Foxowej urosło ...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Dokładnie. Wszystko co za płotem po Twojej stronie masz prawo usunąć, zjeść, lub cokolwiek Ci przyjdzie do głowy. Pytanie sąsiadów o zgodę jest tu jedynie dobrą wolą w służbie dobrosąsiedzkich układów. Prawo jednakże stanowi, że ta gałąź należy do Ciebie a nie do sąsiadów. A jabłka to z niej zrywa z Twojej działki?
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Ta jabłoń to trudny temat -ona w zasadzie jest w większosci u mnie,bo wyłapała słoneczną przestrzeń,a jest przy płocie. Jak dla mnie to jest og?lnie za wielkie drzewo na takie małe działki,w dodatku drzewo rosnące dziko.
To nie jest gałąź tylko w zasadzie większość drzewa nachylone i wysokie.. Na zdjęciach nie wygląda to tak najgorzej ale mniej więcej jest o tak ;

Obrazek

Spr?buję raz jeszcze,bo pani starsza nie dawala już rady obrabiać działki i teraz prowadzą ją jacyś młodzi.
Ale p?ki co zostawiam te kwestię na potem,bo właśnie rozpoczęlam urlop i jesteśmy już na wsi.

Obrazek[/URL]
Tu też owoce dopisały. Jag?d leśnych jest tyle,że już nie wiemy co z nimi robić. Drugie tyle jest na naszych krzakach bor?wki amerykańskiej. Siedzę sobie w mojej ukochanej 'wolierze' i podjadam bez granic.

Dopisały też grzyby,co spacer z psem zbieram jakąś porcję więc jemy naprzemiennie dania z jag?d i grzybów ;D
Choć p?ki co straszna drobnica,zaledwie kilka prawdziwk?w znalazłam sporych,a reszta to takie dopiero co wyrośnięte z ziemi. Wczoraj był deszcz,więc liczę,że podrosną.
Chodzimy sobie z sasiadką i bardzo jestem zadowolona z jej towarzystwa, bo zawsze to raźniej w lesie niż samemu.

Dopisały też inne owoce i w zasadzie nic tylko przesiadywać cały dzień na ogrodzie i skubać poziomki,malinki,jabłka..Obrazek

Najbardziej jednak byłam ciekawa moich wysianych warzywek. Widok mojej pseudogrządki mnie zaskoczył . Jak na rośliny rosnące na dziko od maja wyglądają świetnie. Cukinie poszły gęsto i naliczyłam całkiem sporo owoców.
Obrazek

Obrazek

Dynie natomiast kapryszą i nie chcą się piąć po tej ohydnej glinie - jedna wr?ciła na grządkę zmieszać się z cukinią,a druga w innej części działki stanęła pionowo ;D wyrosły też w trawie małe liche czuprynki,z którymi już nie wiąźę żadnych nadziei.

Muszę pomyśleć coś o zasileniu ich czymś tylko nie wiem czym. Myślałam o gnoj?wce z pokrzywy i żywokostu,ale może mi nie starczyć urlopu na jej zrobienie.
Muszę coś pokombinować.

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Pogoda urlopowa nam dopisuje.
Wprawdzie przechodzą gwałtowne ulewy ale to dobrze. Podlewa,no i grzybków coraz więcej. Co spacer do lasu wracam z porcyjką - sporo maślaków, prawdziwków,gniewusów...
Po wczorajszym deszczu już są na tyle sensowne że dziś się um?wiłam z sasiadką do lasu i wr?ciłyśmy z pełnymi siatkami. Tracę pomysły na to co z nich można zrobić i prawdę m?wiąc nie mogę już na nie patrzec. :roll:

Przede mną jeszcze pewnie ' dni cukini',bo moja cukinia już jest odpowiednich rozmiarów.
Wczoraj za radą forumową oberwałam większość kwiat?w i usmażyłam w cieście naleśnikowym. Mniami,nawet młoda chętnie wcięła całkiem sporo. Powiedziała,że tak pysznych racuch?w to nigdy nie jadła ;)

Będąc na wsi trochę eksperymentuję zainspirowana pomysłami forumowymi i z r?żnych kulinarnych blog?w. Zaczęłam też pr?bować z r?źnymi ziołami i herbatkami. Do tej pory ograniczałam się do melisy,mięty i dziurawca. Teraz zaczynam zbierać coraz więcej choć prawdę mówiąc nadal nie wiem jakiego szukam smaku.

