Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 62  
Autor Wiadomość
Alicja125
 Tytuł: Re: Moja działeczka ROD zielony domek
PostNapisane: 2 lut 2020, o 19:47 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witam was kochane dziewczyny i chłopcy dziękuję wam za odwiedzinki. Byłam wczoraj na działce tak na chwilę bo wybierałam się dzisiaj niestety od wczoraj wieczora zaczęło padać i strasznie wiać więc wyjazd na działkę nie doszedł do skutku. Zrobiłam kilka zdjęć aby pokazać jak u mnie widać wiosnę to a wychodzące tulipanki

Obrazek

a to nie wiem co to

Obrazek

Obrazek

stokrotka

Obrazek

coraz to więcej kwiatów się pokazuje wiosna idzie dużymi krokami.

Witaj Hanno widzę , że Ty tez eksperymenty robisz będziemy mogły podzielić się doświadczeniami pomidor Arbuznyj to wymyślił mój m mam nadzieję że będzie smaczny. Ty już siałaś paprykę? Ja zamierzam się po 20 lutego.

Witaj Danusiu gdzie można kupić ten malinowy smaczek chętnie bym go posadziła dla Kacperka widzę, że bardzo lubi pomidorki bo kiedyś jak mu pies zjadł pomidorka to tak strasznie płakał i chciał żeby mu dać jeszcze, a to były kupne pomidory. Pomidory w zeszłym roku sadziłam samym końcem lutego 26 ale tylko połowę bo byłam chora resztę posiałam 10 marca. W Paprykach widziałam różnicę więc będę siała po 20 lutego a pomidory tak na początku marca. Pozdrawiam Miłego i zdrowego tygodnia. ;:196

Witaj Iwcia Może gdzieś uda mi się dostać tego smaczka malinowego chciałabym krzaczek mniej czy więcej, ale dla wnusia to by była radość. Tego ruskiego sadze jeden krzaczek na próbę i oczywiście Jantara to musi być mnie tez smakował miałam jeden krzaczek w zeszłym roku w tym roku dwa bo jeden mało. Pozdrawiam Miłego udanego i przede wszystkim zdrowego tygodnia. ;:196

Witaj saba oj tak to tulipany mam je w kilku miejscach bardzo mi się podobają są takie inne. Maciejkę kupiłam 2 opakowania bo to tylko dlatego że brak miejsca bo bardzo ją lubię. Te malutkie drobniutkie kwiatuszki mnie zauroczyły. Niech tylko rosną. Pozdrawiam życzę miłego i zdrowego tygodnia. ;:196

Witaj Aniu u mnie już tulipanki na górze już się pokazują może już nawet w marcu zakwitną. Ja za sianie jeszcze się nie biorę warzywa zostawiam na kwiecień chyba że lato przyjdzie wcześniej. Z kupowaniem nasion jest jeszcze czas , ale ja nie mogłam się doczekać i kupiłam wcześniej. Pozdrawiam Cie Aneczko życzę zdrówka i słoneczka miłego tygodnia ;:196

Witaj Lucynko wszystko już czeka oj tak tylko siać. :) Dziękuję Ci. Tobie też życzę dużo słoneczka ;:3 bo od razu jakoś lepiej na serduchu się robi, zdrówka i udanego tygodnia. ;:196

Pozdrawiam wszystkich przesyłam buziaki dużo ;:3 i radości. ;:196

Zobacz profil Wyślij e-mail      

coco12
PostNapisane: 2 lut 2020, o 21:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Alu , jakbyś chciała to mogę ci wysłać nasiona . Jakby co to daj znać. ;:136

Kocham to co robię.

anabuko1
PostNapisane: 3 lut 2020, o 09:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Kurcze wiosnę mamy i w styczniu i w lutym. :wink:
Oby w marcu I kwietniu było normalnie .
Piękne stokrotki.
Muszę i ja pozaglądać i po- przeglądać jaką mam wiosnę u siebie . ;:173

danuta z
PostNapisane: 3 lut 2020, o 14:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
ALU te nasionka kupowałam dwa lata temu u nas w ogrodniczym,ale do tej pory nie ma u nas.Szukałam u nas w sklepach ale jak na razie nie ma.Jeżeli Coco 12 chce Ci wysłać to bardzo dobrze,skorzystaj bo naprawdę jakoś ciężko zdobyć.Ja szukam już drugi rok,a tak mi smakowały.

