Foxowej urosło ...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Taaak. Pogoda sprzyja i wreszcie coś ruszyło na działce.
Dziś zrobiliśmy duuużo.
Kolejna tona liści i trawy zasypała kompost.
Również drzewka poprzycinaliśmy. Obcięliśmy aronię,żywopłot,pigwę i wykopaliśmy trochę jej sadzonek. Na naszą pigwę było mn?stwo 'zam?wień',każda sąsiadka dostała po jednym krzaczku. Na wiosnę doprodujuję jeszcze w doniczkach,bo widzę że nasza pigwa się cieszy popularnością.
Najładniejszy krzaczek dostanie ciocia,kt?ra też już długo czekała.
Chcę jej też podarować r?żowy hibiskus,bo mi przeszkadza w kopaniu grządki.
Zn?w starłam się z tatą o wsadzanie roślin byle gdzie. Jest nieznośny w tym temacie. Wykopuje i wsadza w pierwsze wolne miejsce,przeważnie na tym co ja okopuję pod projektowanie nowych grządek.
Mimo wszystko pomaga mi bardzo,bo w wielu pracach bym sobie bez męskiej ręki nie poradziła.
Oby ta pogoda się utrzymała,bo dostałam na nowo drygu.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

A dzisiaj bez działki, ale też ciut ogrodniczo.
Odpuściłam sobie, bo pogoda fatalna, mgły pełno jakby ktoś miasto mlekiem zalał, zimno i nieprzyjemnie. Aż mnie gardło rozbolało, moment idealny, bo jutro wracam do pracy po 2 tyg L4 ;:224
Dziś byłam też odwieźć Pikona do nowego domu, trafiło mu się cudownie.

A ja pomimo, że bez działki to nie próżnowałam.
Byłam w markecie ogrodniczym na zakupach.
Połaziłam, pooglądałam. Kupiłam sobie ziemię do sukulentów i trochę nowego keramzytu.
Co ja się tego naszukałam!!!
Poprzestawiali mi cały sklep, bo wszędzie znicze i kwiaty na Wszystkich Świętych, a cała obsługa nagle wyparowała.
Obeszłam stoiska z milion razy, aż wreszcie znalazłam wciśnięte w kąt pod półkami i żwirek i ziemię.
W miedzyczasie szukania przykleiłam się do półki z krzewami. Tanie to wszystko jak barszcz teraz, wrzosy po 99gr, borówki po 4 zł, róże po 6zł... Ostro mnie pokusiło.
Ale starałam się nad sobą panować, albowiem kto będzie to sadził i grządki szykował... ?
No i z tego wszystkiego wzięłam sobie TYLKO jedną sadzonkę i to taką której pragnęłam od dawna - czarną malinę Black Jewel.

Obrazek

Się okaże jaka ona "jewel" jak zaowocuje, bo trochę się na niej przejechałam przy kasie, bo miała kosztować tylko 8zł , a przy kasie wyszło że 12. Niby grosze, ale bardzo nie lubię jak ktoś ze mnie robi jelenia bo tu grosz, tu grosz i można na takich zakupach dużo stracić. Teoretycznie powinnam się kłócić, ale stwierdziłam, że odpuszczam.
W domu się okazało że ten klejnot to jakiś przetrzymany w tym pojemniczku - ziemię miała niefajną jakby podpleśniałą, a zielona była tylko czuprynka bo reszta zżółkła pod kartonikiem. Liczę że się odbije i nie będę żałować tego zakupu.

Oczywiście jak tylko wybrałam co chciałam to się obsługa pojawiła i pan bardzo mnie miło zagaił czy coś bym jeszcze chciała kupić, bo są dobre ceny tego i owego. Uśmiechnęłam się grzecznie choć miałam mu niemiło odpowiedzieć że już obeszłam 100 razy i znam asortyment sklepu ale jakoś tak zeszło na szkodniki.
I nagle zrobiło się bardzo miło, pogadaliśmy sobie jak dobrzy znajomi :) Głównie o ćmie bukszpanowej, bo ta mnie dręczy potwornie. Znowu to świństwo owija kokony i klują się larwy. Pan mi polecił jeszcze Decis o mocnym stężeniu, który mam z resztą. W najbliższym czasie więc psikam jak wściekła.
Pytałam go też o środki parafinowe, bo te podobno są dobre i zatykają otwory gębowe larw, ale pan nie wiedział o co chodzi.