Zerwałam do spróbowania kilka kwiat?w nasturcji i bardzo mnie zainteresowały. Aaa i pr?bowałam podgarycznika-całkiem spoko. Myślę,źe się wciągnę.

Czekam jak trochę moje wysiewy podrosną żebym mogła coś z grządek skorzystać ,bo p?ki co malutko tego. Nawet aksamitka wyszła z tej gliny z wielkim trudem.
Nadal częśc sianych wiosną wychodzi z ziemi,muszę im trochę sprawę ułatwić i poplewić tylko czasu coś znaleźć nie mogę. Wsiowe życie jest jak w ulu - zawsze coś się dzieje.

Dziś roboty sporo,bo przywieźli nam kostkę do wykładania przed domem,a że teren jest jaki jest to dostawca musiał zostawić na ulicy,bo na dzialkę za stromo.
Waldemar pilnuje więc kostki a my przenosimy ;)Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło ...

Post »

:wit Majeczko!
Ze zwolnienia na urlop... nie zazdroszczę, tylko zdrówka życzę. ;:167
Samo przenoszenie kostki to mały pikuś, ;:131 większy dopiero podczas jej układania. ;:108 Powodzenia! ;:303
Jagód za to zazdroszczę i to bardzo. ;:224 Ja chodzę po nie na bazarek, a bardzo je lubię w każdej możliwej potrawie. ;:92
Jabłonkę załatw bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia, tym bardziej że przerasta na Twoją stronę. ;:108 A w ogóle to zapewne wystarczyłoby porządnie poprzycinać wszystkie gałęzie, a nawet konary. W ten sposób drzewo ulegnie odmłodzeniu, a owoce będą w przyszłości większe i smaczniejsze. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Majka widzę, że działacie ostro :) efekty widać za każdym razem :) Hmm widzę zaczynasz uprawiać zielarstwo ;:224 ja to nie mam takich zapędów hehe, nawet mięty nie piję ;:185 ale o podagryczniku jak przeczytałem, ze jadłaś to się zdziwiłem hehe :) u mnie Ci jego dostatek ;:108
Miłego urlopowania życzę :wit
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Kostka 'się' układa,a ja dalej wypoczywam.

Obrazek
Właśnie wr?ciłam z lasu z biegania z psem i ksztuszę się jak stary astmatyk... ;:185
Szkoda,tak bardzo lubię przypiąć sobie psa na szelki i drałować w g?rę biegiem. Wreszcie czuję że żyję,codzienna dawka ruchu to jest jednak to.
Rano byliśmy na grzybkach z sasiadką. Rezulat bardzo dobry,choć slimaki pracują ostro,ale znaleźliśmy sporo ładnie podrośniętych grzybków. Jednak ja mam już taki przesyt grzyb?w że zbierałam dla sasiadki. Wszyscy zadowoleni :)


Obrazek

Czy w tym ogrodzie tak pracuję to nie wiem. Skubię to tu to tam,po odrobince. Z pewnością na plus jest jak chodzi o zwiększenie kolorów na działce. Słabo rosną te kwiaty,ale coś tam się wyłania nawet jeśli jest mikro. Będę dosiewać i dosiewać,niech się zagęszcza.

Za to pieję jak o moje dynie chodzi -dopatrzyłam dw?ch kuleczek ;:138
uff,już się martwiłam,że nic z tego nie będzie. Diabli wiedzą teraz co to za odmiana,ale skojarzyła mi się z makaronową,kt?rej kuleczka pokazala się też na miejskiej działce. Zobaczymy,oby tylko wyrobiła. Gnoj?weczka dla nich już ładnie się przerobila więc trochę je podkarmię.
strasznie się cieszę!

Obrazek

Z fotkami dalej jestem uziemiona. Nie mam czytnika kart żeby zgrać,a obydwie karty ( w telefonie i aparacie) są zapchane tak że mi funkcje telefonu nie dzialają.

A szkoda,mam całą gamę zdjęć motyli,jaszczurek... w lesie spotykam od kilku dni koziołka i malenką sarenkę,mignął nam też lis. A przed południem nad naszym domem przeleciał bocian czarny! Tyle ujęć mi przepada,muszę dziś zrobić rachunek sumienia i konlretnie przesortować zdjęcia...

Edit : z wieczora jeszcze przy podlewaniu trafił mi się wężyk .