Miłego dnia. ;:138

plocczanka
PostNapisane: 3 lut 2020, o 21:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Alu, na Twojej działce wyraźnie już widoczne oznaki wiosny. ;:108
Dopiero zaczął się luty, a w wielu ogrodach już wiosennie się robi, :shock: nie wiem co tam na moich rabatach, bo jakoś nie po drodze mi na działkę. ;:7
Stosuję terapię zastępczą, siejąc coraz więcej roślinek, głównie kwiatków, a także podglądam i pielęgnuję siewki tych, które już powychodziły z ziemi. ;:215
Pozdrawiam cieplutko. ;:196

Alicja125
PostNapisane: 4 lut 2020, o 02:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witam wszystkich cieplutko. Kolejny minął dzień nie zbyt ciekawej pogody trochu padało wiatr i zimno brr. Siedziałam więc w domku, a że nie chce już chodzić po necie bo i tak za dużo już kupiłam między innymi
Dalia kaktusowa Black Touch, Colour sprctacle
Dalia strzępiasta Kogane Fubuki
Dalia strzępiasta Mingus Joshua
Dalia dekoracyjna Cafe Au Lait ,Mister Optimist, Bodacious, Cambridge, Selina,
Dalia talerzowa Tartan
Gipsówka wiechowata biała Gypsophila
Ciemiernik Black Beauty helleborus
Ciemiernik czerwony helleborus Purpurascens
Ciemiernik cuchnący Helleborus foetidus
Łubin mieszanka mix
Liliowiec Black arrowhead
Liliowiec Tigereye spider
Liliowiec Heavenly flight of angels
Lilia drzewiasta Purple Prince
Lilia drzewiasta Eastern moon
Lilia orientalna Simplon
Linia orientalna Tiger woods
Lilia orientalna Gran Turismo
Lilia orientalna Mount cook
Lilia orientalna Salmon star
Kocimiętka Walkers Low Nepeta fassena
Brunnera wielkolistna Looking Glass
Bożykwiat Meada Dodecatheon meadia
Dzwonek dalmatyński Clockwise Campanula portenschlagiana
Rutewka Delavaya Thalictrum delavayi
Gailardia oścista Kobold Gaillardia aristata
Wielosił Brise dAnjou Polemonium caeruleum
Lawenda wąskolistna Ardeche Blue Lavandula angustifolia
Bożykwiat Meada - biały
Dziwaczek - Mirabilis Jalapa
Mieczyk Spic and Span, żółty i czerwony
Paproć ogrodowa - Brillance Autumn
więc już nie wchodzę na takie strony bo to uzależnia. Znalazłam sobie inne zajęcie w związku, że w dwóch oknach są firany jeszcze po poprzednim właścicielu wzięłam i postanowiłam uszyć firany do altany, a że mam tam cztery okna to trochu tego szycia było. Jutro wyciągnę maszynę i poleci na gotowo.
Pogoda już prawie wiosenna dlatego Córka z zięciem namawiają mnie żeby zrobić grilla na działce w sumie jeśli by była piękna pogoda to chyba dam się namówić bo co prawda stęskniłam się za biesiadowaniem przy grillu, a i przy kominku w altanie na dodatek też byłoby fajnie. W związku z tym też się zastanawiam czy nie postawić już beczki na wodę myślę, że raczej już dużych mrozów nie będzie w tym roku, a woda by się przydała. Wy macie beczki z woda na działce, czy wylaliście całą wodę jak u was jest?

