Foxowej urosło ...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Tym razem to nie gołębie a mewy.
I kawki czy inne czarne między nimi.
Obrazek
Siadają na dużym budynku (albo basen albo hala sportowa) naprzeciwko mojej działki. Zawsze się zlatują jak przychodzę,bo wiedzą, że przynoszę ptasie jedzonko. Często rzucam np kromki chleba w powietrze i łapią w locie. O tyle o ile coś z chleba zostanie, bo chleb ma swojego zarządcę.

Po drugiej stronie działki z kolei jest rzeka, mewy tam siedzą razem z kaczkami. W tamtym roku były też 2 mandarynki, ale gdzieś przepadły. Czasem pojawiają się łabędzie i bażanty. Jest też bóbr,który czasem wchodzi na działki i ścina drzewka.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Hmm no cóż uznajmy, że mewa to taki większy gołąb (coś ciężko mi idzie rozpoznawanie) :;230
Sporo tych zwierzątek tam u Ciebie :) fajny taki sielski klimat, u mnie to jedynie może kota można spotkać, chociaż i on bywa rzadkością ;:306
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Witaj Maju u mnie mało coś ptactwa mimo że jedzonko im daję jedynie wrone można spotkać. Ze zwierzątek teraz to na ogrodzie bardziej zające, sarna się nawet zdarzy. Dobrze że nie mamy myszy i szczurków hahaha ;:306 Pozdrawiam
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16582
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Ho,ho! Majeczko! U Ciebie nie tylko flora, ale i fauna bogata! ;:63 ;:63 ;:63
Żywego bobra to ja już całe wieki nie widziałam. :roll:
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Bobra nie widziałam na żywo nigdy :shock: Niezły masz przegląd gatunkowy w okolicach działki :D
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Łooo, żaden tam sielski klimat. Środek miasta i stado meneli.
Dobrze, że te zwierzątka się pojawiają, myślę, że im sprzyja dzikość mojej działki, dostępnośc jedzenia i ciąg komunikacyjny nad rzeką. Tymi wałami chadzają też często lisy, ale widziałam tylko raz i to dalej od działki.

Bobra też widziałam po raz pierwszy i powiem szczerze, że przeraził mnie.
Znałam tę postać tylko z bajek, jakoś nigdy nie zagłębiałam się w jej wielkość, wydawało mi się, że to taki sympatyczny szczurek. Jak zobaczyłam to cielsko pluskające w wodzie to zamarłam. Daję mu ze 30-40 kg na oko.
Z powodzeniem płynął pod prąd a wtedy woda była mocno rwąca, bo to jakieś okropnie deszczowe dni były, że rzeka wylała nawet ponad poziom. Odprowadził mnie spod działki prawie pod dom, bo na moim osiedlu rzeka skręca i popłynął dalej.
Nigdy już więcej nie widziałam bobra w rzece, ale teraz z respektem podchodzę do brzegów.

Za to są ślady ich żerowania - sąsiadce na działce ścięły wszystkie drzewka.Do mnie też coś wchodzi pod płotem i jest to duże,bo dziura po tym zostaje spora.

W wodzie za działką są też piżmaki czy szczury wodne. Ludzie to bardzo chętnie hodują na brzegach znosząc im tony jedzenia, resztek z obiadów itd , a potem płaczą, że im włażą na działki i niszczą wszystko. No cóż,albo albo.



A z newsów - doszły mi kolejne nasionka :tan
Tym razem zamówienie z AWN kwiatowego. Ogromnie się cieszę i jestem wdzięczna za to że mogłam uczestniczyć.
Jest jeszcze jedna przesyłka zamówiona, ale czeka na mnie na poczcie (takiego mam listonosza, że trzeba go pilnować z karabinem, bo albo te przesyłki gubi albo w dziwnych okolicznościach awizuje...), też kwiatowa.
Czekam jeszcze na pomidorowe zamówienie i zamykam to. Amen.
Jeszcze mnie kusi dyniowa,bo mam marzenie o białej dyni, ale muszę odpuścić.
BTW gdyby ktoś chciał to jest na AWNie polecany przeze mnie wielokrotnie Muscat.
Ale ja pasuję. Mam tego za wiele.


Dziś wysiałam heliotropy dla inauguracji sezonu, bo patrząc po tym że niektórzy już mają owocujące pomidory to jestem daleko w tyle.
Młodej wykiełkowały groszki, boby, czosnek i pietruszka. Już się zaczynam bać ;)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

A z jeszcze większych newsów - przemogłam się dzięki wam i założyłam kolejną część wątku .

Zapraszam do przeskoku tu :

viewtopic.php?f=2&t=116076
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”