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Witaj Maju kostka kupiona to teraz będą zmiany czekam na zdjęcia i życzę słoneczka :) Pozdrawiam
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Witaj Alu.
Stanęliśmy w miejscu,dziś miały przyjechać materiały,facet ze żwirem i piaskiem i nie dojechał,bo pada. A jak pada to nikt tu przyjeżdżać nie chce bo nikt nie będzie ryzykował że mu się traktorek zsunie na błotnistej skarpie...



Było fajnie i się skiepściło ,od rana ulewa,nawet teraz dudni tak,że ciężko zasnąć.
LIiczyłam,że sobie pogmyram przy grządkach a tu nici...
Zdążyłam tylko w przerwie między ulewami zerknąć na moje 'kuleczki'na dyniach. Zachwycam się niesamowicie jednocześnie głowiąc się co to za odmiana może byc...
Uparłam się na makaronową. Są jasne i w prążki. Pasuje.

Nasypaliśmy więcej grządki żeby dynia mogła odejść dalej,ale raz że nie chce mieć kontaktu z tą ziemią,a dwa,że nasyp stał się nową drogą przelotową dla moich dw?ch torpedek i teraz gonią tam a ja truchleję,źe mi poniszczą moje cudne kuleczki.

Zepsuli mi już 2 krzaczki cukini. Normalnie łby poodrywam.
Trochę stało się też za sprawą mojego taty,bo położył przed grządką płytę plexi i nie dało się przelecieć po niej bo ślisko. A źe oni do celu po trupach to po cukiniach... przez grządkę na skr?ty...
Jeden krzak wyrwali z ziemi,natomiast drugi jest mocno zdeptany i przynajmniej 3 małe cukinki są uszkodzone ;(
Ich szczęście,że mam tych cukini więcej i już kilka znowu pasuje zebrać,więc nie gniewam się bardzo ;) może biedne po tych deszczach odrosną...

Drugą roślinką ,kt?rą tylko deszcz moźe uratować malwa. Na tyle nasion sianych mamy na działce tylko jedną malwę samosiejkę i to konającą. Musieliśmy ją wykopać i przesadzoć,bo znalazła się na terenie pod kostkę. Niestety tato nie wiedział jaki to ma korzeń i wykopał za płytko. Sadzę że to jej ostatnie podrygi...

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Drugi dzień ulewy. Już się to zrobiło nudne... od rana do wieczora zacina siarczysty deszcz. Dostawa pod kostkę nadal nie dojechała,tato sterczy w oknie ale nic z tego. Wszystkich nas już nosi,mnie szczeg?lnie,bo kończy się mi urlopowanie i chciałabym wykorzystać jeszcze ostatnie dni.
Od pon wracam do pracy. To będzie szok dla organizmu :shock:
Udało mi się dziś na chwilę wyjść z psem do lasu. Ledwie weszliśmy w las a zn?w lunęło. Zebraliśmy 2 przyzwoite grzybki i spotkaliśmy taką piękną koleżankę ;

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Witaj Maju też wybiorę się na grzybki jak tylko pogoda się zmieni i wrócę do domu. Myślę że czasami może malwa się przyjąć trzymam kciuki pozdrawiam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Majeczko, aż dwa grzybki?! :roll: Sosik nimi zapachniał, a ja jeszcze czekam na odpowiednią porę, bo u nas lasy suche, mimo że deszcze padały. ;:108 Za mało. ;:124
Pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Lucynko, jak na kilka minut to dobry wynik grzybków. Gdyby nie ulewa zaraz po naszym przejsciu przez bramkę to by pewnie było więcej grzybków.

Wybieraj się Alu,wybieraj,bo warto.

Mnie już się niestety urlop kończy,w pon do pracy,szok.
Zniechęcona deszczami miałam już jechać ,a tu po kilku dniach burz nadeszło piękne słoneczko i zostałam dłużej.

Rano byłam na spacerze z psiakiem w lesie i znalazłam zn?w piękne grzybki. Oddałam jednej z sasiadek i dostałam za to konfiturkę porzeczkową domowej roboty. Mniami.