Potem tak strasznie się zrelaksowałam tymi moimi zakupami, że poszłam kupować dalej ;:224
Obeszłam cały sklep, skompletowałam więc zestaw do odnawiania metalu i drewna, druciane szczotki i rzeczy, których nie miałam zamiaru wcale kupować. Jak się rozpędzę to jeszcze odnowię ławkę i wszystkie metalowe elementy.
A żebym była szczęsliwa to jeszcze sobie fundnęłam nowe nożyczki do trawy, ale nie takie same jak mi to zwierzę ostatnio zeżarło. Te nowe są bardziej ala sekator, a tamte były malutkie. Świetnie się nimi cięło np przekwitnięte kwiaty czy rośliny na bukiety. Jak tylko jeszcze takie zobaczę to nie omieszkam ich kupić ;)

Zakupy więc bardzo trafione. Jest power :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Gratuluję udanych i pożądanych zakupów, Majeczko! ;:138 ;:138
Teraz potrzebna Ci jest dobra pogoda dla dobrego ogrodowania, więc takiej Ci życzę na cały tydzień. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Jesień na wiejskiej działce obdarowała grzybkami

Obrazek

A w mieście niestety pogody zabrakło.
Od kilku dni mamy wichury i ulewy.
Nawet nie byłam w stanie podejśc na działkę żeby zasadzić malinę.
Za to nadal zbieram nasiona.
Rozsmakowałam się w dyniach.
Dziś na obiad debiutuję z dynią makaronową.
Zebrałam kilka rodzajów nasion, na wiosnę będę siać.
Mam podstawowe odmiany - hokkaido, piżmową, makaronową, muscata.
Ciekawa jestem efektów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło ...

Post »

No i po co łazić do lasu, skoro na działeczce tyyyle grzybów? :;230 :;230
U mnie pogoda podobna. Wieje i leje. ;:145 Zimnica!
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Witajcie.
Dawno mnie tu nie było.

Chyba nic dziwnego,na działkę chodzę mniej.
Działam po odrobince -tu coś przesadzę,podetnę... i tak dzień mija,bo migiem się robi ciemno.
nie wiem jak u was ,ale u mnie rośliny wariują - kwitną mi kwiaty. Znowu! Jakieś szaleństwo.
Wyszły prymulki,maliny zn?w puszczają kwiatki i owocują na całego pomimo przyci?cia. Przy plewieniu znalazłam kwitnącą truskawkę. Jagoda kamczacka też puszcza kwiatuszki. No szok.

Og?lnie to opadają już liście i działka jest bardzo brzydka.
Tnę większość krzew?w na kr?tko,bo wszystko zrobiło się takie stare.
Wzięłam się też za winogrono. Poczytałam wątek i myśląc,że wszystko wiem zabrałam się do cięcia.
No powiem szczerze,że trochę to nie wygląda. Cała stara konstrukcja runęła,sypnęła się sterta badyli kt?rej przez lata nikt nie ruszał,wypadły na mnie tony żelastwa,deseczek,kabelk?w...
o Boże..
w dodatku odsłoniłam paskudny blaszak na narzędzia i jestem baaardzo niezadowolona.
Zastanawiam się czy nie zgładzić tego w diabły skoro już tak sknociłam,ale mam pewne opory. M?j tato naszykował sobie części do remontu ogrodzenia,teraz mu to wszystko odsłoniłam i jak mu to gwizdną to mi zwyczajnie urwie łeb.
;:202
Mam jeszcze dużo roboty,ale na szczęscie pogoda nawet oszczędza. Raz się psuje,ale co jakiś czas są dni niemalże wiosenne.
Nie jest źle,nawet trochę uporałam się z grządką za płotkiem i mam ciut więcej miejsca na warzywka :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Witaj maju malinka wspaniała sama bym taką kupiła jakby była jeszcze żółtą tez chce kupić i wczesna bo mam tylko polanę co ma malinki dopiero we wrześniu.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Ż?łte mam już w rządku przy płotku. Bardzo dużo owoc?w,dużych,smacznych. Jeszcze owocuje.