Witaj Aniu dwa lata temu na Wielkanoc tak sypał śnieg że było biało w tym roku kto wie co nas spotka. Pozdrawiam :)
Danusiu witaj Kochana będę miała :tan Dzięki kochanej koleżance Iwcia mi wyśle i będziemy siać. Strasznie się cieszę. Pozdrawiam :)
Witaj Lucynko Ja też robię z roślinkami od października jak posadziłam sztobry winogron opiekuje się nimi. Na razie żyją oby tak dalej. Kupiłam działkę za miastem bo taka mi się najbardziej marzyła i tez się tam wybieram jak sójka za morze i wybrać się nie mogę prędzej mój m tam jedzie ja tylko jak pogoda jest ładna. Pozdrawiam :)

Pozdrawiam wszystkich życzę Miłego dnia ;:196

Zuzia111
PostNapisane: 4 lut 2020, o 10:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Alu ;:128 . Lista zakupowa długa, oj będzie co sadzić a później podziwiać ..sama radość ;:oj . Widzę że do ciebie wiosna zawitała, gdzieś widzę że to pewnie hiacynty wyłażą..tak mi się wydaje ;:224 . O tej beczce na wodę także myślę, u nas wodę puszczają dopiero w kwietniu a przy rozruchu po zimie zazwyczaj są awarie ;:306 . Na grilla przy kominku namawiam, przy okazji na działeczkę popatrzysz . Pozdrawiam ;:167

Od wiosny do jesieni w moim raju

plocczanka
PostNapisane: 5 lut 2020, o 21:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Alu, kochana, ilością działkowych zakupów zapewne wszystkich nas bijesz na głowę. :tan
Zaszalałaś, ale za to będzie co u Ciebie podziwiać. ;:63
Ty już o grillu na działeczce myślisz ;:131 , a ja .... Nie chce mi się nawet tam zajrzeć. ;:306
Pozdrawiam cieplutko. ;:196

Blueberry
PostNapisane: 7 lut 2020, o 10:16 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Wiosna coraz bliżej ;:oj beczkę dopiero planuję kupić, ale wody raczej się będę pozbywać na zimę - nigdy nie wiadomo, raz może być tak jak w tym roku, a raz przyjdą mrozy ;:131

anabuko1
PostNapisane: 8 lut 2020, o 14:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Imponująca lista zamówionych roślin ;:63 ;:63
Nowe firanki,,myśli o grilu,,oj głowka pracuje cały czas.
Ja mam jedną beczkę na wodę.Ale tearz i jeszcze stoi pusta w garażu..
U mnie przymrozki,,to jeszcze za wcześnie ją wystawiać.

Ha-Ah
PostNapisane: 8 lut 2020, o 17:46 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Poczytałam u Ciebie że polecacie sobie pomidorek koktailowe Malinowy smaczek. Dzisiaj w sklepie patrzę- ;:138 są nasionka no i kupiłam Malinowy kapturek. Gapa jedna :oops:

kasia100780
PostNapisane: 8 lut 2020, o 19:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Dzisiaj robiliśmy ognisko, więc jak najbardziej jak będzie pogoda to polecam grilla, mniam ;:167

Annes 77
PostNapisane: 9 lut 2020, o 10:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Alicja ale przybędzie do Ciebie roślinek ;:138 Sadzenie wielkie, a potem radość, tak trzymać.
A ten pąk gruby wystający z ziemi to piwonia?

Pozdrawiam ;:3

leszczyna
PostNapisane: 9 lut 2020, o 11:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Alicjo zaszalałaś ;:138 na pewno z tą ilością nie będziesz się nudziła z nadejściem prawdziwej wiosny.
My będziemy miały co podziwiać.
U mnie w nocy maleńki mrozik a teraz piękne słońce, jeżeli planujesz działkowanie to moja pogoda odpowiednia, u Ciebie pewno trochę inna.

Pozdrawiam

Ha-Ah
PostNapisane: 10 lut 2020, o 11:59 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
18 stycznia będąc na działce widziałam kwitnącego pigwowca u sąsiada. Pigwowiec rośnie sobie w słoneczku. W tym tygodniu u nas były nocą mrozy ( -6 do -8). Niby nie jakoś dużo, ale w sobotę większość kwiatów była już przymrożona i są brązowe. Owoców z tego krzaka raczej nie będzie. Niech więc nasze roślinki tak bardzo nie spieszą się bo to jeszcze pełnia zimy choć bez śniegu, ale jednak.