Na kolejny rok muszę wzbogacić wiejskie grzadki o jakieś krzewiki owocowe żebym mogła sama sobie przetworów narobić. W tym roku dowiozłam agreściki,w tamtym bzy a jeszcze wcześniej przywieźliśmy pigwę. Na rok następny mam zamiar dodać porzeczki. Myślałam też o winogronach.
Nie wiem jak będzie to rosło,ale postaram się żeby coś z tego było. Myślę też o rokitniku,bo krakowska sąsiadka mi proponowala sadzonki ale ze względu na miejską p0rzestrzeń nie chciałam. Teraz już chcę,ale na wieś,będzie dla nas i dla ptaków ;)

Jestem w pełni zachęcona do obsadzania wiejskiej działki. Może i ta ziemia nie jest najlepsza,ale wzbogacona kompostem,gnoj?wkami i ziemią kupną da się coś z niej wyciągnąc. Zjedliśmy 4 wielkie cukinie własnego chowu. Kolejne rosną. Zauważyłam że pierwsze z krzaka są nieduże i koślawe,ale następne rosną tak że aż miło.

Obrazek

Po deszczu lekko podupadły,niekt?re liście poż?łkły i trochę małych zgniło ale i tak jestem zadowolona Obrazek

I nadal pieję do moich dyniowych kuleczek. Oby przeżyły.

Obrazek

Nie wspominałam ale na wiejskiej grządce wysiały mi się też pomodory. Diabli wiedzą skąd,ale też za jakiś czas będę musiała podjechać żeby je zebrać. Może powinnam je wyrwać ale wyrosły takimi pięknymi dużymi kwiatami że aż mi było żal to niszczyć.

Og?lnie się cieszę z tego co wyrosło i mam zamiar w to iść dalej bo wygląda to całkiem fajnie. Zawsze skreślalam pod tym kątem wiejską działkę,ale teraz widzę że ma to jakiś sens. Sezon na zbieranie nasion i planowanie uwaźam za otwarty.
Spojrzałam na te grządeczki i już wiem czego chcę. Prosto ale łatwo ,na wiejsko - malwy,łubiny, cynie,nasturcja,hortensja, maciejki,słoneczniki,rudbekie,lwie paszcze i orliki. Im więcej tym lepiej. Pewnie coś dojdzie w międzyczasie.Wiosną siałam mieszankę skalniakową,widzę że dopero teraz wyłazi z ziemi(m.in kocimiętka, lawendy i macierzanka). Będę dosiewać po troszku to co ożywi skarpy i przetrwa tam.
No i jeszcze wymyśliłam puścić pow?j i groszki pachnące na 'tipi'.

Obrazek

Będzie kostka,wyr?wnany teren i myślę,że może zrobić się całkiem przyjemnie ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Witajcie :wit


Trzeba być zdrowo chorym żeby narobić tyle zdjęć! ;:14
W niedzielę wróciłam do mojego cuchnącego smogiem miasta królów i po przepracowaniu dwóch dni (znów bym poszła na urlop) wreszcie znalazłam chwilę na zgranie fotek.
Teraz siedzę i zmniejszam, może do jutra pozgrywam wszystkie...

Jak dotąd udało mi się zaktualizować mój doniczkowy wątek, więc jakby kto chciał to zapraszam TU
viewtopic.php?f=36&t=103573
Między innymi pokazałam moją drugą część rozsady czyli pomidorki, bakłażany i paprykę. Rosną nieźle, ciekawa jestem jak działkowe ;)

Tym czasem...fotki.

Nie byłabym sobą gdybym nie nacykała 600 ujęć zwierząt,motyli , jaszczurek itd itd.
A więc jedziem.
Wraz z kwiatami przybyły do mojego ogrodu motyle. Brakuje mi do ich wabienia cynii i jeżówek, ale lawendy i inne kwiaty też dają radę. Zaczęłam niewinnie od pazia królowej i - BACH - mam całą kolekcję.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


To nie jest dużo, prawda? ;:131
Drugie tyle zostawiłam na dysku, bo są na nich bardziej pospolite.

kolejne 500 zdjęć to żaby i jaszczurki ;:224

Obrazek


Obrazek

Masz coś do żaby?No chyba nie..?


Obrazek

Jaszczurki też już na mnie patrzą podejrzliwie... :;230

Obrazek

Obrazek

Nawet ptaki się chowają, no co jest.
Obrazek

Ale i tak je uchwyciłam na zdjęciach. Obserwowaliśmy się z rodzinką sójek i dzięciołków zielonych.

Obrazek

Obrazek


Z tymi obserwacjami ptaków to trochę problem, ze względu na towarzysza, który opracował doskonały kamuflaż i jest naprzemiennie albo lawendą polującą na pszczoły albo borówką polującą na ptaki...
Obrazek

Ej weź, nie zjadłem go,odfrunął, przysięgam!

Obrazek


Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”