Porobiłam też sadzonki z tych malin co mielismy po pijaczku. Niby są zdziczałe ale owoce duże i smaczne
U nas malin nigdy dość,bo młoda jest wybitnym miłośnikiem malinek. Przeje każdą ilość.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Maju to fajną odmianę masz tych żółtych tez bym chciała taka, po moich czerwonych śladu nie ma. U mnie tez tak jest jak u Ciebie ile by malin nie było tyle zjedzą a w grudniu jeszcze przyjdzie na świat mój wnuczek więc jeszcze nas przybędzie :wink:

-- 9 lis 2017, o 00:18 --

Maju to fajną odmianę masz tych żółtych tez bym chciała taka, po moich czerwonych śladu nie ma. U mnie tez tak jest jak u Ciebie ile by malin nie było tyle zjedzą a w grudniu jeszcze przyjdzie na świat mój wnuczek więc jeszcze nas przybędzie :wink:
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Alu, to trzeba będzie dosadzić malinek :)
Dla dzieciaczków nie ma to jak swoje.

Co to za odmiana to nie wiem, to chyba jakaś twórczość hodowlana mojego taty. Albo dostał albo rozmnożył, bo pojawiły się tak nagle. Nawet nie potrafię zlokalizować w czasie kiedy, ale wiem, że jak je przyciął w tamtym roku tak zrobiły się "bonsaj" - niskie ale z gęstą czupryną i mnóstwem owoców.
Czarną wsadziłam pomiędzy nie, zobaczymy.
W ziemię też powtykałam gałązki z malin tych co przycinałam, może się przyjmą.


Mam dziś wolne, pogoda jest straszna, ciemno jak w środku nocy, ale działki nie odpuściłam.
Zaplanowałam sobie, że zrobię z tym winogronem i koniec.
I zrobiłam.
Nie wiem czy mi wyszło dobrze czy źle. W każdym razie jest króciuteńkie.
Zdarłam cały "baldachim" jaki gałęzie tworzyły na szkielecie i blaszaku i zostawiłam tylko kilka gałęzi, które poplotłam na konstrukcji szklarni. Najchętniej bym ścięła je przy samej ziemi, bo nie pasuje mi miejsce skąd idą ( zaczynają się koło bukszpanów, więc jakby na skos) ale musi coś zostać żeby osłaniało blaszak na narzędzia. Cóż, ta kolorowa kupa złomu nie zdobi działki. Jak skończę z całą resztą to blaszak załapie się na malowanie. Zastanawiam się nad kolorem, chcę taki żeby jak najbardziej się wtapiał - może brąz? ugier?
Teraz jest pomarańczowo-czerwono-złoty, więc gorzej już nie będzie :;230

Nie wiem czy się powinnam tym publicznie chwalić, bo to wygląda jak zakątek menelski, ale obecnie jest tak :

Obrazek

Wcześniej to wszystko było w winorosli - na czarnym słupie była jakaś szalona blaszana konstrukcja, która szła aż do tej " bramki". Winogronko sobie leciało na dziko na blaszak i potem na szklarnię. Na górze blaszaka była już taka warstwa, że aż się piękna czarna ziemia utworzyła :O Narobiłam się jak nie wiem.
Dalej nie wygląda to zachwycająco, ale chyba jest lepiej.
Liczę, że dojdę do ładu.
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 929
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Witaj Maju :wit , przejrzałam cały Twój wątek i bardzo mi się spodobał ;:108 Bardzo ciekawie i dokładnie opisałaś i pokazałaś na zdjęciach historię tworzenia działki.Widać jak dużo włożyłaś pracy na porządkowanie jej. ;:215 Masz już dużo roślinności; kwiatów, krzewów, drzewek,warzyw... i zwierzątek tych domowych i leśnych :D Widać piękna natura Cię otacza.
Zyczę Ci owocnego sezonu 2018r Bożena
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Maju, taki "menelski" zakątek znajdziesz zapewne na każdej działce. ;:108
Są to tak zwane miejsca wstydliwe, których jednak nie jest łatwo się pozbyć, bo kryją pod swoimi brzydkimi skrzydłami rozmaite śliczniutkie przydasie tudzież niezbędne narzędzia ogrodnicze. ;:303 ;:303
Pozdrawiam cieplutko i zdrówka życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Lucynko ,
u mnie z racji wcześniejszego życia meneli na działce i wieloletniego zaniedbania to jest sporo takich zakątków.
Jednak ja nie tak do końca wstydzę się to pokazywać. Właśnie że myślę, że warto to pokazywać, bo to motywuje do uzyskania dobrych efektów. Dodatkowo zawsze ktoś doradzi itd. Można pstrykać fotki tylko kwiatkom, ale jednak całość działki daje całkiem inny obraz.
W dodatku mam taką nadzieję, że kiedyś spojrzę na pierwsze zdjęcie jak to wyglądało kiedyś i będę z siebie dumna :)

