evil:
Wczoraj specjalnie nie podlewałem kapustnych bo myślałem, że dzisiaj coś spadnie z nieba.
Będę miał mały problem :D Zabraknie mi miejsca na polu ;:224 To już pewne ...

Orlik dziękuje :)
O tak, teraz sprzedawane jest mnóstwo działek, Często widzę geodetów w moich okolicach.
Rolnictwo podupadło i ludzie sprzedają działki na potęgę.
Myślę, że projektowanie ogrodów sprawiłoby mi większą radość niż zawód wymieniony wcześniej ;:173
Życie przed mną, może się jeszcze wiele wydarzyć :)

Aga jest taka strona internetowa, tylko nie pamiętam nazwy, na której wybiera się zawód i województwo.
Są pokazane powiaty, w których jest deficyt danego zawodu lub nadpodaż :)
U mnie jak dobrze pamiętam jest mały deficyt geodetów.
Założenie własnej formy to zupełnie inna bajka, wymaga dużych nakładów finansowych.

Karolinko biurko do pracy zazwyczaj nie jest takie czyściutkie :;230
Również petunie mnie zaskoczyły. Za rok wysieję więcej ;:108

Łukasz witaj w moim wątku :wit Nie jest łatwo, szczególnie z prowizorycznym ogrzewaniem.
Czasem zawodzi, węgiel gaśnie w środku nocy.
O bardziej profesjonalnym tunelu/ ogrzewaniu mogę na razie zapomnieć :D

Piotruś tak, okryte są. Nie mogłem dłużej czekać.
Godzinkę temu troszkę kropił deszcz więc nie jest najgorzej :)
Najwyżej wsadzę nową rozsadę, mam na tyle :;230
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Nie ma jak u Seby

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”