danuta z
PostNapisane: 11 lut 2020, o 15:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
ALU cieszę się razem z Tobą,że będziesz miała dla wnusia te słodkie pomidorki. :heja
Słońce u nas pięknie świeci,ale i wiatr wieje.Trzymaj się. ;:215

Alicja125
PostNapisane: 13 lut 2020, o 01:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witam was kochani. Otóż nadszedł ten dzień, którego tak bardzo się bałam dziś o 13-stej odszedł mój kochany Borysek ;:145 . Od kilku dni czuł się nie najlepiej więc sobotę i niedzielę jakoś wytrzymaliśmy, a w poniedziałek po południu poszliśmy do weterynarza. Dziwna sytuacja się zdarzyła idąc do weta jeszcze trochu jadł i pił chodził po domu,a po powrocie od weterynarza Borysek wyglądał już tak jak po narkozie leciał z rąk był bezwładny mimo, że lekarz nic mu nie dał nic z nim nie robił.Bardzo się wystraszyłam nie spałam całą noc czuwałam nad nim dawałam mu pić. Lekarz powiedział nam na wizycie,że to już koniec trzeba mu pomóc, że najlepsza będzie eutanazja dla niego. Leżał sobie w na posłaniu i nawet lepiej się poczuł podnosił łepek i patrzał na mnie. Z wtorku na środę zaś się pogorszyło robił kupkę i siku już do łóżeczka w którym leżał mimo, że nie chcieliśmy go uspać zapadła decyzja, że po południu pojedziemy weterynarza. ostatnie chwile przed lekarzem chcieliśmy się z nim pożegnać. Trzymałam go na kolankach raz ja raz córka, mąż i zięć tuliliśmy go głaskaliśmy byliśmy cały czas z nim nagle spojrzałam na niego, a on już nie oddychał. Nie wiem czy dzisiaj zasnę tak mi go brakuje zawsze był ze mną tulił się do mnie teraz dom taki pusty nikt nie tupta po podłodze ;:145 nic mnie nie cieszy. Jak pomyślę że zawsze razem jechaliśmy na działkę ja sobie robiłam a on był przy mnie nie czułam się sama było tak wspaniale. Miałam jechać na działkę popatrzeć co tam czy te wiatry nic nie zrobiły i nie mam siły.

Obrazek

Lucynko witaj kochana tak się rozpędziłam z zakupami że trochu się tego uzbierało chciałabym jeszcze kupić lilie i liliowce bo robię nową rabatkę, ale na razie nie mam siły na to.Pozdrawiam :)
Witaj Natalio ja tez chcę jeszcze kupić jedną bo to dobra sprawa a jak susza to szybko wody brakuje.:) Pozdrawiam
Witaj Aniu u mnie wiatr pada śnieg na zmianę z deszczem i czasami słoneczko wyjdzie na króciutko więc wszystko więc działkę odkładam na iny termin. Miałam jeszcze uszyć zasłony ale nie mam siły na nic. Pozdrawiam :)
Hanno witaj może przez przypadek wynajdziesz smaczną tez odmianę. Czasami tak się zdarza. Patrzyłam na pigwowca jak na razie ma małe pączki i stoi w miejscu może nie będzie tak żel. Pozdrawiam:)
Kasiu Witaj kochana przyjemności musza poczekać bo teraz mam taki nie za fajny okres w sobotę pogrzeb bliskiej mi osoby taty mojej przyjaciółki która znam się od trzeciego roku życia byliśmy jak rodzina, a dziś mój kochany pupil. Pozdrawiam:)
Aniu Annes 77 Witaj kochana nie mam pojęcia co to wychodzi może i piwonia wsadzam tu i tam. Robię nowa grządkę będzie gdzie sadzić. Pozdrawiam :)
Witaj Krystynko u mnie tez mrozik śnieg deszcz i wiatr brr czekam na lepsza pogodę :) Sadzenia będzie sporo, niech tylko się przyjmie i rośnie.Pozdrawiam:)
Danusiu kochana u mnie słoneczka jak na lekarstwo wiatr jest śnieg i deszcz zimno. :) Pozdrawiam

Pozdrawiam Was wszystkich życzę dobrej nocki ;:196

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1051 ]  Idź do strony nr...        1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 62  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: brydziasia, mysia i 47 gości