Witaj Bożeno :wit ,
miło mi że kolejna osoba zaglądnęła do mnie.
Jeśli chodzi o porządkowanie jej to ciągle wkładam w to pracę, ale efektu nie widać.
Przyznam się - jestem z tych ludzi co by chcieli mieć wszystko od razu ;:224 a działka ma wieloletnie zaniedbanie.
Zaczęłam w tym roku dopiero prace na serio, takie że siadam, czytam, idę i robię. Wcześniej ta działka była bo była, zawsze ją lubiłam , ale nigdy nie wkładałam w nią jakoś więcej. Teraz się zaangażowałam i można powiedzieć, że stała się bardziej moja.
Właściwie to... jest już moja. Moi rodzice uświadomili sobie, że nie są już w stanie tam działać i przekazali mi pałeczkę. Dostałam nie tylko prawa, ale i obowiązki, bo będę za działkę płacić składki , no i przepiszą na mnie członkostwo , moi rodzice już się cieszą, że nie będą musieli chodzić na zebrania :lol:

A żeby nie było tu tak ponuro i byle jak to dodam jeszcze kilka fotek.
Przyroda szaleje , na drzewach są pąki, na nowo wychodzą kwiaty, które się pojawiają na wiosnę.

Obrazek

Obrazek

Jedynymi listkami w jakichś przyzwoitych kolorach są trzmieliny i to. To chyba coś żywopłotowatego - liguster?
Kiedyś wsadziłam w ziemię gałązkę i teraz mam całkiem przyzwoity krzaczek. Będę z niego robić sadzonki.
Obrazek


A tu to, co mi się dzieje z drzewkami...
Większość jest w pąkach. Pigwa, aronia, bez, gruszki... :shock:
Obrazek

Kamczatka W KWIATACH
Obrazek

piwonie przekwitły i ....znowu wychodzą. Niektóre są już całkiem spore...
Obrazek

A tu mój nieszczęśnik czekający na powrót do domu.
Ileż wyrzutu jest w tym psie.
Stoi pod bramką i patrzy na mnie z miną jakbym mu krzywdę robiła, bo zaciągnęłam go na działkę kiedy o chciał spać w łóżku :D
Obrazek

Za pojemniczki po śledzikach przepraszam, niestety, ktoś mi ozdobił trawnik. Bez przerwy coś mam na trawniku, albo wręcz poukładane w różnych partiach działki - tu flaszka, tu słoik po klopsikach...A żeby było fajniej to nie mam gdzie tego wyrzucać, bo jedyny śmietnik blisko jest na osiedlu i jest zamknięty na klucz. Zbieramy więc tego wory i potem mój tato wynosi, robimy za kogoś segregację odpadów...
Ogólnie znów widzę ślady czyhejś obecności u mnie na działce.
Jakiś artysta malarz, bo mi na blaszaku walnął wielkie różowe grafitti. Kredą mojego dziecka, co młoda niedawno ryczała, że przyniosła sobie kredy i jej zginęły, a ja jej głupia wmawiałam, że sobie pewnie gdzieś połozyła. A tu masz... Jeśli ktoś mi się włamuje na działkę po to żeby ukraść dziecku kredę i sobie nią porysować to ja nie mam pytań....
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”