Dom w Lukrecji z ogrodem

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Piękne śnieżne widoki, ja tej zimy jeszcze takich nie widziałam. :D . Czekałam że może w święta, też nie. ;:185 . Dobrze że nie ma mrozu to i roślinki nie zmarzną. Niemniej przy tych plusowych temperaturach i one zdezorientowane czy mają spać czy rosnąć. ;:oj Jednak zimą powinna być zima i to taka ze śniegiem. ;:oj . Pozdrawiam serdecznie. ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu ale Cię zasypało. ;:oj Piękne widoki miałaś przynajmniej przez chwilę. U mnie mokro i wieje od kilku dni.
Dobrego roku, oby spełnił wszystkie pokładane w nim nadzieje. Ogródkowanie niech przynosi radość i wytchnienie od codziennych stresów. ;:168
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witajcie w Nowym Roku :)

Soniu, Zuziu, Moniko i Mateuszu
faktycznie zrobiła się zima, ale na krótko.
Teraz znów jest jesiennie ze słońcem, czyli prawie jak wiosna :;230
Chyba wszyscy zaklinamy czas "byle do wiosny" :)

Powoli snuj? plany. I wiem ,że przesadzę aronie i wsadzę wiśnię japońską Kiku Shidare.
Jesienią kupiłam 2 trytomy Papaya ,kilkanaście przetaczników i bardzo jestem ciekawa co z nich wyrośnie ;:224

Zastanawiam się, czy jeszcze teraz mogę wykopać hortensje ogrodowe, wsadzić je do donic i przenieść do garażu? Chyba mają pąki i szkoda byłoby, gdyby przemarzły.

Miłego wieczoru :wit
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu kup agrowłókninę i okryj hortesje. Moje już dawno siedzą pod kołderką.
Chociaż nie powiedziane że zakwitną... Bardziej im wiosenne przymrozki dokuczają niż teraz pogoda. W zeszłym roku miałam kwitnienie byle jakie, prawie zerowe. Może teraz się poprawią... ;:219
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu..także snuję plany na wiosnę w tym hortensjowe także. Wyzbywam się ogrodowych choć bardzo mi się podobają ale są grymaśne. ;:173 . Wolę pewniaki bukietowe i mniej z nimi pracy. Ogrodowe okrywałam a tak jak napisała Ola. Najczęściej miałam pecha, gdy odkryłam nadeszły niespodziewane przymrozki. :wink:
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu, przy porannej kawie pospacerowałam po twoim ogrodzie ;:65 Latem jak te kwiaty zakwitną to będziesz miała
jeden z piękniejszych ogrodów, ;:215 Różyczkę Ghislaine de Feligonde, mam dopiero jeden letni sezon , u mnie rośnie w półcieniu,
powtarza kwitnienie , zdrowa, wypościła w ciągu lata trzy dwumetrowe pędy, jak na razie zapowiada się świetnie. Ghislaine de Feligonde
ma też Ewelina / ewelkacha88/ Ewelina ma tą róże starszą i rośnie w słońcu i latem była pokryta dużą ilością kwiatów. ;:168
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witajcie :wit
Chyba wreszcie przyjdzie wiosna. Oj w tym tygodniu będzie się działo :D Poruszenie wielkie. Ptaki śpiewają i uwijają się jak oszalałe. A my w ogrodach będziemy sprzątać po zimie.
Dzisiaj obeszlam ogród, jeszcze trochę leży śnieg a rośliny czekają na przebudzenie.
Podlałam różaneczniki, bo miały bardzo sucho, a słońce ostro świeciło.


Obrazek

Olu jednak nie miałam czasu okryć hortensji, zobaczymy co z nich będzie :(

Zuziu masz rację, ja też wolę bukietówki. Kwitną pięknie, muszę jeszcze poszerzyć swoją skromną kolekcję o nowe okazy.

Wandziu faktycznie widziałam Gizelkę u Eweliny, jest piękna. Zamówiłam przez Internet kilka róż: 2 Sekel, 2 Gizelki, 1 Stadt Rom i 1 Compassion.
Koniec z sadzeniem przypadkowych roślin. Musi być harmonia, ład i porządek. Więcej iglaków i mniej chaosu :D



Obrazek

Zdjęcie się odwróciło :?
Dobrego tygodnia życzę.
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

U mnie na wiosnę jeszcze się nie zapowiada, choć ma być cieplej. Mam jednak nadzieję, że wiosna zawita jak najszybciej :D Sam bym już rozpoczął prace ogrodowe.
Ciągle sobie powtarzam aby nie sadzić przypadkowych roślin w przypadkowych miejscach, ale przecież gdzie indziej nie ma miejsca, a szkoda wyrzucić. Też tak masz? ;:306
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu..oby zamówienie różane okazało się udane , myślę że tak będzie. ;:128 . Gdy zobaczyłam czarne pędy swoich róż na razie mi się różanych piękności odechciało..ale to pewnie chwilowe. :;230 . Co do przypadkowych roślin w przypadkowych miejscach..chyba każdy ociupinkę tak ma. Dla mnie ważne aby te przypadkowo posadzone roślinki nie stały się nagminne, robi się bałagan a tego nie lubię...u siebie, u kogoś mi nie przeszkadza. ;:306
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu ja też już chciałam podlewać ale dziś rano spadł śnieg który się już topi więc trochę pracy mniej. Też czekam na wiosnę i obchodzę ogród w poszukiwaniu oznak życia :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Witaj Kasiu pospacerowałam po ogrodzie i podziwiam .
Ciekawie u Ciebie.
Pozdrawiam
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu i jak tam udało się coś zrobić czy dopiero w weekend będziesz pracować na działce :) u mnie trochę za mokro jeszcze, ale jutro jak pogoda pozwoli jadę zobaczyć co i jak :)
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dom w Lukrecji z ogrodem

Post »

Kasiu, nie mam tych róż, które zamówiłaś. Przetaczniki bardzo lubię. Są wspaniałą stołówką dla owadów i długo kwitną. U mnie róże póki co dobrze przezimowały, ale pogoda nie powiedziała jeszcze ostatniego zdania. Jeżeli chodzi o hortensje ogrodowe to moja koleżanka cały czas ma je w doniczkach. Na zimę wstawia do zimnego garażu a wiosną po przymrozkach wsadza razem z doniczką do ziemi. Ja bym pokusiła się do wysadzenia hortensji do doniczki. Problem jest w tym, czy masz na tyle zimne miejsce, żeby wegetacja za szybko nie ruszyła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”